Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

Preface ja facelift erinevused


ander
 Jaga

Soovitatud postitused

Küttepaagid 55L ja 63L (kellade järgi 60L) , kõikidel pre face masinatel on 55L paagid, faceliftidel on alates 2.0 motoga isenditel 60L (sedaan/kupee), on ka erandeid nähtud, kus on 318i sedaanil ka 63L paak.Kõikidel touringutel on 63L paak (v.a turbodiislitel).

Kataloogi järgi esineb kahte tüüpi paake, 55 ja 63L. Reaalselt on algusaasta pre face 55L paak teistsugune. Osadele pre face masinatele (r6 motoga ja m3) pandi ka nn lisapaaki, mis teeb kogumahuks siis 70L, see muidugi üsna haruldane lisa.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Alustame sellest, et pre facelifti on samuti kahte erinevat tüüpi, mis erinevad omavahel väga palju, hilisema pre facelifti kraam ühtib kohati ka facelift masinaga, algusaasta pre facelift on selle eest täiesti erinev masin.

Kuni 85a pre faceliftil on erinev võrreldes 86-87a pre faceliftiga :

* esituled

* udutuled

* esipõll koos põllelisaga

* tagumine aknalaud

* tagumised turvavööd ja kõik turvavöö vastused

* ukse pistikud ja juhtmestik

* sisu detailid, kõlarikatted

* istmed

Pre facelifti ja facelifti suuremad erinevused siis:

* esituled

* Tagatuled

* udutuled

* stanged ja esipõll

* kere erinevused

* juhtmestikud teistsugused

* aknatihendid ja tihendi liistud

* klaasid kinnituste poolest ajami külge

* lukseliistud ilma kroomita

Neid erinevusi on väga palju, kõik kohe meelde ei tule ja ei jõuaks kirja panna ka. Esitulesi juba on näiteks väga palju erinevaid variante alates e30 tootmisest kuni lõpuni välja. Algusaasta pre face tulede pistikud ja tuledise on erinevad hilisema pre face tuledega, 87a masinatel olen kohanud pre face tulesi algusaasta facelifti pistikutega ja ka facelift naerusuuta luupe , mis mõistagu uuemate pistikutega.Lisaks mitut tüüpi pre facelift tuledele on faceliftil siis ilma naerusuuta ja naerusuuga luuptuled, mõlemat saab olla kaha firma omasid veel ehk siis BOSCH ja HELLA.

Udukaid siis läbi aegade ka neli varianti, algusaasta pre face udukad kinnituvad ülemise osaga kere külge ja all ühe kinnitusega põlle külge.Uuema fre face udukad on põlle küljes ainult, nagu ka facelift udukad. Facelifti udukaid ka kahte tüüpi (ise nainud ainult piltidel) Erinevus on klaasis ja võimalik et ka uduka sees olevas luubis.

Algusaasta pre face põll on alt kitsam ja jookseb pool viltu alla küljepealt vaadates kumeralt nagu kõveraks sõidetud esiosaga. Tänu kitsamale aluäärele on esilisad ka teised. Põll ise on kahes osas ka, et see põlle ülemine osa (kuhu neerud ja prillid kinnituvad) käib eraldi kruvidega.Põllel on 2 õhuava, jahutus käib põllest ja väiksemate mootoritega isenditel võib kohata kinniseid neere.

Uuema pre facelifti põll on ühes tükis ja jookseb sirgelt alla.Kondiga variandil lisa avaga põll olemas.

Faceliftil on ka kahte tüüpi põlle. Ühe ja kahe avaga. Kahe avaga põll on tehasest reeglina kõikidel diislitel ja turbodiislitel, samuti konditsioneeriga variandil ja troopilistel maadel.

Seoses põlledega on läbi e30 tootmisaastate ka mõistagi erinevad logariotsad ja põhjakatted, lisaks sisi mängib rolli ka peal olev mootor sellega seoses õhuavad piduritele või õliradikale näiteks. Suur põhilogar peaks olema sama läbi aegade.

Stanged siis pre facelift masinatel sama kuni 87 september, metallist ja pealt kroomitud. Faceliftil on siis plastik stanged, seest fiibrist tala, näinud ka metallist tala, aga millal pandi, ei oska õelda, võimalik et Usa facelift stangede teema. Faceliftil siis esimene tõmbekoht ka stange kinnituse amordist lisa aasaga, mille peab ise sisse keerama vajadusel. Pre faceliftil on ees kere küljes mõlema poolraami all tõmbekonksu kohad, mis jooksevad läbi põlle ja on koguaeg kättesaadaval.

Tagumine aknalaud erineb siis turvavöö aukude poolest ja on muidu ka madalam. Algusaasta pre face masinal on tagumised turvavöö rullikud pagassid, sellega seoses on aknalaua augud teisipidi kui uuematel. Uuemal pre faceliftil ja faceliftil on rullikud aknalaua all, sellega seoses on aknalaud kõrgemal, kardinaga variandil on kardin laua all võrreldes algusaasta omadega, milledel on aknalaua peal. Uuema pre facelifti aknalaud sobib ka faceliftile ja vastupidi, lihtsalt eri ajastul on erinevad värvid.Algusaasta masinal on kõikide turvavööde vastused kitsamad, mistõttu ei ühildu uuematega.

E30`le on pandud väga palju erinevaid sisusi nii värvide, materjali kui ka mustrite poolest.Siinkohal ei saagi täpsemat arutelu luua, kuna neid tõsti palju ja erinevaid. Üldjuhul on kõikidel pre face masinatel oma mustriga istmed, veel erinevad istmete mustrid seoses mootoriga, r6 mootoritel on teise mustriga kui r4 (facelifti puhul on kindlasti nii)

Vanemate pre faceliftide istmed olid teise ehitusega kui uuemad. Uuematel on poroloonist sisu, vanematel vedrude ja "põhuga".

Tagumist seljatuge olen ka uuematel kohanud vedrudega, et siinkohal ei saa mingeid fakte paika sättida. Siiski on ära tuntav pre facelifti vedruistmed. Osadel on esiistmete siinide kinnituskohad kere külge õhemad, ilmselt seoses põhjamatiga, mida ka sada erinevad varianti nii värvuse, materjali kui paksuse poolest. Istmetest ja sisudest on veel igasugu "edition" variante, millest siinkohal ei hakka eriti rääkima.

Uksepolstreid on samuti palju erinevaid variante, need käivad käsikäes ülejäänud sisga ja istmetega. Pre faceliftil on jällegi oma ajastule vastavad polstrid, mida faceliftile ei pandud, kui mõned ongi sarnased(näiteks mustast nahast) siis reaalselt on ikka teistsugused kasvõi kroomliistu poolest, mis on pre face omal küljes.

Põhjamattidest rääkides käib vanematel pre face mudelitel mürasummutus eraldi kahes osas(nagu kõikidel IX`idel) ja hiljem kate peale, uuematel on ühes tükis kogu matt.

Algusaasta pre faceliftil on esimesed kõlarikatted liimitud kere külge, on riidest ja kõlaril on eraldi plastik kate peal nagu taga, Uuematel ja facelift masinatel on kogu kate plastikust ja kinnitub kruviga.

Salongi osadest erinevad ka konsoolid uuematega näiteks, välimuselt on samad, aga el akna lüliti koha auke pre facelifti konsoolil 4 ja faceliftil 6. Pean silmas silmas valmidust, kui tahad ise sisse lõigata. Põhjus siis selles, et pre faceliftil on plokeeringu lüliti ohutulede lülitiga samas reas ja tagumiste akende eraldi plokeering puudub, faceliftil siis keskkonsoolis kõik need nupud. Kässeri konsoolis samuti istmesoojenduse nupud eespool fre faceliftil. Uuemal pre faceliftil ja facelifti konsoolil on tagapool, kuna täits aees on valmidus EH kasti lüliti tarbeks.

Kui jutt juba lülititele läks, siis facelifti el akna nupud ja balansi nupp on valgustusega, pre faceliftil ilma valguseta. Algusaasta pre faceliftil on tagaklaasisoojenduse nupp taustavalgusega , mida uuematel masinatel millegipärast pole, valgus põleb uuematel ainult siis kui nupp on sees.

Algusaasta masinal on salongivent kolme astmega, uuematel on nelja astmega.

Salongidetailidest erinevad veel gaasipedaal ja käigukanginupp näiteks. Pedaal erineb kinnituse poolest põhja külge ja nupp kuju poolest. See siis erinev facelifti ja pre facelifti vahel.

Räägiks siis vähe kerest ja kere detailide erinevusest veel.

Ei oska võrrelda siinkohal algusaasta pre facelifti ja uuema pre facelifti kere erinevusi, kindlasti neid on igasugu kinnituste jne näol. Esi lansekate pealmist kuju või vormi olen juba läbi aegade masinatel mitut erinevat tüüpi näinud. Suuremad erinevused pre facelifti ja facelifti kere vahel on siis järgmised: Tagumise poritiivad on teise kujuga nii külje pealt kui ka tagumise ots, mis jookseb teise raadiusega hoopis .Tagapaneel on tulede aukude poolest teine ja ei ulatu niipalju alla kui faceliftil. Keskmine kardaani tunnel on erinev just kardaani tugilaagri kinnituse poolest, pre faceliftil oli see mäletamist mööda kitsmas kui faceliftil, täpset mõõtude erinevust ei mäleta. Erinevad on igasugu kinnitused , augud ja kõrvakesed.

Pre faceliftil on massid kere külge kinnitatud poltidega, faceliftil on polt juba pere küljes ja käib mutriga kinni. Roolisamba auk tulemüüris on pre faceliftil väiksem ja kinnitus kitsam, samuti juhtaju väljaminev auk on väiksem. Pre faceliftil on kapoti kinnituse kõik 6 auku kinnised, faceliftil on kummalgil pool 1 auk sälguga, et oleks mugavam kapotti eemaldada.

Paljudele peavalu põhjustavad esimesed poritiivad on samad läbi aegade ja sõltumata keretüübist. Erinev on kabrio ja m3 tiib.

Tavalisele on neid kahte tüüpi , suunatule auguga ja ilma.

Erinevusi on palju ka tehnikapoolel, erinevad on käigukastid, käiguhoovastik, mootorid, sillad jne.Taga ketastega õõtsa korral on pre facelifti õõts väiksema laagriga ja facelift suurema laagriga (vastupidavam)

Juhtmestikud on erinevad pistikute poolest läbi aastate.

Siinkohal ei saagi jälle midagi kindlat väita, kõik oleneb väljalaske aastast, lisavarustusest, mootri võimsusest jne.

Hetkel rohkem erinevusi ei jõua kirja panna, saab alati täiendada ja lisada juurde.

ALLIKAS: Erinevad raamatud, kataloogid, oma kogemus ja loogilised järeldused. Seega pead ei anna, kui keegi avastab, et on hoopis teisiti miskit.

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 3 nädalat hiljem...
  • 1 kuu hiljem...
  • 1 kuu hiljem...
  • 1 aasta hiljem...
  • 4 nädalat hiljem...
  • 1 aasta hiljem...
  • 4 nädalat hiljem...

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
 Jaga

×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus