Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

richard

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  43
 • Registreerus

 • Viimati külastas

Foorumi reputatsioon

0 meeldimist

Kasutajast richard

 • Tiitel
  Mininokk

Hiljutised profiili külastajad

Hiljutiste profiili külastajate paan on keelatud ja ei näidata teistele kasutajatele.

 1. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Kunagine Baurist alguse saanud cabriopalavik on selle suvega kohe eriti palju võimust võtnud... Mis saaks olla parem, kui cabrio - 3 cabriot Perre lisandusid E36 320 ja XK8
 2. richard

  BMW 318i Baur TC '85

 3. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Pikk talvepuhkus seljataga ning nüüdseks juba mõned nädalad jälle ringi vuratud ja ka ilusamate ilmadega katus alla lastud. Ülevaatus sai taaskord täiesti puhtalt ja ausalt läbitud. Vahatatud, et punane auto läigiks, nagu punasele autole kohane. Ees ootavad mõned pisinokitsused ning käigukanginaha vahetus. Lisaks on plaan pisut värskendada audiosüsteemi, aga siinkohal kerkib esile hunnik küsimusi ja probleeme. Esiteks ei soovi armatuuri uuemapoolseid läikivaid ja vilkuvaid paneele, vaid tahaks säilitada salongis nö classic-looki. Hetkel istub seal tehase originaal kassetmakk. Paraku ei tea see moodsatest cd-plaatidest midagi, rääkimata mp3 mahamängimisest. Ideaalis tahaks leida originaal kassetimängijat, millel oleks cd-boksi juhtimine (tundub mission-impossible). Alternatiiviks oleks originaal cd-mängija - aga ka seda keeruline leida. Välja tuleks vahetada kõik kõlarid ning ei välistaks ka väikest wooferit koos võimuga pagasiruumi. Seega, kui kellegil on häid soovitusi või mõtteid sellel teemal, siis kommentaarid on rohkem kui teretulnud. Veel parem, kui on pakkuda sinna konsooli sobivat stereosüsteemi.
 4. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Ega ma hetkel polegi arvestanud variandiga, et keegi peaks selle ära ostma... Lihtsalt selline hind, mille eest ma oleks ta nõus ära andma. Oleks ju ebameeldiv suveks ilma avakatuseta autota jääda Küsida ju võib, iseasi, kas keegi sellist hinda nõus maksma on (va need inglise ja ameerika mereväelased, kes paypal-i kaudu raha tahavad kanda).
 5. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Tõepoolest. Parandasin ära. Tänud!
 6. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Tere ja kena kevadet kõigile. Olen pisut nüüd laisk olnud ja ei ole viitsinud vahepeal teemat uuendada (olid päikeselised ilmad ja vaja hoopis katus maas ringi sõita...). Äratasin ka oma sõiduki umbes kuu aega tagasi talveunest. Esimene sõit oli ülevaatuspunkti, kus leiti auto juures ainult üks viga - mootor pidavat natuke lahja olema... Aga üldiselt päris meeldiv, et peale talveund autole probleeme ei olnud tekkinud. Kuna Baur oli vaja suvevormi saada siis lasin ta korralikult ka ära poleerida ning vahatada. Lisaks sai paigaldatud ka signalisatsioon, et lõbusõitjad eemale hoida. Huvitaval kombel oli masin senimaani ilma igasuguse vargakaitseta ringi vuranud. Mõned värsked klõpsud ka autost: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=850716
 7. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Hakkas ennastki huvitama, kas seda liistu kusagilt osta annab (teoreetiliselt peaks ju ikka saama). Ning kui keeruline selle vahetamine on? Kas tuleb klaas eest ära võtta koos tihendiga või on see oluliselt lihtsam. Variant on muidugi klaasifirmadesse helistada ja uurida aga ehk on kellelgi siin pisut kogemusi jagada.
 8. richard

  E30 KOKKUTULEK JA KRUIIS 20.06.2010

  Kui ilm on kena ja päikeseline, siis vast tulen tuulutan ka oma Bauri pisut õues. Saaks ehk kasulikke ja asjalikke nõuandeid pisut juurde. Vihmase ilma korral vast jään tulemata...
 9. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Üldiselt ma üritan jah sellist joont hoida, et võimalikult originaalilähedasi detaile kasutada. Aga see tundub olema piisav põhjendus facelifti tihendi ja liistu kasuks. Tänud!
 10. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Viimasest sissekandest on jälle üksjagu aega möödas ning tuleks pisut teemat täiendada. Viimase kuu aega veetis auto värvitöökojas (maaler haige jms ning töö venis...). Külge said uued sisemised ja välimised küljekarbid. Tagapõll sai pisut keevitamist ning pahteldamist. Meistrimehed võtsid oma tööd nii usinalt, et isegi stange poltide augud pahteldati kinni... Lasin ka tuhmunud laiendiringi korralikult kerevärvi värvida. Loomulikult unustati paar asja teha, mida ma käisin korduvalt rääkimas ja ette näitamas. Eks see teeb pisut meele mõruks küll. Seega päris maasikaks veel autot ei saanud ning ega see suvi rohkem ei raatsi teda kuhugi värvitöökotta nädalateks seisma panna. Tuleb ju iga päikeseline ilm maksimaalselt ära kasutaja Nüüd tuleks veel lasta autot pisut poleerida ning vaha peale. Osa tuhmunud plastikust olen jõudnud juba ära vahetada, aga üksjagu detaile tahaks veel kohendamist saada. Hetkel riivab kõige rohkem silma pleekinud esiklaasi liist - tuleks koos esiklaasiga mingi hetk uus panna. Mõned mitte just kõige parema kvaliteediga pilti siia juurde:
 11. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Kui aus olla, siis pole teda kunagi nii kaua järgi hoidnud, et ta suudaks üles soojeneda. Mootor teeb üsna jubedat häält ning seostub mul vanade zaz-ide salongisoojendusmootoritega, mis kippusid auto põlema panema... Sealt ilmselt ka hirm sedamoodi viguri ees. Tegelikult võiks huvi pärast korra ära testida, kas suudab reaalselt ka selle akna puhtaks puhkuda või mitte. Aga jah, nagu vend eespool mainis, siis mingisugust madaldust plaanis ei ole. Jääks siiski selle kõrge retrovälimuse juurde ja hoiaks igasugu moodsad pulgad autost eemal.
 12. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Paremasse nurka on saanud jah kõksu. Pole just kõige puhtamalt üles tehtud. Karpide alumised servad pisut narmendavad. Muidu suhteliselt korralikud, aga kuna nad palju ei maksa, siis lähevad vahetusse. Tagumine põll tahab samuti keevitust saada, et vanad avarii tagajärjed ära likvideerida. Natuke ikka roostet esineb. Samuti on mõlemas tagumises koopa ääre alumises servas ussi sees - just selle koha peal, kuhu tagumine laiend kinnitub.
 13. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Ilma laienditeta tundub tõesti pisut kõrge. Tellisin ära uued küljekarbid ning koos nendega värvitakse ka laiendid värskeks ja korralikult kere värvi ära, siis saab masin oma seeliku selga tagasi. Kuu lõpu poole ilmselt läheb töösse. Velgede kohapealt jään kahjuks vastuse võlgu... Väike vahekokkuvõte katusevahetusest. Töö lasin teha Viimsis Tepingus. Väga muhedad töömehed ja tegid ikka väga korralikult. Hind muidugi tuli krõbedam, kui eeldasin, aga mis seal ikka. Palusin neil ka protsessist pilte teha, aga paraku polnud neil aparaati käepärast või siis lihtsalt unustasid. Igatahes uus katus peal ja näeb kena ja värske välja küll. Lasin kohe ka korralikult MobileSpa-s bioaktiivse pesuainega ära puhastada ning vett-tõrjuv hooldusvahend ka peale. Eks nüüd tuleb jääda päikeselisi ilmasid ootama. Temperatuurid juba nagu lubaks ka ilma katuseta sõita 8) Mõned pildid tulemusest:
 14. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Hindasid saad vaadata sealt: KHM. Tellisin originaalmaterjalist. Tagaklaas on ka ikka küljes. Pildi pealt pole seda näha, kuna on kaitseriidega kaetud. Üldiselt see tellimine käis päris mugavalt ja lihtsalt. Transpordikulu tuli 40 euri + km. Väidetavalt pidi isegi Mercedese esindus vanematele mudelitele sealt katused tellima A-osadena.
 15. richard

  BMW 318i Baur TC '85 - richard

  Kuna kabrio-hooaeg on kohe algamas, siis oleks paras aeg pisut teemat uuendada. Ega talvel polegi jõudnud autoga suurt midagi teha. Sai ainult mõned detailid eemaldatud, et auto värviparandusse saatmiseks ette valmistada. Samuti sai välja vahetatud pisut plastikut. Tegelikult vist isegi oleks mõistlik kogu praegune plastmass minema visata ja kõik uue ja värske vastu välja vahetada. Hoolimata pikast seismisest läks vanur kohe kenasti käima. Mõned pildid ka hetkeseisukorrast: Kuna sügisel vahetult enne garaazi paigutamist suutis kass katusest jagu saada, siis tuleb nüüd sellega ka miskit ette võtta. Helistasin ja uurisin mitmest autosalongidega tegelevast ettevõttest, et kas ja mis hinnaga seda vana katust lappida saaks. Üldiselt ei soovinud keegi sellist tööd ette võtta ning ei jäänudki suurt midagi muud üle, kui Saksamaalt uus katuseriie tellida. Vähem kui nädalaga oligi riie kohal. Eks nüüd tuleb veel leida keegi, kes selle ka peale liimiks. Kaugel pole enam aeg, kui lumi sulanud, teed puhtad ja päike välja tuleb...
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus