Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY SUVEPÄEVAD 2018 Loe veel... ×
E30 COMMUNITY

markusH

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  280
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  8

markusH võitis päeva viimati 7. detsember 2017

markusH sai oma postitustele enim meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

54 meeldimist

Kasutajast markusH

 • Tiitel
  Vana kala

Hiljutised profiili külastajad

1 041 profiili vaatamist
 1. markusH

  Mis ülekanne

  Kui rehvimõõdu annad siis saaks täpselt välja arvutada aga tundub, et 2.79 lähedale.
 2. markusH

  M: 325i touring varuosad

  Tõstaks vana teema, äkki kellelegi on midagi vaja.
 3. markusH

  M: 168 lsd 3.91, 188 differ ja kaaned

  Up
 4. markusH

  M20b25 mootor lonkab

  Paha ei tee ka gaasiklapi lülitite korrasoleku kontroll. Aju tühikäigul õhulugejat ei loe, kuid kui lüliti vigane, võib üritada lugeda ja mingit jama genereerida. Tühikäigu jaoks on ajus eraldi kütuse ja süütetabelid ka veel.. EDIT: Õhulugeja väide on vale jah, imelik et see mul nii meelde oli jäänud...
 5. markusH

  M42 voolikud ja salongiradikas

  Külmemate ilmade saabudes saate siis ühisteema teha, et miks auto soojaks ei lähe. Salongiradikal on alumine (7) pealevool ja ülemine (13) tagasivool. Valesti ühendamisega ei ole kuidagi võimalik mootorit ära lõhkuda - halvimal juhul ei toimu seal lihtsalt tsirkulatsiooni, mida ei toimu ka siis kui temp. on külma peale keeratud ja solenoid kinni.
 6. markusH

  M: 168 lsd 3.91, 188 differ ja kaaned

  Pakkuda 168 plokkdiffer, 3.91 ülekandega. Sees uued sidurikettad, puks polüuretaanist. Kiirusanduri võin vanema variandi vastu vahetada, kui kellegi peaks soovi olema. 350€, Tartu, 56730135. Lisaks veel pakkuda korralik 3,64 ülekandega lahtine 188 differ e30-le, 225 € 188 diffri otsakaaned eraldi 150 €/tk
 7. markusH

  Sahin-Kahin tagasillas

  Peavõllil on laagreid 2. Nende vahetuseks läheb kindlalt vaja veel uut simmerit ja vaheflantsi (crush sleeve), mis kinni keeramisel paika deformeerub. Kui nii suur töö juba ette võetud, tasuks ka väljundite laagrid ja simmerid korraga vahetada ning mitte osta komponente eraldi, vaid terve repair komplekt. Kunagi ebayst leidsin ühe Eesti müüja, kes komplekte müüs. (168 ja 188 olid olemas vähemalt) Kontaktid on lehe all ning usun, et ilma ebay ja paypali vahenduseta saab isegi hinda paremaks küsida. https://www.ebay.com/itm/BMW-E30-E36-E34-E38-Z1-Z3-Differential-Reparatur-Kit-Typ-188-Lagersatz-/132499197416 Mis puudutab vahetust siis internetis on piisavalt palju detailseid õpetusi. Ise vahetades on suurimateks takistusteks ilmselt väljundi poolel olevad distantsseibid. Või õigemini nende puudumine. Erineva paksusega distantsseibidega reguleeritakse paika nii ülekande hambumine kui väljundvõllide laagrite eelpinged. Distantsseibide assortiisid on ka eraldi saada kuid ühe diffri remondiks pole neid kuigi otstarbekas osta. Õnne korral võib originaal seibidega kõik paika ka jääda. Vaja läheb ka väikese skaalaga njuutonvõtit, laagrite eelpinged algasid mäletamistmööda 1-2nm-st.
 8. markusH

  O:ABS AJU PRE. AUTOLT!

  Kas mitte pre ja fl abs ajud samad pole? Mul peaks üks fl oma üle olema..
 9. markusH

  Lobamokkade rubriik

  Ma tegelen ainult olemasoleva remappimisega. Pole väga isu ~30a vanale tehnikale "pimesi" mingeid kive tegema hakata või teiste kloone müüa. Teiste tuuning kivide süüte ja kütusetabeleid olen põhjaks võtnud ja mootorile vastavalt paika keeranud. Kes tahab uut kivi ainult sellepärast, et oleks "chipitud" siis selleks on ebay. Huvitav on alati neid "peale uut kivi läks kõvasti paremaks" postitusi lugeda. Ma ei tea kas asi on ainult minus, kuid dynos mõõdetud +12hp /25nm polnud sõites küll mingit arvestatavat vahet tunda. Minu üks markantsem lugu oli ühe Dinani 2532 kiviga sõitva e30-ga seotud, mille sisu oli mul au lugeda. Omaniku sõnul oli vahe originaal kiviga ikka väga suur jne jne. Hiljem kivi sisu analüüsides oli näha, et Dinani kivis olid muudetud ainult WOT (segusiiber täiesti lahti) tabelid. Ja siis mõõtsime, et segusiibri lüliti oli külmjoodetega ja ei toiminud - mis tähendab, et aju ei kasutanudki neid tuunitud tabeleid. Midagi Platseeboefekti sarnast. Annan veel teada, et olen eneseharimise mõttes huvitatud erinevate tuuning-kivide andmete lugemisest.
 10. markusH

  Müramati eemaldus

  Paar aastat tagasi sai AGAst ka mõne kilo kaupa osta, hind oli ca 1-2€/kg. Muidugi praeguste külmadega on lihtsam autot paar tundi õues hoida, kui et hakata kuiva jääga nikerdama.
 11. markusH

  Lobamokkade rubriik

  Äkki õlifilter umbes?
 12. markusH

  Bmw 316 87a Jäärajaauto.

  Amorditest pole kohustuslik, igal pool seda ei tehta.
 13. markusH

  Huvitavad pakkumised müügiplatsidel

  "Kere tahab mingil määral tegemist"
 14. markusH

  Lobamokkade rubriik

  Mul on Tartus orig. ajude lives remappimiseks vajalik tehnika olemas. Mingi hulk erinevaid tuuning kive ka, mida põhjaks võtta (strokerile alpina b3 oma nt)
 15. markusH

  Lobamokkade rubriik

  Minul on ka kogemused pigem laiali lendavate liigenditega..
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus