Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
richard

BMW 318i Baur TC '85 - richard

Soovitatud postitused

Lisan siia üle värskelt Eestisse arvele saanud Bauri...

Minu cabrio fantaasia sai ilmselt alguse ülemöödunud suvel, kui satusin Risti tanklas kokku ühe sõbraga, kes oli endale Audi B4 Cabrio soetanud. Peale väikest ilusa ilma ja avakatusega jäi pisik külge... Eelmisel suvel käisin päris mitut erinevad MB toodangu masinat proovimas eesmärgiga oma igapäevasõiduk cabrioks vahetada. Takistuseks jäi kasin ostuhuvi minu enda auto vastu ja mitut paarisajatuhandest masinat nagu liisingus ka ei tahaks pidada.

Cabrio mõte lükkus edasi ja ärkas üles uuesti selle kevade esimeste päikeseliste ilmadega. Paar korda jäi pilk püsima Viljandi autoaias olevale Baur-ile, aga nagu ei tekkinud viitsimist nii kaugele vaatama seda sõita. Kuid siis ühe eriti päikesepaistelise ilmaga ma murdusin ja laupäeva varahommikul asusin mulgimaale teele. Kuulutuse pildid olid ise-enesest paljulubavad ja jutt ka juures, et masin väga korralik. Mõtlesin, et kui auto on poolt ka nii korralik, kui pildid ja tekst lubasid, siis toon ta koju.

Kohale jõudes ei pidanud aga õnneks pettuma. Punane maasikas säras keset autoplatsi, nagu oleks alles tehasest välja veerenud. Värvkatte praktiliselt veatu. Õnneks on korrosioon sellest masinast kaarega mööda läinud. Vaid paar üksikut täppi tuleks enne sügist korda teha. Eriti hea nägi välja salong - kõik detailid kenasti olemas ja paigal ning esmasel ülevaatusel ei suutnud tuvastada ühtegi defekti. Uskumatu, et nii vana masin sellises seisukorras Viljandi autoplatsile oli eksinud. Mootor pisut küll puterdas, aga see mind enam ei häirinud - tehniline pool on kõik kergesti tehtav ning vana bemari jubinad suurt midagi ei maksa. Peaasi, et kere ja katus korralikud.

Niisiis sai tehtud väike tiir Viljandi linnas ning tagasitulles juba müüjaga käed löödud. Kuna masin polnud veel Eestis arvel, rääkimata ülevaatusest, siis lubasin järgmine nädalavahetus alles autole järele tulla ning müüa omakorda ülevaatuse ära teha ja masina arvele võtta.

Oli väga pikk nädal... Aga taas üks varajane laupäeva hommik ja suundusin sõbraga Viljandi poole cabrio järele. Masin seisis jälle kenasti keset müügiplatsi aga seekord juba registreerimisnumbrid küljes.

Müüjal õnnestus päris kena number autole külge saada, millega ma olen eriti rahul.

Esimene pikem sõit andis auto seisukorrast vaikselt juba aimu. Sportistmed on väga mugavad, ning ei väsita üldse selga. Mingil põhjusel ei tööta temperatuuriandur ja tundus, et ega ka auto väga soojaks seest ei läinud. Tõenäoliselt tuleks ka üle vaadata lamda-andur mootori ebaühtlase töö ja suure kütusekulu pärast. Ka oleks mõistlik vahetada kogu puksiring sildades. Sõit ise läks sujuvalt ja nii vana auto juhitavus ning käitumine jätsid eeskujuliku mulje.

Pisut tehnilisi andmeid:

BMW 318i

Esmane registreerimine: 17.04.1985

Registreerimine Eestis: 24.03.2009

Sõiduki värv: Punane

Kere tüüp: kupee (?)

Mootori töömaht: 1754cm3

Võimsus: 77kw

Tühimass: 1020kg

Märkused: Mitmevärviline

Seisukord:

Värvkate - üldiselt väga heas seisus, paar üksikut väga väikest roostetäppi, paar väikest kriimu.

Katus - praktiliselt veatu, pealmise luugi katte üks nurk väga vähe kulunud.

Salong - paar inetut kruvi keskkonsoolis aga istmete ning armatuuri seisukord väga hea, augud/praod puuduvad.

Mootor - töötab ebaühtlaselt ning kütusekulu liialt suur. Vajab diagnostikat.

Sillad - kolinad puuduvad, amordid ja vedrud tunduvad üsna uued. Puksid võiks igaks juhuks uued panna.

Plaanid:

Kõik esinevad defektid kõrvaldada. Autot "tuunima" ega "täiustama" ei hakka.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Väga kena tundub masin olevat ja tore kui said endle hea ja südant rahuldava masina. Jõudu ja jasku igatahes :wink:

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel
Väga kena! Number on hea. Kui norida, siis võibolla veljed... :)

Minu arust need stock veljed on väga ilusad. mingi 50 rehviga oleks ideaalne :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Selline on ideaalselt koostatud teema sissejuhatus. Huvitav lugeda. Auto ka 5+. See mõte meeldib sammuti, et "tuunima" ei hakata.

Edu

Raul_A

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Olen ise seda autot vaatamas käinud, autoplats mu garaazi kõrval.

Salong oli hea, kuid häirima jäi värvitöö ja kehvasti paigaldatud spoilerid.

Muidu igati väärt ja stiilne masin.

Edu!

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tere,

Ilus lugu, tuled interneti ja vaatad "Kevad" :D:D:D

Vahelduseks hea lugeda, teema püstitamist juba kiideti, need www.reidikotkad.jeje autotutvustused on ka lahedad :?: aga see on ilus näide kotkastele kuidas teha :roll:

Auto ilus ja originaalsuse poolest ausam isegi kui puhastverd kabriod 8) , ai ma nüüd reidikotkaste ja kapuutsikandjate käest saan.

Kena lisa on ees, originaalsed viieka moodi veljed ka :wink:

Peaasi, et katus peab, seda vist uut suht raske leida.

BBS velg alla, vanavaraturult see prillidega koos lendurimüts pähe ja linnapeale kotkastele õiget autot esitlema :D

Ise küll ei poolda tänaval üksteisele rusikate näitamist ja fooritaga nillimist aga siiski puges armas tuik alakehasse, kui sevrolett krevett ja natuke nuditud M3 ükspä päikesesillerduses fooritaga natukene suitsema läksid... :oops: :oops: ilmselt mõlemad tagasillaveaga :lol:

Ah mis ma siin ikka enam lisan, kena ja rariteetne.

jõudu jaksu ja ülejäänud

s***a saad Selverist

A

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Suutsin ennast tagasi hoida ja ei hakanud ennem uhkustama ,et lähikonda selline rubiin osteti :?:

" Kadedaks teete " kui ma seda ei ütleks, oleks ma arvatavasti lätlane :twisted:

Ps! võiks nädalavahetusel ilusa ilmaga põllu Bmw dega täita ja pilti teha :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tänud positiivse vastukaja eest!

Esialgu vähemalt velgi välja vahetama ei hakka, kuna minu arust need praegused isegi päris viisakad. Ja prioriteedid on pisut teistpidi - enne ikka tehniline pool hindele 5 korda teha, siis vaatab alles velgede poole.

Mootorit pole plaanis ka võimsama vastu vahetada, kuna see 1.8 tundub täiesti cabriolik olema. Avakatusega sõitu nautides üldiselt piirkiirust ületama ei kipugi, kui siis pigem pisut isegi allapoole seda. Seesuguse masinaga pakub kruiisimise efekt kiirenduse omast oluliselt rohkem rahuldust...

Tehnilises passis on tõepoolest kirjas kupee. Võibolla ehk sellepärast, et tehase liinilt veeres see masin just kupeena maha ning sai hiljem Bauri töökojas pisut õhulisema katuse.

Aga pisut tänasest päevast. Kuna hommik oli kena ja päikeseline, siis jätsin oma igapäevase "rootslase" hoovi ning tööle punase maasikaga. Kuigi tegemist üsna pisikese ja kerge autoga, siis sõidunaudingut pakub rohkem kui küll. Keegi varasematest omanikest on alla kruttinud punased ja pisut madalamad vedrud ning gaasiamordid, mis teeb masina üsna jäigaks.

baur_4.jpg

Parkimiskohale tagurpidi manööverdamine teeb käed ilmselt varsti tugevaks, kuna puudub roolivõim ja all on 205 laiusega rehvid. Aga kitsamat ka nagu alla ei sobiks panna.

Peale tööpäeva lõppu sai masin üles tõstetud ning pisike sildade/veermiku kontroll. Üldine seisukord on ikka väga hea. Vasak esimene amort on väikese loksuga ning tuleks välja vahetada. Lisaks tegi häält üks tagumine laager, mis ka vahetusse läheb (ilmselt siis mõlemad ikka korraga).

Paar klõpsu põhja alt:

baur_5.jpg

baur_6.jpg

Lisaks on veel keskmine pütt pikkupidi valtsist lahti ja vajab väljavahetamist ja karteri tihendi vahelt immitseb kergelt õli. Muid probleeme nagu ei paistnudki välja.

Peale väiksemat ummikus ootamist suvatses temperatuuriandur ka pisut midagi näitama hakata ja kerkis sinise alal piirile. Puhurist sooja õhku tuli samas kenasti. Algatuseks proovib ära vahetada termostaadi ja järgmine nädal ehk jõuab ka otsapidi diagnostikasse.

baur_7.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ilusat ilma ärakasutades klõpsisin ka väikese fotoseeria. Kass kurivaim oli jõudnud muidugi auto juba käpajälgedega ära märgistada.

baur_8.jpg

baur_9.jpg

baur_10.jpg

baur_11.jpg

baur_12.jpg

baur_13.jpg

baur_14.jpg

baur_15.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel
kas tagumised klaasid käivad ka lahti (alla)?

Baur nagu kupeekere, aga katus käib lisana maha ,veits rohkem kui tavaline luuk :wink: Et siis need küljeaknad ikka nii nagu kupeel, st ei käi lahti/alla.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

kuskilt on meelde jäänud või olen näinud, et nagu oleksid tagumised klaasid ka lahtikäivad? :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tagumised aknad tõepoolest alla ei käi. Küljed on nagu kupeel ikka, ainult katuseluuki on pisut rohkem avardatud...

Tellisin täna ära uue termostaadi testimiseks (hind suurusjärgus 270,-) ja ka temperatuuri anduri (71,-). Eks näis, kas saab näidiku normaalselt näitama või mitte.

Järgmine nädal tuleb kindlasti diagnostikasse ka minna, kuna mootor kipub kohati sõidu ajal jõnksutama ja jõudu jääb väheks. Õnneks juhtub seda harva, aga segab ikka.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Väga ilus madaldus on autol 8)

Tagant vähe kõrgem , eest mõnusalt madal

Kas sa tehnilisi andmeid vedrude kohapealt oskad õelda ?

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Küünlad vahetasin kohe samal päeval ära, kui auto koju tõin. Pisut tegi paremaks ja sõidupealt enam vahele ei jätnud. Kindlasti ei teeks ka halba küünlajuhtmed koos jagaja kaanega ära vahetada, aga juhtmete eest küsib UM pisut üle 1900,- ja ühest kohast leidsin veel 1400,- komplekti. Eks tuleb veel uurida, kust mõistlikumat hinda saab.

Vedrude kohta kahjuks midagi tarka lisada ei oska, kuna need on eelnevalt Saksas juba alla pandud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

aga juhtmete eest küsib UM pisut üle 1900,- ja ühest kohast leidsin veel 1400,-

UM-ist ikka ära juhtmeid osta.. tavalisest autopoest telli juhtmed, jagajakaan ja rootor ja tulemus on sama :wink:

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kuidas tema Baur´i number on? Pidan Baur register Eestis, hea kui saan täiendav informatsioon.

Soovin sõidurõõm! :?:

Christoph

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus