Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
indrekE30

E30 316 1,8IS kupee - Indrek

Soovitatud postitused

indrekE30

Tere kaasfoorumlased,

on aeg teha ka enda hiljuti soetatud autost teema, et saaksid ka minu mured lahendatud ning autost jääks alles väike remondipäevik. Lisaks teretulnud kõik soovitused ja ettepanekud.

Ostetud sai ta päikesepaistelisel 23-ndal aprillil Jõhvist. Tegu on 1.6 liitrise M40 mootoriga BMW-ga. Värvuseks Alpinweiss II. Nunnu ja väle :P

Varustuse poolest hiilgav pole, peegleid liigutab elekter, katuseluuk on manuaalne. Vähemalt päike saab tuppa! Aga ka varustuse osas plaanis aega mööda uuendusi teha. Lisaks vajab ta varsti keretöid värvi uuendamise osas, on ka paar roostetäpikest. Plaanis on ta esialgu korda teha ning hiljem näitab ainult aeg, mis temast saab. Küll aga usun, et minu kätte jääb ta pikemaks ajaks.

ALPINWEISS II (218)

ANTHRAZIT STOFF (0274)

270 WIDER TYRES

350 HEAT PROTECTIVE GLASS, GREEN, ALL AROUND

400 SLIDING SUNROOF, MANUAL

428 WARNING TRIANGLE

510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM

556 EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY

652 BMW BAVARIA C II

680 MANUAL AERIAL

801 GERMANY VERSION

Mõned pildid hetkeseisust

33k3slv.jpg

2r3jl9w.jpg

2n0j76x.jpg

Päikest soovides,

Indrek

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Pajatan siis natuke elust ja olust, mis kuu aja jooksul juhtunud kokkuvõtvalt Eesti BMW Klubi foorumist ümber kirjutades

Peale ostu tuli teha loomulikult sõit Tallinnasse ja peale esimest tankimist ei läinud enam auto tööle, põhjuseks lõtv massijuhe, mis kinnitatud sedaviisi

6se41t.jpg

Umbes 1-2 nädala jooksul oli veel juhtunud ca 3 korda, et auto käima ei lähe, järgnevad olid põhjustajad:

Kunagi peale pandud immo, millest ei olnud vist isegi eelmine omanik teadlik, küünlajuhtmed ja küünlad (nüüdseks vahetatud), valesti ühendatud küünlajuhtmete andur (vahetatud).

Lisaks olen ära vahetanud sisselaskekollektori tihendid, kinni keeranud mitmeid lahtiseid lõdvikuid, puhastanud seest-väljast, interiööri valgustust korrastanud jms nipet-näpet.

Indrek

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
eix22

kes küll nii paneb mootoripadja kaitsepleki külge massi :D

see auto oli algul müügis 8 kiloga, vahetas pidevalt omanikku.

keegi värvis auto üle ja hinnaks oli kohe tugevalt üle 20 kilo

Seega värvimine ja keretööd halvasti tehtud, kuna alles värviti see auto üle :)

Aga jõudu ja jaksu autoga!

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Tõesti keretööd ei ole just kiita, kuid midagi kriitilist ka ei ole. Blokkdiffrit mainiti ka müügikuulutuses ja mujal, kuid täiesti süvenenud ma sellesse ei ole.

Sain ma ta õnneks natukene odavamalt kui müügis oli ning ütleme nii, et see E30 saab veel tulevikus päikesepaistelisi päevi näha :wink: E30-d on väärt taastamist!

Üks sisupilt ka

2z9a9e8.jpg

Indrek

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Oskab keegi ehk seletada mulle, miks ta vahepeal äkilisemalt kiirendades mul vahele jätab. Minuarust just teise käiguga. Kui teise käigu sisse panen ja siduri vabastan ning gaasi vajutan siis korraks kaob jõud ära ja äkitselt on see tagasi ka. Aga seda just äkilisel kiirendusel :roll:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Airi L

Super kena auto! Tahtsin ka endale valget masinat, seega kadestan veitsa :wink: Kokkutulekul jäi ta pidevalt silma :D

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Täna sai tegeletud natuke auto kallal. Nimelt majanduslanguse tõttu tuli talverehvidel naelad välja kiskuda :D , lisaks sai sirgeks tehtud pagasiluuk mis seisis seal jube vildakalt.

Järgmine nädal tuleb tagasillapukside vahetus ning plaanis on ka esi- ja tagatulede toonimine. Muu toimib ok-lt.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
mental

meeldiv valgeid ka näha ylepika aja vähex jäänud mina sina mõned veel

valge ilus värv

'

edu ja suurt suurt rahakottttti sulle

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Eile sai auto endale lõpuks ka tahhomeetri. Ei mõista mina, miks peaks spidomeetri kõrval see kell üldse olema kui aega näitab ka kompuuter või kellel analoogkell.

Üks küsimus ka, peale auto mootori seiskamist tuleb kuskilt tagant mingi kahtlane hääl, bensupump vms? Umbes 3 sekundit kestab ja siis jääb vait. Aga täna juhtus paar korda, kus ta häälitses kauem ja ennem tasa ei jäänud kui uuesti süüte sisse panin.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Tänan pakkumast, ma olen seda kuulutust sul aeg-ajalt jälginud jah, aga selle raha eest hetkel muid asju teha :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Nagu arvata võis siis iga vahetatud/juurde lisatud asjaga auto puhul tekib ka probleeme. Nimelt mul hetkelise bensiinikulu seier ei tööta? Ega mind eriti see seier tegelikult ei huvita aga, kui uue kelladebloki külge olin pannud siis toimis kõik. Kas seal aitab ehk mingi klemmide puhastus või oskab keegi mulle selle kohta öelda midagi?

Ja homseks on aeg kinni pandud puksidevahetuseks Carmastersis.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Riho

vanade volkarite viga on külmjooted näiidikute plokki pistikute vastustes mis on näitikute plokki küljes. võibolla e30 kannatab sama jama all?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Võimalik, eks ma vaatan selle millalgi üle.

Täna vahetati siis Carmastersis tagasillatalapuksid ära ja nii muuseas tuvastati järgmised vead: vahetamist vajavad kasti otsa simmerid, kasti padjad, kastivahe muhv, vasak esiratta laager, suur karteripõhja tihend ja mootoriruumist õhulõdvik.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Ükspäev driftisin linnas ja siis läks käest ära

sv2elg.jpg

11vlmpd.jpg

9vk3l2.jpg

2hdptsk.jpg

Ok, tegelikult suutis keegi mulle öösel sisse tagurdada... leidub ka selliseid. Niipalju kui tean siis selliste asjade jaoks on näiteks www.molk.ee, aga kui keegi teab, siis võib mulle mõnda kohta veel soovitada, kus annaks seda mõlki eemaldada.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Zhaft

:evil: krt tuttav värk omal kogemus 2-e autoga mis peaaegu sama moodi pihta saanud. viimati eelmine aasta ja seda uuele tiivale rsk.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Imestasin isegi tükk aega, kuidas see võimalik on, sest olin üsnagi lähedale teisele autole parkinud ja tema pepu jäi mulle nagu ette. Ja ikka keegi suutis kuidagi end täpselt mulle otsa pigistada. Ja veel sama süüdimatult ka lahkuda. Aga, mis teha.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Kas kellelgi on olnud probleeme uste nagisemisega? Igatahes minul teevad nad seda stabiilselt ja asi kisub suht rõvedaks juba :roll:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

:)

2nslwnn.jpg

6td6vc.jpg

2s6x9qt.jpg

Hella Blackide tegemiseni pole veel jõudnud, aga see on kindlalt plaanis.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
indrekE30

Üks pilt sellest ka, kuidas tagumised tuled jäid ja nagu näha siis pole enam suurt numbrialust ka, mulle täitsa meeldib.

znacqv.jpg

Kõik muu toimib seni OK-lt

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
P2hkel

Et kõik ideaalne oleks sobiks sinna tulede vahele ja numbrilaua taha see punane tagune (helkuriga kaetud)

Aga see vaid minu arvamus ja kui aus olla siis neid liigub suhteliselt vähe.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
///Mario

küssa piltide kohta seal kus on neer ja neli rõngast ja need rõngad käivad tule ümber :lol: :roll:

sorry kui nata labane küssa :oops: ([size=9]kindluse mõtes küsin kas näen ikka õigesti[/size] )

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.

Oluline teave

See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Kasutustingimused & Privaatsus .