Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

kurikristjan

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  490
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  34

Kõik, mis kurikristjan postitas

 1. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Kasutatud originaalidel kõigil lõtkud sees. Loomulikult kui esimesega siduripommi lasta või slikiga paigalt võtta, on võlli elu lühike, aga siis tasuks juba mõelda tugevamale alternatiivile ka, kui katki kipuvad minema. Need võiks kesta, nagu originaal:
 2. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Need esimeste nurkade remondipalad tunduvad küll väga mõttetutena seal lehel. Kes tehase specsile ei taasta, neil seda ruutu vaja ei ole sinna alla ja kõik muu on 5 minutit plekki voolida. Kõigil, kel need kohad mädad, on vaja nagunii palju suurem osa plekki välja vahetada. Selle 50 euro eest asja nagu pole üldse.
 3. kurikristjan

  Rehvi mõõdud

  8” laial on minimaalne rehvilaius 215. 225-235 ideaal ja 245 maksimaalne. Sobiv kõrgus otsi järgneva lingi abil, lähtu originaalmõõdust: https://tiresize.com/comparison/ Kuidas sinu velje laius ja ET autole sobivad, ma kommenteerida ei oska.
 4. @m20b20 ei ole õnnestunud veel rahapuud välja aretada, muidu oleks lausa kaks patsienti... lotoga ka kuidagi ei joppa. Huvitav, kus viimased pildid tehtud😀
 5. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Voolu andes ja läbi puhudes ehk?
 6. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  See täisgaasil kindlasti lahti pole. Võib lisaks käivitusele ka aeglustades või tühikäigul perioodiliselt olla, nt e39 535i-l andis tühikäigul vali tigin sellest teada. Millest see info, et täisgaasil õhulugeja enam rolli ei mängi? Tundub ebaloogiline, sest õhu temperatuur, tihedus ja võimalik filtrist läbi imemise maht on ju kõik muutuvad tegurid.
 7. Nähtavasti on talvel liigelnud meil, tuginedes tehnoülevaatuse ajaloole. Kuulutus ei väida ka vastupidist. Hobiautona otsitakse ikka ju libedat pilli, mis on kuivas garaazis talvitunud. Pole seotud autoga ega taha maha teha ise nägemata. Minu seisukoht on, et kel huvi, mingu ja vaadaku. Üldiselt kui E30 kaubaks ei lähe, on lihtsalt hind vale, mitte värv. 😄
 8. kurikristjan

  M42 süütepoolid

  Kataloog nagu lubaks, et disain on vähe muutunud ja suht sama kaup on M50, M52, M54, M60, M62.
 9. Klientuuri on ju. Aeg-ajalt ikka kuulda, kuidas mõni ostab mäda auto sedasi ära, et isegi ei vaata ega kauple. Miks mitte küsida, kui ju makstakse?
 10. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Kodumaine kaupmees tahab ka niigi väikeselt müügilt teenida. 😀
 11. Osta siis UM-ist see tükk, milleks see hala?
 12. Süütepooli kattekumme eri koodidega? M40 oma pakkus r6-tele ka minu meelest. Sobima peaks ju omavahel. Tanel ilmselt vaataski M40 koodiga asja, nagu minagi, see näib kallim.
 13. Mingeid erihindu nägid, mul soodsaim h2 21,30 ja kui soodukaga abilisel tellida lased, saad selle alla 20 euro. Esinduse hinda ei oska kommenteerida. Mõne lammutusspetsi käest võib niisama ka saada. Ei ole E30 spetsiifiline asi isegi mitte, võta sealt, kus on.
 14. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Pooltelg ei olene ju pidurist, vaid sellest, mis auto alt ta tulnud on.
 15. Minu kiitused ka korraldajatele ja tänud mõnusale rahvale. Rõõm oli taas jälle kohale rullida ja näha uusi ja vanu tuttavaid, tunnid lendasid. Minek läks küll kiireks, ehk teinekord saab lebomalt olla. Uus rekord ilmselt oleks tulnud, kui poleks nii palju teisi üritusi samal ajal. Ma usun et niimõnigi rulliomanik oli valiku ees.
 16. kurikristjan

  M40 b18

  M42 nukka ei pane sinna mingi väega, kuna ühel on neid üks ja teisel kaks, hoopis erinevad lahendused. Sisselase ka tänu portide eri kujule ilmselt ei sobi. Ei tea, kust see info üldse, et nii saab. Esimene asi mineku parandamisel oleks veenduda, et sul on kõik korras. Eriti nukk/nookurid, hüdrokad ja jagaja. Tiksuv ja kulunud nukaga mootor ei liigugi. Kõige odavam lisa hp/eur suhe (mootorit vahetamata) on ilmselt turbol, tugevusvaru mootoril päris asjalik. Ka 0,5 bar annab väga tubli lisajõu. Ülevaatusel võib probleeme tulla. Kõige lihtsam viis minekut korrigeerida on ülekannet muuta, mis on samas M40 autodel juba suht suur.
 17. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  M60B30 on ka ennem legaalseks saadud, kunagi oli isegi selline auto siin foorumis müüa.
 18. https://www.soov.ee/12220697-bmw-e30/details.html Ratastel kere müüa, kellelegi projektimaterjal äkki.
 19. kurikristjan

  O: Erinevaid osi

  Up. Tekkis tarve veel mõningatele osadele. 😀
 20. kurikristjan

  M: 318 1990a

  Täna hinnaklassis kuni 2000 eurot kahjuks kõik E30-d ei tee seda ja mõni läheb siis ka nagu soe sai.
 21. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  M20 näide, kepsupolt TTY, kuulub vahetamisele. Sama kaanepoldi kohta. Raam 10,9 tugevusega polt. Peaks saama kasutada mitte-BMW poest tulnud vastava tugevuse ja mõõtudega polti, kuid omal riisikol - kleeps kapoti all ütleb “use genuine parts”. 😀 8,8 ja tundmatud poldid mõistlik eemal hoida. See üks kindel polt on bemaril aastakümneid sama ja kasutatud eri mootorites. Neid on taaskasutatud ja õige pingutusega ei tohiks mingit paanikat olla sellest.
 22. Mõned korrosiooni eest kaitsmise teemalised lingid võõrastesse foorumitesse. Ise arvan, et igasugu õlid ja vahad on vaid viimistlus, remonti tehes peaks plekil kasutama roostemuundurit ja katma lisaks veel vähemalt korralikult krundiga, just nimelt sealt poolt, kust pärast seda keegi ei näe. http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopic.php?t=875 https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2268&pid=20846#pid20846 Lõppude lõpuks vajab kõige parem lahendus päris inseneri kaasa rääkima, kes tunneks asja rohujuure tasandil. Rooste eemaldus elektrolüüsiga basseinis ja hilisem krundivann? Tehases käisid meie autod igatahes vannis, ilmselt esmast krunti saamas? Püssikaup ju iga nurga taha ei poe. Minu auto kere vahatas Margus tegemise järgselt õõnsustest üle. Igalt poolt voolab ja küürimine enne värvi eriti just kapoti all on paras ettevõtmine, soovitan ka kõigil teistel see kindlasti enne värvimist ära teha.
 23. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  MHW tuled sebi😁
 24. Kuidas sa end tunneks, kui rahatu jorss viib su auto proovisõidule, sõidab kellelegi ette või tõmbab nt veljed äärekivisse puhtaks ning jätab auto ostmata? Mida sa selle ID-kaardiga teed, kui vanal sentigi hinge taga pole?
×
×
 • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus