Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
JaanisK

325ix, 323i, 318i turbo, 323 baur, 316 - JaanisK

Soovitatud postitused

Kindlasti paljudele tuttavad autod ja nii mõnestki miskit kuuldud ja külapeal nähtud.

Suurest igavusest võiks ju foorumisse mõned huvitavad autod juurde tuua.

325ix  - kupee, manu, talv. Rohkemat polegi vaja öelda. Minu käes see auto olnud nüüd vist aasta jagu. Hetkel valmistume talveks. Tuleb natuke kere eest hoolt kanda, käiguhoovastik korda teha, vedelikud vahetada, ülevaatusel käia ja saab talve nautida. IMG_4750[1].JPG

323 - pre,kupee... ka siit varasemalt läbi käinud masin, mis igasugust elu näinud. Ilmselt läbinud kerevahetuse, aga üldjoontes hästi säilinud. Talveks peidan garaaži ära ja ei tea, millal see auto uuesti päikesevalgust näeb. Konserveerime ära ja las ootab kõikide teiste autode kõrvalt oma aega.IMG_5304[1].JPG

318 turbo, sedaan - Selle auto saaga on ka olnud märkimisväärne. Kunagi oli päris äge turbokas http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?f=5&t=5824&sid=37ad5eaefca8013c8913444bc531a9c4

Minu kätte jõudis see auto keredoonorina. Olin sebinud omale ühe avariilise kupee tehnika ja seal see oma koha leidis. Eks kunagi räägin sellest autost pikemalt.

Praegu ootab kas 1.8 mootori kokku panemist uue turboga või tuleb sinna hoopis v8 ühe väikese fööniga. IMG_3070[1].JPG

IMG_3148[1].JPG

IMG_3894[1].JPG

323 baur - Kert kindlasti teab seda autot. Tema selle kunagi Soomest Eesti tõi. Mina ostsin selle temalt, sõitsin natuke ja müüsin edasi. Siiani ei tea miks. Siis rändas auto aasta aega ringi ja ostsin selle tagasi. Tegelikult on autol 2 vin koodi ja Soome ümberehituse dokumendid,mis andsid autole mudelinimetuse 316 kupee. Maanteeameti päring on mul tehtud, 323 tehnika olemas ja peaks vahele viskama. Siis tuleb autoga United Motorsit külastada, et nad kinnitaks, et originaal Vin kood ja tehnika kuulub siiski 323 baurile ja nii ma ta ka arvele saaksin.

Sisu originaal recarod ja muud nagu polegi. Uus katuseriie ka ammu tellitud ja ootab paigaldamist.

IMG_3954[1].JPG

Muudetud , muutis JaanisK
  • Meeldib 5

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

See tagasihoidlik pilt baurist ei kajasta üldse tema röökivat värvitooni :D 

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Soomes jõulukaunistused laiemalt levinud, keegi läks värvi segamisel ka nende värviliste helvestega veidi liiale.

Aegamööda jõuan, siis saab oma originaalvärvi alpineweiss tagasi.

Muudetud , muutis Tiit
Ära kasuta "viita" nuppu viimasele postitusele vastamiseks.
  • Meeldib 2

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

No mina selle aasta tagasi endale tõin. Siis kõik tahtsid seda saada ja sõitsid ning polnud kahju ka, sest mul oli veel üks kupee rullikas. Vana hea 476TDE :D, mis kunagi oli Nõmme tänavatel posti väänatud ja korda tehtud. Selle aga müüsin sõbrale ja hakkas uuesti igapäevase kupeerullika isu tagasi tulema. Kevadel tahtsin ka matu valget kupeed vaatama minna, aga kuidagi ei õnnestunud see. Ju siis ei pidanud seda ostma.

Kuna kellegagi lõplikku ostu-müügi diili ei teinud, siis nüüd otsustatud, et jätan endale.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

325ix sai vahepeal natuke elustatud. Ehk peab paar talve vastu, enne kui päris pulkadeks läheb. 
Paari nädala pärast peaks juba ülevaatuspunkti külastama. Võiks nüüd täiesti omal jõul linnukese kirja saada.

IMG_6075.JPG

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tegemist jah b osaga. Transpordikrundi tõmban maha või karestan ära. Aga eks ta selline paari aastane pääsetee on, et kere päris käest ära ei läheks. Eks kunagi tuleb uuesti vahetada.

Paneeli ülemine osa tuleb punktidest lahti võtta ja ca 1 cm jagu vasakule nihutada, siis istub suhteliselt hästi. Liistud ja lukk jooksevad mööda.

Igapäevane F11 oma automaatkasti ja diiselmootoriga on talveks liiga igav. Vaja ix kiirelt talveseadesse saada. Seepärast ka sellised lahendused.

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ix sai lõpuks kokku ja homme jõuab ka ülevaatusele. Kui heitgaasid korras, siis peaks puhaste paberitega läbi minema. 

Käiguhoovastiku korrastamiseks käis vahekast ka alt ära ning sai põhjale kergema roostetõrje  teha. Praegu tundub, et sai hea. 

Kuna originaal hall põhjamatt oli päris palju vett näinud, siis sellest ei olnud miskit järgi. Asendasin selle hetkel kupee pruunika põhjamatiga, mis kardaaanitunneli pärast istub veits inetult. Kui kellelgi on kusagil vedelemas ix kupee põhjamatt, siis võib märku anda. 

IMG_6099.jpg

• Meeldib 2

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

lihtsalt infoks, aga põhjavaibad keretüübilt ei erine.sobib touringu ja neljaukselise oma ka.

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tänud info eest. Lihtsalt kui ix ja tavakupee matte võrdlesin, siis oli erinevust näha selles mati küljes olevas pehmenduses/porolonis. Kupee oma jäi veidralt kortsu, kõik kinnituskohad ja avad sobisid pedaalide all jne, aga mis ei sobinud, oli juhiistme kinnitusaugud. Ehk matt oleks pidanud rohkem tunneli vastas olema, tänu sellele jäi ukse äärde matti "liiga palju"

Ja ix läks puhaste paberitega ülevaatuselt läbi. Vanake sai isegi kiita. 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eix mõtles et keretüübis ei ole vahet. ix 2 uksega, ix 4uksega või ix touring sama matt. tagavedusega on loomulikult vahe.

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Erinevus peaks olema jah ainult neil juhi istme alune osa,kuna 325ix kardaani tunnel sealt teistsugune vahekasti mahutamise tõttu kui tava e30 kerega masinad ja seetõttu ei sobi tava e30 põhjamatt sinna. Eks eix22 teab täpsemalt ja saab paranda kui miskit valesti ütlesin!

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Seal garaazis on veel mitmeid huvitavaid autosi peidus, selline pisike hobigaraaž.  6-ne ikka minu jagu. :ipb-smile:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
15 minutit tagasi, marcelius19 ütles:

kust kandist sa selle kupee ostsid? töökaaslane ka otsib kupeed aga ei midagi. Ilusad autod sul seal.

Ehk on asi summas mille eest autot otsitakse ?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

See viimane kupee on üldse Soomest pärit. Mitmeid aastaid seisis ühes garaažis Haapsalus.

Mul mõned varuosakupeed veel, millel kahjuks kered taastamiskõlbmatud.

Peal on/oli m52b28, mille tahan passi kirja saada. Vastus Maanteeametilt käes, pean auto kaalutõendi viima.  Selleks pean ta muidugi enne kokku panema. Mudelinimetus ikkagist 316.

Sillad ja pidurid on kõik 325 omad, polüpuksidel. Vedrustuseks tuleb Bilstein B8+väga minimaalne madaldusvedru.

Aga töö käib. See on mu päris esimene autokere, mida keevitan, seega näpunäiteid võib anda. Keevitan serv-servaga, punktidega ja "vahedega", et plekk liiga palju kuuma ei saaks.

IMG_6126.JPG

IMG_6128.JPG

• Meeldib 4

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Natuke sai keevitatud vahepeal. Juhi pool ja kapotialune hakkab vaikselt ilmet võtma. Detailide eeltööd ka käivad samal ajal. Veel ei kaota lootust, et jaanuari lõpuks auto juba värvitud. 

Et kaitsmekarbi alust keevitada saaks, puurisin külje punktidest lahti. sai vähemalt viisakalt ja korralikult uued tükid teha. Natuke veel keeviseid lihvida, aga üldjoontes olen ise rahul. 

IMG_6139.JPG

IMG_6145.JPG

IMG_6146.JPG

IMG_6149.JPG

IMG_6150.JPG

IMG_6156.JPG

• Meeldib 9

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Võib vist öelda, et 25% põhjast on tehtud. 

Kõik kinnituskronsad(kütusepaak, pidurivoolikud) olid täiesti läbi, seega lõikasin tükid välja ja tegin samalaadsed uued kronsad. Paak istus proovimisel ilusti paika. 

Originaal tungi kohad kaotan ära. Rullikat alati esimesest keretalast ja sillatalast tõstnud. 

Homme jätkan keretalaga. Enamus vist läheb seda teed, et keevitavad sinna karpraua? 

IMG_6256.JPG

IMG_6257.JPG

IMG_6259.JPG

IMG_6261.JPG

IMG_6262.JPG

IMG_6264.JPG

IMG_6265.JPG

• Meeldib 1

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus