Hüppa postitusse

kruusmann

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    283
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    7

Kõik, mis kruusmann postitas

  1. Kontrolli moto märgid ka üle äkki on rihm hamba üle visanud või midagi sellist. Peaks ikka normaalselt ringi käima. Stardiabiga võib küll mootori kinni tõmmata kuid nati oodates peaks jälle korras olema(kui näiteks palju läks). Samas võib viga ka starteris endas olla, puksid läbi, harjad läbi või kinni. Kui kõrgsurvepumba tihendid lekivad siis lasebki kütte tagasi, proovi nii et pumpa käsipumbaga ja vaata kas on märgata kusagilt lekkimist. Minul lekkis võlli simmer ja muud moodi aru ei saanudki. Samamoodi vajus küte voolikust koos mullidega tagasi, sai vahetatud pumba tihendid ja lisasin pealevoolule veel lisaks ühe klapi.
  2. Kas see pihusti tuli põleb kogu aeg või ainult siis kui autot käivitad. Minu omal põleb koguaeg enne kui mootor käivitub. Seda magnetklapi voolu ei ole kontrollinud mis ta seal teeb aga minu teda peaks seal süüte sisse keerates koguaeg vool peal olema.
  3. Lasin endal Ühel härral tallinnas istmed teha naturaal nahast. Esimeste istmete nahatamine koos naha ja lisamaterjalide ja tööga oli 310Eur. Tagumine iste alles tegemisel ja selle maksumus kogu täiega 250Eur. Töö ilus korralik, nahk kvaliteetne. Ei ole juhtme sidemetega kokku pandud nagu eix kusagil mainis. Põhimõtteliselt ainult istmete tegemine läks mulle maksma 560 Eur. Naha puhul ei ole tegemist termatiiniga ega mingi kunst materjaliga. Mina olen tööga rahul kuid alati leidub keegi kellel pretensioone (mitte sina eix). Pilte istmetest minu auto teemas.
  4. kruusmann

    O: esilisa

    Kui korralik pakun 30Eur
  5. Tasakaalustuste hulk veljel ei pruugi näidata velje olukorda. Enamusjuhtudel viga ikka rehvis.
  6. kruusmann

    Lobamokkade rubriik

    Põhimõtteliselt nii, et kõik linnamaasturid kellel on nelikveo süsteem mingil moel elektriliselt juhitav siis looduses võid sellega hätta jääda. Nimelt nelikveo süsteem rakendub alles siis kui üks ratastest(esi või tagu) hakkab teistest erineval kiirusel pöörlema. Mis kasu sellest süsteemist siis on kui tagumised rattad(või esimesed) on ennast mutta kedranud ja alles siis rakendub teine sild. Olen sõitnud 2007a Santa Fee-ga millel nelikvedu elektrooniliselt juhitav. Vedu on jaotatud kas 80/20 või 70/30 ei mäleta. Libeda teel kurvis andsin gaasi, rakendus taga sild ja mis siis juhtus, oi jummel. Aga kui võtad näiteks Koera Auto Kia Sorento siis sellel on nelikveo süsteem 50/50 ja sellist asja juhtuda ei saa. Ei ole mingisugust veo jaotust rataste vahel ja palju kindlam sõita. Ei tea kunagi millal võib tagumine osa autost esimesest mööduda.
  7. kruusmann

    Lobamokkade rubriik

    Samalaadne video meie tänavatel liikuvatest "linnamaasturitest."
  8. kruusmann

    K:318karpa vs 2,5l 141kw

    Auk sai sisse lõigatud ketaslõikuriga, koguaeg sai sobitada ja mängida, et korralikult ära mahuks. Augu katteks panime vaskpleki, sest seda saab paremini töödelda. Neetidega kinni ja silikooniga hermeetiliseks. Kui asi kuivanud siis sai musta mati värvi peale ja asi nii kui tehasest.
  9. kruusmann

    K:318karpa vs 2,5l 141kw

    Asi nüüd jonksu saadud. Otsisin auto-datast joonised ja kõik värvid mis olid e30 ja e34 juhtmestikul samad tulid ära ühendada. Temperatuuri anduri tööle saamiseks pidin m50 anduri vahetama m40 omaga. Kõik hakkas tööle. Nende jooniste ja õpetuste järgi mis netist saada oli oleks asi päris p...e läinud. Nüüdseks asi korras. Need m50b25 kolded olid sellele mootorile installeeritud enne kui mootor meie kätte jõudis. Ei tea kas teeb asja paremaks või hullemaks. Proovisõitu pole veel teinud, annan siis teada kuidas asi jookseb.
  10. kruusmann

    K:318karpa vs 2,5l 141kw

    Küsimus siis selline teile. Kui teie oma juhtme sarju kokku ajasite siis mitme pinnise otsaga oli m50 juhtmestik. Venna 316i 1991 sai peale pandud m50b20 millel m50b25 sisselase ja väljalase koos juurde kuuluvaga. Juhtmestik peaks ka olema m50b25. Probleem selline et kõik õpetused, pildid ja diagrammid nende m50 juhtmestikkude kohta on 25 pinniga ehk siis x20 pistik, aga selle m50 mootori juhtmestik on 20 pinniga. Selle kohta netis inf puudub. Aidake.
  11. MInu diislil on typ 188 differ millesse intalleerisin ilma vaevata e34 elemendi. Pm vahetasin difrite sisud, istub üks ühele. Korpused küll erinevad aga sisu sama.
  12. Esimese rattalaagri vahetus palju lihtsam kui tagumise. Esimesel pole midagi pressida. Teostatav tungraua otsas. Ratas alt, supord maha, ketas maha ja siis keerad laagri mutri lahti. Asendad vana laagri uuega ja paigaldad eemaldatud detailid.
  13. Tean viljandis ühte vana kes kodus selliseid asju teeb. On spetsialiseerunud rohkem mootoritele mis peavad tegema üle 10000 rpm, Mitmed lada plokid seal lastud puurida suuremaks ja ka väntasid lihvitud. Töö oli korralik.
  14. 0-100 kiirendusega saab julmad 0,... sek juurde. Ega ta mingiks püssiks nüüd kull ei muutu sellest.
  15. Ega ta mineku puhul ei muuda eriti midagi. See ikkagi mõeldud ju heitgaaside vähendamiseks. Osad heitgaasid juhitakse läbi selle klapi mootrisse tagasi et vähendada väljaheite gaaside doxe ja noxe. Muud suurt ta seal ei tee.
  16. Roolisammas jääbki ette. Minu teada pedaalid ka. Aga ise kui endal vahetasin olin noor ja loll ja võtsin armatuuri välja. Arvan et roolisamba eemaldamine ikka lihtsam kui armatuur välja võtta. Mõned poldid mutrid ja kruvid ja peaks ju käes olema.
  17. Loomulikult ei tahaks sõita talvel aga nu mis teha. Olen plaaninud soetada e39 tds igapäeva sõiduks kuid ei ole veel sobivat leidnud. Minu e30 on suht korralik kere mida ei tahaks talvedega raisku lasta. Korraliku kerega isendei siiski vähe.
  18. kruusmann

    Kuhu juhtmed lähevad?

    Ilusad andmed aga ega ei leidu 2,4 td 1989 oma kusagil.
  19. kruusmann

    mure.e30.324d.kütusekulu

    To Eix: See suur kütuse kulu minu auto puhul on tingitud kulunud kõrgsurvepumba jaoturpeast. Kui pihustushetk on näiteks esimeses silindris siis reaalselt pihustab kulunud pump mingi osa küttest ka teistesse silindritesse. Sellest tingituna ei saa esimene silinder soovitud küttekogust (pihustatakse teistesse silindritesse) ja autol ei ole ka normaalset kiirendust. Sellest ka tume suits peeglis. Sama jutt et saada soovitud kiirendust tuleb rohkem vajutada. Diisliga sõidan kuna ei osta seda tanklast.
  20. kruusmann

    mure.e30.324d.kütusekulu

    Kõigepealt proovi mis juhtub kui pumbast kütet maha keerata, kontrolli märgid üle, mõõda silindrites kompressioon ära (kui moto kohviveski siis vajab rohkem kütet, et normaalselt edasi minna, normaalne surve võiks mingi 20-22 olla), pihustid lase üle vaadata, kui pihustid erinevate survetega avanevad on ka jama. Loomulikult võiksid üle vaadata ka õhu ja kütte filtri, äkki rott sisse ära surnud. To Eix: Minu 2,4 td manuaal võtab keskmiselt 9 sajale ja seda 205/50/15 rehvidega. Kui naine sõitis siis sai keskmiseks 7,3 aga see oli siis ka suht öko sõit (200 km maanteed ja 50 km kruusa).
  21. kruusmann

    K: Embleemid

    Netis surfates leidsin oki-dokist mõned pakkumised. Ei ole reaalselt neid oma silmaga näinud kuid jutud on et pidavat sobima. Komplekti hind 25 uut raha. Komplekti kuuluvad kapoti, pagassi ja rooli embleem. Asuvad kusagil kadaka teel. Peab oma silmaga üle kaema ja siis otsustama kas tasub mõned eurod raisata või mitte. Tänud enivei.
  22. Tahaks enda e30-le soetada mustad Bmw embleemid. On keegi kursis kust osta/tellida soodsalt. Ei tahaks mingit 25EUR tk küll välja käija.
  23. Kohal kindlalt. Mingit kindlat kuupäeva soovi ei ole aga kindlasti peaks olema nv. Oleks hea kui oleks mingigi ettekujutus palju autosid kohale tuleb. Viie autoga mööda linna sõita ka naljakas ju. Äkki peaks mingi nimekirja tegema vms.
  24. kruusmann

    salongiventikas ei tööta...

    vabandan vale informatsiooni pärast. olen ise ka nüüd targem.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus