Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
oismets

324td Touring '89 m50b25 - oismets

Soovitatud postitused

Tervist! 

Sai siis taastama hakkata vana pereautot mis meie peres aega teeninud juba umbes 12 aastat .tegu siis 89 aasta touring faceliftiga millel on istmesoendused, el aknad, el katuseluuk püsikas (mis peale mootorivahetust pole veel toimima pandud) .kere üldiselt väga kabe kuna leidub ainult pindmist roostet.sai siis 2,4 d 85kw vahetada m50ne vastu .autol on ka diisli lsd .mootori vahetusega kaasnes üsnapalju probleeme kuna mootor oli kaua seisnid ning rullikas ise ka pea 5 aastat seisnud siis olid andurid ja sillaosad saba andnud.nüüdseks saanud vahetada 2*nukaandur

Vändaandur

Esisilla detailid

Käsipiduritrossid

Esiistmed ja palju muud pudipadi.

 

Igatahes räägin ka sutsu mootori vahetusest mida kasutasin jne...

E36 ridakuue Käpad

E30 käigukasti tugitala

E36summuti

Kardaani lasin keevitada õigesse mõõtu

,Kollektori püksid keevitasin ka ise et hoiaks ilusti kunde jalgealusest eemale.

Mootoripatjadeks kasutasin e36 lemfördereid sest need head kõrged ja paksud ning tikud tsentrist väljas seega saab mootoriasendit muuta .tegin ka natukene ka enda elu esialgu lihtsamaks kuna ei leidnud õiget pidurivaakumvõimendit siis lasin treida juhipoolsele motopadjale sendise puksi vahele et ei käiks vastu vaakumit (moto istub õigetiba viltu) loodan selle asja õigepea korda saada. Aga üldiselt siiani asi ilusti sujunud ja esimesed sõõrikud tehtud.nüüd veell nipetnäpet ja siis võib minna arki et auto ka ottomootoriga arvele saada.(summuti osas võtan veel midagi ette ,tean et se asi näeb veidi nilbe välja).

 

IMG_20170702_183645.jpg

IMG_20170628_193700.jpg

IMG_20170622_163412.jpg

IMG_20170618_184427.jpg

IMG_20170607_204749.jpg

  • Meeldib 4

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ega tegu polnud automaadiga?

Turbodiisli kardaan on nõutud ja otsitud kaup m50 ehitajate seas, kuna üks vähestest mis kohe paika sobib, mis teil ei klappinud?

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tegu oli automaadiga jah .hea jäme.kardaan otsa võtsin vedelevalt e39 2,8alt  (poolmeetrit kuskil) ja lasin selle külge keevitada... ja siinkohal ka see et 2,4 d manuaal sedaan kardaan ka ei sobinud sest mõni sent pikem ja otsa flants teine ja 2,4 getragi flatsi nuut ka teine seega ei saanud seda ka vahetada 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kui atm, siis jh ei saanud sobida kardaan.Tavadiisli kardaan on väikse flantsiga ja ei sobi ka. Atm kola ära müüksite?

Mõnes mõttes väga kahju sellest autost, üsna haruldane pill läks m50 nahka nüüd :)

Kui mõned eriväljaanded kõrvale jätta, siis julgen väita, et originaalina oleks see siin foorumiridades ilmselt kõige haruldasem auto olnud.

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Endalgi mõnesmõttes kahju natuke sest se oleks tõesti haruldus.aga üldiselt ei müü kuna kast toimetas ilusti ning äkki veel kunagi tuleb tuhin taastada ..

  • Meeldib 2

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eks ta õige ole, neid kaste väga ei liigu. Püsikas td-l on pms ainult kang takistitega, kuna originaalis pump elektriline ja mootor juhtajuga, seda ei saagi tööle. Vaja läheb bensuka trossajamiga püsikakomplekti ja e36 m50 trossi ideaalis. Ega vin 7 viimast ei taha anda, vaataks millisena tehasest tuli?

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Auto tööjuures garaazis hetkel paraku.

Siit siis mainiks ka kohe ära et täna vahetasin siduri silindrit ja õhutasin silindri pulga kasti sisse .... ei tea miks nii tegi aga lõi uuel silindril kolvi välja ja jokk .õnneks sain magnetiga pulga sidurikojast kätte. Siis keerasin kaks niplit puruks ja ühte piduritoru vahetades lõhkusin ära ka teise ehksiis nüüd vahetan kogu süsteemi välja ja ei viitsi enam jebida .panin ka paagivälise küttepumba põhja alla ja tegin sinna viisaka katte et arkionud seda ei näeks.... täna tõmbas ikka tuju alla küll kui kõik asjad järjest per..e lähevad.

IMG_20170705_210435.jpg

IMG_20170705_202903.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tahaks ropendada....miks kõik selle 2,4td vahelt minema viskavad, kui mingi probleem on...väga hea moto ja juppe leiab veel kenasti.Selle mootori swapi asemel oleks selle mootori ehk korda teinud või uue leidnud.Summutipilt on ka samkompunn ruudus...tõsine pa** ....sry.Edu soovin ikka ja paksu rahakotti ja selgeid mõtteid edaspidiseks :) Renx

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

tegelikult on 2,4 korraliku kaane leidmine kuulpähe, proovi juba kasvõi osta  remontmõõdus saalesid, saalede hinna eest saad osta juba m50b25 mootori. Aga 2,4 on hea niikaua kuni ta töötab :)

  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nagu omanik on öelnud, siis ei ole välistatud 2.4td tagasi panek. Saab rulliga ringi paugutada ja samal ajal motot pukis taastada näiteks. Edu selle rulliga!

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ma ütlen kohe ära et mina ei saa aru diiselmootoriga autost mi on vana .... täiesti mõtetu pask . Uus auto heaküll perekas ostaksin ise ka omale diisli aga vana auto sellega on äge kruiisid kummi suitsetada ning niisama kõvatada selle 2,4 automaadiga ei saa isegi kruusapeal tiirutada. Seega minujaoks diisel veida tuulekas vanal autol ja nagu ülel mainitid kasutaja toivoku poolt siis tõsiselt defka on leida korraliku 2,4ja (võimatu) ?

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ära iial ütle iial 😅 ehk käib kunagi mingi nõks peast läbi. Kui just insult pole siis ehk tahad kunagi saada pilli algversiooni tagasi. Ehita ehk asja nii, et hiljem oleks seda kõike võimalik muuta tagasi. Jäta see diisli mudru kõik alles

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Eks ta ikka sõitmiseks ole loodud ja mõeldud algselt, mitte kaapimiseks.Aga seejuures korras mootoriga turbodiisel on ergas ja jõuline, ei teki absoluutselt tunnet ,et jõuetu või mannetu oleks. väänet leiab rohkem vaid 325e-l . Ise olen igapäevaselt kaua juba ringi sõitnud sellisega, mootoriga pole mingeid probleeme olnud jalgu ei jää kellegile, küttekulu normaalne jne. 

E30 muide bmw-l esimene kolmas seeria diislina ja üleüldse raamatu järgi on maailmas esimene elektroonilise DDE juhtimisega turbodiisel just seesama m21 r6 e30 peal. Seda mootorit pandi juba varem küll e28 peale, aga seal oli täiesti mehaaniline.

Ilmselt kedagi see jutt ei huvita või peetakse najaks kuubis seda harulduse juttu, aga turbodiisleid toodeti vaid 27000 millegagi, neist touringuid alla 8000 ja automaate kõigest 540 ringis. Eestis on neid koos teie autoga 4 tk ainult.

See seletab ka, miks juppe või mootoreid pole väga võtta. Muidugi milliseid mootoreid või juppe üldse on e30-le võimalik kasutatuna korralikuna leida?? Mitte midagi pms enam.

 

  • Meeldib 6

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ja arvestada nüüd, palju nendest touringutest (sh automaatkastiga) isenditest reaalselt alles on jäänud, siis mina soovitaksin vana mootor ja kast konserveerida. Ega ta palju ruumi võta. Mingiaeg vb tuleb sul tuhin peale ja taastad rulli ära. :memeHmmm:

 

PS! Kui plaanis kraapsutada, siis kontrolli poolteljed üle (ja vajadusel lisa määret jne), ei taha väga kaua kesta, kui hullult talda anda. :memeGrin:

Muudetud , muutis TrvP

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kui arvele saan siis plaan hakata puuduvaid asju järjest ostma tagasillapuksid amordid vedrud ja poolteljed ..ülejäänud tuvnoid hetkel ja selle 2,4 pakkumistele olen kõigile ri õelnud sest plaan kunagi taastada

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Täna peale tööd sai töökojas veidi hullata ja tegin ära siis veel mahalaadimise probleemi .algul laadis maha 0.33 (makk laadis maha ) maki sain paika bedasin süütealt uue juhtme ja korras niisis sain mahalaadimise 0'07 mis juba päris hea aga miski laeb veel maha sest ideaalis võiks olla alla 0,05 .mõistus otsas tõmbasin salongi molekulideks aga tulemusteta ....kõik proovisin eraldi läbi .. siis panin uue tagurpidikäigu konna et tuled ka säraks ning eile veel poleerisn ta ära ka,sai suhteliselt viisakas aga värv aastatega liikapalju kannatada saanud.

IMG_20170711_212700.jpg

  • Meeldib 1

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Muuseas küsin kuidas m50b25 arvelesaamisega lood on .jajajja tean et on pikk teema aga sealt jäängi otsima tarka juttu.küsimus rohkem ka pärnu arki kohta et kas keegi on käinid sellise juhtumiga mr kitsehabeme juures kontrollis ja on ta oma jumalasõnaga templi ka paberile pannid.olen kuulnid siiani ainult halba :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Homme se tõehetk ,kuna arki minek!!iseväga ei põe kuna vaatan teiste kapotialuseid ja enda oma siis mul näeb ikka väga viisakas välja kõik .(iga l.ts kiidab oma vi..u ) . Aga ja mul sai kapotialune tõestiviisakas kui nüüd välja arvata sisselaske koonukas mis on läbi elanud paar superkrossipauku :D .täna tegin veel viimased nokitsemised ja ehk homme arki ülevaatajal heatuju ja kõik saab jokk.vahetasin siis ära lsd õli .mõned pirnid ,tuled viled ja möllasin veidi kivikaitsmega. Aga kui asja nüüd ametlikuks peaks saama siis üritan mõne värvitöökojaga jutule saada et enamvähem tipptop korda teeks.kuigi mingi jama on veel tühikäiguga lonkab kergelt tühikäigul arvan et tühikäigumootor streigib väheke .tõmme ei ole ka veel nagu õige või on asi lihtsalt diisli lsds.igatahes mainin ära ka selle et enne bemmi tulekut olin korralik hondamees. (Prelude) ja kardan et hondaga tõmbaks korralikult koti pähe bemmile. :(

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus