Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

Edetabel


Populaarne sisu

Näitan enim meeldinud sisu alates 17.02.2018 kõikidest kohtadest

 1. 21 punkti
 2. 15 punkti
  No nii, ei saa ülbitsemata jätta, sest tegemist on niivõrd eksklusiivse ostuga mida vaevalt kellegil ette näidata on. Ainuke oht et kui siis Eix on sellist hullu pannud, aga ei usu, isegi igasugu M3-d on sellise ostu kõrval hale vari! Vaadake, imetlege ja laikige
 3. 11 punkti
  Heii Minu perre tuli peale 6a unistamist lõpuks BMW E30 touring. Südameks on tal 3,5 155kw. Pärast pikka 4aastat seismist leidsin ta kükitamas vanemate tuttava hoovis. Panime aku peale ja peale 10minutit käivitamist oli ta elus! Tegemist ikka jagub, kere on üldiselt heas seisus, kuid eks seismine on oma töö teinud. Plaan on teha auto korralikku seisundisse ja jätta nn pühapäeva ja kevadkuulutajaks! Esialgu sai auto seest puhtaks tehtud ja vaadatud kuidas olukord ka allpool on. Kahjuks oli üks esimene rehv viga saanud ja auk oli sees, mis tõttu on sebimisel juba uued rehvid. Nüüd on vaja teha ainult õli ja filtrite vahetus ning siis ülevaatusele. Kui ülevaatus olemas saab auto korraliku pesu lõpuks.
 4. 11 punkti
 5. 11 punkti
  Auto värvitud kuu aega tagasi ja ootab kokku panemist. Hetkel ootan h2 kaupa ,et saaks hakkata väikselt kokku panema. Las kuivab nii kaua ja kui midagi tegema hakkan teen pilte.
 6. 7 punkti
  Pikalt vaikus majas olnud ja kui aus olla siis pole masina kallal midagi toimetanud ka, kui siis see välja arvata et siin hiljaaegu saime teatise et koht kus minu ja nii mõnedki teised masinad talve eest peidus olnud tuleb ümber kolida. Põhjuseks siis vanade ruumide maha lammutamine miskise uuema ehitise tarbeks ja sai siis masin ümber kolitud uude paika mis seekord peaks vähe pikemalt meie kätte jääma. Meie all pean siis silmas seda et seal veel hunnik rulle ja ka muid sama või varema ajastu pille peidus talve eest. Aga üks pilt ka.
 7. 7 punkti
  Vahepeal mootor lõpuni kokku pandud. Alustasin siis kollektorite ja ülejäänud turboga seonduva torustiku tegemist. Ütleks nii, et “30” on ikka üks kuradima pisike auto 😀. Turbo asukoha leidmine oli ikka oodatust aeganõudvam kui arvasin, oma 20x sai seda mootorit peale ja maha solgutatud. Nüüd lõpuks on siis selle asjaga ühel pool. Väga super ilus välja ei näe küll aga pealmine on see, et ei leki ja on piisavalt tugev, et hoida seda turbo kolakat ja nagunii läheb kollektori teip peale ja saab ilus 😁
 8. 5 punkti
 9. 5 punkti
  Nii, jätkame siis sealt kus pooleli jäi Auto seisis mitu nädalat aasta alguses kuni võtsin ennast kokku ja hakkasin tasapisi jälle lammutama, ehitama. Suurim muutus toimus kapotiall, kus m20 sai väljavahetatud m40 vastu. Miks nii? Kuna m20 on saaled läbi, tuli nagunii mootor välja tõsta ja sain just samal hetkel tuttava käest täiskomplektse m40b18 mis tulnud e30 pealt. Isegi maksti peale selle mootori eest. Kuna mul vedeles ka oma eelmisest touringust pärit turbokomplekt, tekkis idee et võiks m40 turboka jälle teha ja nii see mootor sinna vahele sai. Hetkel on rõhku 0.5 bari, veidi kütet peale timmitud ja liigub nagu püss. Isegi uute rehvidega uisutab mõnusalt Alla sai ka tänu sõbra abile korralik 2,5 tolline täsipikk otseläbi summuti. Pilt tehtud 2013 aastal, hetkel põhimõte sama, ainult torud ilusti veetud ja õhulugeja enne turbot. Edasi sai tegeletud sillaga. Kuna mulle ei meeldinud nn wisefab välimus, kus rattad ees lääpas ja 3-4 cm koopast väljas, sai e46 õõtsad väljavahetatud originaal vastu. Koos sellega ka kõik rooliotsad e36 omade vastu vahetatud ja eemaldatud pikemaks keevitatud rooliotsad. Lõpptulemus sai väga hea, rattad peaagu koopaga tasa ja sirged. Samuti keeravad nad samapalju, seega ei mingit downgrade ei tulnud. Veidike tahab veel pisivigade parandamist kuid sõidab suurepäraselt ja loodetavasti saab varsti paremaid pilte. Hetkeseis:
 10. 4 punkti
  E30 on ikka üsna tõsine haigus Kuigi oman juba ühte poolikut projekti, siis pikalt pidasin väikest plaani osta üks tänava kõlbulikum juurde. Mitut olin tahtnud varem vaatama minna ja mõnest ilma jäänud või hind ei sobinud, aga ilmselt selle ostuga olen ma kõige rohkem rahul. Ühesõnaga ühel õhtul ilmus Facebooki müüki üsnagi kuulus (rändkarikas ) kupee, millest olin juba varem mõnda huvitavat ja sihtotstarbelist mootori kasutamis videot näinud, aga see ei häirinud. Järgmine päev läksin vaatama ning kuna kere oli väljast üsnagi viisakas ja positiivne oli näha et eelnevad omanikud ka käe külge pannud. Ja siis ostetud ta saigi. Autost endast suurt ei oskagi midagi rääkida, mootoriks M50B25, sportistmed, hüdrokäsipidur, natuke on kõlareid lisatud, tiivakaari rullitud ning style 5 veljed tulid kaasa. Paar õhtut kasutasin ise sama otstarvekalt nagu teised ja natuke funisin, aga kuna nüüd hakkas töö auto kallal pihta siis otsustasingi teema ka teha, sest siis kindel et tekib mingi progress. Alustasin nüüd keretöödega. Uus värv ostetud ja pildid uue värviga peaksid tulema uue nädala lõpus. Velgedel lasin ka rehvid eemaldada ning peaks hakkama rante taastama. Lisaks lammutasin juhi sportistme ka laiali, et leida tegija ning lasta riie ära vahetada kuna leidsin enda keldri varudest kaks tagumist seljatuge sama mustriga, mis hetkelgi tagumised istmed. Lisan ühe laenatud pildi ka, siis lihtsam arusaada mis autoga tegemist
 11. 4 punkti
  Vahepeal palju teha pole jõudnud, teine bemm hõivab enamus ruumist garaazis, aga nii palju kui jõudnud siis: *e36 roolilatt *uued madaldusvedrud *kollased udukapirnid *supportid/liugurid puhtaks ja värvitud *puldiga aftermarket kesklukk (e46 võti) *uksed lukustades parktuled 30 sekundiks põlema *el.vent (audi 2.8 kliimavent) *3 uut veljekapslit (kokku 6, 2tk varu) Liistu alt tuli välja selline varjatud vaatepilt.. õnneks ainult pindmine, aga tähendab jälle keretööde tegemist 😃 Mis puutub roolivõimusüsteemi, siis see asi vist lekkis enne iga võimaliku vaskseibi ja voolikuklambri vahelt. Kogu poolraam õli täis, aga noh, vähemalt ei roosteta 😃Uue lati külge keerasin vana lati vardad ja rooliotsad ja istus vahele 1:1. Torud painutasin tunde järgi õigesse suunda ja seibid läksid ka uued. Vaja veel stabikapuksid ära vahetada ja roolivõimu õli panna. Karbikatted vajaks uut värvi, aga sellega vist tegelen hiljem. Tundub nagu hakkaks valmis saama, aga siis jälle tuletan endale meelde, et hobiauto ei saagi vist kunagi valmis 😃 Väike meeldetuletus ka teile lõpusõnaks:
 12. 4 punkti
  Toonor kere mida kõpitseti nagu piltide järgi näed ja mu mudru tuli eelmiselt kerelt millest ühteist läks vahetuse ja telliti juurde h2 ja aeromootorsist jne . Mille Eixx ümber ladus mega kiirelt ,oleks vist veelgi kiiremin teinud kui varuosad ja mu mudru temani kiiremini oleks jõudnud!!! Kokku võtteks on see kõik jube kuulukas ja majanduslikult muidugi väga ebapraktiline otsus olnud see asi uuesti liikuma pana . Aga noh pole just selline inimene kes asju poolikiuks jäätab ja kergelt käega lööb .Korraga sellist raha muidugi poleks elus soovinud kuulutada selle auto peale, aga aeg ja inflatsioon teeb ka selle auto ja taastamise kalliks. Lõppuks saab ehk liikuva asja mis siiski liigub jälle!!!
 13. 4 punkti
  Juhtmed üle käidud, mitu rulli tekstiilteipi raisatud ja vaikselt ka lisasid külge tagasi pandud. Külge panemist ootab ka Belgiast saadud püsika komplekt, millest käiku läheb küll ainult mootor - seisab see H2 taga, kust ootan uut trossi. Huvitava asjana avastasin, et tuttuuel UMist ostetud esimesel "M3" märgil ei ole peal mitte ühtegi kirja - tekib küsimus, et milleks sellisel juhul eelistada kordades kallimat "originaalosa" nö. tavalisele Hiinakale? Eks ole näha, kas neerudega on sama lugu. Leidsin ka uue küllaltki korraliku kliimapaneeli raami, millele sai vana küljest ümber visatud temperatuuri numbritega "Taust". Eeldatavasti uue nädala alguses kõik kaup kohal ning saab auto lõpuks kokku tagasi pandud. Siinkohal tuletaks veel meelde, et äkki kellelgi vedelemas tagumisi Premium heli kõlareid? Juhtmestik, võim jne kõik sees, kuid puudu veel vaid need. Tänase ilusa ilma puhul sai autole ka korra päikest näidatud, et õhuga suurem tolm pealt ära pühkida, jubedalt kutsub sõitma juba.
 14. 4 punkti
  Pigem tundub, et tegu on kombinatsiooniga tähelepanu vajadusest ja oskamatusest suuremat pilti näha . Huvitav küll, tänu mis sorti inimestele on autotööstus seal, kus ta on!? Reaalsus on see, et temasugune saabki liigelda oma autoga A ja B punkti vahel just tänu autoinimestele. Siinkohal tundub paslik tsiteerida üht tuntud inimest: "It’s what non-car people don’t get. They see all cars as just a ton and a half, two tons of wires, glass, metal, and rubber, and that’s all they see. People like you or I know we have an unshakable belief that cars are living entities… You can develop a relationship with a car and that’s what non-car people don’t get… When something has foibles and won’t handle properly, that gives it a particularly human quality because it makes mistakes, and that’s how you can build a relationship with a car that other people won’t get."
 15. 4 punkti
  Eks armuvalu toimib ka kindlasti hea ja suure labidana, kindlasti üks parimaid. Kuid mis siin ikka spekuleerida, kui mees ise ennast aidata ei taha, siis saame ehk peagi taas rumalusi lugeda. Ootan huviga juba järgmiseid artikleid samast sulest teiste eluliste probleemide kohta. Ehk saab autori vihatud autoteemalisest portaalist alguse tema tähelend nt Delfisse? Soovitavalt sinna rubriikidesse, kus räägitakse 5-st märgist, et mees petab või 7-st asjast, mille söömist tuleks vältida.
 16. 4 punkti
  Aga ehk hoopis strateegia külastajate arvu tõstmiseks? Mida iganes. Eks kõik olegi mõttetu, näiteks maja remont, lemmikloomad, HIV ravi, välismaale reisimine, kui tuled niikuinii varsti tagasi jne. Aga see pole eriline teema, millest oma artikkel kirjutada. Võib-olla on inimene hiljuti hoopis labidaga pähe saanud? Aga miks sa seda teed? Noh, paned muusika nii kõvaks ja... ses suhtes, et ei kuule ju midagi. No ja siis need rehvid. Võtsid noore pere laenu, kus sul noor pere elab siis?
 17. 4 punkti
  Alanile vastatud. Autost. Täna mõtlesin, et võtan maki välja ja harutan vähe juhtmeid, kuid kiiresti sai lihtsast "eeltööst" poole salongi laiali lammutamine. Suureks põhjuseks oli ka külla tulnud tuttavad, kes suure innuga soovisid M3-e külge käed panna, kuna millal veel sellist võimalust tuleb... Makk väljas, juhmestik originaaliks "taastatud". Õnneks originaalpesa oli suuremas osas alles, sai välja visatud vaid hiljem juurde tehtud juhtmeosad ning lisaks ka sõrmeotsa paksused kõlarikaablid. Eelnevalt auto kallal töödanud inimene on õnneks olnud asjalik ning originaal juhtmestikud on puutumatult sisse jäetud või inimesekombel "modifitseeritud", mitte looma kombel rapitud. Eemaldatud sai ka Jaapani maanteemaksu komplekt ja avastatud, et külge on poogitud ka mingisugune imelik süsteem konditsioneeri juhtima?(Näiteks https://www.ebay.com/p/Ranco-Sensor-Low-Temperature-Control-A28-3121-9212/1283466330 selline sensor) Kui keegi oskab pakkuda, milleks kogu see krembel vajalik, siis võib mind harida. Praeguse seisuga siis lendasid prügikasti sellega seotud mitte originaalsed juhtmed, releed ja andurid. Radika küljest puuduvad ka temp lüliti juhtmed, mis on arvatavasti mingi Jaapanlase "omaaretis". Ei jõudnud sellega veel tegeleda, kuid vaadates kuidas teised asjad tehtud, siis ei tohiks olla suuremat probleemi õiget asja taastada.
 18. 3 punkti
  See rooste on väärkohtlemise tagajärg. Uks ikka läheb normaalselt kinni? Muidu on see võimalik nii ära tõsta ,et uks käib vastu liistu juba. Pildilt näha ,et tihendiserv juba omajagu punnis ülespoole. See vaja alla tagasi kolkida ja tõstekoht ära teha, põhiprobleem on allpool
 19. 3 punkti
  Hello, Selling my BMW 320, 1990 Coupe, calypsorot, Not perfect but a good sample for project. Open small diff. 4.45 R15 MIM, with new tyres. Need for welding. Need for a new paint coat, from the roof varnish already almost off. Latvian registration, locatesd in Cēsis, Latvia More info via email or phone. Price: 2500 eur. For real buyer price can be a bit discussable. Here I'm definitely not so often, so please if you are interested please feel free to send a email or call. Email: emils.zaubris@gmail.com Tel: +371 292 three 007
 20. 3 punkti
  Miskipärast ei saa teisele postitusele pilte juurde lisada, teen uue. Tagaust eemaldasin roostest, pahteldasin, kruntisin, nüüd mõlemad tagauksed ka krunditud.
 21. 3 punkti
  Võtad pudeli kanget kõrvale ja töötad läbi teema
 22. 3 punkti
  Kui arvestada, palju kalevipoegi õhtul nettiautot sirvib, kuna muud teha pole, siis pole eriti imestada, et kiirelt eest lähevad autod ja varsti Eestis ringi sõidavad. Ja mõned tonni kallimalt müügis ka samas seisus.
 23. 3 punkti
 24. 3 punkti
  @krislinB siia postitatud artikliga seonduvalt paar mõtet. Esmapilgul võib tunduda, et tegemist on ühe veidi emotsionaalselt ebastabiilse noormehe appikarje end kuidagigi internetiavarustes nähtavaks teha ja end kehtestada. Selle noore inimese hinge võib olla jätnud haava mõni elusündmus, kus on näiteks temale kui inimesele on minimaalselt tähelepanu suunatud ja selle tähelepanu on pälvinud mõni muu objekt (nt auto). Artikli sisu ei talu absoluutselt mitte ühtegi kriitikat. Aga põhjuseks võib muidugi olla ka pigem noormehe armuvalu ja reageering antud artiklile samas portaalis: https://auto.geenius.ee/uudis/paula-johanna-adamson-kuidas-ma-armusin-neljarattalisse-rauahunnikusse/ @krislinB Küsitlusele vastatud. Edu!
 25. 3 punkti
  Jäi Leedu portaalis silma selline isend huvitava MS Design Bodykitiga : https://en.autoplius.lt/ads/bmw-320-2-0-l-coupe-1990-petrol-6760109.html
 26. 3 punkti
  Täna sai paigaldatud uus salongiradikas,sisselase maha võetud ja ebavajalikud vaakumid asjad eemaldatud. Homme saan 5bar kütuseregulaatori kätte ja lähevad ka teised pihustid külge. Muidu progeaju peal (originaal juhtmestikuga ja originaalaju korpuses) et auto käib aga palju veel teha ,et sõitma saaks.
 27. 3 punkti
  Täna kukkus tagasild alt ära Iga lammutusega seoses ilmneb, et jälle on uusi juppe juurde vaja. Sillatala ja diffri puksid tuleb ka uued panna. Õõtsapuksid on juba olemas. Samuti tuleb diffri veovõllide rõngastihendid ära vahetada, mis on kergelt õli läbi lasknud. Otseloomulikult ka uus õli pärast diffrisse. Nüüd veel paak alt ära võtta ja siis saab kõiki osi puhastama, lihvima ja värvima ning vajaminevate uute osadega komplekteerima hakata
 28. 3 punkti
  Ajaga küll kitsas olnud, aga vahepeal sai siiski veidi autoga tegeletud. Kirjutada pole ainult üldse aega olnud Aga siis asjast, nimelt said udutuled ära ette komplekteeritud. Kuna mul paigalduseks osa pudinaid oli puudu, siis läks sellega tavapärasest kauem aega. Aga kõik sai siiski viisakalt tehtud. Puudu olid siis reguleerimis poldid. Õnneks see asi on originaalis suht huvitavalt lahendatud. Sai ise sobib kruvi süsteem tehtud. Lisaks olid puudu ka kinnitus klõpatsid, mis hoiavad tuld raami küljes kinni. Sellega oli rohkem probleeme aga pidama ta jäi. Kõrguse keerasin ka tunde järgi paika. Mõlemad pooled on võrdsel kõrgusel ja ma arvan, et ei tohiks kedagi pimestada ka. Udukaid paigaldades vaatasin, et kuskilt alt tilgub midagi. Paisupaagi ja mootori vaheline jahutuslõdvik oli taas katki läinud. Kunagi kui mul uut veel ei olnud, sai see veidi lühemaks tehtud ja pidas küll, aga eks aeg teeb ikka oma töö. Igaljuhul sai uus pandud. Ostetud sai see juba suvel kunagi. Oli see siis küljes vist viimane originaal lõdvik. Millegi pärast on see uus teise kujuga, aga sobis ilusti. Varuosakood klappis originaaliga. Ja nädala sees sain mõned silla pudinad kätte. Ülevaatusel juba eelmine kord ütles, et vasak sarniir veidi kehv ja esisilla tagumised puksid. Aga ei midagi ohtlikku veel. Esisilla tagumised puksid said varem juba ostetud, aga vahetan nüüd alles koos ära. Kuna ma ei mäleta enam kas kehv oli sisemine või välimine sarniir, siis lähevad mõlemad vahetusse.
