Hüppa postitusse

kurikristjan

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    630
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    42

Kõik, mis kurikristjan postitas

  1. kurikristjan

    Kütusefilter paisub

    Tuleb madalsurve pump ja karburaator panna, siis peaks filtriprobleemid kaduma. Mõnelt vanalt nõukogude liidu autotööstuse pärlilt leiad ehk ka klaaskestaga settepoti, et kütust ja selles sisalduvat veelgi paremini jälgida.
  2. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Ma ostaks parema meelega e34 kupeed. Soovitavalt 540
  3. kurikristjan

    Müüdud

    Mul tekkis juba küsimus, kes mingi päev E30-ga Romeci eest läbi sõitis? Ülemus oli peaaegu arvanud, et mina lasin keset tööpäeva jalga. Põltsamaa on ju nii väike, palju neid rullikaid siin ikka on?
  4. Teema võib vist lõpetada, lahendused leiab auto teemast.
  5. Ülekandearvu ja kulu kohalt on ilmselt asi selge, LSD vs lahtine differ diskussiooni ei olnud kahjuks plaanis arendada. Keskenduks teisele teemale ka, tühikäik? Ehk on sellelt kohalt mõtteid.
  6. Originaaldifrit ei tahaks niisama tagasi panna, kuna see on lahtine ja mulle sobib LSD väga hästi. LSD element 3,64 seest sinna sisse ilmselt ei istu. Linnakulu osas etteheiteid ei ole, 4. käiguga pööre 50 peal umbestäpselt 1500 ja kulu suht kontrolli all. 1. käik on muidugi üliaeglane. Ilmselt pean asja veidi originaalimaks ümber kohandama, kuna tahaks masinat pigem rahulikuks kruiisiks, kui paigaltbürstimiseks.
  7. Tunnen, et miski häirib mind auto juures. 1. Tühikäik pole soojalt ja poolsoojalt eriti stabiilne. Tühikäigumootori vool 500-510 mA, kui kruvi täiesti kinni. Pöördeid umbes 700, aga ei ole päris ühtlane. Kui kruvi veidi lahti keerata, läheb stabiilseks, aga vool ja pööre tõuseb. See peaks olema vist 460 mA kandis? 2. Kütusekulu on üsna suur. Autol on küll aeglasem peaülekanne ja maanteel on pöördeid 2500, kuid mul on kahtlus, et ta ei peaks siiski jooma maanteel üle 10 sajale. Temp andurid tundusid olema korras, soojeneb hästi, käivitusel (poolsoojalt) on tunda bensiinihõngu summutist. Poolsoojalt (seier veerandis) on ette tulnud kerget jõnksutamist vaikselt kiirendades. Ehk jagab keegi kogemusi/mõtteid. Äkki muretsen liigselt.
  8. kurikristjan

    E30-le 2.5 tds?

    Mul oli kunagi 525TDS automaat. Täpselt ei oska öelda, mida sellega tehtud oli, kuid minek oli hea. Laaderõhk tõusis kuni 1,7 bar, esimestel käikudel tekkis fuelcut ja kui ilmad soojenesid, hakkas auto tühikäigul imelikult käima ja summuti popsus kahtlaselt. Muu hulgas oli kaant toksitud, noh, toksisin seda siis veidi tagasi. Sain popsumisest lahti, laaderõhu reguleerisin 1,5 peale ja minekus ei kaotanud grammigi, fuelcut rakendus harva ja pigem 1. käiguga. Kuna tegemist oli igapäevaautoga, ei hakkanud peale sellist sättimist mingile edasi tuunimisele raha kulutama, kuid peale asja uurimist ja kellegi teise tehtud eksperimente olen veendunud, et kui peaksin tahtma vanast BMW diislist viimast, siis selleks ei lähe vaja iialgi mehaanilist pumpa, evry mod'i, haamrit pumbakaane löömiseks või jumal teab, kelle softi ECU-sse. Õnneks valik, kas tuunitud M21/51 või M57, on juba igaühe isiklik eelistus Minule sobib tavaline M20.
  9. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Kuna mul hetkel peale E30 muud autot ei ole ja ma seda soolaga ei retsi, siis sõidan juba teist päeva töökaaslase Patroliga. Õudneeeee! Vett, vilet ja metsa näinud vana 4x4 ei ole ikka minu rida, aga tuleb ära kannatada vist., ega jalgrattaga parem ei ole tööl käia.
  10. kurikristjan

    Kes, kus ja keda nägi

    Eile kulges üks must kupee kaheukseline sedaan Põltsamaal ringi. Olen seda varem ka korduvalt näinud, aga ei oska kellegiga seostada seda autot, kas omanik siin foorumis ka käib?
  11. Selle mootori äkilisustamine on võimalik, kuid maksab päris palju. Ei tea kas ongi mõtet seda lambist teha, odavalt ei saa nagunii head asja. Lihtsaim on ehk mingi algeline ülelaadimine. Mina pakuks, et kui mootor on heas korras, siis jäta see nii nagu on, või hangi tuunimiseks teine selline kõrvale ja alusta elementaarsest - et see käiks nagu siidi.
  12. kurikristjan

    M20 generaator

    Armatuuri alused massiterminalid tasub ikka üle vaadata ja kui juba seal olla, siis välistada temperatuuri- ja kütusesenäidiku mutrite lahtiolek, mis võib ka näidiku töös häireid esile tuua. Kusjuures geneka anomaalia tundub olevat üsna tavaline nähtus vanade autode puhul, mina ei peaks paljuks seda kontrollida. Esines hiljuti Volvoga taoline probleem, et armatuuri märgutuled tulid ja läksid oma suva järgi, lisaks olid esituled vastavalt sellele kas heledad või tuhmimad. Pärast mõningat "diagnoosimist" reageerisin lõpuks proua hädakisale ja vahetasin geneka harjad ära.
  13. Selline vigur Saksas: http://www.ebay.de/itm/BMW-325i-Pickup-E30-EINMALIG-Sonderanfertigung-mit-Gutachten-Gelegenheit-/161954330824?hash=item25b53af8c8:g:TGQAAOSw5dNWl9cO Omamoodi isegi päris äge, kuid praktilist otstarvet täitma ilmselt kõige paremini ei sobiks.
  14. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Roostevaba polti ei tasu kindlasti panna ja põhjuseks pole ainult poldi väsimine.
  15. Kehv reklaam, tagaveolise kerele mingit iX swapi naljalt ikka ei tee küll... väga kõva meistrimees peab olema.
  16. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Keskkonna säästmisest rääkides - kui hakataks mingist võimsusest või suurusest sõiduautosid (eriti suuri ja maastureid) maksustama, oleksin 2 käe ja jalaga poolt. Äkki äratab eputistes, riigijuhtides endis ja muidu rikkurites veidi praktilist meelt. Selle asemel aga tegeletakse mingite märgistega.
  17. Pealtnäha küllaltki söödav 316: http://www.auto24.ee/used/2153748 Porilapatsidki küljes...
  18. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Mul maja eest ja 50m kauguselt tanklast päris mitu kohalikku driftikunni viimasel ajal läbi käinud, pollarid ka valvavad pidevalt. Kohati käib tegelt närvidele ka see paarutamine, aga eks see võib-olla seepärast, et ise ei saa...
  19. Juuli algus on hea mõte, sel ajal on tavaliselt ilm ka talutav. Asukoha suhtes oskan vaid ükskõiksust väljendada, kuna vahemaa (elan siiski keset Eestit, igale poole üks maa) ning ööbimisvõimalus pole minu jaoks kumbki kuigi olulised. Ma tsikliga üritustel käies pole mõnikord telkigi kaasa võtnud. Eelarve kohalt võin lihtsalt öelda, et tore, kui on saunad ja värgid, aga igaüks ei pruugi hoolida.
  20. Uut tänapäevast autot võrrelda 35 aastat vana tehnoloogiaga on surmapatt. E30 on "oldskool", oma aja staar mis tänasel päevalgi veel veidi erutab. Aga - mulle meeldib rullikas igatahes rohkem, kui hetke Eesti ostetumate uute autode pingerea tipus figureerivad isendid. Ning, kui raha oleks ja ELMO endiselt toetaks, soetaksin tõenäoliselt üldse bensiini ja diislit mittepõletava i3. Rull on ja jääb hobikaks.
  21. Kui vähegi tõsisemalt asja võtta, siis lisaks padrunikomplektile kindlasti soetada ka momentvõti ja seda ka kasutada auto juures. Mitte väga kalleid asju võimalik alla 100 kätte saada. Kasutasin mingi aeg siin kuskilt saadud Würthi toodet, suvel ostsin tutika KS-Toolsi võtme, tegi vist kümnest sajani jõudu (tsikli juures polnud enamasti rohkem vajagi) ja hind oli ka veel kahekohaline. Ütlen ausalt, et 15-eurosed praakisin mõtlemata valikutest välja, nii odavatele vist ei pakuta isegi sertifikaati ega midagi - pole uurinud. KS-i võtmel oli igatahes kaasas.
  22. kurikristjan

    Lobamokkade rubriik

    Mul on komplekt rattalaagreid rullile seismas, sest auto, millele soetatud said, müüsin suvel ära. Toprani omad, siit foorumist kellegi käest sain. Kui on soovi, võin ära müüa, mul vist niipea tarvis ei ole.
  23. kurikristjan

    E30-le 2.5 tds?

    Induktiivanduriga peaks tõesti olema 994 pump. Minu E34 oli peal. Õhulugeja tuli E39-ga (kuid vist ka E36-l peal). Immo vist tuli hiljem siiski peale, äkki 95ndast. Vanemad autod ei pruugi vist jällegi 994 pumbal käia. Viimaseid kahte lauset ei kinnita ega lükka ümber.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus