Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY SUVEPÄEVAD 2018 Loe veel... ×
E30 COMMUNITY
Puskar

BMW 316i '89 - Puskar

Soovitatud postitused

Tervist, sai ka omale üks e30 ära soetatud, kaua aega olen vaadanud ja esimeseks autoks peaks see mulle sobima küll. Ostsin ma ta soomest, auto on poest välja sõitnud 89 aasta oktoobris ja ma peaksin olema 4's omanik. Hooldusraamat olemas, täidetud teda on, vahepeal pisikesed lüngad. Hetkel ees 239 tuhat ja veidike peale.
Eelmine omanik oli mingi noor soome kutt, kes on autole päris ilusa värvilahenduse leidnud, värvitud on küll ainult väljast ja pole just kõige korralikumalt. Ukseliistud efektsuse mõttes musta mägiaivariga ära teipinud. Enne kui eestis liikuma saan hakata on tegemist päris palju, ees klotsid,kettad, arvatavasti ka amordid. Põhja alla näinud veel ei ole, homme peaks tõstukile saama ja siis on näha kuidas ta sealt on. Tagant rattakoopast nägi ka ilusti pagassi läbi 2 pisikese augu mis sommi poolt mastiksit täis oli tõmmatud.

Kõige halvem oli see, et jahutusvedeliku flants oli puruks, ja soomest öeldi mulle, et tellimisega läheb 7 päeva. Uurisin siis eestist ära, et tulen ja kuna vaja on viljandi sõita, siis käin forssist läbi ja ostan selle jupi. Kohe kui uus jupp olemas oli seisin ka maanteeääres, mootor keeb. Vana jupp ja selle parandused andsid kohe otsad kui uus jupp autopeal oli. Istusin maanteeääres umbes 4 tundi enne kui tööriistad sain ja vahetama hakkasin. Ei muutnud see ka midagi ja kosel jäin igaks juhuks seisma, et asja hullemaks mitte teha. Ootasin siis kuni sõbrad viljandist järgi tulid ja kell pool 1 öösel jõudsin nööriotsas viljandi. Hetkel ajab tagant valget suitsu välja, õlivarras oli ka kahtlane, ju see plokikaanetihend ja ehk ka kaas ise kuuma said, kas siis minupoolt, või juba varem soomlase poolt.
Vana auto, tegemist tahab ja siiani pole veel oma otsuses kahtlema hakanud.

Kes viitsib/teab võib soovitada, kust mul kõige kasulikum uusi juppe vaatama oleks hakata.

Muudetud , muutis Puskar

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Sõitsin teist mööda vist siis, kui Tartu mnt ääres pusisite seal. Edu pilli korda tegemisel!

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ilus v'arv ,paasisin ise ka seda vist soome kuulutusest,hind oli ka p'aris hea sell.Edu jah autoga kui juba Kose seisid siis pead vist tutvusi seebima sealt oleks juba abi saanud ehk.kasutaja Magnus seal ja ise ka vahel j6lgun seal.Oleks ehk mootor terveks j'aanud .Kui 6li on juba valge siis on kypse see kaan.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Värv on väga ilus. Ilmselt oleks kiireim ja vb ka odavaim lahendus osta uus mootor, kui hakata seda taastama. Liigub neid m40-neid siin aeg-ajalt hea hinnaga.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Õli veel valge ei ole, täitsa norm, aga õlikorgi all olid veetilgad ja kuna ma tudeng siis tuleb ehk odavam remontida.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mootoreid liigub siin vahel ka 50.- euroga, mistõttu ei tasu remondi peale mõeldagi. Ja ega värvikoodi järsku ei tea?

Muudetud , muutis Reimann

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Kahjuks ei tea, soomlane on sinna mingi varvi lasknud ja laki seganud mingisuguste kullalehekestega ja on peale lasknud. Tahtis saavutada pärlmutri effekti, mis paistab päris hea. Kahjuks on värvimisvigu lahedalt naha palju.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Siin mootoris nagunii küttekeha ka plokis, ehk tõesti kaas üle vaadata ja uus tihend lihtsam.

Viitsid äkki vin koodi 7 viimast panna, vaatame , mis masinaga tegu :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ajasin siis auto täna tõstukile, põhjaalt midagi väga koledat polnud, arvestades, et soomlane on seda silikooni laadset moodustist ikka igale poole pannud, algul sellele flantsile mis mul ploki ja tihendi arvatavasti läbi lasi ja nüüd vaatasin, et paak on ka lahedalt kokku mäkerdatud, ja mastiksist mida ta korralikult ikka sinna alla pannud on. Homme teen väljaminekud esipidurite näol, sama ka tagapiduritega, sellele lisaks tahavad esiamordid kindlasti vahetust.

Kui kellegil on korralikke esiamorte müüa, siis võite pakkuda.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Päev otsa tööd, auto valmis. Uued pidurid, nipet näpet, plokikaanetihend vahetatud edukalt. Üllatusi oli palju, kõik erinevad kohad olid silikooni täis topitud, plokikaanetihend oli alles vahetatud nagu näha oli, klapid ja sääretihendid ka vahetatud. Temp anduri vahetasin ka, kelladel ikka ei toimi. Homme vaatan esimene pikem ots, siis on näha kuidas kõik toimib.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

tembi seier lihtsalt enam ei tööta siis ehk , endal sama moodi hetkel ;)

Muudetud , muutis Magnus

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Oskab keegi öelda kuidas saaksin temp näidikut kontrollida, et kas see üldse toimib. Ise mõtlesin, et kui näidiku juhtmed kuidagi omavahel lühisesse ajada, peaks ju seier tegelikult põhja lööma. Ehk keegi teab kellel sellist probleemi on olnud.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Mootori juures võta lahti temp anduri pistik ja pane massi otse, seier peab põhja minema (süüde ka sisse ikka)

Kui ei lähe, kontrolli mootoripistikus see ühendus üle, kuigi üldjul on seal korras. Järgmine variant ongi kellaplokk.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Vähe uurin targematelt inimestelt siin. Kas temp andur on salongi poolne või autoninapoolne? Täpselt ei mäleta, aga keegi ütles, et salongi poolne. Kui mootorit tegin eelmine nädal siis jupp mille sain temp anduri nime all oli küll esiotsa poolne. Homme hakkan täpsemalt vaatama seda asja. Vahetatud jupp oli sinise otsaga ja see salongipoolne oli kollane.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nii, temp näidik ei hakanud tööle, see jääb edaspidiseks. Muidu sain auto arvele ja ülevaatus ka olemas. Amordid ja sarniir vaja vahetada ja peale seda kui töömees oli tagatuledelt lahustiga punase laki maha nühkinud ütles ta, et kodus tee üle, aga hetkel saad läbi.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

See arki onu uuris ja möllas päris pikalt erinevatest raamatutest ja arvutist, aga jah sain ilma katita ja 75kw

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Ohoo, siis läks sul lihtsalt. Kas pidid talle ise neid asju mainima eelnevalt või tuvastas ta ise kohe, et pole tavaline variant?

Tavaliselt ei saa nende ark onude ja tädidega üldse normaalselt suhelda, nad on nagu biorobotid, teevad ainult seda mis ette on antud või mis arvuti ette kirjutab :)

Tüübi lahte e30 ei pandud vast, sellekohapealt ei osanud sa peale käia talle :)

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Tundub, et jah täitsa lihtsalt sain seal tehtud asjad. Sattusin ka viljandi küige normaalsema töötaja juurde, teised on seal ikka väga halva suhtumisega. Ta uuris, et 73 kw on sama mootorikoodiga, seega pakkus ta mulle ka võimalust, et paneme äkki ilma katita ja 73 kw. Aga hiljem muutis siiski meelt. Passis pole jah midagi lisatud. Küsin kohe ühe asja kohta. Pidurid hakkasid pidurdades vilisema. Arvan, et ehk on kivi vahel vms, kuidas seda küige lihtsamalt minema saada sealt ?

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Nii, nüüd mõned kuud möödas, auto sõidab hästi. Täna vahetasin tagant amordid ja homme tellin esisillale kah suurema osa juppe ära. Autoga muidu päris rahul, aga rooste on talvega autole päris suurt kahju teinud, esitiib on täiesti mäda ja muud kohad hakkavad kah päris hulluks muutuma. Kõige halvem on see, et autole on mingit moodi peale lastud pärlmuttri efektiga värv, mida järgi teha suht raske. Eelmine omanik, kelle teine auto, e36 kerega kupee oli samat värvi ütles mulle, et tema autot värvinud pole ja ei oska mind värvikoodi andmisega aidata. Ei tea siis, kas ta tõesti ei taha mind aidata või tal on lihtsalt suva  kuidas ma sellise värvi järgi teen. Seepärast tundub, et terve auto tuleb üle värvida. Kui uued jupid käes, siis teen mõned pildid kah töökäigust. Miskipärast on mu albumi pildid kaduma läinud ja teemase on lisatud kasutaja "casecas" album.

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel

Esimene sahtel ka tyhi autol.Keegi v'arvis siis tal m6lemad autod 'ara we v6i ostis ise ka 2tk korraga kelleltki kui ta ise v'arvinud pole. :rolleyes:

Jaga seda postitust

Postituse link
Jaga teistel saitidel
Külaline
See teema on edasistele vastustele suletud.

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus