Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY
Henrik

316i '88 - Henrik

Soovitatud postitused

Henrik

Panen siis enda auto ka üles. Masin valmistatud 1988 aastal ja ostetud Hollandist. Mudel 316i ja mootor 1.8 75kw M10. 16"speedline valuveljed ja sportvedrud eelmise omaniku poolt pandud. Taga veel veokonks. Liigub väga hästi. Sõitnud 210.000 km.

http://www.hot.ee/henrik15/Henrik15/P7070110.JPG

http://www.hot.ee/henrik15/Henrik15/PC050080.JPG

http://www.hot.ee/henrik15/Henrik15/PC050078.JPG

Mõned pildid siis

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

Pole ammu midagi kirjutanud :) Vahepeal on juhtunud nii palju, et autol vahetatud ¹arniire, pukse ja üldse veermikku vaadatud, ette sain uued suunad, mootori poole pealt on uus õhufilter, klapivahed veel vaja regullida ning geneka puksid vahetada ja ventikarihm tuleb ka uus. Auto läbis nüüd juulis üelvaatuse puhtalt, kuid tagatuled on väga õrnalt toonitud ja helkurid olid kõrval ning selle üle veits siiski nuriseti, kuna tuled ikkagi "home made" ,aga lasti läbi :D Ja tuli meelde, et üks amort on ka läbi, tuleb uus panna. Sees on 4 Hertz kõlarit. Rohkem nagu midagi lisada ei ole praegu.

Sai autot seest väljast koristatud ja pestud ja jõudsin samal ajal mingid pildid teha 8)

http://www3.speedyshare.com/data/602643705/12018191/90296802/P7151910.JPG

http://www3.speedyshare.com/data/602643705/12018192/18932771/P7151914.JPG

http://www3.speedyshare.com/data/602643705/12018193/82992197/P7151915.JPG

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

Vahepeal geneka rihm vahetatud ja genekas ka korras enam-vähem :) . Aga bensukulu on küll minu arvares natuke suur...mootor 1.8 ja maanteel kuskil 12L sajale, nii, et peab seda viga ka otsima hakkama :?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
eix22
Vahepeal geneka rihm vahetatud ja genekas ka korras enam-vähem :) . Aga bensukulu on küll minu arvares natuke suur...mootor 1.8 ja maanteel kuskil 12L sajale, nii, et peab seda viga ka otsima hakkama :?

1.8 neelabki maanteel üsna palju, mille järgi arvestad kütusekulu muidu?

economaiseri?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
M-Tech

Minu 1.8 M10 77kw võttis linnavahel tallates ~8l/100 stockis.

Seega ma soovitaks kuskilt viga otsima hakata.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

Täna oli igav päev ja nii otsustasingi lõpuks ka põhjamati autol üles kiskuda :) . Minul võttis see ikka veidi aega, aga asja sai. Ja põhja olukord oli umbes selline nagu ma ette arvasin, et roostet muidu oli üsna vähe, esines sellist pindmist rohkem ja karpide juurest ka kõik üsna ilus, kuid oli siiski ka näha väiksemat roostet. Aga tagaistujate jalgealune-seal on mõlemal pool sellised suured "korgid" ja kõrvalistuja tagune kork on täiesti lahti ja ääred roostes, et see on vist koht, mis tuleks kinni keevitada.Seetõttu oli matt tagant märg sest korgivahelt pritsis sisse koguaeg ja mina ise ei teagi, miks need korgid seal on, aga arvan et keevitaks kinni selle asja..või oskab keegi kommenteerida seda. Üldmulje jäi muidu hea, veidi lihvi ja värvi ja enne talve viin auto kuskile töökotta ka, kus siis põhi väljast uuesti üle lastakse 8) Ja hiljem lisan äkki mõne pildi ka.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

Selge. Aga muidu on nii, et autol kiskusin üldse igast polstreid ja katteid ära ja peale selle põranda on ka taga paremasse rattakoopasse rooste närind päris korraliku augu ja ka seal peaks arvatavasti tüki välja lõikama ja uue keevitama, kuid ise ei oma ei keevitusseadmeid ega ka keevitusoskust nii et kui keegi siit foorumist tegeleb asjaga või oskab soovitada kedagi, siis võib öelda 8)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

Rajalt ära tulles hakkas kostuma ka mingi kahtlane lörin ja siis kuulasin pikka aega ja tundub nagu summuti oleks kuskilt katki :?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

:D Auto käis täna ühe tuttava autoremontija juures, kuna mootor viimasel ajal tegi VÄGA kahtlaseid hääli ja siis remondionu tõmbas plokikaane pealt ja vaatas mootori üle ja tegi nimekirja, mis kõik läbi on. Vaja on: uus nukkvõll, klapisääre tihendid, nookurid, plokikaane tihend, esiamordid.

Ja hakkan uusi jubinaid otsima.

Henrik.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
P2hkel

Mnjah ma pakuks sama et kui juba siuke remont tuleks siis oleks lihtsam juba uus mootor osta ja suts võimsam kah äkki. :wink:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Metalheart

Tere,

Mina küll ei paneks uut mootorit.

M10 annab teha ikka päris nõelajaks ära ju...

Kui nagunii tuleb kastrul lahti teha ja uusi köögivilju sinna laduma hakata, siis võib ju sinna vähe kõvemad köögiviljad panna :lol:

M10 saab päris tubli poisi teha :D

Peaasi, et rakulkat nurka ei viska.

Mina soovitaks M10, ajal mil kõik tjuuniad käivad M50-tega ringi :roll:

jõud,

A

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
mart154
kergem tee vist uus süda otsida .muidu jõudu

Johaidii, seal ainult kaanetöödeks vajalikud jubinad ju.

Ei midagi ülemõistuse käivat.

Tüüpiline hooldus 20a vanale mootorile.

Kohe paanika, uut mootorit vaja, no lubage naerda. :shock:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

:) Praegu ikka üritaks need vajalikud osad välja vahetada ja korda saada ning päris uut mootorit kohe ostma ei hakka. Üldsegi on lood nii, et ise alles väga noor( 9.klassis praegu :shock: ) ja pole veel väga teadjamees tehnikavaldkonnas ning üritan autoga kooli kõrvalt tegeleda ja rahaga on mul ka lood nii , nagu on, vahest saab mingit juhutööd tehtud ja suvel kuskil kergemal tööl käidud, et auto peale natuke panustada saaks. Ja autol mingit võimsust taga ei aja , lihtsalt see auto oli algselt isa oma ja viimati oli see tal regulaarses kasutuses umbes 3-4 aastat tagasi ja nii ta peale seda sinna aeda meil vedelema jäi. Ning siis kuskil 13.aastaselt hakkasin asja lähemalt uurima ja interneti foorumites kolama ja igast raamatuid lugema ning autot lähemalt tundma. Ühesõnaga tärkas auto vastu suur huvi ja praegu käin sellega lihtsalt vahel radadel sõitmas ja harjutamas ning üritan teda korras hoida, et kunagi tulevikus sõita. Vahel juhtub ka isa sellega niisama sõitma, kui tal tuju on ,kuid ega ta üldiselt eriti sellega pikki vahemaid sõita taha, sest tal endal ikkagi praegu 15. aastat uuem auto ning pealegi tema selle autonduse vastu niikuinii suurt huvi ei tunne ja seetõttu tegelengi enamus ajast mina selle vana autoga.

Teen nii palju, kui ise suudan ette võtta ja isa on siis rohkem see, kes autot vajadusel ühest kohast teise transpordibb, kuna endal vanust veel liiga vähe.

Henrik.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Metalheart

Tere,

Respets, enamus so suguseid põletavad mendil sellistega eest ära :oops:

Ja siis veel uhkustavad, et lasid täis peaga puuhun.

Kui saad korda lüüa siis löö, igatahes proovi...

Need asjad hakkavad alles hinda minema...

Mina olen poolt

terv

A

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Henrik

:) Tänan. Ei, mina olen sellesmõttes korralik poiss :D . Nüüd vaikselt hakkan osi kokku ajama ja ehk saab mootori varsti normaalsesse korda. Vahepeal tegin siin juttu, et bensukulu suur, kuid nüüd kui asjad vahetatud saab, hakkab mootor ikka loodetavasti vähem jooma ja bensufiltri vahetan ka äkki ära.

Henrik.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead sa olema registreerunud kasutaja

Loo konto

Loo kasutajakonto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse

Oluline teave

See veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Kasutustingimused & Privaatsus .