 29. 2 punkti
  Ei ole hullu , pisut pindmist roostet oli ukse all , nüüd kiirelt pahtel selga
 30. 2 punkti
  Kiire up jälle, kirjutada väga ei viitsi eks pildid kõnelevad enda eest. 🙂 Roolilatt kindlamalt kinni... Siduri komplekteerimine. Kaks suurt radiaatorit ei mahu kohe kuidagi koos ette. Lahenduseks sai mootori radikas taha ja cooler ette. Ninaraam pulkadeks ja uues asendis kokku. Hea diffri hoolet teha nüüd 😁 Enamvähem nii peaks jääma.
 31. 2 punkti
  meheheheheee... #Mikko
 32. 2 punkti
  Garageelu on täies jõus, sest nüüdseks on trummelpidurid vahetatud ketaspidurite vastu. Kõik uued piduritorud ja voolikud, kettad, klotsid, puksid, kütuse torustik, rattalaagrid, ning pidurisuppordid sai taastatud. Külge sai tagasillale ka keevitatud tugevndused, kuna tulevikuplaanid on ilusad. Samuti sai natuke tehtud ka keretööd, kuna tagumisel tiivakaarel esines väike roostekahjustus. Juhtmestik on üle käidud ning eelnevad vead likvideeritud. Hetkel on veel vaja LSD diffril vahetada laagrid ja tihendid (igaks juhuks). Nüüd tuleb töödega jätkata.
 33. 2 punkti
  Ma vb olla pigem arvan, et seal artiklis kirjeldatakse mingeid tarbe-auto pedereerijaid. St neid kes tugevalt kahaneva väärtusega kulumaterjali koguaeg timmivad. Tahaks nagu teha aga ei oska paremini ka, ning siis kiletavad tulesid ja viivad numbrimärki teisele kohale jne.
 34. 2 punkti
  Sellisest küll asjalikku ei saa, mingi hipsteri heal juhul.
 35. 2 punkti
  See mingi kraakovite papa sohilaps, kahtlaselt sarnane tundub?
 36. 2 punkti
  Meil siin juba kevad läheneb....
 37. 2 punkti
  Vabariigi aastapäeva puhuks meisterdasin sini-must-valge kujunduse. Kel soovi kasutada, siis foorumi jaluses on link Kujundus ning valida tuleb EV100
 38. 2 punkti
  Jajah, kindlasti. Ei saa seda aja jooksul tekkinud paska pesuvahenditegagi hästi puhtaks kui mootor laua peal laiali. Müügiartikkel on hea lihtsalt, et hoolige oma mootoritest
 39. 1 punkt
  Kui miskit tooniga valesti siis mul ühed facelifti tagumised aknad üle, neil küll toon peal aga pean üle vaatama kas olid miskise tehase tooni all v mitte. Tehasest peaks siis nö 89 lõpp olema väljunud
 40. 1 punkt
  Sama siin! Kena ja jõudu.
 41. 1 punkt
  Teoreetiliselt pakutakse uusi ainult mingile Ronalile aga väga võika hinnaga. Sa kui viitsid nokitseda siis tee omale originaalist vorm ja klaasplastist koopia. 150mm oz koopiaid olen näinud aga see sulle ka ei sobi ju. Uued vuhvelkleepsud leiab ka, neid võin aidata tellida kui asi niikaugel on.
 42. 1 punkt
 43. 1 punkt
  Ninaraam sai külge keevitatud ja nina külge tagasi laotud. Stangenahk laines ja paarist kohast katki ning tala oli samuti pooleks, seega see ei istu päris õigesti ees. Samuti tundub, et põll veidi kõver kuskilt, sest prillide ja kapoti vahele jäi vahe. Aga eks seda vaatab hiljem. Karbid tegin ka korda. Kuna mõlemal pool olid vahelehe alumised servad läbi, sis sai täies pikkuses 3mm plekist uued servad ja epo krunt ka karpi sisse. ' Teiselpool suht sama lugu. Remontisin tagaluuki ka veits. Lõpptulemusest unustasin pilti teha, kuid see tõmbas lainesse ja kõveraks. Aga kuna kate niikuinii peal, sis ei põdend selle pärast. Vähemalt pole auku enam. Uus kütusepump ja lõpupütt sai ka vahepeal külge. Kuna vaja ressurssi ja energiat Volvosse suunata hetkel, et juuniks sõitma saada, sis läks rulla hetkel kuiva kohta teiste omasuguste juurde seisma. Avastasin, et karbikatetel on tiivapeale käivad plastikud puudu. Vist on äkki is katted need. Üks udune pilt https://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/445/494/0111497467557ac.jpg Kui kellelgi juhuslikult vedelevad tiivale käivad osad, sis võib pakkuda.
 44. 1 punkt
  Mina olen lasknud ixile, sinna pole tehtud neid xxxxfleks pukse. Kasulikkust ei oska kommenteerida, aga tuugam ikka loogiliselt võttes.
 45. 1 punkt
  kahjuks ei saa tuua hetkel. auto seisab pukkidel ja ootab värvi minekut. veel proovin ise aga kui siis ka jõud üle ei käi siis peab sinu pakkumisele mõtlema
 46. 1 punkt
  Eks ta ole jah. Esimene auto ja esimene kord niigi mahukas töö ette võtta. Olen veendunud, et järgmisel korral läheb poole vähem aega, aga paari tunni tööna seda küll ette ei oska kujutada. Vähemalt mitte endale tehes. Igal juhul täheldasin, et kõige raskem osa ongi armatuuri füüsiline välja ja sisse tõstmine, sest kõik muu näib teoreetiliselt veel tehtav ka ilma midagi äestamata, aga ilma jõuta üle roolisamba va raibe ei lähe lihtsalt. Eks targemad kohe teavad öelda, mis selles osas tegemata jätsin või valesti tegin. Õnneks oli uus armatuur juba välja võttes täpselt sellest kohast lömmi surutud, seega seekord minupoolseid kahjustusi ei lisandunud. Aga nüüd lühidalt protsessist endast. Esimesena tuli loomulikult armatuur välja võtta, mis sai raskustega ka tehtud, sealjuures õnnestus lisana varasematele defektidele vana armatuuri vasak nurk ka p***e keerata. Muidu oli hea teraapiline tegevus, rullnokk on õnneks nii vana auto, et terve armatuuri peale leidus kaks detaili, mida kruvikaga lahti peab kangutama. Ülejäänud jupid käisid kõik kruvide, poltide või tüüblitega. Armatuur väljas, oli plaan uus kohe sisse tõsta, aga päris nii ikka ei läinud. Soojendustorude üleminekukohas oli poroloonteip, tihendiks või nii, ainult et sellega oli probleem: poroloon oli mõnevõrra lagunenud, nii et seda pidi peoga välja tõstma. Niisis jäi mõningane paus sisse, sest UM-il läks uue porolooni kohaletoimetamisega paar nädalat aega. Kahjuks seekord vanast detailist pilti ei saanud teha, pühkisin puruhunniku põrandalt enne kokku. Natuke enne porolooni jõudsid ka uued kõlarid kohale. Siinkohal tänud Tom90-le info eest. Loodetavasti kui kusagilt korras raadio saan või vana korda lasen teha, saab võimalikuks ka ilma raginata muusika kuulamine, aga ka praegu on juba raginat natuke vähem. Armatuur väljas, tõstsin vanalt kõik juhtmed ja soojendustorud uuele ringi ning edasi oli vaid vaja kõik tagasi kokku laduda, mis oli üldjoontes lihtne ja läks ka palju kiiremini, iga külge pandud jupiga motivatsioon vaid kasvas ja muresid polnud, seega oli vaja ise endale neid tekitada. Juhtmeid ümber tõstes oli ühel hetkel kindalaeka valgustuse lüliti laiali lennanud. Egas midagi, korjasin vedru põrandalt üles ja panin omast arust lüliti kokku tagasi, aga kui saabus kätte aeg testida kas kõik töötab, avastasin, et kindalaeka valgustus ei põle. Tegin endale selgeks, et lülitist oli ka seib välja lennanud, mida siis umbes 10 minutit garaažipõrandalt taga otsisin. Panin lüliti uuesti kokku, ei töötanud, panin teise klemmi ka külge, mille kuhugi armatuurisügavustesse olin unustanud, panin lüliti uuesti kokku, ei töötanud, panin lüliti juhtmed kokku, ei töötanud, panin pirni otse aku pealt tööle, töötas. Siirdusin internetiavarustesse, kust leidsin, et kindalaeka valgustus ei põlegi, kui süüde sees pole. Olin selleks hetkeks juba pool tundi kulutanud, sestap olin ka tiba häiritud. Igal juhul, kokku ta sai ja hea oli kohe vaadata, aga kunagi tuleb vast ikka korralikum armatuur otsida. Praegu sai küll kindlasti parem kui varem, aga ikka on kohati kriimud ja kahjustused peal. Üks eriti udune pilt lõpptulemusest ka. Esialgu veel spidoka ümber olevaid plastikuid kokku ei pannud, sest see peksab aegajalt segast ja oleks vaja kevadel korda teha ning ei taha liiga palju neid plastikuid lahti kangutada. Niimoodi ta seal garaažis nüüd kevadet ootab. Lõppu lisan veel suviseid meenutusi, mis kõvakettasügavustest välja õnnestus kaevata.
 47. 1 punkt
  Miks sa arvad et seda üldse tegema peab?
 48. 1 punkt
  Esitiivad tegin üleni epo krundi alla. Sisse sai lastud Novali Cobra Bedliner ,mis peaks küll tiivad seest eluaegseks tegema Seejärel krunt ning üleni värvitud ja lakitud ning külge pandud. Tagasilla viskasin ka enamvähem kokku ,et rattalaagrid koos püsiks ja differ silda paigas hoiaks. Siis sai lõpuks auto sisse pakitud ja treileriga tartu värvitöökotta viidud. Las seekord teevad värvitöö omaala spetsialistid.
 49. 1 punkt
  Suur tänu heade sõnade eest! Vahepeal olen vaikselt juppe kogunud ja autot komplekteerinud. Suure üllatusena avastasin ews 2 koos süüteluku ning võtmetega juhtmekimbust ja sai need eemaldatud. Ei teagi miks neid vaja oli, kuna eelmine mootor oli ilma immota. Samuti tegelesin pikalt pidurite ja esisillaga, mis lõpuks valmis. Ette tulid e32 735 pealt pidurisuppordid, e46 320 300mm pidurikettad, e36 rattalaagrid ja coiloverid. Piduri peasilinder sai võetud e32 pealt. Coiloverid said keevitatud originaal 45mm püstaku otsa ja rattalaagri otsa sai treitud vahejupid e36 võllist. Tõin laagrit 7mm väljapoole mis on miinimum sest rooliots hakkaks muidu vastu ketast käima. Lõpetuseks ärge palun keevitage rooliotsa püstaku külge.
 50. 1 punkt
  Tegin kõik et, sobiks kokku.
See edetabel on seatud Tallinn/GMT+02:00
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus