Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
Edoman

318 Touring '92 - Edoman

Soovitatud postitused

Edoman

Tere.

Soetasin ka endale siis bmw ja mõtlesin tulla ka siia foorumisse, et ehk tuleb ka kasuks kunagi. :)

Autoks on siis 318iT 1992 aasta.

Lisasi on vähe ja seisukord just päris kõigeparem pole aga kuna olen tükk aega selle kerega bemarit tahtnud siis sai ka ära võetud.

Vigadest siis, et iluvigu on üsna palju ja oli ka ebameeldivaid tuuning detaile mis muidugi kohe ka kadusid.

Mootori poolest eriline loom ka ei ole ja klõbiseb ka üsna tuksalt ning taga undab midagi roppu moodi nagu sõidaks liini bussiga :lol:

Aga mõned pildid ka siis:

_1015496.JPG

_1015499.JPG

Kulmud ja tuuning detailid said peale pilte alles eemaldatud.

Tuleviku plaanidest niipalju, et esialgu mootorist klõbin ära saada siis arvatavasti differ vaja vahetada kuna too vist undab roppu moodi ja kevade poole siis poleeri ja värvi parandusi.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Pigem tee värviparandused enne talve ära, sest kevadeks on kriimudest saanud juba augud.

Mis tiksu puutub, siis lahti saad temast nukkvõlli ja hüdrotõukurite vahetusega, mis kokku maksavad sama palju, kui tiksuvaba mootor. :wink:

-edit-

(Kui sa mu avatarile korraks silmad pöörad, siis võid isegi järeldada, et ma need samad teed juba läbi käinud olen.)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Vigastele kohtadele kerel oli nagunii plaanis teha mingi väike kodune parandus, et asi väga jubedaks talvega ei läheks.

Aga seda mootori ja diffri osa uurin ja vaatan veel.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Mootorile tee sisepesu ja korralik vedel õli sisse, võib isegi tiksu vaiksemaks nii saada. (Igast õlilisandeid, a'la hado, tasuks vältida, oma M40 peal sai katsetatud ja asi lõppes korralikult umbes õlikanalitega.)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
eix22

Sama asi juhtub ka sisepesu tehes, kui pole seda varem tehtud regulaarselt, tiksu teeb see pigem suuremaks...nukka ja nookureid see enam korda ei tee. Väidetavalt pidid m40 õlipumbad kehvad olema, see seletab ka kulunud nukka ja nookureid, seega tasuks õlipump üle käia.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Eks ta on suuresti individuaalne tõesti ja 'korda' ta kindlasti midagi ei tee. Omal kogemusel läks peale pesu ja uut õli tiks vaiksemaks. Õlipumpa ei oska kommenteerida, pole lasknud tegelikult rõhku kontrollida ega vajadust veel ette tulnud pumpa vahetada.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
hautz
Sama asi juhtub ka sisepesu tehes, kui pole seda varem tehtud regulaarselt, tiksu teeb see pigem suuremaks...nukka ja nookureid see enam korda ei tee. Väidetavalt pidid m40 õlipumbad kehvad olema, see seletab ka kulunud nukka ja nookureid, seega tasuks õlipump üle käia.

Pigem rikub nuka ja nookurid umbes määrimispihustid. Kolmel mootoril, mis lahti olen võtnud, on need umbes olnud. Kui õli kuskilt nukani ei jõua, siis pole ka heast pumbast kasu.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Eks ma neid asju üritan nüüd ükshaaval tegema hakata.

Täna siis avastasin veel, et 5-dat käiku sisse pannes käib kerge laks tagaosast veel läbi.

Aga muidu on kõik mõnus :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
priiduk

nägin eile sind pärnus omaarust mööda pikka tänavat sõitma, kui olid sina siis mehine yiks kostis mootori ruumist :lol:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Eile jah jõudsin autoga pärnu ja õhtul said mõned tiirud tehtud linnas, et mina võisin vabalt see olla :lol:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
priiduk
Eile jah jõudsin autoga pärnu ja õhtul said mõned tiirud tehtud linnas, et mina võisin vabalt see olla :lol:

ju siis olid, kui sul tagatuled veidi toonitud ? eest otsa janr-i ei jõudnud vaadata :D

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
priiduk
Toonitud on nad tõesti, aga see toon tuleb ka arvatavasti sealt ära :)

ilma toonita on tõesti ilusam, täna seisis lepa juures, sõitsin mööda, ilus auto niipalju kui ma näinud olen :lol:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Täna päeval juhtus siis selline asi, et ise olin koolis aga kodus nägi ema aknast, et politsei oli auto kõrvale parkinud ja uudis autot igat pidi. Tahtis välja küsima minna, et milles värk aga siis lasid juba jalga.

Ei tea mida otsisid :lol:

Aga teab keegi kust saaks uusi või siis korralikke BMW embleeme? :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Hiljuti käis foorumist ka läbi, et kellegi punane universaal oli ära virutatud, võib-olla käisid selle pärast. Aga harju ära, mulle sõidetakse ka pidevalt järgi, aga siiani pole veel põhjust andnud maha võtmiseks. :roll: (Millegi pärast eriti palju tehakse seda Tartus.)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
rreims

Ka Pärnus Lepa kaubamaja taga nähtud. Päris kena kuut 8)

Aga äkki on huvi esipõlle käivate tuulesuunajate vastu? Saaks rulli nina palju paremaks ja pidurid jahutatud!

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Tuulesuunajad ma sain täna ja diffri ka. Mõned nädalad veel ja saab kõik ilusti külge panna ja saab kohe järgmiste asjade kallale asuda ;)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
priiduk

Täna päeval juhtus siis selline asi, et ise olin koolis aga kodus nägi ema aknast, et politsei oli auto kõrvale parkinud ja uudis autot igat pidi. Tahtis välja küsima minna, et milles värk aga siis lasid juba jalga.

Ei tea mida otsisid :D

Aga teab keegi kust saaks uusi või siis korralikke BMW embleeme? :)

minu arust sekis oli ka

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Diffri puks või käigukasti kinnituse puksid. Võib veel olla probleemne ka käigukasti ja kardaani vahele käiv kummilatakas. Kõiki saad kontrollida kui pea auto alla pistad.

Täna siis avastasin veel, et 5-dat käiku sisse pannes käib kerge laks tagaosast veel läbi.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Mis koht või asi see Sek on?

Selle autoalla minemisega ongi see asi, et isekäin kodunt eemal koolis ja pean veel 3 nädalat ootama, et saaks piimakatest lahti ja normaalsed load. Siis saab lõpuks tuksamalt nende asjade parandusega edasi minna.

Nüüd veel kõigele lisaks vaja uut akut ja võtme/süütelukku probleemid aga noh 3 nädalat õnneks pole enam pikk aeg. :D

Vahepeal käisin kodus ka tegin mõned paremad pildid ka autost. B)

091300076222e8.jpg0913000744ab5d.jpg

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
illukas

Tegelikult pole sul kontrollimiseks isegi vaja autot üles tõsta. Aja tagumine ots kõnnitee ääre peale, et per*e õhus oleks ja vaata taskulambiga. Diffri küljes on kõrv, mille sees on puks. Edasi mööda kardaani vaadates leiad kardaani ja käigukasti vahelt järgmise kummilataka. Ja sealt 15cm edasi on klamber, mis käigukasti üleval hoiab. Sellel on kaks puksi kummaski otsas.

Vahetamiseks oleks juba tunnel soovituslik küll.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Edoman

Selge, autoga nagunii minek nv valga poole, seal on võimalus kasutada garaget saab uurida ja vaatada.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Kasutustingimused & Privaatsus .