Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

markusH

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    296
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    9

Kõik, mis markusH postitas

  1. markusH

    M20b25 mootor lonkab

    Paha ei tee ka gaasiklapi lülitite korrasoleku kontroll. Aju tühikäigul õhulugejat ei loe, kuid kui lüliti vigane, võib üritada lugeda ja mingit jama genereerida. Tühikäigu jaoks on ajus eraldi kütuse ja süütetabelid ka veel.. EDIT: Õhulugeja väide on vale jah, imelik et see mul nii meelde oli jäänud...
  2. Külmemate ilmade saabudes saate siis ühisteema teha, et miks auto soojaks ei lähe. Salongiradikal on alumine (7) pealevool ja ülemine (13) tagasivool. Valesti ühendamisega ei ole kuidagi võimalik mootorit ära lõhkuda - halvimal juhul ei toimu seal lihtsalt tsirkulatsiooni, mida ei toimu ka siis kui temp. on külma peale keeratud ja solenoid kinni.
  3. Pakkuda korralik 3,64 ülekandega lahtine 188 differ e30-le, 225 € 188 diffri otsakaaned eraldi 150 €/tk
  4. markusH

    Sahin-Kahin tagasillas

    Peavõllil on laagreid 2. Nende vahetuseks läheb kindlalt vaja veel uut simmerit ja vaheflantsi (crush sleeve), mis kinni keeramisel paika deformeerub. Kui nii suur töö juba ette võetud, tasuks ka väljundite laagrid ja simmerid korraga vahetada ning mitte osta komponente eraldi, vaid terve repair komplekt. Kunagi ebayst leidsin ühe Eesti müüja, kes komplekte müüs. (168 ja 188 olid olemas vähemalt) Kontaktid on lehe all ning usun, et ilma ebay ja paypali vahenduseta saab isegi hinda paremaks küsida. https://www.ebay.com/itm/BMW-E30-E36-E34-E38-Z1-Z3-Differential-Reparatur-Kit-Typ-188-Lagersatz-/132499197416 Mis puudutab vahetust siis internetis on piisavalt palju detailseid õpetusi. Ise vahetades on suurimateks takistusteks ilmselt väljundi poolel olevad distantsseibid. Või õigemini nende puudumine. Erineva paksusega distantsseibidega reguleeritakse paika nii ülekande hambumine kui väljundvõllide laagrite eelpinged. Distantsseibide assortiisid on ka eraldi saada kuid ühe diffri remondiks pole neid kuigi otstarbekas osta. Õnne korral võib originaal seibidega kõik paika ka jääda. Vaja läheb ka väikese skaalaga njuutonvõtit, laagrite eelpinged algasid mäletamistmööda 1-2nm-st.
  5. markusH

    O:ABS AJU PRE. AUTOLT!

    Kas mitte pre ja fl abs ajud samad pole? Mul peaks üks fl oma üle olema..
  6. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Ma tegelen ainult olemasoleva remappimisega. Pole väga isu ~30a vanale tehnikale "pimesi" mingeid kive tegema hakata või teiste kloone müüa. Teiste tuuning kivide süüte ja kütusetabeleid olen põhjaks võtnud ja mootorile vastavalt paika keeranud. Kes tahab uut kivi ainult sellepärast, et oleks "chipitud" siis selleks on ebay. Huvitav on alati neid "peale uut kivi läks kõvasti paremaks" postitusi lugeda. Ma ei tea kas asi on ainult minus, kuid dynos mõõdetud +12hp /25nm polnud sõites küll mingit arvestatavat vahet tunda. Minu üks markantsem lugu oli ühe Dinani 2532 kiviga sõitva e30-ga seotud, mille sisu oli mul au lugeda. Omaniku sõnul oli vahe originaal kiviga ikka väga suur jne jne. Hiljem kivi sisu analüüsides oli näha, et Dinani kivis olid muudetud ainult WOT (segusiiber täiesti lahti) tabelid. Ja siis mõõtsime, et segusiibri lüliti oli külmjoodetega ja ei toiminud - mis tähendab, et aju ei kasutanudki neid tuunitud tabeleid. Midagi Platseeboefekti sarnast. Annan veel teada, et olen eneseharimise mõttes huvitatud erinevate tuuning-kivide andmete lugemisest.
  7. markusH

    Müramati eemaldus

    Paar aastat tagasi sai AGAst ka mõne kilo kaupa osta, hind oli ca 1-2€/kg. Muidugi praeguste külmadega on lihtsam autot paar tundi õues hoida, kui et hakata kuiva jääga nikerdama.
  8. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Äkki õlifilter umbes?
  9. "Kere tahab mingil määral tegemist"
  10. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Mul on Tartus orig. ajude lives remappimiseks vajalik tehnika olemas. Mingi hulk erinevaid tuuning kive ka, mida põhjaks võtta (strokerile alpina b3 oma nt)
  11. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Minul on ka kogemused pigem laiali lendavate liigenditega..
  12. Lekkiv soojendusradikas? Edit: jõuti juba ette
  13. Diislitel loetakse pöörded hoorattalt. Täpsemaid skeeme mul pole kuid tõenäoliselt liigub pööretesignaal sealt edasi analoogselt bensukatega- läbi juhtaju (signaal digitaliseeritakse) spidoplokki. Kui pöördeid ei näita on tõenäoliselt mingi juhe jäänud ühendamata. Spidoplokkidel on tahhomeetri osad samad.
  14. markusH

    M:e30 IX coupe 1000Eur

    Käisin vaatamas, kere suht nukker
  15. markusH

    O: tagumise istme

    Ostan Anthrazit 0211 kangaga tagumise istme. Võib pakkuda ka defektidega asju või seljatuge ja istumisalust eraldi (nii kupee kui sedaani oma) Huvitatud olen ka sama mustriga peatugedest.
  16. Pakkuda 2 kaant e30 suure korpusega diffrile. Tk hind 130€ +10€ eest võib kaasa osta kasutatud polüuretaanpuksi 56730135, Tartu Vahetuseks võib pakkuda huvitavaid asju/lisasid e30-le.
  17. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Pealtvaatajatel on kordades huvitavam
  18. Auto24 ostis motors24 ära.
  19. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Kui seda mõtled, siis viimastel päevadel olen Tartus liiklemas näinud. Helista (vanale) omanikule ja uuri üle.. http://www.auto24.ee/used/2318196
  20. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Kerdi Alpina? Palju kannatada sai? http://valgamaalane.postimees.ee/4063141/valgas-poles-garaaz-koos-haruldase-autoga
  21. Ilmselt tahad siis 0-5k tahhoka asemel 0-7k ? Õige taust on olemas? (e30 oma ei sobi, kui selline plaan) E28 spidoplokke on mitut varianti. Kui plokk on pildil näidatud koodipulgaga, siis sellele saaksin klooni teha. Teiste plokkidega tuleks ilmselt samamoodi takisteid vahetada - saaksin ka tõenäoliselt aidata, kui ploki Tartusse toimetad. Võime privaatsõnumites edasi suhelda..
  22. markusH

    Lobamokkade rubriik

    Supordid on ka samad. Edit: kui seal just mingit kolvi suuruste erinevust polnud...
  23. markusH

    m20b25

    Kui Ligurisse viid siis veendu, et Ligur ise asjaga tegeleks. Teistega töölistega on ainult negatiivsed kogemused. Viimati pandi näiteks ix-ile tava versiooni rooliotsad koos sisemistega (valest ostetud juppe nad hiljem tagasi ei ostnud, kui ise õiged jupid viisin). Šarniiri koonusele väänati plekitükk vahele, et saaks tagaveolise šarniiri kasutada. Korra olen auto saanud kätte ilma jahutusvedelikuta jne jne jne. Sorry OT pärast, sain hingelt ära räägitud
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus