Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

longero

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  37
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  4

longero võitis päeva viimati 22. juuni

longero sai oma postitustele enim meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

33 meeldimist

Kasutajast longero

 • Tiitel
  Mininokk

Profiili info

 • Minu autod
  E30 320i '87

Hiljutised profiili külastajad

219 profiili vaatamist
 1. longero

  BMW 320i kupee (M20B25) - Sannder

  Paagile pane kindlasti ka coating peale. Pildilt jäi silma, et paljalt all.
 2. longero

  Lobamokkade rubriik

  Keegi soovitab, millega armatuuri jm plastikdetailid pahtli lihvimistolmust (jm sarnasest heledast purust) puhtaks saaks hästi ja mis ka poorides hästi toimiks?
 3. longero

  318i 85a. - Ervin

  Need Blau kõllid näevad head välja. Nagu pealt lugeda võib, siis OEM makk neid ära ei toida? Kas sobivad originaalavadesse võib peab relakaga lõikama hakkama?
 4. longero

  325i '88 M-Tech2 - Raitz330

  Jah, rulli taastamine ei ole odav lõbu. Väga kõva töö selle autoga ära tehtud!
 5. longero

  320i '87 - longero

  Vahepeal on aega nii palju mööda läinud, et auto on üleni värvitud ja ootab nüüd kokkupanemist. Lisaks vaja panna uued kütuse- ja piduritorud, vahetada kk ja mootoriõli, paigaldada uus esiklaas. Kui kellelgi on soovitusi pigimati valimise kohta, siis ootan neid hea meelega. Ümber vaja tõsta ka uste sisud ning paigaldada uued uksekiled. Siin näha värvikatte all uus külge pandud tagaseina alumine osa. Selline sai esiklaasi alune ning uue värvikattega veeäravoolukatted. Pildil natuke eredad, aga päriselus väga viisakad. Varasemaga ei anna võrrelda. Üle said tehtud kõik põrkerauad, välja tulid siis sellised - tekstuuriga ja natuke poorsed. Lõpptulemusega ülimalt rahul - just sellised, nagu ootaks. Peeglid ja kojameeste vardad.
 6. longero

  320i '87 - longero

  Jah, "midagi" jääb järgmiseks korraks ka. Kuna auto on nüüd värvimistööde ootel, siis olen igasuguseid teisi vidinaid üle vaadanud, et kui õige aeg tuleb, saaks juba kiiremini autot kokku hakata panema. Hiljuti võtsin lahti esimesed tuled ja vaatasin, mida huvitavat sees peitub. Kuna mh oli ühe raami üks kinnitus ära murdunud, siis tuli töö nagunii ette võtta. Juhipoolse raami plastikust "vastused" olid roosteste reguleerimisvarraste küljes päris korralikult kinni - kel see töö plaanis, siis veidi kuuma anda ja plastik muutub pehmeks ning tuleb paremini välja. Alati on alternatiiv ka näppe näidata ja lihtsalt katki keerata - uued tuleb nagunii tellida, sest üldjuhul nad välja surumist-keeramist üle ei ela. Eelmine omanik oli ka juba ühe lambi reflektorit teibiga parandanud, seega ka sealt alt oli midagi oodata. Ja selgus, et ühel siis reflektori küljest pistik ära murtud, seega vaja uus leida. Auto neljast tulest kolm on Boschid ja üks Hella, viimase korpus ka veidi roostet kogunud. Kavas see maha lihvida ja siis materjalidega üle käia. Kõik tuled sai aga ära puhastatud ja ootele pandud. "Prillid" samuti seisukorras "üks parem, teine kehvem". Seda lakikihti sinna tagasi saada on vist lootusetu või on keegi teinud? Õnneks sai nädalavahetusel paar peaaegu terve lakikihiga rõngast leitud, seega enam-vähem viisaka komplekti saan kokku. Kokkuvõttes otsin siis: 1) juhipoolset tule raami 2) ellipsoidi reflektorit, millel pistik külge keeratav. Äkki keegi soovib pakkuda? Mõned pildid ka pika jutu lõppu. Btw, kuidas te pilte vaheldumisi tekstiga lingite? Peab enne üles laadima kuhugi?
 7. longero

  Autokerede keevitusteenus Jõgeval.

  Soovitan Margust igati. Väga abivalmis, vastutulelik ja asjatundja inimene, kes teie rullid korda teeb, kui ise jõud üle ei käi (nagu minul). Annab ka head back-end nõu hiljem
 8. longero

  320i '87 - longero

  Niipalju, kui eelmisel aastal üldse sõitsin, kokku vast 500 km, siis liikus mootor päris hästi. Maanteel tuli keskmiseks umbes 8 ja kuuene pütt igati mõnus. Keretööde jätkuks panen siia veel natuke pilte. Seekord kaitsmekarbi alune, mis viis edasi tülemüürini, kust omakorda vesi juba arvatavasti pikka aega salongi sai voolata. Nüüdseks aga see probleem kõrvaldatud ja loodetavasti kestab. Värvitööde järel tuleb muidugi tiiva ja A-piilari alumise otsa vahele hermeetik panna, et edaspidi vesi samasse kohta ei hakkaks kogunema. Teisel pool oli akualusega sama lugu ning seal sai samuti probleem likvideeritud. Eelmise omaniku suhtumist autosse ei tea, aga minu auto on Eestisse toodud 1997. aastal ja peaks seega karmide tingimustega juba "harjunud olema". Hetkel pillil vanust 30. aastat ehk hakkab alles füüsiliste võimete tippu jõudma... "Injuries are just part of the game"
 9. longero

  320i '87 - longero

  Jah, üsna standard. Kelle IS-i silmas pead, mul tavaline M20?
 10. longero

  M: Kütusepaak b-osa 100 eur.

  Siis peaks olema 63L paak, millel mõlemal pool tasemeandurid. 55 peaks olema ühega.
 11. kas kellelgi oleks pakkuda: 1) tulederaami - esmalt vajalik juhipoolse tulekomplekti plastikkorpus, kuhu laternad kinnituvad. Korpus peaks olema korras ja reguleerimisvarrastega; 2) turvavöö kinnituskorpus (see punase "press" nupuga) juhiistme jaoks; 3) põlle pikka keskmist liistu ja alumist liistu (või mis selle korrektne nimetus ongi?). Täiendan nimekirja jooksvalt.
 12. longero

  320i '87 - longero

  Mhmh :) Aga nii palju kui ma siin teiste teemasid lugenud olen, siis kui korralikult tahta, pead ikka sama tee ette võtma - kõik lahti harutama ja üle käima. Pealt tundub auto täitsa sile ja viisakas oma ea kohta, aga nii kui veidi süüvida ja sügavamale minna, siis hoopis teised lood. Usun, et enamik E30neid vajaks sellist "kuuri".
 13. longero

  320i '87 - longero

  Siit see kurikuulus parem tagakoobas...like a butterfly. Sisse läks MZ Auto bredrini käest saadud korralikum tankimistoru, sest enda oma oli juba parandatud ja lekkis samuti. Hetkel on puudu vaid 60-eurone tuulutustorude kaitseplekk.
 14. longero

  320i '87 - longero

  Silladetailid said kõik liivapritsi, krundi ja hiljem värvi selga. Asendatud said sillatala kinnituspuksid, õõtsapuksid, diffripuks, käsipiduri trossid, rattalaagrid, veovõllide tolmukatted ja pidurisilindrid. Peamiselt Corteco, TRW, Ruville ja Brembo juppidega.
 15. longero

  320i '87 - longero

  Ikka
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus