Hüppa postitusse

GTA

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 421
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    94

Kõik, mis GTA postitas

  1. Kusjuures see kuulutus oli juba 2 nädalat üleval olnud SR-is, enne kui ma avastasin ja siia linkisin Kohe arvasin, et rullikamehed ei jäta sellist kraami kauaks vedelema
  2. MIM velgi kellelegi? http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=33&t=100926
  3. GTA

    Lobamokkade rubriik

    No kurat, kas tõesti on rullikad veel liiga kättesaadavad või odavad, et niisama lõhkumiseks korralikke eksemplare ostetakse? Mis siis toimus ikkagi?
  4. Kusjuures, mäletan selgelt, et nad on keelatud Mis ajal ma seda viimati lugesin, kindlalt ei julge väita. Seepärast hakkasin siis määrusest vastavat punkti otsima ja mida ei leidnud, oli see punkt, kus flantsid keelatud oleks. Kopeerin: Kood 509. Velje kinnitus Nõuded: 1) velje kinnitus peab vastama valmistaja poolt ettenähtule; 2) kergmetallist velje kinnituseks peab kasutama selleks valmistatud polte või mutreid; Flantsidest pole sõnagi Samas muidugi, selle punktiga pannakse sulle ikka ära: Kood 508. Üldnõuded veljele Nõuded: 1) peab kasutama sõiduki valmistaja poolt ettenähtud ja ETRTO nõuetele vastavaid velgi; Pärit on need siis siit: https://www.riigitea...a1_parand.pdf# Täiesti kehtiv redaktsioon ja selle aasta juuni lõpust kehtima hakanud. Igatahes, lugu selline, et ma sain ÜV-l ka riielda, kuna rattad ees koopast väljas olid. Kasutasin 15mm flantse. Kirja sain igatahes OV - kasutatud valmistaja poolt mitte ette nähtud velgi. Soovitati flantsid lihtsalt vahelt ära koristada ja asi jokk, siis oleksid need veljed ülevaataja hinnangul täitsa sobilikud olnud. (16"x7,5" ET20) Muidugi, kui keegi viitsib määrustesse sukelduda, siis kui kuskil flantside kohta midagi kirjas on, lisage siia ka. Kehtiv liiklusseadus tegi ju elu mitmes punktis lihtsamaks, on ju udukad+ pargid nüüd lubatud ja koonusfiltrid (sisselaske muutmine õhu sissevõtu avast kuni õhufiltrini (kaasa arvatud))
  5. Hea on kasutada seda kalkulaatorit (leiad lehe lõpust): http://tqhq.ee/dir.php?id=62 Vastus su küsimusele on ~2550 pööret.
  6. Pildid on originaalis 4320x3240, originaalid olemas. Aga jah, kiita pole ei fotokas ega modell aga tahtsin ka oma panuse anda
  7. Müügiks siis nagu pealkirjas mainitud: RH Classic - velje strateegilised näitajad on 16x7,5 tolli diameetrit ja laiust, auguvahe 4x100, keskava 57,1 ja offset 20. Sobivad rullika alla ilma igasuguse pikema jututa, ka originaalpoltidega. Sobib ka esivedustele millel sama auguvahe (Golf 2-3, Civic, Volvo 440 jne.) Lisaks on velgedel peal 195/45 mõõdus suverehvid, millel kulumismärgi peale jäänud veel ~2mm rehvi mida kasutada. Kogusügavus siis ikka suurem. Sisemine külg kulunud, lasin rehvid veljel ringi keerata. Veljed on möödunud kevadel sirgestatud, lakk eemaldatud ja randid poleeritud. Pilti kah: Müüdud
  8. GTA

    Lobamokkade rubriik

    Minul oleks ka huvi nende klaaside vastu!
  9. GTA

    M: 320i 1988 sedaan (M20B25) 1000.-

    Gregeri 318-l pole häda midagi, olen seda lives näinud Hind ei ole kivist aga arutada saab seda auto kõrval. Juhiistme padja vahetasin ka ära, seal on nüüd musta-halli ja diagonaaltriibuga räbalavaba ja vormis variant. Hetkeseisuga on auto 10. septembrini bronnis, kuid vaatama võib täitsa vabalt tulla, juhul kui too mees oma lubadust pidada ei saa siis arvestan järgmise tõsise pakkumisega. Kahe kuu jooksul on üks inimene vaatama jõudnud ka
  10. Lisasin eelmisel lehel selle kuulutuse küll, aga sr.orgias on sama kuulutus ja seal hinnaks vaid 900 eurot. Ma ei tea, keegi võiks klubisse ära rabada http://www.auto24.ee/used/1034277 http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=13&t=73391
  11. Huvitav, too on ju hoopis Paidest pärit masin ja liikumas nägin viimati siin veel veebruari viimastel päevadel või kuskil nii, ajasin veel omanikuga juttu ja küsisin mis tiiva-põllega juhtus. Olevat jäänud garaaziukse piida taha väljatagurdamisel. Omanikuks oli selline keskealine meesterahvas. Ülejäänud kere nägi üsna sile välja, ja enne tolle esiotsa mõlkimist möödunud aastal autot liikumas nähes nägi päris kenagi välja tegelikult. Karbilaiendid ja "Estonian Drift" kleepsud olid küll muidu maotu ilmega kuid noh, ilu ju vaataja silmades ja ülejäänud masin täiesti standardne. Sama auto on kindlasti igatahes, kuna numbrimärk oli mu rullikaga sarnase numbrikombinatsiooniga, 884 minul ja 885 siis tollel masinal ja jäi sellepärast ka hästi meelde. Et väga kaua too auto igatahes küll seisnud pole ja linna vahel mõistliku sõidustiiliga mitme aasta jooksul silma paistis siis ma soovitaks küll vaatama minna, päris romuga kindlasti tegemist olla ei tohiks.
  12. GTA

    Mure M20B20 95kw mootoriga

    Kontrolli veel õhulekkeid, minul tegi tühikäigu liiga madalaks mitme sellise koostöö. Õlivardal kaks o-tihendit, need olid surnud ja ümber mässitud teip seda tihedaks ei teinud. Sain sest aru nii, et töötaval mootoril panin pöidla õlivarda toru ette ja pöörded tõusid kohe natuke. Siis õhulõdvik oli esialgu praguline ja peale rajapäeva väntsutusi oli juba auk sees. Esialgu aitas selle kinniteipimine, nüüd uus lõdvik. Õli tagasivoolu sa juba mainisid - sel vahetasin ülemise, mis ka hirmus praguline oli, alumise tihendi ja sl. kolle mahavõtmiseks kogun alles hoogu. Üks probleemne tihend võib olla veel sl. kollektori ja gaasisiibri vahel õhuke pabertihend. Metalljoonlauaga kontrolli ka seda, et keegi siibri kõrvu kõveraks poleks keeranud, siis tuleb see sirgu lihvida ja tihend vahetada. Ja lõpetuseks on mul olnud tegemist nii mõranenud karterituulutuse toruga, lekkiva mootori õlikorgi tihendiga ja surnud klapikambrikaane tihendi ja nende aluse nelja punnkorgiga. Kõik on minu praktikas, mõni rohkem, mõni vähem, pannud mootori lonkama. Hetkel olen mootori tühikäigu igatahes normi saanud, enne oli ~600 kanti ja samamoodi plödises tühikäigul. Gaasivajutuse järel reageerib nüüd auto palju sujuvamalt kuid väike nõksak on endiselt. Siiski enam mingit kolakat startides enam ei käi, saab linnas inimese moodi ringi tiksuda Ehk said mõne idee juurde.
  13. http://www.ebay.de/itm/BMW-E30-LWR-e-Leuchtweitenregulierung-M-Technik-Alpina-/280929715516?pt=DE_Autoteile&hash=item4168b7453c Vot ei saagi aru nüüd kas tehasejupp päris, aga intrigeeriv siiski. Vähemalt mitte isetehtud.
  14. GTA

    M: 320i 1988 sedaan (M20B25) 1000.-

    Üles! Tulge keegi vaatama ka ikka, telefonis ja PS-is juba igast juttu saadud pikalt-laialt rääkida
  15. GTA

    Lobamokkade rubriik

    Tahtsin just küsida, kes tunnistab omaks valge e30.ee kleebisega kupee, millel pole tagumist numbrit. Teine asi, et parempoolne gabariit ka ei põlenud Jäi täna õhtul Nõmmel silma, väga kena auto muidu ka päris kärmelt lahkus foori alt kah.
  16. Lühidalt, tegu sellise masinaga: [size=4]* 1988 sedaan, FL[/size] [size=4]* Lachsilber metallic[/size] [size=4]* TÜV kuni 06/2013 [/size] + mootor m20b25 125kW, paigaldatud jaanuaris - sündinud 320i-na ning peale südame mingeid suuremaid muutusi pole tehtud + veermikus, mootoris ja jõuülekandes minu käes olnud kolme aasta jooksul vahetatud väga palju kuluosi: äsja sisemised šarniirid, pool aastat tagasi juhipoolsed rattalaagrid, kardaani kummileevendi ja tugilaager. Samal ajal vahetatud mootoril kõik alumise otsa tihendid, väljalaskekollektori tihendid, rihm, rull, veepump (3000km tagasi). Lisaks olen vahetanud kõik stabikakondid, esimese stabika puksid, esiõõtsa puksid, tagasilla kandepuksid, difri kandepuksi, mootoripadjad, käigukasti padjad, õlid difris ja käigukastis, piduriklotsid-kettad-trumlid-õli, kütusefiltri, kütusevoolikud jne jne. Masin on saanud regulaarset hooldust ühesõnaga. Tõestuseks kaasa anda patakas tšekke ostetud vidinate kohta ja nende vahetamisel olen kilometraaži ka kirja pannud. + shortshifter ning käiguhoovastik pronkspukside peal. Ei töllerda. + autol on madaldus ca 60/40mm, amordid on Bilstein B... (6 või 8, ei tea, igavesed jämedad on igatahes) + lisadest tagumine käetugi, check-control paneel, manuaalne katuseluuk, el. peeglid, 380mm originaalsportrool (nahk alles). salongis kõik aknavändad terved, pardatsokk küljes, roolialune kate olemas + Auto läbis äsja ülevaatuse, järgmine alles 06/2013 Vigadest kah: - tüüpilist roostet jagub, kere tahab tegemist. Tehtud värviparandusi, esineb mõlke, iluvigu jne. Näiteks on juhipoolne esitiib sprei+lakiga värvitud - et keegi ei arvaks, et ta nii ilus ongi kui pildi peal. - plokikaanetihend ilmselt läbi, ajab survet sisse. Keema ei lähe, temperatuuri hoiab normis ja sõita kannatab. Voolikud punnis pmst. - kesklukk jukerdab, juhiukse lukk ei tööta üldse Kokkuvõtteks, tegu pole kollektsionääri, vaid tegusa entusiasti masinaga, mis veermiku poolelt on heas korras - sellega on piisavalt vaeva nähtud juba. Küll tahaks ta mujalt remonti saada - uut kaanetihendit, keevitust jne. Ei maksa endale samas illusioone luua, et muud turul samas hinnaklassis olevad masinad keretöid ega nokkimist ei tahaks Sõidab see auto iseenesest väga kenasti, ei kolise ega värise, kurvilisel asfaldil lausa innustab kimama ja kogub sealjuures krapsakalt kiirust. Minu käes on ta olnud 3 aastat ja ~40 000km ja ei kahetse igatahes Pilte ka: Ja ütlen ära, et pildil olevaid velgi kaasa ei saa, kui just päris mitusada eurot pealkirjas küsitud hinnale juurde ei maksta. Kaasa saab kaks jooksu 14" plekkidel rehve (lamellid ja naelad) ning ilukilbid. Hinda küsin selle auto eest 1000 eurot. Tingida ei taha... ja kiire on ka, seoses 6. juulil hakkava puhkusega - siis olen harvem kodus ja saan seega harvem huvilistele autot näidata. Asub Paides. 53 410 582 // PS Edit: täna pesin radika läbi ja panin uue tosooli. Lisaks liitsin kokku kogunenud tšekke ning võib öelda, et paljalt varuosadele olen kulutanud üle 400 euri. Teenindustes remontides oleks lisandunud ka kopsakad teenustasud remondi eest, kuid ise tehes olen selle raha säästnud. Lihtsalt, et tekiks natukene ettekujutust tehtud kulutustest. Lisaks veel mootori ostmine, kasutatud amordid, regulaarne õlivahetus (seda varuosade juurde ei liitnud) jne jne.
  17. Selge garantiijuhtum ju Peab müüjatega ühendust võtma ja asjale ametliku käigu ikka andma.
  18. Tuunimata 1990 316i sedaan http://www.auto24.ee/used/1034277 Swapitud mootoriga aga päris sileda ilmega kupee, kallis kah: http://www.auto24.ee/used/923194
  19. Eks ta nii ole jah Mul käest läbi käinud m-sportfahrwerk vedrud mille esivedrud olid koodi järgi konditsioneeriga R6 masinatele. Kummaline, et autol endal mingit konti polnud ainult, varustuse lehel oli igatahes m-sport vedrustus kirjas, nii et kas tehases pandi kogemata valed vedrud või ma ei tea mis
  20. Krt, ma ei tea, autoweeki andmetel on kaaluvahed suhteliselt marginaalsed siiski: 325i sedaan, manuaal: tühimass 1200kg, kandevõime 460 kg, täismass 1660kg 325i touring, manuaal: tühimass 1270kg, kandevõime 480kg, täismass 1750kg 325i kabrio manuaal: tühimass 1310kg, kandevõime 400kg, täismass 1710kg Maksimaalselt tühimassi erinevus 110kg, täismassi erinevus 90kg. Sellegipoolest jah, kõik see kaal mängib ainult tagaotsa peal, esimeste istmeteni ju identsed pmst. Samas ma ei usu, et see madalduskomplektide vahel mingeid juhitavuse probleeme tekitaks. Võibolla, et selle lubatud 55mm madalduse asemel saab hoopis 35mm näiteks.
  21. Küsimus ajendatud sellest, et paljude tuuningfirmade kodukatel tehakse vahet sedaani ja touringu vedrustusel. Saan aru, et R4 vs. R6 ja 45mm vs. 51mm püstaku vahed on täiesti pädevad siis mis on teistmoodi, et näiteks touringu madalduskomplekti ei saa kasutada sedaanil? Konkreetne näide: R6 sedaan, 51mm püstak, 60/55 amordid ja vedrud: http://www.jom.de/products/gb/Vehicle-Types/BMW/3er-E21E30-E36-E46-E90E92/Lowering/JOM-Suspension-KIts/Suspension-kit-JOM-BMW-E30-320i-323i-325i-325e-324D-324TD-sedan-11-82-05-91-60-55mm-51mm-strut-with-TUV.html R6 touring ja carbio, 51mm püstak, 60/55 amordid ja vedrud: http://www.jom.de/products/gb/Vehicle-Types/BMW/3er-E21E30-E36-E46-E90E92/Lowering/JOM-Suspension-KIts/Suspension-kit-JOM-BMW-E30-320i-325i-324TD-Touring-Cabrio-11-82-05-93-60-55mm-51mm-strut-with-TUV.html Ainus mis pähe torkab, et touringu tagumine pool on jäigem et koormat paremini kannatada? Asi selles, et saatsin päringu ja sedaani komplekte ei saa määramata aeg tellida, ladu tühi. Oleks mõtet siis touringu komplekti nuiata? Võibolla üldsegi loll küsimus ja vastus on väga lihtne ja loogiline kuna ma pole touringut/kabriot ei omanud ega remontinud Sellisel juhul vabandan igaks juhuks ette ära.
  22. Ma ei tea miks aga jube tuttav roheline toon... Pentaprim?
  23. GTA

    Lobamokkade rubriik

    Riste peaks saama ju vahetada ka. Kuigi liiiga lihtsaks see tehtud pole. Stantsitud kinnitused peab treipingis lahti lõikama, dremeliga freesima vms. Uued ristid asemele ja vanade kinnituste kohad keevitusega punktida. Jälgima peab, et kardaani pooled samasse asendisse jäävad, muidu krempel tasakaalust väljas ja asi mokas. Kardaanide sobivust vaata bmwfansist, millel sama tootekood 320i-ga oleks siis. Kuigi loogika ütleks, et Getrag 240 kasti ja väikse difriga kombinatsioon peaks samade kardaanidega olema läbi mudelite, ehk siis 316, 318, 320? Muidugi mootorite pikkus erinev nii et ma ei julge pead anda.
  24. GTA

    mure 125kw m20b25 mootoriga

    Segu rikas. Lambda sinna käivitushetkel ei suuda sekkuda, küünalde viga on ka vähetõenäoline. Tagasivoolutoru on ikka lahti? Kütuserõhu regulaator vigane? Jahutusvedeliku temp. andur toimib?
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus