Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
Priitv01

320i 92 kW sedaan ’84 - Priitv01

Soovitatud postitused

Nädala sees sai autole mõningaid varuosi varutud, mis siis täna ka külge said kruvitud ja oma kohale asetatud.

Muretsetud sai originaal veljevõti, tungraud ja tagavararatta kinnitus. Need asjad olid miskipärast kõik puudu juba siis kui auto Eestisse tuli.

2017-03-17_14.09.18.jpg

Ebayst sain veljekapslid kätte. Kahtlus oli, et nad kindlasti ei sobi ja nii kahjuks ka on. Velgedel on keskava mõõduks ~54,5 mm, kapslitel 56 mm. Tuleb ikka vaadata mingeid originaale. 

 

Ja forssist sai ostetud veel selline vaakumvoolik uus. Vana oli mõrane, mis sai küll mootori remondi käigus asendatud tavalise voolikuga. Aga see lahendus ei jäänud hea, kuna see voolik teeb sisselaske külge minnes 180 kraadise pöörde ja tavavoolik tükkis nii suure nurga all soojaga kokku vajuma.

2017-03-17_10.23.02.jpg

 

Edit: Veljekapslid tulevad kindlalt originaalid. Hetkeseisuga kapslid olemas, aga märke pole enam. Järgmine nädalavahetus vaatan, kas saan nendelt ebay kapslite kleepse kasutada või mitte. Kui ei siis tellin õiges mõõdus kleepud.

Muudetud , muutis Priitv01
  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Vahepeal väga palju teha pole saanud. Kas pole aega olnud või kui aega on, siis pole jälle ilma. Vaja auto õues ilusti puhtaks pesta, et saaks siis üle poleerida.

 

Tegelikult tuleks teha väike proovitiir autoga, et veenduda mis enne ülevaatust veel tegemist tahaks. Selleks on jälle head ja kuiva ilma vaja.

 

Mootori osas jääb pöörete kõikumisega asi hetkel nii nagu on. Kord töötab mootor ilusti ja siis jälle ei tööta. Eks tegeleb sellega siis, kui auto sõitma saab ja see viga ikka liiga häirima jääb. Uut tühikäiguklappi on raske leida. Ja kasutatud asjad ei pruugi olla enam kuigi korralikud.

 

Aga rääkides velgedest, siis neile sai külge originaal kapslid koos mingisuguste kleepsudega. Kleepsud on küll veidi suuremad kui originaalid, aga pole hullu, esialgu käib küll. Eks kui häirima hakkab, siis otsib ikka originaal logosid peale. Head pilti hetkel kahjuks pole.

 

Vahepeal sai muretsetud veel üks originaal makk peale.

2017-04-01_15.27.42.jpg

 

Pilt on kehv ja makk pole veel päris paigas, aga aru saab ikka millega tegemist. Makile oleks vaja ainult ääreliiste veel. Kust neid saada võib? Ei leia kuskilt nende varuosa koodi, et neid varuosa andmebaasidest otsida.

 

Makk teeb ise üllatavalt korraliku heli. Kahjuks on autol ainult esimesed kõlarid otsas. Tagumised on ka muidugi välimuselt poolpidused, aga häält nad veel teevad piisavalt. Ette peaks ainult midagi uut vaatama. Tõenäoliselt tulevad uued, aga ei teagi veel hetkel millised ja mis tootja omad.

 

Esimesed kõlarid:

2017-04-15_12.15.13_-_Kolarid.jpg

 

Eile sai kapott ka peale tagasi tõstetud. Seoses sellega oleks vaja kuskilt muretseda uut kapotialust müramatti. See seal pudeneb päris korralikult. Kapotti paika sättides olin ise ka selle puruga koos:grinning-face: Uut originaali nägin varuosa koodi järgi ainult H2s. Kuskil olen foorumis näinud, et keegi on ise ka sinna mingi porolooni taolisest asjast lõiganud, aga ei leia seda teemat enam üles. Ei pea ta mul kindlasti originaal olema, aga võiks olla midagi ligilähedast. Sai vaadatud noortehnikust sellist asja, aga see jube väikse mõõduga.

https://www.noortehnik.ee/stp-biplast-10-summutusmaterjal/

Mul ikka suuremat tükki vaja. Võib seda Tartust kuskilt meetri kaupa ka leida?

 

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Veidi uuema aasta oma on tõesti, aasta oli vist '91? peal. Ajastutruu all mõtlesin, et e30 oma. :grinning-face:

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Polegi enam paar nädalat eriti midagi teha saanud. Vaba aega väga vähe olnud. Vahepeal sai ainult alarmsüsteem ära ostetud, järelturu oma. Ehk jõuab selle kunagi lähinädalatel ära ühendada. Siis saab salongi täielikult kokku laduda.

 

Alates tänasest hakkas autol 6 kuuks kehtima ka kindlustus. Nii, et nüüd võiks ilmad ikka tagasi kevadisemaks minna. Saaks mõned proovitiirud teha ja kui kõik korras siis ülevaatusele. Käesoleva kuu jooksul tahaks ikka ülevaatuse tehtud saada.

 

Aga täna sai autot hakatud vaikselt poleerima. Kapoti ja pagasiluugi jõudsin ära. Katust veel vaja ja võib-olla kergelt küljed ka. Poleerimise põhjuseks on see, et auto seisis aastaid õues kile all. Ja kile tegi kahjuks ilmastiku koosmõjul uuele värvkattele liiga. Lakikihil on tuhmid laigud peal.

 

Mõned pildid ka tööst, et ainult juttu ei oleks.

2017-04-14_16.25.54.jpg

 

2017-04-14_15.12.49.jpg

 

Muudetud , muutis Priitv01
  • Meeldib 6

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Katuse poleerimisega asi nii lihtsalt ei läinud. Sai pool katust küll 2 korda üle poleeritud, aga jäid ikkagi need laigud näha. Ega midagi siis, sai katus ära matistatud ja uuesti kaks korda poleerijaga üle. Siis sai tulemus juba parem. Kuigi ideaalis tahaks veidi veel paremaks saada, võibolla tuleb selleks juba katus uuesti üle lakkida. Aga esialgu jääb nii nagu on. Kes ei oska vaadata, see ei pane tähele, et midagi viga oleks.:D 

Küljed sai akendest kuni selle triibuni üle poleeritud. All pool tundus asi hea olema.

Valimis seisust üks pilt, teip ainult veel peale jäänud.

2017-04-15_15.49.24.jpg

 

Ülejäänud tööjärgust pilte näeb siit: https://www.dropbox.com/sh/wcwo0srvqavf4rn/AADzcMcY2zxSsMjktcvxHebja?dl=0

 

Ma loodan, et mu pildid liiga mahukad pole.

Muudetud , muutis Priitv01
  • Meeldib 2

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kes ei oska vaadata, see ei pane tähele, et midagi viga oleks.

 

Nii see on, aga paraku ise tead ja hinges ei anna rahu ikkagi! :(

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eks sellega ole jah nii :D

 

Aga nüüd laupäeval sai autot veidi väljas tuulutamas käidud ja väike prooviring sellega tehtud. Väga kaugele veel ei roninud. Lootsin täna ka, aga ei saanutki enam, tulid muud asjad vahele. Aga igaljuhul prooviringi käigus selgus, et auto jätab pidurdades nelja asemel kolm jälge maha. Nii et täna sai siis vasak tagumine ratas maha kistud ja pidurisilindril on üks kolb kinni. Eks seistes on aeg oma töö teinud. Et ta kuigi palju küll pidurdab, aga ülevaatuse jaoks kindlasti mitte piisavalt. Kokku tagasi ei hakanud enne laduma kui otsib nädala sees uue silindri.

 

Ideaalis oleks autole vaja veel korralikku uut või kasutatud keskmist sumpapütti. Ja selle tühikäiguga tuleb ka ikka midagi ette võtta, kas või midagi ajutiselt.

 

Auto küll tolmune, aga juurde mõned pildid ka päevavalguses:

2017-04-22_14.36.11.jpg

 

2017-04-22_14.36.04.jpg

 

2017-04-22_14.35.57.jpg

 

2017-04-22_14.36.30-1_-_Copy.jpg

 

2017-04-22_14.36.46-1.jpg

  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ilus auto :) Küllalt soliidne aastakäik, foorumis väga pole enam nii vanu.

Ma teeks väljamineku ja ostaks uued tihendi kiilud ja teleskoopantenni. Siis oleks ikka päris värske juba :) Tiib meeldib ka, period correct niiöelda :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mõtled neid aknatihendi omasid? Need tuleks küll kunagi välja vahetada, eriti just tagumine. Kust neid saada võib, ainult esindusest?

 

Teleskoopantenni oleks küll uut vaja, see selline veidi kahtlane. Selle antenni saab ka suht pikaks tõmmata, aga halb see, et alla rohkem ei lähe.

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eks ta õige oleks, eelistaks ise ka originaali. Aga hetkel siiski jäävad need e36 istmed. E30 omad tulevad siis, kui peaksin kunagi suve poole leidma üli hea hinna eest sportsisu. :grinning-face: Või siis võibolla kunagi hiljem kui vaba finantsi rohkem peaks olema, siis vaatan kasvõi tavalise nahksisu sisse.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Sai täna autoga vähe pikemad proovisõidud tehtud, kokku kuskil 10 km. Polegi selle autoga veel nii palju sõitnud.:D Lootsin, et saaks nädala sees ülevaatusel ära käia, aga jääb veel paraku ära. Sõidu ajal ilmnesid mõned vead.

 

Esiteks lõi jubeda tigina sisse, sellest sai hiljem juba lahti. Kiskusin õhtul KKK pealt maha ja millegi pärast üks nookur oli lahkunud omalt kohalt. Läks ilusti omasse pessa tagasi, loodan, et ta rohkem sealt ära ei tule. Võibolla oli viimati mootorit tehes halvasti jäänud.

 

Teine asi on see, et kuskil 60-70 km/h hakkas auto jubedalt pooma, edasi enam ei lähe. Gaasipedaalile eriti ei reageeri, uimaselt läks kuidagi 90 välja. Hakkab jõulisemal gaasi vajutusel isegi turtsuma. Alustuseks vahetan kütusefiltri ära. Loodan, et sellest piisab, kuigi väike kahtlus on.

 

Filter on tal kapotiall, pump on paagi kõrval põhjaall, seal ka veel mingeid pudinaid või klappe juures. Võibolla mingid tuulutuse või tagasivoolu asjad. Kas tal paagis ka mingi sõel võib olla?

 

Tagumised amordipadjad on ka vist väsinud. Midagi seal taga koliseb.

 

Eks vanal ja kaua seisnud autol ikka ole ootamatuid probleeme.

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mis effekti annab mastiksi pagasnikusse määrimine? Olen seda kuskil ka enne näinud, kas tegu lihtsalt ülejääkide kuhugi määrimise sooviga või mingi muu eriline mõte?

  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Pagass oli tal kunagi roostes. Läbivat ei olnud, aga selline pindmine. See sai kettaga kõik maha lastud haljaks ja siis mastiksiga üle tehtud, et uuesti rooste ei läheks. Päris pintseldatud seda ei ole, see on püstoliga lastud. Tegelikult oleks olnud vaja see ka üle värvida. Või siis kasutada pigem mingit happe- või epokrunti (või muud sobivamat keemiat), sest see praeguseks mõne kohapealt maha tulnud.

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eile sai autole ostetud: kütusefilter, Filtron ja tagumised amordipadjad, Febi.

 

Ühe padja vahetasin täna ära, see oli küll omadega otsas. Eks mõni õhtu vast jõuab teise poole ka ära vahetada.

 

Kas selle aastakäigu autodel on originaalis need teleskoopantennid ikka kroomitud?

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kroomitud ikka. Kas küljes mingi järelturu antenn?

Oleks soov nn shadowline antenni järgi, vastu võin pakkuda korraliku kroomi. Orig. asjadest siis jutt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mul mingi musta värvi küljes. Aga ma arvan, et ei ole tegemist originaaliga. Tundub kuidagi kahtlane ja juhtmeid on ka lapitud antenni juurest. Et tõenäoliselt võib tegemist olla järelturu omaga.

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eile ja üleeile sai autol ära vahetatud kütusefilter ja puhastatud paagis olev sõel. Täna vahetasin veel ühe vigase kütusevooliku ära põhjaall. Nii et ega midagi siis, läksin käisin väiksel prooviringil. Seekord sõitis veidi paremini. Aga seda kinni poomist kuskil 60-70 juures on ikka, hakkab ka gaasi andes veidi turtsuma, aga mitte enam nii palju. Nüüd saab ikka 90 km/h sõita. Lihtsalt kiirendus on liiga uimane. Ei tea mis seda põhjustada võib. Kui keegi puutunud sarnase veaga kokku võib teada anda, mis seda põhjustas. 

 

Aga kuna kell oli veel vähe, siis mõtlesin, et riskin ja lähen proovin ülevaatust ära teha. Mõeldud tehtud. Nii et alates tänasest on seis siis selline:

Ulevaatuse_info.JPG

Odom. näit: 219803 km

 

Viimati oli selline seis autol 2007 aastal.:grinning-face: Nüüd siis täpselt 10 aastat hiljem omab see auto taas ülevaatust.

 

Ülevaatusel mingisid ohtlike vigu õnneks ei leitud. Pidurid, heitgaasid ja kõik muud näitajad olid head. Tulekustuti ja muud kohustuslikud asjad ostsin ka just uued. Esisilla tagumised puksid olid veidi kehvad aga ei midagi ohtlikku veel. Tagasild oli väga hea. Üks esituli näitas veidi alla, teine normis. Kuna seal me seda kuidagi kruttida ei saanud, siis kodus võtsin tule korra eest ja treenisin reguleerimiskruvid liikuma ning keerasin tule õigele kõrgusele.

 

Öeldi veel, et vendika viskosidur ei tööta hästi. Kohapeal käies läks temperatuur veidi ülesse, sõidu ajal püsib normis. Seetõttu hakkas üks jahutusvoolik veidi lekkima ja märgas ülevaatuspunkti põrandat veidi, aga ei midagi hullu. Võibolla sai jahutusvedelikku veidi palju sisse.

 

Kunagi vaatab uue vooliku, praegu sai vanalt veidi maha lõigatud ja saab edukalt sõita. Vendika viskosidur tuleb kunagi ära vahetada, siis julgeb ka soojaga kuskil linnavahel tiksuda :D

 

Muudetud , muutis Priitv01

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Vahepeal väga palju teha pole jõudnudki aga midagi siiski.

Nädala sees otsisin oma varudest vendika viskosid, 2 e36 oma ka leidsin, proovisin neid ja lõpuks panin ikka enda originaali tagasi. Kuumana olid mõlemal lõtkud sees. Nii et eks vaatab, kohe uut veel ostma ei torma. Praegu pole enda omaga ka mingit probleemi, lihtsalt pikemalt koha peal käies tuleb jälgida tempi. Punane on originaal.

2017-05-07_14.19.29.jpg

 

Nädala sees sai autole ostetud mõningaid jubinaid:

* Uue jahutustaseme anduri - mis kahjuks ei sobinud päris hästi, aga sain kahest ühe kokku teha;

* Jahutuslõdviku paisupaagi ja mootori vahele, mis lekkima hakkas - kuju pole miskipärast küll sama, aga muidu peaks sobima. Pole veel proovinud.;

* Kütusepumpa - tahtsin täna ära vahetada, aga kronsa poldid mis seda pumpa kinni hoiavad, olid liiga roostes, et neid lahti saaks. Puhastasin ära ja lasin roostesurma peale ning kunagi kui rohkem aega, siis proovin uuesti lahti saada neid. Või kui muidu ei saa, siis leida mingi muu lahendus vahetamiseks.

* Kroom teleskoopantenn - pigem ainutine Hiina toode. Alla 5 € hinna eest pole mõtet väga midagi tahta. Kunagi hiljem vaatan ikka mingi asjalikuma elektrilise teleskoopantenni.)   

 

Kütusepumba kohta oleks üks küsimus ka. Ma ei tea küll, kas keegi väga loeb seda teemat. Aga Pumba küljes on tal mingisugune kopsik. Millega tegemist on? Pump asub põhja all ja see asi on enne pumpa. Paagist tuleb toru läheb selle külge ja siis alles pumpa. Mingi sõel veel ees? Arvasin, et mingi tuulutusega tegemist, aga seda ta küll ei ole. Mingisugune kehv pilt ka:

2017-05-13_14.26.50_-_Copy.jpg

 

Täna sai veel veidi süüdet varasemaks keeratud. Oli teine liiga hiline. Igaljuhul auto hakkas tunduvalt paremini käima. Enam nii hullult ei turtsu ja ei jäta vahele sõites. Edasi läheb ka paremini. Kunagi tuleb asi veel täpsemalt paika timmida.

 

Lõpetuseks mõned uuemad ja veidi vanemad pildid ka:

2017-05-13_15.10.54.jpg

 

2017-05-07_15.00.12.jpg

 

2017-05-07_14.59.37.jpg

 

2017-05-07_15.06.56_-_Copy.jpg

Muudetud , muutis Priitv01
  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

see pumba juures asi on selle jaoks, et vähendada pumba pumpamisel kütuse liikumisel tekkivat müra, vanadel audidel oli samasugune asi põhjaall.

Selle sees on vedru ja membraan ei midagi erilist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Hetkel igapäeva autol keretööd käsil, siis sai e30 Tartus tööl käidud. Nii et sai tehtud vähe pikem ring, kokku mingi 80 km. Polegi sellega veel nii palju korraga sõitnud. :D Aga ei pidanud pettuma, kui mõned pisiasjad välja arvata, siis sõitis väga hästi. :D

 

Aga mõned häirivad asjad ka:

* Kütusenäidik tõmbleb palju. Näidikul kuskil umbes 10 L vahel. Ei teagi täpselt palju seal paagis kütet on. Kindluse mõttes külastasin tanklat, et ka homme sellega Tartu jõuaks. 

 

* Ja veel häirivam asi oli see, et spido valetab kiirust suht palju. Tee peale jääb kaks kiirustablood. Üks 50 alas, seal näitas spidot 50 peal hoides 44 km/h. Teine 70 alas ja spidot sel kiirusel hoides ainult 59 km/h. 90 peal tõenäoliselt valetab veel rohkem. Millest see tulla võib, või peabki asi nii olema? Auto tootjatel on muidugi erinev, aga üldjuhul üle 7 km/h spido valetada ei tohiks 90 peal.

Spidoplokk on mul küll mitmest kokku tehtud, aga näidikud kõik on originaalid. Rehvid on peaaegu originaal mõõdus. 185/65R14 on autol all. Uksepostil oli vist 175/70R14 ja 195/60R14. Selle tõttu ka nii palju ei tohiks kiirusenäit erineda tegelikusest.

 

Vahepeal sai autole valve peale, eelkõige just keskluku pärast. Paari asja veel sellega seoses vaja, aga vast saab nädalajooksul need ka. Igaljuhul kesklukk töötab ja saab uksed puldist kinni-lahti lasta. 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

E30 spidod ongi optimistlikud, mul 205/55 R15 rehv ja spido sada on tegelik 91. Minu oma saab aga sees potekast reguleerida ja seda kavatsen ka teha.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus