PetraP

320i kupee '88 - PetraP

Selles teemas on 36 postitust

Tervist, :ipb-smile:

mõtlesin lõpuks enda autost ka teema teha,kirjutada mingit pikka juttu ilmselt ei oska.
Teema tegin nii endale nagu päeviku mõttes, kui ka teistele huvilistele. :ipb-smile:

Ühesõnaga miks siis neiu endale sellise auto ostis? :ipb-happy-smile:
Olen isaga väiksena ehitanud garaažis ja vaadanud, kuidas ta enda usakaid korda teeb ning eks sealt tuli see huvi autode vastu. Bemmid avastasin mingil ajahetkel ise ning e30 nähes polnud enam kahtlustki, et see auto ükskord minu omaks saab. Niisiis otsisin vist oma aasta aega seda ühte ja õiget, mis oleks piisavalt korralik, et ostmist kannataks kuni jäi Soomes silma paar isendit. Sõitsime siis päevaga pool Soomet läbi, et kõik üle vaadata ning väljavalituks osutus just too isend :ipb-smile: 
Autoks on siis E30 1988.a 320i. Toodud sai ta Eestisse 2013 aasta sügisel. 
Läbisõiduks oli siis ees 137k, nüüdseks 146k. 
Lisavarustuse nimekiri on lühike ehk siis põhimõtteliselt olematu. :ipb-happy-smile: 
Auto oli tuues põhimõtteliselt laitmatus korras, vähemalt välimuse poolest, põhi oi superkorralik ning samuti polnud ka kerel kusagil roostet. Eks mootor annab küll veidi soovida, kuid kuna auto üldine seisukord oli niivõrd hea, siis polnud tol hetkel sellel vahet. 
Veljed auto all olnud ostmisest saadik samad, 15 tolli. Lootus on järgmiseks suveks auto lasta madalaks ning leida sinna alla sobivad Borbet B või Remotec A kärjed. Hetkel all olevad veljed pole just parimas seisus, kuid hetkel ajavad asja ära. 

Vigadest nii palju, et hetkel on veel ainukeseks mureks, et käigukasti simmerid vajavad vahetust ning juhipoolse ukse alumine nurk on kunagi kellegi poolt vist üle värvitud ning lakk mõraneb sealt, seega tuleb see üle värvida.
Eelmise aasta kevadel sai ära värvitud stanged ja peeglid - seda sellepärast, et oleksid kerega ühte värvi kõik.

Esimese talve auto enamuse ajast seisis, kuna mingi hetk tekkis kuskil elektriline probleem ning auto käis ühest remonditöökojast teise, kuni lõpuks ise avastasime, milles probleem. Seega sai tellitud uus Boschi bensiinipump ning ära vahetatud pumbapealsed välimised juhtmed, mis olid ilmselt lihtsalt vanaks jäänud ning ei töötanud enam. 
Selle aasta algul hakkas ka mootor õli lekkima ning paar kuud tagasi vahetati karteripõhjatihend(või see, mis sellest alles oli) ära, ning samuti ka roolivõimu voolik, mis mõlemad olid oma aja lihtsalt ära elanud.
Veel on tehtud selliseid nipetnäpet asju, kuid nüüdseks on auto peaaegu perfektses korras ning tuleks hakata keskenduma välimusele. :ipb-smile:

Plaanidest siis nii palju, et veljed ja coilid, nagu juba mainisin. Siis tahaks vahetada ära rooli, esiklaasi ning panna õrna toonklaasi. Samuti oleks vaja ka korralikud udutuled leida. 

Rohkem midagi lisada vist ei oskagi, kui vaja siis küsige, uurige. Kõik arvamused teretulnud :ipb-smile:

Lisan mingid pildid ka siis:

Paar päeva peale toomist
1404446_665373816829020_789624569_o.jpg

2.jpg
3.png
4.png
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Lõpptulemus võiks mingi hetk välja näha selline :ipb-smile:
15.jpg

Muudetud , muutis PetraaaX
8 kasutajat märkisid selle meeldivaks

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Lachsilber metallic ? :) See on üks sobivamaid värve rullikale mu meelest.

A veljed on täitsa adekvaatsed (kas need on midagi OZ toodangust, meenutavad Fittipaldisid?) kuid neerud võiks hõbedased olla, sihuke täitsa tume nina minumeelest ei sobi vanakooli masinale. Ja veel, kas tagumist usa numbrialust annab veel tellida FL-ile? :P

Aga pildilt tundub küll väga sileda plekiringiga masin olema, edu hoidmisel! Kalendripiltide hääletusel see vist ei osalenud? Oleks olnud hinde vääriline masin küll :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ilusal neiul mõnus rullikas :)  

Tore näha et järjest rohkem tekib ka nais  liikmeid foorumisse kellel e30 on  tekkind hobiks vms :)Piltide järgi tundub küll hästi säilind,hoitud masin olevat.

Tüüpiline taga põlle osa mis enamus masinatel mäda sis siin paistsb täiesti  norm.

Jään huviga ootama seda nn lõpptulemust kuna plaanid on ägedad masinaga!

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eelviimasel pildilt tundub, et uusi neere nagunii vaja :D 

Praegu tundub natuke väsinud eest mustade neerudega. 

Muudetud , muutis karlk

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Stock on ikkas ilus, hõbedased neerud jne. , aga eks igaüks ehitab oma.

Olen juba mõelnud sellele aga tegudeni pole veel jõudnud :) 

Eelviimasel pildilt tundub, et uusi neere nagunii vaja :D 

Praegu tundub natuke väsinud eest mustade neerudega. 

Täpselt nii ongi, aga enne suve ei viitsi tegeleda sellega ilmselt :D Uusi ja hõbedasi oleks vaja küll

Ilusal neiul mõnus rullikas :)  

Tore näha et järjest rohkem tekib ka nais  liikmeid foorumisse kellel e30 on  tekkind hobiks vms :)Piltide järgi tundub küll hästi säilind,hoitud masin olevat.

Tüüpiline taga põlle osa mis enamus masinatel mäda sis siin paistsb täiesti  norm.

Jään huviga ootama seda nn lõpptulemust kuna plaanid on ägedad masinaga!

Oi ma tänan! :) 
Tõesti on väga hästi säilinud, ma olen ise jube uhke ta üle :D 
Loodame, et tuleb sama ilus nagu viimasel pildil ;)

1 kasutaja märkis selle meeldivaks

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Lachsilber metallic ? :) See on üks sobivamaid värve rullikale mu meelest.

A veljed on täitsa adekvaatsed (kas need on midagi OZ toodangust, meenutavad Fittipaldisid?) kuid neerud võiks hõbedased olla, sihuke täitsa tume nina minumeelest ei sobi vanakooli masinale. Ja veel, kas tagumist usa numbrialust annab veel tellida FL-ile? :P

Aga pildilt tundub küll väga sileda plekiringiga masin olema, edu hoidmisel! Kalendripiltide hääletusel see vist ei osalenud? Oleks olnud hinde vääriline masin küll :)

Just nii :) Endale ka väga meeldib :) 
Kui aus olla, siis pole üldse aimu, mis velgedega tegu, olen otsinud ja vaadanud, aga pole leidnud, kui teada saan võin öelda :D
Neerude osas jah, olen ise ka mõelnud, aga pole jõudnud veel selleni, aga suveni aega, selleks ajaks teeb ära ;)
Numbrialustest ei tea :D 
Aga tegu on tõesti ikka vägagi sileda masinaga, arvestades, et keretöid ja värvimisi pole autol tehtud :) Aga kuna auto oli enne hobiauto ning seisis enamuse ajast garaažis, siis ei imesta, et läbisõit, sisu, põhi ja ka kõik muu on nii korralik ;)
Aga aitäh! Kahjuks jäin veidi hiljaks, täna just mõtlesin, et ehk veel peaks pakkuma :D 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mul vedelevad kroom neerud Tallinnas auto pagasnikus, kui peaks huvi pakkuma. Üks kutt pidi ära ostma kuid pole kuulda temast enam.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mul vedelevad kroom neerud Tallinnas auto pagasnikus, kui peaks huvi pakkuma. Üks kutt pidi ära ostma kuid pole kuulda temast enam.

paljuga? :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nice! Nati madalam võiks olla . Paistab et keegi ei oska enam remonditöökojas selliseid autosi remontida mis sulle veakoodi ei anna.:D

1 kasutaja märkis selle meeldivaks

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nice! Nati madalam võiks olla . Paistab et keegi ei oska enam remonditöökojas selliseid autosi remontida mis sulle veakoodi ei anna.:D

No just, järgmiseks suveks ehk saab sinnani ka :) Aga eks see vist enamvähem on nii jah, üksikud oskavad :D 
aitäh! :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ega siin polegi palju puudu tuled blaciks ,madalaks ja replika bbs alla,klaasi toon ka ja ongi nagu viimane pilt.;)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kui klaasi toon ka.. siis kindlasti soovitaks midagi heledat mitte prügikotti :)

Jääks viisakas ja soliidne..

Auto paistab muidu igatinaus ja viisakas, jõudu ja jaksu ! :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tundub korralik ja hästi hoitud rull.

Viimane pilt ikka eriti hea, kui selliseks saab kunagi.

Edu ja viitsimist

Aitäh! :)

Ega siin polegi palju puudu tuled blaciks ,madalaks ja replika bbs alla,klaasi toon ka ja ongi nagu viimane pilt.;)

Seda küll aga bbs sinna alla küll kohe kindlasti ei lähe :D 

Kui klaasi toon ka.. siis kindlasti soovitaks midagi heledat mitte prügikotti :)

Jääks viisakas ja soliidne..

Auto paistab muidu igatinaus ja viisakas, jõudu ja jaksu ! :)

Ise ka mõelnud kas panna või ei, aga kui siis midagi väga heledat :) 
Aitäh! :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Sa oled kauem E30 fanatt olnud,aga minul pidi keegi silmad avama ja sain suht hilja teada ,kui hea auto see tegelikult on :D 

4 kasutajat märkisid selle meeldivaks

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
January 15, 2016 kell 13:43, Kaily ütles:

Sa oled kauem E30 fanatt olnud,aga minul pidi keegi silmad avama ja sain suht hilja teada ,kui hea auto see tegelikult on :D 

Haha :D no ma juba jah pikalt :D aga no pole paremat :D 

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nobe rull, korralikud veljed alla ja ongi ilus soliidne bemm valmis ja kui veel neiu ka roolis siis küll need kaelad ka tagurpidi järgi raksuma hakkavad. 

Igapäev sellist teksti ei kuule naiste poolt (Y) :D

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
February 1, 2016 kell 13:55, Tenzki ütles:

Nobe rull, korralikud veljed alla ja ongi ilus soliidne bemm valmis ja kui veel neiu ka roolis siis küll need kaelad ka tagurpidi järgi raksuma hakkavad. 

Igapäev sellist teksti ei kuule naiste poolt (Y) :D

Haha no ma tänan :) Ega preagu ikka ka korra päevas saab ikka kuskilt tähelepanu :D:D paramatu värk sellise auto puhul vist

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Märgatud Tallinnas. Pallasti tänaval sõitsid mõnda aega täpselt ees. Tundus üpris kõrge aga igati viisakas :) Mõnusat kulgemist :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tihti näen seda Katleri kandis sõbranna maja ees. Ehk elategi samas majas... Igakord jääb silma just see masin ja silman seda koguaeg ühe ja samas moodi... Pikalt :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
April 7, 2016 kell 17:52, Tranter ütles:

Märgatud Tallinnas. Pallasti tänaval sõitsid mõnda aega täpselt ees. Tundus üpris kõrge aga igati viisakas :) Mõnusat kulgemist :)

Kõrge on jah kahjuks veel, aga aega on :) Aitäh! :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Pole ammu kirjutanud siia alla midagi ja pole ka suurt midagi kirjutada olnud. 

Kuna suvi hakkab lähenema ja suve lõpus plaan jõuda autoga Poola, siis olen vaikselt tegutsema hakanud. 

Viimastel kuudel on ära vahetatud pigem kuluvosad, ehk siis vahetasin ära tagumised amordipadjad, piduriklotsid ja kettad jms. 

Sellel nädalal saab auto loodetavasti endale lõpuks madalduse, pühapäeval on plaanis ära osta asjad.
Samuti on plaanis ära vahetada sisemiste rooliotste täiskomplekt, uued amorditolmukatted ning tuleb osta ka uus summuti pütt. Veel ootavad vahetust käigukastisimmerid. Samuti tuleb mootorimass ja lambda üle vaadata, sest tundub et miski ei tööta mootoris õigesti ja kütusekulu on viimase kuue kuuga tõusnud päris palju. Samuti plaan uued neerud soetada.

Hetkel olen ka velgede otsinguil, Remotec A 16tolli oleks ideaalis super variant aga pole hetkel leidnud kusagilt neid veel. (kui kellelgi pakkuda, siis ootan kõnesid ja kirju) :D 

Auto ise aga ilus nagu ikka ;)

6AEC4D41-DDE7-4C0B-88F7-D4245C8AD897.jpg

Muudetud , muutis PetraaaX
6 kasutajat märkisid selle meeldivaks

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse