Hüppa postitusse
Postitatud
comment_5205

Tegelikult üritasin ma esimest korda elus osta endale E30 kupeed (punane 316 kupee) juba 2005. a, kui need autod ei maksnud mittekuimidagi. Toona jäi asi katki, kuna sain endale ühe Opeli.

Teist korda üritasin osta endale E30 kupeed aastal 2008. Sel korral olid need autod natuke kallimad juba, kuid siiski odavamad kui praegu. Käisin vaatamas mitut, kuid kõik olid niivõrd raiped, et ostsin lõpuks E34-ja.

Kuna kaks ilma kolmandata ei jää, siis hakkasin uuesti otsima, seekord eelarveks 2x rohkem, kui eelmine kord. Tahtsin autot, mis näeks välja ideaalne, ning ei roostetaks. Kadedust tekitas ka kursavend, kes oma omale talvel ühe kupee õuele tiris. Uskuge või mitte, aga E30ne puhul sellist leida, mis ei roostetaks on võimatu. Piltide pealt on nad paljud siledad, kuid tegelikult on ka foorumis neist, mis piltidel libedad tunduvad ikka parajalt roostes peldikud.

Pärast pikki otsinguid leidsin selle:

raxfh3.jpg
2nt7de.jpg
2uxz0qg.jpg
nle8g7.jpg
2uxz0qg.jpg
2nt7de.jpg

Aga see selleks.. infost siis:

Auto on toodud 2a tagasi saksamaalt, seisis kuni selle kevadeni garaazis ning ei ole kuuldavasti mittekunagi talvel sõitnud. Seda ma muidugi garanteerida ei saa, kuid esmane registreerine Eestis on selle aasta aprilli kuus. Kere on täiesti ideaalses korras, ning pole taastatud. Terve auto peale on 2 väikest roostetäppi. Seega võib vb olla seda juttu mingil määral uskuda. Teen homme veel pilte mattide jms alt.

Mootoriks on M20B27 nn "strokker", ehk siis mootori ülemine ots pärineb M20B25 pealt, koos sisselaske jms. Ka aju on M20B25 oma. Igatahes käib mootor ülihästi pöördesse, ning auto on lausa uskumatult kiire. Ma algul olin selle mootori suhtes pehmelt öeldes skeptiline. Eriti suur vahe just 2,5 liitrisega võrreldes on madalatel pööretel. Olen saanud sõita enne kõigi erinevate mootoritega E30netega, mida tehas peale M3-e pakkus, ning vahe on ikka päris suur. Interneti tarkuse järgi peaks võimsust andma natuke üle 135kw selline kombinatsioon.

Lisavarustus on E30nele omaselt kasin, kuid siiski:

Roolivõimendi (jah see on E30nel lisavarustuses)
Kesklukk
Signalisastsioon (hiljem paigaldatud)
Tehase originaal tumedad klaasid (kõik kaasa arvatud tuuleklaas)
M-tech II rool (paigaldasin ise oma E34 pealt)
Katuse luuk (käib swaanziga)
Kompuuter (laes)
Madalad sportistmed ees.
Ksenoon tuled

Mingit suuremat taastamist tehtud ei ole. See auto ongi nii säilinud.

Muudetud , muutis oo7

  • Vastuseid 794
  • Vaatamisi 79,6tuh
  • Loodud
  • Viimane vastus

Teemas enim postitanud

Kõige populaarsemad postitused

  • Pigem ütleks, et noore mehe elus on kaks kõige hullemat asja noor naine ja vana auto - mõlemad vajavad pidevalt tähelepanu, näitavad iseloomu ja päris oma tahtmist õnnestub harva peale suruda Pole mi

  • KarlK käis autot pildistamas:     Peab mainima, et tema auto äärmiselt kirgas punane värv pani korra mökutama, kas Zinnoberrot oli ikka õige valik, aga kuna see o

  • Muide see auto on ka valminud Juuni kuus 1987   Elu lõpuni ma sellega sõita tõesti ei kavatse, vb olla ongi järgmine/ülejärgmine hooaeg saadaval. Kes tahab võib raha koguma hakata

Postitatud pildid

Esiletõstetud vastused

  • 3 nädalat hiljem...
  • Autor
comment_62880

Täna auto ikaldas mind. Nimelt olen 3 ööd üleval vahtinud ja oma magistritööd lihvinud, kuna seda ei tahetud algul vastu võtta. Igatahes täna oli tundide küsimus et asi ära viia.

Kuna ma olen tahtnud oma velje rante pollida ja viimased 2 kuud pole sekunditki vaba aega olnud, siis viivitasin uute esirehvide ostmisega, kui lõputöö tehtud on s.t siis ülejärgmine nv oleks uued alla lükanud.. nüüd siis juhtuski nii, et 1 esimene läks lõhki. Õnneks juhtus see parklas 1. käiguga sõites.

Selgus selline tore asi mis peaks mõnel inimesel kõvaks ajama, s.t tungraud ei mahtunud auto alla, kuna pill on liiga madal.. õnneks olid pagassis lõputöö katsetest järgi jäänud MDF-i ja PLP katsekehad, millest ma siis maha trampliinitaolise asja ehitasin. Sõitsin selle peale, siis läks tung alla ja sain tagavara ratta alla.

Tagavara ratas tundus tutikas ja seda pole kunagi kasutatud s.t rehv peal on ~25+a vana icon_lol.gif 

Igatahes õpetuseks kõigile... vanade praguliste rehvidega sõita ei soovita. Tellin täna kohe uued 2tk ära

  • Autor
comment_62883

Ei saa, pean tööd tegema poole ööni, puudusin täna töölt eelpool mainitud asjade pärast ja pean sommidele peldiku mööbli kuskile koulukeskusesse välja mõtlema

 

 

Pealegi vist 87a rehviga ei tasu üleliia kihutada.. :D

  • 4 nädalat hiljem...
  • Autor
comment_64097

UM-ist võiks kogu kraam juba tulla, praegu osa liiste ja linke puudu või katkised küljes..

 

Antitiiva sai vend eile valmis, selle saab ka peagi külge keerata... eks siis teen tast mõned pildid siia ka. 

 

Sai väike risk võetud, aga auto tuli tänu sellele väga hästi välja õnneks,  parem kui tehasest uuena. Ma megarahul !

  • Autor
comment_64298

Värvitud on ta siis originaaltoonis pinnavärviga.

 

Lihvisime selle peale kuivamist 1000 ja 3000 paberiga matiks, ning vend kattis selle kriimukindla lakiga, seejärel kuumutas autot kambris. See ei lase sellel ära pleekida.

 

Auto kere, luugid, uksed jne sai kerevaha paksult täis lastud.

 

UM-ist sain uued lingid, märgi, liistu tüüblid ja suunatuled. Kõik peale suundade on praeguseks juba küljes. Ootan veel uusi stangeplaste, siis keeran stange eest ja panen koos uute suundadega külge. Praegustel on mõrad sees ja ühel nurk ära murdunud.

 

Külge on veel vaja panna uus esiklaas, praegune on ämblik. Seetõttu pole ka esiklaasi liistu küljes.

 

Valuvelgede randid poleerisin rauatreipingis ära. Ette läksid alla uued Barum rehvid. 

 

Üldiselt masin hakkab vaikselt väljast valmis saama.. natuke veel vaja nokkida.

Muudetud , muutis oo7

  • Autor
comment_64321

Kui toruotsad on uued keevitatud kellegipoolt, pütt ise originaal. 

 

Kulmud panin ise tagasi, sest auto nägi välja nagu kommis oleks, algul neid külge ei pannud.

 

 

 

Praeguse seisuga jh kindel plaan tulla. Venna auto samuti sõitis esimesed kilomeetrid, kuid vajab sättimist.

 

Kui keegi sõpradest kaasa ei viitsi tulla siis üksi ei viitsi uhada. Kahjuks keegi mingist rullide kogunemisest üleliia vaimustatud pole  :@

  • Populaarne postitus
comment_64400

Pigem ütleks, et noore mehe elus on kaks kõige hullemat asja noor naine ja vana auto - mõlemad vajavad pidevalt tähelepanu, näitavad iseloomu ja päris oma tahtmist õnnestub harva peale suruda :D Pole minu välja mõeldud, kunagi ammu juba kõrva taha pandud.

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus

Brauseri push-teavituste seadistamine

Chrome (Android)
  1. Vajuta aadressiriba kõrval olevat lukuikooni.
  2. Vajuta valikuid Load → Teavitused.
  3. Muuda oma eelistusi.
Chrome (Arvuti)
  1. Vajuta aadressiribal tabalukuikoonil.
  2. Vali Saidi seaded.
  3. Leia Teavitused ja muuda oma eelistusi.