Hüppa postitusse

Chulo

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 047
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    27

Kõik, mis Chulo postitas

  1. Chulo

    Tahomeeteriga probleemid

    C101, pistikust pin 9 peaks olema tahhoka jaoks. Kui kerepoolses pistikus seal juhet pole, siis tuleb see sealt tahhokasse vedada. Pin 7 sinises pistikus, kui ma ei eksi oli tahokal.
  2. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Samas oleks see 27 kg ka mujalt kindlasti võimalik kokku hoida. Kegem aku, kergemad rattad ja kergem tagavararatas annaks ilmselt juba pool sellest, aga edasi on mõtted otsas. Ja uue kaalumise eest tuleks ikka lisa plekk jälle välja käia... debiilsus kuubis lihtsalt. täiesti 0 vastutulekut maanteeameti poolt.
  3. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Nad huiavad mind praegu sellega, et passi järgi on auto maksimaalne lubatud kaal 1540kg, ehk r4 järgi. Homme üritan veel maanteeametist mingit adekvaatset vastust saada. Tants käib mingi tühise 27kg ümber. Pm sai asi alguse Saue arkist, kuhu oma autot läksin arvele võtma. Sealsel vanakesel oli s**t päev ja saatis mind otse seenele oma mootorivahetusega. käskis kirjutada tehnikaosakonda taotlus. Tegin seda. tehnika osakonnast vastati, et pean minema autot metroserti uue mootori ja käigukastiga kaaluma, mida ma ka tegin.auto tühikaal koos kõikide tehnovedelikega 1220kg+arvestuslik 75kg (juht 68 ja 7kg pagas) euronõuete järgi. See jätab aga 245kg 4 inimese jaoks. 1 inimene on arvestuslikult 68kg x4 =272 kg. Saatsin maanteeametisse pildid pigimattide paigaldusest, et tegelikult on autos ca 40kg pigimatte, kuid see neid ei huvita. Lahendus on kas pigimattide eemaldamine ja uuesti kaalumine (mis maksab ca 100€ Metroserdis) või eemaldada tagumine istujate pink, keevitada kinni kinnituskohad ja auto 2 kohalisena arvele võtta. Saatsin ka kirja, et kas autot poleks võimalik 4 kohalisena arvele võtta, aga mulle pole veel vastatud. Homme kavatsen sinna helistada ja uurida, et milles kühvel, kas saab või mitte. Tehnonõuete kohaselt peab ühe istekoha suurus olema 400x400mm ja selle leen(seljatugi) teatud kõrguselt mõõtes 500mm. Pm selle järgi saaks tagaistme lugeda ka 2 kohaliseks. Samas on seaduses ka klausel, et erandina loetakse tagaiste 3 kohaliseks, kui selle laius on vähemalt 1100mm ja leen 1200mm. Nüüd see "erandina" ongi koht mida võib mitmeti tõlgendada. Kas selle erandi rakendamine on kohustuslik nendel tingimusel või mitte. Kuna M3 peaks olema passi järgi 4 kohaline, siis võib see olla väljapääsuks. Kui see ka ei mõju, siis on lisaks veel üks õlekõrs. nimelt on mul sillad kõik R6 mootoriga kerelt, mille kandevõime on suurem. Kuna seadus ei käsitle samatüübi variandilt pärinevate osade kasutamist ümberehitusena, siis ei pannud ma seda ka ümberehituse taotlusesse kirja.
  4. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Kas kellegil võiks olla M3 tagaistet? Pikk jutt lühidalt... Oleks vaja kahekohalist tagaistet, et auto maanteeametis arvele võtta 4 kohalisena. Maanteeamet on mul auto registreerimise nii keeruliseks teinud, et kohati on tunne selline, et lihtsam oleks selle kotletiga pressile sõita. Viimane kord kui ma siin riigis midagi ametlikult üritan ajada.
  5. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Sain oma e46 kollet korduvalt puhastada. See möga mis väljus oli jälk. Lisaks võib kõik millega viimane kokku puutub prügimäele viia, kuna maha see enam ei tule.
  6. Chulo

    muudud

    No põhiline, et endal usku on!
  7. Chulo

    M50 mootori paigaldus e30-le

    Ei tulegi kohe pähe, aga tundub, et ikkagi vända andur, kui oled pumba juba välistanud. Filter ei ole umbes?
  8. Chulo

    M50 mootori paigaldus e30-le

    Proovi teist väntvõlli asendi andurit või vaata ega sellele metallipuru pole sattunud.
  9. Ma loodan järgmine hooaeg kõik need üritused kaasa teha. Julge hundi rind pidi haavleid täis olema!
  10. Ma usun, et seda teksti pole mõtet väga tõsiselt võtta.
  11. Äkki ei mahtunud 188 käe peale ära lihtsalt, Eix
  12. Chulo

    O: Suuremad pihustid

    Küll 440cc, aga eesmärgile lähemal siiski. http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?f=11&t=15224 http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?f=11&t=15566
  13. Chulo

    kustutada

    Väike uppp. Pakun korraliku Hella vastu.
  14. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    Midagi bassisõpradele! Ajendatud siis sellest, et mu bandbass kast sai valmis. Shit sounds amazing! Saaks nüüd sel nädalal auto metroserdis kaalutud, siis saab ehk lõpuks arvele ka
  15. Kas parempoolset naerusuuga boschi tuld pole pakkuda?
  16. Tere, Ehk on kellegil pakkuda b-osa tiibasid või tiiva alumisi otsi, et taastada a-osa tiivad? Chulo Ps või 5028389
  17. Chulo

    kustutada

    Fo' riil. Tõesti pole kellelgi kunde poolset naerusuuga BOSCHi tuld pakkuda?
  18. Leidsin veel paar komplekti garaazi koristades. Nii et kel soovi siis saab. Lõpumüügi hind 30€ komplekt.
  19. Chulo

    kustutada

    Naerusuuga.
  20. Chulo

    kustutada

    Ikka veel vaja.
  21. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Mnjaa... eks kvaliteet võib ka kõikuda. Mul pole veel siiani õnneks kokkupuudet olnud korrodeerunud 316 RV tükkidega. Hydroscand tellib oma roostevabad asjad Saksamaalt PH-st ja torud Itaaliast, nende kvaliteedi üle küll nuriseda ei saa. Keevitamisega muidugi omaette teema, see muudab metalli struktuuri ja väga palju oleneb ka täitetraadist. Selle koha pealt sain näiteks eelmine suvi kogemuse võrra rikkamaks. Polnud küll roostevaba, aga suvise kondivoolikute lappimise hooaja alguses osteti mingit suvalise tootja alumiinium täitetraati, mida varem polnud kasutatud ja see maksis kohe kätte. Tulemus oli see, et umbes 50-60% voolikutest millel oli keevitustöid teostatud tulid tagasi. Läksime endise tootja traadi peale tagasi ja probleem oli kadunud. Väidetavalt olid traadid identse koostisega. Hüdraulikas kasutatakse näiteks lõikkurrõngas ühendusi just selle pärast, et rõhud on suured ja põlve otsas tehtavad keevisliited ei ole töökindlad sellistes tingimustes. Teiseks on see ka palju kiirem ja mobiilsem lahendus. Samas just paar nädalat tagasi putitasin veidi oma gaasisamovari (CNG ajamiga Passat) ja jäi silma, et selle gaasitorustik on roostevabast. Umbes sellepärast, et siis ohtlik, või et gaasimolekul tungib tavalisest torust läbi vms? Heaküll ma saan saan aru, et gaas, kuni 208 baari rõhku jne... aga kas see kui autol pidureid pole, on vähem ohtlik!? Ärge saage minust valesti aru, mul on väga hea meel, et see on roostevabast, aga muige tõi näole küll.
  22. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Roostevabasid metalle on erinevaid, tuleb olla kursis millega tegu. AISI304 või AISI321 on see nn raskesti roostetav või "poolkõva" roostevaba AISI316 on happekindel. Vahe on selles et 316-s on rohkem molübdeeni ja niklit sees kui 321 või 304-s. Ega materjalid ise kehvemaks pole läinud, need on ikka samad, kokkuhoidu annab lõpp produktis tunda, kus lihtsalt teisi materjale kasutatakse. Pole mõtet kasutada 100 aastat töötavat elementi lahenduse juures, mille eluiga on 10 aastat, kui selle kasutamine toob kaasa liiga palju täiendavaid kulusid.
  23. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    No ma räägin, et ideaali lähedane lahendus on roostevaba materjal. Aga piduritorudega näitab kogemus, et vask kestab kauem kui mistahes töödeldud teras. Värvitud piduritorudega on veel see teema, et pealt polegi halligi näha, aga nii kui puutud on see molekulideks. Kõige hullemad on tavaliselt kere kinnituse kohad, kust see metall tavaliselt kõige hullemini hallitab, peale vaadates ei pruugigi midagi näha olla. Viimane selline kogemus oli mul E46-ga. Sellel samamoodi metall torud, millel pealtnäha pole viga midagi. Tegelikkuses piisas sellest, et üks kord sai kõvemini piduri pedaali sõtkutud ja oligi õli niagaara taga. Sellest informeeris mind hommikul märgutuli armatuuris. Sai siis auto tõstuki otsa vinnatud ja pilt selge, kohtadest kus toru on kerega seotud on vaid oksiid järel. Tol hetkel oli auto vaevalt 10 aastat vana. Vask toru mul pakkuda ei ole, tsinki on lademetes... Kui on soovi, siis roostevaba leiab ka
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus