Hüppa postitusse

siimp

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    366
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    33

Kõik, mis siimp postitas

  1. siimp

    Tartu kokkutulek??

    Ma tuleva nädala kolmapäeval ei jõua aga ülejärgmine nädal kindlasti platsis.
  2. siimp

    Tartu kokkutulek??

    Väike kokkusaamine isegi oli täna (fotokvaliteet kriitikat ei kannata):
  3. Mul on samasugune sedaanil all ja suhteliselt korralik asi. Kaal praktiliselt olematu, kuid suurematele rallihärradele soovitan siiski metallist kaitset (sellel komposiitmaterjalist kaitsmel on kinnituskohad natukene nõrgad).
  4. siimp

    Kes, kus ja keda nägi

    Minu oma vedeles kogu nädalavahetuse koduhoovis, seega see ei olnud. Kellelgi veel Eestis selline tumepunane cabrio? Ise nagu pole trehvanud nägema ega pole ka kuulnud, et oleks. Üks või kaks samasugust värvi kupeed on küll liikvel.
  5. http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/116/auto_php-id=1744116-view=8-www_auto24_ee.html natukene jõudu on.
  6. siimp

    Kes, kus ja keda nägi

    Poochiel on valge sedaan (kui veel alles), paps kärutab tal üldiselt selle oranziga ringi kui Eestis.
  7. siimp

    ....

    endiselt alles
  8. siimp

    E30 väärtus

    M.O.T.T. (Mida oligi tarvis tõestada) Seega jään oma alguses räägitud jutu juurde Eks mingiks hetkeks jälle kaob see huvi ja küll siis, kui mõned "projektid" seisma jäävad, jälle neid masinaid vähem liigub ja huvi tõuseb.
  9. siimp

    O: keskkonsool .?.?.?

    Õppetund. Laupäeva õhtul veiniklaasi taga pole mõtet varuosasid müüa.
  10. siimp

    O: keskkonsool .?.?.?

    Tartus selline olemas: http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/407/211/0101855779800dc.jpg
  11. siimp

    O: e30 bensiinipaagi

    Igaks juhuks mainin teema algatajale, et peale mahutavuse vahe on veel mõned erinevused, muidu tuleb hiljem äkki üllatusena. Pre-FL on kütusepump põhja all, FL on juba paagisisene (Pre-FL paagil üks auk peal, võtturi jaoks, FL paagil juba kaks auku, üks võtturi ja teine pumba jaoks). Saab muidugi mõlemat kasutada nii Pre-FL kui ka FL, aga see vajab natukene mõistusega lähenemist asjale.
  12. siimp

    E30 väärtus

    Minu jutt oli suunatud pigem e30-le kui mudelile üldiselt. Satuvad nad enamasti just selliste inimeste kätte, kellel kipuvad need masinad ümber puu, üle katuse või nagu antud teema puhul näha, tuleroaks minema. Seega on e30-neid juba nüüd kordades vähem kui mõnda muud samal ajal toodetud teise autotootja mudelit. Pensionisamba jutt, mille hiljem nimetasin ümber pigem investeeringuks, tuli sellest, et e30-neid jääb koguaeg vähemaks, samas nõudlust nende järele on ja kui nõudlust on aga asja pole, siis võib juba keskmisest rohkem raha küsida (v.t. defitsiidi mõistet). Korralik auto maksab tõesti raha, aga kui turuhinda enam aluseks võtta ei saa (mudelit lihtsalt enam turul saada ei ole), siis hakkame juba suurematest summadest rääkima. Ühe masina mahapõlemine muidugi midagi ei muuda, aga läheb neid masinad ju siin aastate jooksul ikka uhkelt manalateele, seega on need järelejäänud masinad tulevikku silmas pidades heaks investeeringuks. Ja kui sa arvad, et hinnad sinna paika jäävad, siis otsi see teema paari aasta pärast ülesse ja arva uuesti. Hetkel on saabumas alles see hetk, kus palgad hakkavad lõpuks muule hinnatõusule järele jõudma, mis tähendab aga seda, et kui inimeste ostuvõime suureneb, siis tõstavad ka kaupmehed hindu ja kallineb kõik muu.
  13. siimp

    E30 väärtus

    Eestis on hetkel kõik asjad veel muu euroopaga võrreldes suhteliselt odavad, k.a. e21 ja e30. Vaadake korralike isendite hindasid ikkagi maailmapildis ja alles sellisel juhul saame rääkida pensionisambast. Praegust hinnatõusu silmas pidades (kui võrrelda, mis asjad maksid paar aastat tagasi ja praegu) ning vaadates selle jätkumist, võib siiski öelda, et tegemist on korraliku pensionisambaga, kuna paari aastaga tõmbab Eesti hindadega ülejäänud euroopale kiiresti järele. (Näiteks tooks siinkohal selle, et kui krooniaja lõpus võis üpriski korraliku isendi 10000 krooniga kätte saada, siis praegu selle ca. 640 euro eest ei saa enam sisuliselt midagi. Kui nüüd vaadata seda sellisest vaateviklist, et kes mõned korralikumad masinad kokku kahmas ja nendesse meeletut raha sisse pole tagunud, siis mõne aasta pärast ongi tegemist juba sisuliselt pensionisambaga, s.t masinaga, mille turule paiskamisel saab suurema "intressi" kui pank selle aja jooksul tasunud oleks ja mida pensionisammas teatud vanuseni jõudmisel "teeninud" oleks). Võibolla oleks siinkohal õigem sõna investeering.
  14. siimp

    E30 väärtus

    Läheb veidikene teemaväliseks aga positiivne on selle pärast, et korralik e30 on juba nagu pensionisammas, see tähendab samas ka seda, et mida vähem neid alles on seda rohkem tõuseb ka selle n.ö. samba väärtus. Eks ma pidasin ikkagi nende isikute seisukohast asja positiivseks, kellel mõned e30-ned juba olemas on. Eks kunagi 10-20 aasta pärast kordub sama asi ka uuemate mudelitega. Targalt tegutsevad siis need, kes suudavad õigel ajahetke ära tabada ja mõned korralikumad isendid endale kokku osta.
  15. siimp

    E30 väärtus

    Nii need vähesed e30-ned otsa saavad. Ainukene positiivne asi on see, et järelejäänud masinate hind tõuseb koguaeg.
  16. siimp

    Tartu kokkutulek??

    Kuna päike loojub juba hiljem, siis võiks näiteks kella 20:00 paiku koguneda see kolmapäev (koht endiselt sama, Statoili taga).
  17. siimp

    Tartu kokkutulek??

    Nõus, pakkuge päev ja koht välja või jätkame samas vaimus (kolmapäev ja kl 19:00 Statoili tagumine plats)? Täna muidugi ise kohale ei jõuaks aga võib ka vabalt mõnel muul päeval.
  18. Müüja nimi peaks rajameestele nii mõndagi ütlema. Mootor on sellele väikese läbisõiduga e36 oma pandud, minu vanalt e30 mootorilt läksid sinna korralik karter ja käpad. Usun, et kui tahad rajamasinaks ehitada, siis sellelt mehelt peaksid nii mõnedki head näpunäited saama. Masinaid ta ehitada oskab, seega julgen soovitada. Ei ole mingi põlveotsas kiiruga kokku pandud asi.
  19. Küsiks sama teema jätkuna, et mida mul täpsemalt vaja on, kui plaanis m42`le (e36 mootor) m20 hooratas panna. Olemas on m20 8.5kg hooratas (plaanis lasta veel kergemaks teha), m20 starter, m20 sidur ja korv. Lugesin, et vaja on veel 323i (e21 78-83a.?) survelaagrit? Oskab keegi kommenteerida nendest, kes sama töö läbi teinud? Praegu 12,25kg kahemassiline küljes ja see on ikka meeletult raske. Natukene huvitatav juttu tulevastele põlvedele ka siia teemasse: Järgneval lingil on üks hea tabel toodud, kus on võrdluses m42, m40 ja m20 hoorattad - http://bmw3series.johnavis.com/blog/default.asp?id=667 Kokkuvõtvalt siis niipalju, et: m42 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 17,29 kg m40 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 15,55 kg m20 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 15,48 kg e30 318is mootoritele paigaldati kolme erinevat hooratast. 1989a. masinad said ainsana tavalise (ühemassilise) hooratta, mis oli algselt pärit m40 mootorilt (kaaluga 9,97 kg). Järgnevad aastad paigaldati ainult kahemassilisi hoorattaid (11,45 kg hooratas kui tegemist oli konditsioneeri omava masinaga ja 12,25 kg hooratas kui tegemist oli ilma konditsioneerita masinaga).
  20. siimp

    v: E39 - E30

    Sõidukil on käsutamis keeld peal, lihtsalt teadmiseks, kellel huvi vahetama hakata.
  21. Annab küll, minul andis chip märgatava tulemuse ikka ja ühele tuttavale sai veel paigaldatud, ütles samuti, et päris kõvasti vahe tunda. Kui sul e36 pärit pealt IS mootor, siis võid mulle privaatsõnumina aju koodi saata, kui sobib, saan Tartus enda aju sulle proovida anda ning kui meeldib, saan chippimisega aidata.
  22. siimp

    Lobamokkade rubriik

    Kaido, kui isu on, tule ja sõida kasvõi minu masinaga, ega ma kade pole (eriti peale seda kui üks mees mul mõlemad uksed katki sõitis, seega nagunii läheb uuesti keretöödesse suvel). Aga hetkel tundub muidugi, et see pühapäevane võistlus jääb ära. Eks kolmapäeval võtab lõpliku otsuse vastu.
  23. siimp

    O: M40B16 nukkvõlli

    Soovitan ka uus võtta aga noh kui tahad kiirelt sõitma saada, siis võin sulle ühe kulunud nuka tartus poolmuidu anda.
  24. Padja peal töötab jah, üks video ka juurde: aga jah, puhta jää peal isegi töötas (imelik kui ei töötaks, naastude arv rehvis ikkagi müstiline) aga nii kui väike lumekirme peale tuli, oli kehvem kui masteri prott. Hetkel siiski Contile sellest vastast ei ole.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus