Hüppa postitusse
Postitatud
comment_63915

Nonii "aiämm bäkk in bisness" jälle :D..Erinevate asjade kokkulangemisel ja mittelangemisel ja peale mitmekuulist siblimist veeres minu õue siis uus "õnnetu" touring, mis vaja ellu äratada.Masinaks siis veeb. 93 aastal toodetud e30 touring, mootoriks vana hea M21D24,mille otsas viiene manuaalkast.Lisavarustust ikka juba veidi on: bmw sportistmed nahast(suht hästi isegi säilinud veel, ribadeks ei ole), istmesoojendused(tagumiku osa ei soojene väga, seljaosa kütab hästi),4xel.aknad(millest hetkel töötavad 2...teise kahega tegelen lähiajal),valgustitega tahavaate peegel,Nivooamordid taga,airbag,manuaalne katuseluuk,suunatuled esitiibadel,Hi-FI pakett(võim läinud, muud asjad olemas ja töötavad),temperatuuriregull on ka nr-tega variant...see oli miskine kangem variant vähe??..udutuled(üks täitsa pekkis, teisest saab asja veel) ja LSD differ(on all ja töökorras). Orig varuosalistist( vin cl73908) on siis puudu orig. võimendi,valuveljed,koeravõrk koos rulooga(olemas pmst, vaja ainult järgi minna),orig makk ja veluurmatid(3tk olemas,juhioma oli puudu nagu ikka)...matid asendasin kohe orig. kummist mattidega mis eelnevast diislist alles jäid ja mida keegi kommiraha eest ka ära ei tahtnud osta :)..All olid talverehvidega orig. pudelikorgid ja kaasa sain 16" AEZ valukad koos suverehvidega(mõlemad veljejooksud müügis!!)..kuna alla rändasid kunagi Airi-L-i cabrio alt saadud ACT poleeritud randiga 15" kärgveljed.Sisu sai ära koristatud ja puhastatud ja võib täitsa rahule jääda, ainult koeravõrk rulooga vaja paigaldada ja kuna roolil nahk ühest kohast katki, siis see ka asendada.Hullem pool on autol kere...mis on siin eesis olemise ajal ikka korralikult peksa saanud ja suht igalepoole.Roostetavad 3 ust, esipõll kõver/katki, tagapiilaril pahtel lahti/roostene ja eks seda roostet leiab veelgi.Aga tasapisi proovib heaks saada!....Kui kellegil pakkuda 3 ust touringule(v.a. juhi tagumine), norm seisus dislapõlle koos diisli nn võrega, tagastange liistu juhipoolset, esitulesid kmpl+võred ja neerud.....ahjaa diislipaaki ka vaja, alt peksa saanud ja jookseb.Muidu mootor töötab ja olenemata sellest, et kapotealune on kole must, võib esialgu mootoritööga rahule jääda :)....kävitub kenasti soojalt ja külmalt. Ahjaa lisadest siis veeel hiljem juurde pandud DEFA signa+immo. Eks vaikselt jõudumööda tegelen asjaga ja kui miskit uuemat, siis kindlasti kirjutan ka siia ja lisan pilte!..Mõned esialgsed klõpsud ka siis: Tuletan meelde, et need AEZ veljed müügiks ja samuti pudelikorgid!

de0h.jpg

40c3.jpg

hu9l.jpg

zvdk.jpg

6sdo.jpg

dh69.jpg

Esiletõstetud vastused

comment_63920

Täitsa vinge "maasika" otsa oled sattunud, kadedaks teed lausa :)  Kas nivooamordi süsteem töötab või asendatud tava vedrudega? Mul ühel seisnud autol ka see süsteem peal, taguots oli maha vajunud , peale mootori käivitamist tõstis tagaotsa 5cm ülespoole kohe :)

Nahksisu ka tundub täitsa eeskujulikus korras olevat, va juhippolne külg, aga seal saab uue svammi panna edukalt.

Automaatne temp regull on ikka väga haruldane lisa e30 peal, eriti kui töötab.

Nii et oled üsnagi haruldase pilli otsa sattunud. Kas seekord ka rullid ja mattvärvid mängu tulevad? :D

Tuttav olevat sellest masinast kunagi ilma jäänud, kui see kusagil tallinna autoaias müügis oli :)

Ahjaa, püsikas oleks ka väga mõnus lisa siia, selle lisamiseks ei peaks sa palju raha välja käima ka.

  • Autor
comment_63926

Kle selle auto leidmine oli tglt puhas juhus.Seisnud ta üle poole aasta koplis ühe kortermaja ees.Kas nivoovedrustusel vedru ka teistsugune?...või mõtlesid amorte ikka? B) ...need on õiged nivookad ja tundub, et mingi mõned aastat vbl vanad, bilsteini kirjad veel kenasti peal.Kuidas ma seda atm temp regulli proovida saan kas toimib või mitte? Seekord suure tõenäosusega ei hakka pintseldama/rullima....kuigi see oleks oluliselt lihtsam selle masina puhul.Katsun oma jõududega ja mõndade kereplekkide vahetamisega ta võimalikult siledaks saada ja lasen kambris sõbral üle tuisata.See kuskilt autoaiast ostetud jah, summat ei mäleta, aga krooniajal ikka viiekohaline summa ja esimene nr ei olnud 3 või 4 vaid isegi suurem :D......ja püsikat tahaks kindlasti saada...mis jubinaid mul vaja selleks on?...valmidus peaks olemas olema?....orig. kangi tahaks sellele autole, mitte nagu eelmisele dislale oli E34/36 kang sinna väänatud :D

comment_63930

Peale kangi pole midagi vaja püsikaks, kõik muu on valmiduses selle aastakäigu masinal kindlasti.

Pidasin jah amorti silmas ikka, aga muidu vedrud ka iseenesest peaks teised olema selle süsteemi puhul.

Mina pole väga selle temp regulliga kokku puutunud (ikkagi väga haruldane lisa) ja ei oska selle toimimise kontrolli kommenteerida, e34 on see standardis, seega e34 mehed vast oskavad rääkida, kui on keegi üldse suvatsenud süveneda sellesse :D

  • Autor
comment_63940

No ega väga puusse ei pane:D üheksakümnendate alguses sai lapsepõlvesõbraga ta ema autos tatikatena taksot mängitud :D.....autoks lõpuaasta preface 318i m10 motoga....tumesinist värvi ja heleda riidest sisuga B) ...sealt see e30 meeldima hakkaski :D. no lisavarustust tuleb veits korrastada, et päris heaks saada.Üritan ikka asja saada...jõudu ja jaksu vaja!Tänud! :BMW:

  • Autor
comment_64177

ise ka täpselt ei tea...see vist rohkem diislite värk, millel el.kõrgsurvepump jne??...et siis ainult kang külge ja vsjoo...bensukal peaks olema ikka see kobakas ka vist, mis trossi tõmbab+muidugi releed, pedaalilülitid jne...eix teab kindlasti vastata :)

Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus

Brauseri push-teavituste seadistamine

Chrome (Android)
  1. Vajuta aadressiriba kõrval olevat lukuikooni.
  2. Vajuta valikuid Load → Teavitused.
  3. Muuda oma eelistusi.
Chrome (Arvuti)
  1. Vajuta aadressiribal tabalukuikoonil.
  2. Vali Saidi seaded.
  3. Leia Teavitused ja muuda oma eelistusi.