Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
jaan320i

BMW 320i kupee '88 - Jaan

Soovitatud postitused

Sai siis ostetud selline olevus natuke aega tagasi. Olen autoga väga rahul aga ehitamist on piisavalt nagu ikka vana autoga kombeks.

sisu: pruunid küljepolstrid, tagumisel istmel käetugi ja peatoed.

mootor ja välimus: mootoriks on 2.0liitrine korralik reas kuuene, automaat käigukastiga. keretüübiks siis kupee,värvus on helebee¾ väliselt on auto täiesti stock.

tööd mis tuleks teha: ette uued stabikad, uued amordid, keretööd+uus värv, uued piduritorud, uus hammasrihm, nahksisu soetada, vb ette el. aknad, natuke helisüsteemi uuendada, uued küljekarbid, vb uus vasakpoolne esitiib, mõningad keevitustööd, taha uued õõtsad et saaks panna ketaspidurid kuna praegu trummel, automaatkast tuleb vahetada manuaali vastu ja kunagi tulevikus peaks ka 2,5l mootori peale pressima. hetkel nagu rohkem eriti midagi meelde ei tulegi aga ma arvan et teiste asjade tegemise käigus tuleb veel asju juurde.

Praegu olen saanud vaid mõningad pildid teha aga neid tuleb kindlasti juurde :)

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/sets/804097/?page=lastpage

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

paksu rahakotti läheb sul vaja...:lol:

mis edasised plaanid? manuaaliks? 2.5 peale??

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

esimene asi mis tegemisele läheb on kere. vaja paar asja keevitada ja siis teist värvi värvida. hetkel ei ole veel päris kindel mis värvi aga uus värv tuleb kindlasti. sisse tahaks nahksisu ja mootor tuleb vist jah 2,5l ja manuaal kast kindlasti. aga jah esimesena tuleb välimus enamvähem normaalseks ja siis mingi korralik randiga valuvelg.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

vahepeal on teema suhteliselt unarusse jäänud, kuna pole eriti aega olnud töö ja oma auto kõrvalt. kuid nüüdseks on auto juba hoopis teist nägu kui ennem oli ja selle puhul lisan ka mõned pildid

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/55992557

homme juba uuemad pildid kuna peale nende piltide tegemist on nii mõndagi veel tehtud :lol:

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

nagu piltidelt näha on siis peale põhjamati eemaldamist sain ma väikese üllatuse(poolt põhja enam ei olnud) ning kõige imelikum oli asja juures see et ma olin õnnelik et põhi suht läbi kuna siis peab ikka vaeva ka nägema :) aga loodan et selle tuleva nädala jooksul saab auto juba uue värvi selga aga värv ise on väga tume roheline, ning ega väike metalliku poiss ka peost ilma ei jää. :wink: kui kellelgi on abi värvikoodist siis see on SUZUKI OVP.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Meenutab vähe minu auto põhja juba aga see peaks ka suve lõppuks keevitatud saama.Edu siis tõesti :) .

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

ega mul väga polegi midagi enam keevitada, paar auku ja karbid siis on kõik. tegin siis täna telefoniga paar pilti ka juurde aga kui järgmine kord digikat maha ei unusta siis saan natuke põhjalikumad pildid teha.

pildid: http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/56033351

aga ikkagi on väga palju asju veel vaja teha näiteks üks suurematest asjadest on käigukasti vahetus :twisted:

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

läks aega palju läks aga sain osadele asjadele juba värvi peale(uksed, pagassi luuk, kapott, kulmud ja need liistud mis on tagumiste küljeakende taga ääres. olen valitud värviga üli rahul ja tahaks juba et terve auto saaks värvitud ja kokku pandud. veel tahaks saada 16-17´´ valgeid valuvelgesid saada niiet kui kellelgi on midagi pakkuda siis ps palun 8)

siin on ka mõned halva kvaliteediga pildid: http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/57173529

ja kuigi värv tundub enamus piltide pealt must siis on värv ikkagi tume roheline metallik ja kui vaadata väikese nurga alt asju siis tunduvad jupid mustad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel
Kapoti teed üle kunagi?
miks sa seda küsid? kas sellepärast et sellel on paar lohukest? natuke pean kapotti tegema jah kuna sellel on mõned lakkimisel tulnud tükikesed mida tuleks lihvida ja poleerida 8)

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Pidevaga oleks targem keevitada, või siis punktitada nii, et vahesid sisse ei jääks. Kere jääb jäigem ja ei ole võimalust, et silikoni ja metalli vahele niiskus tekkiks kuna metall ju "hingab".

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

aga kõik mu tuttavad kes tegelevad autodega ja keevitamisega on öelnud sellist asja et mida rohkem keevitad seda suurem on võimalus et hakkab roostetama.ja kui altpoolt keevitan siis keevitan niikuinii terve ringi. punktidega on need plekitükid lihtsalt sinna külge lastud et nad paigas oleks jne. aga jah ma pole keevitamises eriti spets vend niiet teen nii nagu oskan :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

niisiis on mu auto ehitus teema jälle aktuaalne :BMW: . vahepeal ei olnud aega ehitada ja siis polnud jälle ruumi ja raha. nüüdseks olen endale ikkagi eesmärgi võtnud enda rullik suveks valmis ehitada. kuna hetkel on selline seis et raha on aga pole enam ruume kus autot keevitada jne siis läks auto stoltsenisse keevitamisse ja värvimisse.

paar pilti hetke olukorrast:

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559111/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559113/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559129/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559149/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559151/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559153/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559155/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559157/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559161/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559167/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559169/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559171/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559175/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559177/

http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/94559179/

lootus on et reedel saab auto värvi juba selga :beer:

peale kere mädanenud kohtade keevituse sai vahetatud ka esipaneel, mille ammustel aegadel ostsin ühe eix-i tuttava käest.

kui auto kätte saan või kui värv juba peale lastud siis lisan siia ka mõned uued pildid. hetkel eriti rohkem midagi rääkida polegi peale selle et üritan auto ikkagi võimalikult originaalina hoida ja lihtsalt ootan millal saan kokku lappama hakata. hetke plaanides siis läheab autole peale 2,3 liitirine 103 kw mootor ja kogu veermik tuleb väga kriitilise pilguga üle vaadata. kuid esimese asjana vahetan ära kõik piduri ja kütusetorud sest hiljem kui mootor ja muu jama ees siis halvem teha.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

No ma ei tea, kes sul sellist porno keretööd seal teeb? Eriti see esipaneel, selle said ikku minukäest ja Vello lõikas selle poolraamidega koos välja, et hiljem kui aega on see tehase kohtadest lahti puurida, nüüd on sul seal poolraamid läbi lõigutud ja kokku p*sandatud kuidagi??? Kõik teised kohad on ka peale punkttitud plekitükid lihtsalt...no ma ei tea... Vellost ei olnud enam asja keretööde tegemisel ve :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

oleksin ise tglt tahtnud teha aga töö pressib peale ja ruumid sain ka ainult komplekteerimise ajaks. ise pole ka eriti rahul selle keevituse jne asjadega aga eks pean leppima sellega mis tehti. krt ei saanud seda nn plekkseppa ka kätte kordagi kes seda keevitas muidu oleksin talle valju noomituse teinud ja täpselt kirjeldanud kuidas tahan et asi oleks tehtud. muidugi teine asi on hind mistõttu ma arvan et see seline on. kuna mul õde seal tööl ja muud tegurid veel siis ei maksa ma auto keevitamise ja värvimise eest pm mitte midagi. loodan lihtsalt et paar aastat kestab see jama mis sinna kokku keevitati. veel üks asi millal sa mulle need jupid saata saad. ei ole veel uurinud kas auto sai täna värvi selga või mitte aga mida kiiremini need asjad saaks seda parem.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

niisiis sain nüüdseks natuke oma tegemistest ka pilte tehtud ja netti üles laetud.

väike nimekiri mis on tehtud:

peeglid ja muud pudipadi värvimisest ära toodud

klaasid ette pandud

põhjaalune ülekäidud puhastuskettaga happekrunditud ja mastiksiga üle määritud

pagasnikusisu sisse pandud

liistud külge pandud(osad veel panemata)

esiotsa juhtmestikku lapitud ja korralikult isoleeritud

pidurivõimendi ja pedaalid külge krutitud

kütuse ja piduritorud otsast lõpuni välja vahetatud

tagumised turvavööd ja aknalaud külge pandud

esiotsa sai pigimatt paigaldatud(tagaosa veel vaja teha)

roolilatt sai vahetatud võimuta variandi oma vastu(kui kellelgi vaja siis võimuga latt on müügiks)

pildid ka asjadest millega sai tegeletud: http://fotoalbum.ee/photos/zaz222/95684481 sellest pildidst edaspidine on viimase nädala tegemised

vb on veel ühteist mida olen teinud vms aga hetkel ei tule meelde. erilist vahet pole niikuini sest teha on veel nii niiiiiiii palju et ei suuda äragi otsustada millest peale hakata.

mingi aja pärast peaksin stanged ja tagaaknaliistud ka värvimisest kätte saama siis saab ka need külge kruttida.

edasine plaan on selline et laupäeva lõunast hakkab pihta mootori paigaldus sest homme vaja mootoril ennem rihmakomplekt ja kõik simmerid ära vahetada. käigukast tuleb ka homme puhtaks pesta ilusti ja simmerid välja vahetada.

sai nüüd natuke pikk jutt aga kaua aega pole kirjutanud niiet jutu pikkus põhjendatud :D

lootus on et saan auto juuni kuu alguseks sõitma juba :BMW: aga senikaua kuni auto ei sõida on peavalu kui palju.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

No ma ei tea, kas oled ennast nüüd lõdvaks lasknud või lihtsalt ei viitsi...

Mustuse ja rooste peale osaliselt pa*andatud mastiksil pole absoluutselt mingisugust pointi, samuti sellist vasest torurägastikku näen esmakordselt. Originaaltorud on hinnaga 18e tk ja neid peaks iga rullika tuunija osta jaksama ju :)

Tagumised vöö vastused on tagurpidi, stange lao maas kokku, siis külge, küljes seda ju väga halb teha. Seal kindlasti see probleem ka et tala külge on kinnitused kinni roostetanud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

mastiks sai sinna pandud kustkohast sai puhastatud pinda, mõnest kohast on natuke kaugemaklt võõbatud mastiksiga. tean ju ise ka ,et mustuse ja sita peale pole pointi seda lökerdada. ja vasktoruga sai tehtud asi lihtsalt seetõttu et oli olemas 8ne toru ja üldiselt olen koguaeg vasktoru kasutanud. ja see stangetala oli sinna niisama jäänud mis piltidel näha. see ei olnud kinnitatud ega midagi. lihtsalt mingiaeg sai see aukudesse lükatud. aga kui saladus ei ole siis kustkohast neid kütusetorusid osta saab? tglt jäi ennast ka natuke häirima et need sealt nii kõvaralt jooksevad. see mingi um-i teema või saab kuskilt mujalt ka?

turvavööde koha pealt oligi see ,et mõtlesin sulle helistada ,et kumbat pidi vastused kinnituvad aga kell oli juba nii palju ,et ei hakanud tülitama. ja eks ma teen asju ikka nii nagu oskan. ega keegi teine neid asju minu eest ära ei hakka tegema ja koguaeg ei viitsi foorumist ka uurida ,et kuidas ja mis, sest siis ei jõuaks ma bemmi suvesõiduks ka valmis.

Muudetud , muutis jaan320i

Jaga seda postitust


Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus