Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
 • 0

Odomeeter jäi kinni 180 000 km peale


Küsimus

Tere, foorumlased!

 

Sügisel ilmnes peale 180 000 km täitumist selline probleem, et odomeeter ei tahtnud enam edasi minna. Muidu võiks ju selline asi isegi meeldida, aga minu meelest peavad kõik asjad ikka töötama. :)

 

Kui proovisin resettida distantsi odomeetrit, siis natuke keris edasi kuni 180 028-ni, aga sealt enam sugugi mitte. Nüüd leidsin aega, et kelladeblokk maha keerata ja vaadata üle spidomeetri taga oleva mehhanisma ja kettad. Kõik tundusid ilusad ja terved olevat. Vaatasin ka SI-bloki patareid üle - midagi nad lekkinud pole, peal oli kleeps, et 1995. a on nad välja vahetatud.

 

Pilt ka:

2019-11-02 12.44.51.jpg

 

Kas kellelgi on ideid, mida selle probleemiga edasi teha? Tahaks ikka, et asi töötaks.

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Sellele küsimusele on 15 vastust

Soovitatud postitused

 • 0
7 minutit tagasi, karlerik ütles:

Tross korras? Otsad ikka kandilised?

Kiirust näitab jah, aga @markusH - see oligi mu esimene mõte, kuid tõesti, hammasrattad nägid väga ilusad ja terved välja. Netis guugeldades leidsin ka pilte katkistest hammasratastest ja minul midagi sellist seal pole.

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Siis soovitaks üle vaadata ega odoka pooli juhtmed lahti pole tulnud, mõõda testriga üle või äkki on juba silmaga näha külmjoode või katkestus.

 

SI plaat pole asjasse seotud, viga peab seal samas spidoka taga olema.

 

IMG_20200318_095535.jpg.8df4360840f71a84e89515d1f677ac20.jpg

Muudetud , muutis markusH
 • Meeldib 2
 • Aitäh 1
Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Kuna mul on autol spidoblokk kunagi välja vahetatud ja kahest eri poolest kokku pandud (ees Motometeri kirjad, taga VDO), siis kas keegi teab, kumb peaks sellel masinal originaalis olema?

 

Kui peaksin spidobloki välja vahetama, siis kuidas saan läbisõidu õigeks kerida?

Muudetud , muutis Tanel_P
Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

On see üldse kindel et spidoplokk peab ainult ühe tootja instrumente sisaldama? Mul samuti väljast VDO, spido ise Motometer. Vist oli isegi Motometeri trükiplaat. Ses suhtes ma küll pead ei vaevaks sellega, OE tootjad on mõlemad ja osad peavad koos töötama. Mulle Motometer meeldib rohkem, sest tollel on spido näidu kalibreerimiseks potensiomeeter, mida saab ise reguleerida. VDO see võimalus puudub. 

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

@markusH

 

Ma pidasin natuke teistega ka nõu ja arvati, et see pool on pigem seotud kiirusega (takistus suureneb ja väheneb), mitte odomeetri läbisõidu lugemisega (sellega tegeleb hammasratastega mehhanism).

 

Kui saaks kelleltki laenata toimivat detaili, saaks teada, kas viga on selles, et läbisõidu signaal ei jõua kelladeblokki või kelladeblokis endas...

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Eks igal inimesel ongi õigus oma arvamusele.

 

Ei tea mis neid odomeetri hammasrattaid liikuma võiks panna? Kas otse diffrist tuleb hammasülekanne spidoplokki? Või äkki on see pooli kõrval olev magnetratas kuidagi asjaga seotud? 

 

Infoks niipalju, et kiiruse näidiku galvanomeetrit ja odoka stepperit juhib üks kivi. Kui spidokas kiirust näitab siis on diffrist signaal olemas.

 

 

 

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Ei tahaks eriti uskuda, et sul sellel plokil midagi häda on. Võta laiali uuesti ja proovi neid hammakaid näpuga liigutada. Vahes juhtub, et kui alumist näitu nullida jääb asi natuke valesse asendisse ja enam ei loe edasi. 

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Sul on sama probleem selles mõttes, et jäi odomeeter ühel hetkel kinni, aga kõik muu töötab? Teoreetiliselt võib ka anduri probleem olla, kui kiirust ka ei näitaks. Võib ka kaks vigast kelladeblokki olla - see on ikkagi tüüpviga. :)

Postituse link
Jaga teistel saitidel
 • 0

Ma olen aru saanud nii, et SI-patareide seis ei mõjuta odomeetri tööd, kuna see on pigem mehhaaniline. Võta kelladeblokk maha ja lahti, vaata kas hammasrattad on terved. Minu teemas leiad selle kohta pildi ka.

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Liitu vestlusega

Sa võid postitada praegu ning registreeruda hiljem. Kui sul on kasutajakonto, logi sisse, et postitada oma nimega.

Külaline
Vasta sellele küsimusele...

×   Kleebitud koos vormindusega.   Kleebi hoopis tavalise tekstina

  Lubatud on ainult 75 emojit.

×   Sinu link on automaatselt manustatud.   Näita hoopis tavalise lingina

×   Sinu eelnevalt kirjutatud sisu on taastatud.   Puhasta tekstiala

×   Sul ei ole võimalik pilte otse kleepida. Laadi üles või lisa pilt aadressilt.

×
×
 • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus