Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

kurikristjan

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  467
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  32

Kõik, mis kurikristjan postitas

 1. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Pooltelg ei olene ju pidurist, vaid sellest, mis auto alt ta tulnud on.
 2. Minu kiitused ka korraldajatele ja tänud mõnusale rahvale. Rõõm oli taas jälle kohale rullida ja näha uusi ja vanu tuttavaid, tunnid lendasid. Minek läks küll kiireks, ehk teinekord saab lebomalt olla. Uus rekord ilmselt oleks tulnud, kui poleks nii palju teisi üritusi samal ajal. Ma usun et niimõnigi rulliomanik oli valiku ees.
 3. kurikristjan

  M40 b18

  M42 nukka ei pane sinna mingi väega, kuna ühel on neid üks ja teisel kaks, hoopis erinevad lahendused. Sisselase ka tänu portide eri kujule ilmselt ei sobi. Ei tea, kust see info üldse, et nii saab. Esimene asi mineku parandamisel oleks veenduda, et sul on kõik korras. Eriti nukk/nookurid, hüdrokad ja jagaja. Tiksuv ja kulunud nukaga mootor ei liigugi. Kõige odavam lisa hp/eur suhe (mootorit vahetamata) on ilmselt turbol, tugevusvaru mootoril päris asjalik. Ka 0,5 bar annab väga tubli lisajõu. Ülevaatusel võib probleeme tulla. Kõige lihtsam viis minekut korrigeerida on ülekannet muuta, mis on samas M40 autodel juba suht suur.
 4. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  M60B30 on ka ennem legaalseks saadud, kunagi oli isegi selline auto siin foorumis müüa.
 5. https://www.soov.ee/12220697-bmw-e30/details.html Ratastel kere müüa, kellelegi projektimaterjal äkki.
 6. kurikristjan

  O: Erinevaid osi

  Up. Tekkis tarve veel mõningatele osadele. 😀
 7. kurikristjan

  M: 318 1990a

  Täna hinnaklassis kuni 2000 eurot kahjuks kõik E30-d ei tee seda ja mõni läheb siis ka nagu soe sai.
 8. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  M20 näide, kepsupolt TTY, kuulub vahetamisele. Sama kaanepoldi kohta. Raam 10,9 tugevusega polt. Peaks saama kasutada mitte-BMW poest tulnud vastava tugevuse ja mõõtudega polti, kuid omal riisikol - kleeps kapoti all ütleb “use genuine parts”. 😀 8,8 ja tundmatud poldid mõistlik eemal hoida. See üks kindel polt on bemaril aastakümneid sama ja kasutatud eri mootorites. Neid on taaskasutatud ja õige pingutusega ei tohiks mingit paanikat olla sellest.
 9. Mõned korrosiooni eest kaitsmise teemalised lingid võõrastesse foorumitesse. Ise arvan, et igasugu õlid ja vahad on vaid viimistlus, remonti tehes peaks plekil kasutama roostemuundurit ja katma lisaks veel vähemalt korralikult krundiga, just nimelt sealt poolt, kust pärast seda keegi ei näe. http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopic.php?t=875 https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2268&pid=20846#pid20846 Lõppude lõpuks vajab kõige parem lahendus päris inseneri kaasa rääkima, kes tunneks asja rohujuure tasandil. Rooste eemaldus elektrolüüsiga basseinis ja hilisem krundivann? Tehases käisid meie autod igatahes vannis, ilmselt esmast krunti saamas? Püssikaup ju iga nurga taha ei poe. Minu auto kere vahatas Margus tegemise järgselt õõnsustest üle. Igalt poolt voolab ja küürimine enne värvi eriti just kapoti all on paras ettevõtmine, soovitan ka kõigil teistel see kindlasti enne värvimist ära teha.
 10. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  MHW tuled sebi😁
 11. Kuidas sa end tunneks, kui rahatu jorss viib su auto proovisõidule, sõidab kellelegi ette või tõmbab nt veljed äärekivisse puhtaks ning jätab auto ostmata? Mida sa selle ID-kaardiga teed, kui vanal sentigi hinge taga pole?
 12. See on suhteliselt aus kusjuures. Kui osta ei taha, siis müüja aeg ja kütus on ikkagi kulutatud, no ja natukene auto ka. Võib lisada sinna veel klausli, et proovisõidu tagatisraha on auto täishind, juhul kui proovija peaks auto ära lõhkuma oma süü läbi. 😀
 13. See on siduri peasilinder ja selle lekkimine on selles vanuses täiesti tavaline.
 14. kurikristjan

  Müüdud: M20B25 125kW

  Mõõtsin ka surved ära. Mootor 8 kuud seisnud, õli silindritesse ei tilgutanud ja muid trikke ei teinud. Tulemusel pole viga, nagu tõestusfotodelt näeb:
 15. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Happevihmad...😁
 16. Vaja oleks taas mõningaid asju. Pre-FL tagastange ja kinnitused. Ei pea olema ideaal. Uue pre põllelisa. Ükskõik, mis variant sobib, aga peab olema terve. Uue pre mootorialune kate, mis on logariotstega ühes tükis. Seletavad pildid: Veel vaja lae esimesse otsa käivat musta paneeli. Leiab neid kahe- ja neljaukselistelt R6 autodelt. Ideaalis elektrilise katuseluugiga variant; sobib ka ilma katuseluugita auto oma. 320 või 325 originaal katalüsaatorit võib pakkuda, kui kellelgi on. Pre tagatulesid võib pakkuda. Rulookardina tagaaknalauda võib pakkuda. Ruloo seis pole tähtis; oluline et laid terve. 09/85 kuni 09/87 udukaraame võib pakkuda. Kontakt privaatsõnumis või 53858447.
 17. kurikristjan

  E30 T-särgid!

  Kuri võtab meeste must XL; meeste valge XL; laste valge 5-6a. -makstud-
 18. Ostan uue parempoolse originaaltiiva. Peab olema ilma suunatuleauguta. On omal tellitud, aga ei jaksa oodata, vasak on juba käes. Äkki kellelgi on ja saab hädast välja aidata. B-grupi varuosad ei paku huvi. +372 53858447
 19. Kui juba roosteuss sees, siis on see parandus ajutine lahendus, rooste vaja ikkagi mehaaniliselt eemaldada ja katta puhas metall nii, nagu peab, et pikas perspektiivis asjal ilu oleks. Maha lihvitud rooste (lamellkettaga) kaetult pelgalt epo ja värviga kestvus õe autol hetkel 1,5a aastaringses kasutuses, nüüd on mullitama hakanud üks koht ukselingi juures. Samas tagumised koopad veel töötavad, mis samamoodi tegin. Ise tegelikult paljale epole ei looda, haljale metallile kindlasti hape kõige alla ja kui on ussitanud, siis ilmselt ei tee paha mingi roostemuunduri kasutamine, mis protsessi peatab.
 20. kurikristjan

  Tankimine

  Kõik tundub olevat omal kohal, aga keegi on usinalt möksiga roostet peitnud. Paagi vent torude kate ussitab suht kõigil, paljudel sootuks küljest pudenenud tükk. Seal all käib tihti korralik elu, nagu ka torus, mida pidi voolikud istme alt paagini jooksevad.
 21. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Ei tasu ära ühe pistiku pärast, mis on nagunii juba vahetatud. Juhtmestik jookseb üle terve auto, lihtsam on see pistik tagasi vahetada. Enamust juhtmeist jookseb juhipoolse karbi äärest, mis su doonoril ilusti sodi, ei tea, kas juhtmestikki päris terve on.
 22. kurikristjan

  Tankimine

  Tegelikult on seal veel asju. Põhiline on jäme tuulutusvoolik, mis paagist rattakoopasse jookseb, see mädaneb otstest ära ja hakkab tilkuma. Isegi tõenäolisem, kui tasemeanduri probleem.
 23. kurikristjan

  Lobamokkade rubriik

  Kas C101 pistik kere poolt mitte emane polnud, X20-s sul seal ju isased pinid? Midagi on seal ikka ringi ratsitud. Enne ostu oli seal M50 peal ka, aga mälu järgi ilma juhtmestikuta püstak. Ilmselt siis kere pool tehti valmis ja müügiks tõsteti M50 raud maha.
 24. kurikristjan

  Tankimine

  Üldiselt minul igal bemaril olnud sama “jama” ja töötab jan17 mainitud nipp. Pidanud siis e30/34/36/38/39 mudeleid. Ots paaki ja välja niikaua, kuni püstol veel ise püsib seal. Pole vaja lõpuni sisse lükata. Tuulutuse jama ei ole ka välistatud, auto on vana. Kas silmini täis tankides lekib ka?
×
×
 • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus