Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

AndresS

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  116
 • Registreerus

 • Viimati külastas

Foorumi reputatsioon

1 meeldimist

Kasutajast AndresS

 • Tiitel
  Usin rullija

Hiljutised profiili külastajad

Hiljutiste profiili külastajate paan on keelatud ja ei näidata teistele kasutajatele.

 1. AndresS

  O: esistabika kinnitusklamber 31351127202

  Olemas.
 2. Ostan Tallinnas, Harjumaal ühe esistabika kinnitusklambri: kood 31351127202
 3. AndresS

  O: pidurisuportid koos kanduritega

  Ostan E30 318iS-ile sobivad korralikud pidurisuportid koos kanduritega. Kulunud ja logisevaid ei taha. Halvemal juhul võivad vajada remontkomplekti, kuid siis olgu ka hind vastavam. Tallinnas või postiga Tallinnasse saadetavad.
 4. AndresS

  Suuremad pidurid E30nele

  Puuritud kettaid üldse ei soovita, kui just äge välimus ainult eesmärgiks pole. Radiaalsed praod varem või hiljem platsis kui kuuma anda ja siis pole enam äge ja kindel tunne kuuma anda. Kui oled hull piduriotsas elaja ja suudad klotsid ikka ja jälle rajal klaasjaks ajada, on soontega ketas ehk põhjendatud valik kuid paralleelselt tasuks siis ka klotsi mark ja ka enda sõidustiil ikkagi üle vaadata. Minu ainult rajasõiduks ettenähtud ja pruugitav E30 kasutab tavalisi aukudeta ja soonteta Brembo ventileeritud kettaid ning Ferodo Premier klotse (4x100, tehasemõõdus pidurid). Ja mitte ühtegi probleemi pole. Ka +29* temperatuuriga 20 ringi järjest Auto24Ringil sõites mitte. Olen kasutanud ka Ferodo DS2500 klotse ja need on head klotsid, kuid kui sama hästi töötavad 10x odavamad Premierid, miks ma peaks selle raha tuulde viskama. ATE Blue Racing pidurivedelik (või analoog) ka soovituslik, kui rajale rohkem asja muidugi.
 5. AndresS

  316i '88 - Henrik

  Mootor peaks seal päris hea olema Olen lähedalt näinud, kuidas seesama mootor Raplas näiteks 53sek ringiaega sõitis, samuti näinud lähedalt näiteks, kuidas see mootor kõik uued ketiga seonduvad originaalosad külge sai, originaallõdvikud kõik sisselaskesse ning kuidas teda ainult kvaliteetsete ja kalliste õlidega on määritud. Tubli tegu, palju edu!
 6. AndresS

  O: Typ188 E30 differ

  Vaja jah. Sobilikud 4,27 4,10 3,91 3.73 3,64
 7. AndresS

  O: Typ188 E30 differ

  Ostan toimiva Typ188 E30 tagadiferentsiaali. Eelistatult toimiva LSD-ga kuid võib hädapärast olla ka lahtine. Ülekanne soovitavalt 3,xx aga hädapärast võib ka 4,10 või 4,27. Soovitavalt Tallinnas või lähistel. Pakkumised palun teemasse või PS-iga.
 8. AndresS

  M50 mootori paigaldus e30-le

  Millist õhufiltri kopsikut on kasutatud E30+M50B25 ristamisel? Kas mõni hakkab külge ja mahub ära ka ilma lõikumata? Vihjeid on olnud E36 325 oma sobivuse osas, kuid kindlat veendumust pole. Koonusfilter ja CAI oleks variant, mille jätaks viimaseks. Tahaks ikkagi paberfiltrit ja viisakat BMW kopsikut esimese hooga, võib olla ka uuemate mudelite oma... enne kui Vatsla katsetustetee ette võtan.
 9. AndresS

  M: M-tech2 kaheosaline antitiib LUKKU

  Palju see tiib siis maksab, kas teab keegi seda saladust?
 10. AndresS

  318iS '90 - AndresS

  Jah. Esialgu sedaviisi ja siis vaatame edasi
 11. AndresS

  Piduri vedelik

  Liitrist piisab.
 12. AndresS

  318iS '90 - AndresS

  02/09/2012 sai osaletud AG Weekendil Laitse Rallypargis. Ma teadsin, et seal on üle poole raja kruusane ja alla poole raja asfalt, ent üritusele eelnevatel päevadel sadas hoolega ja see tegi kruusalõigud veel eriti "toredaks". Pikalt kaalusin, kas ikka minna aga põhimõtteliselt on see auto selliseks meelelahutuseks ju tehtud ja hing ikka ihkas Laitse raja ikka ära proovida. Kuna tol hetkel mul muid üritusel kasutada lubatud rehve peale Toyo slikkide polnud, siis lisas see veel omaette nüansse. Päeva lõpuks ma kuskile kinni ei jäänud, vaatamata sellele, et sügavamates lompides oli vesi rohkem kui poole ratta sügavune. Kokkuvõttes võiks üritust pidada huvitavaks kogemuseks. Asfaldilõigud olid mõnusad, kruusalõigud mõnevõrra vähem. Auto pidas vastu ilusasti - pärast oli survepesuriga muidugi ikka tükk tööd, et seda pori ja kruusa nii pealt kui alt maha saada, kaasaarvatud kapotialune. Aga kui uus sarnane üritus nüüd toimuks, siis ilmselt ei kibeleks uuesti minema. Teistpidi on süda rahul, et sai ära käidud, Laitset ja kruusa proovitud. Siis tundus juba mõnda aega, et sõiduriista vaevab kohatu väike vibratsioon, eriti pidurdamisel, olenemata sellest, kas all on 15" BBS-id slikkidega või 16" Hartged lamellidega. Kuna rattad olid balansis, läksid vahetusse esimesed pidurikettad (Brembo) ja välja said vahetatud ka viimase kolmandiku peal olevad esimesed piduriklotsid. Kuna Eestis kohapeal Ferodo DS2500-t polnud, sai prooviks võetud ligi 5 korda odavamad Ferodo Premierid. Lisaks sellele sai prooviks soetatud jooks BMW325i Cupis kasutatavaid Kumho rehve, mis paigaldatud veel ühele varuks olnud jooksule BBS-idele: Ja siis sai osaletud AG suvekarika V etapil Audrus @ 14/10/2012. Uus, renoveeritud rada. Uskumatult vinge töö on seal ära tehtud. Rada on võrreldes vana rajaga palju-palju huvitavam ning veelgi kiirem. Ja sile!!! Rajaga harjumiseks ja õigete trajektooride katsetamiseks kulus muidugi aega. Alles ürituse lõpuks tekkis mingi esmane arusaam, kuidas seal kurvidest kiiremini läbi saab mahtuda. Tulemuseks neljas koht. Ferodo Premier klots käitus täiesti viisakalt, ka viisteist ringi järgemööda valu andmist ei andnud kuidagi tunda. Ilm oli muidugi jahedamapoolne, kuid praegu jätan need klotsid alla ja ei hakka DS2500 küll ostma. Hind on lihtsalt liialt erinev (ca 120EUR/paar vs ca 25EUR/paar). Järgmine ja sel aastal ilmselt ka viimane üritus AG suvekarika VI etapp Tabasalus @ 4/11/2012. Tuleb ilmselt vihmane sõit, Kumhodega. Aga hea, et muidugi lumi ära sulas. Siis peab vist auto talvekorterisse panemise peale mõtlema hakkama.
 13. AndresS

  318iS '90 - AndresS

  AG suvekarika IV etapp Raplas @ 22/07/2012: vastupäeva sõit. Palju tugevaid sõitjaid, palju kiireid autosid: B-klassis Estfield, 325 Cupi bemmid, väga professionaalselt ehitatud täisslikkidel rinka Golf, Toyota MR2-d, 328i Compact, ägedad E30-d Ilus soe ilm ja kuiv rada, nauditav päev ühesõnaga. Põnevus säilis viimase ringini ja minu tulemuseks teine koht. Kaotasin Estfieldile 10 ringi aegade summas 0,01 sekundit! Aga Estfield oli muidugi üksikutel ringidel minust kiirem ka, isegi kuni pool sekundit ringi kohta, kuid stabiilsusest jäi tal seekord puudu ja see hoidis pinge üleval lõpuni. 328i Compactile kolmas koht minust 0,06 sekundit tagapool Täpne värk.
 14. AndresS

  318iS '90 - AndresS

  2 rajapäeva vahepeal jälle sõidetud: AG suvekarika II etapp Raplas @ 27/05/2012: rada kuiv, sõita mõnus ja ringiaegadega võis ka rahule jääda. Tulemuseks teine koht B-klassis. Esikoha mees 328i Compactiga on minu jaoks hetkel võitmatu. AG suvekarika III etapp Käinas @ 17/06/2012: minu jaoks täiesti uus rada, suht aeglane ja tehniline aga sellised rajad mulle väga meedivad. Ilm oli muutlik, vahel sajune ja tuuline kuid vahel ka kuiv. Tulemuseks B-klassi esikoht. http://argo.planet.ee/suvekarikas-kaina/slides/K
 15. AndresS

  318iS '90 - AndresS

  OK, klaar. Loodetavasti siis jõuavad ka siia teemasse selle korrastamisega. Aga vahepeal siis selgunud ka juhi jalgealuse märgumise põhjus: mõranenud ja mahavõtmise käigus nüüdseks ka purunenud on plastiktoru / nurk, mis on üheks ühenduselemendiks siduripedaali juures asuva sidurisilindri ja õlipaagi vahel. Detail Nr.7, varuosakoodiga 21521151697. Maksab 7 EURi, H2-s 5,4EUR aga UM-s loomulikult kohapeal ei ole, Forsis ka mitte. EDIT: jupp olemas, tänud eix22-le
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus