Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

longero

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  32
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  2

longero võitis päeva viimati 11. aprill

Kasutajal longero oli kõige rohkem sisu meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

29 meeldimist

Kasutajast longero

 • Tiitel
  Mininokk

Profiili info

 • Minu autod
  E30 320i '87

Hiljutised profiili külastajad

115 profiili vaatamist
 1. 320i '87 - longero

  Jah, "midagi" jääb järgmiseks korraks ka. Kuna auto on nüüd värvimistööde ootel, siis olen igasuguseid teisi vidinaid üle vaadanud, et kui õige aeg tuleb, saaks juba kiiremini autot kokku hakata panema. Hiljuti võtsin lahti esimesed tuled ja vaatasin, mida huvitavat sees peitub. Kuna mh oli ühe raami üks kinnitus ära murdunud, siis tuli töö nagunii ette võtta. Juhipoolse raami plastikust "vastused" olid roosteste reguleerimisvarraste küljes päris korralikult kinni - kel see töö plaanis, siis veidi kuuma anda ja plastik muutub pehmeks ning tuleb paremini välja. Alati on alternatiiv ka näppe näidata ja lihtsalt katki keerata - uued tuleb nagunii tellida, sest üldjuhul nad välja surumist-keeramist üle ei ela. Eelmine omanik oli ka juba ühe lambi reflektorit teibiga parandanud, seega ka sealt alt oli midagi oodata. Ja selgus, et ühel siis reflektori küljest pistik ära murtud, seega vaja uus leida. Auto neljast tulest kolm on Boschid ja üks Hella, viimase korpus ka veidi roostet kogunud. Kavas see maha lihvida ja siis materjalidega üle käia. Kõik tuled sai aga ära puhastatud ja ootele pandud. "Prillid" samuti seisukorras "üks parem, teine kehvem". Seda lakikihti sinna tagasi saada on vist lootusetu või on keegi teinud? Õnneks sai nädalavahetusel paar peaaegu terve lakikihiga rõngast leitud, seega enam-vähem viisaka komplekti saan kokku. Kokkuvõttes otsin siis: 1) juhipoolset tule raami 2) ellipsoidi reflektorit, millel pistik külge keeratav. Äkki keegi soovib pakkuda? Mõned pildid ka pika jutu lõppu. Btw, kuidas te pilte vaheldumisi tekstiga lingite? Peab enne üles laadima kuhugi?
 2. Autokerede keevitusteenus Jõgeval.

  Soovitan Margust igati. Väga abivalmis, vastutulelik ja asjatundja inimene, kes teie rullid korda teeb, kui ise jõud üle ei käi (nagu minul). Annab ka head back-end nõu hiljem
 3. 320i '87 - longero

  Niipalju, kui eelmisel aastal üldse sõitsin, kokku vast 500 km, siis liikus mootor päris hästi. Maanteel tuli keskmiseks umbes 8 ja kuuene pütt igati mõnus. Keretööde jätkuks panen siia veel natuke pilte. Seekord kaitsmekarbi alune, mis viis edasi tülemüürini, kust omakorda vesi juba arvatavasti pikka aega salongi sai voolata. Nüüdseks aga see probleem kõrvaldatud ja loodetavasti kestab. Värvitööde järel tuleb muidugi tiiva ja A-piilari alumise otsa vahele hermeetik panna, et edaspidi vesi samasse kohta ei hakkaks kogunema. Teisel pool oli akualusega sama lugu ning seal sai samuti probleem likvideeritud. Eelmise omaniku suhtumist autosse ei tea, aga minu auto on Eestisse toodud 1997. aastal ja peaks seega karmide tingimustega juba "harjunud olema". Hetkel pillil vanust 30. aastat ehk hakkab alles füüsiliste võimete tippu jõudma... "Injuries are just part of the game"
 4. 320i '87 - longero

  Jah, üsna standard. Kelle IS-i silmas pead, mul tavaline M20?
 5. M: Kütusepaak b-osa 100 eur.

  Siis peaks olema 63L paak, millel mõlemal pool tasemeandurid. 55 peaks olema ühega.
 6. kas kellelgi oleks pakkuda: 1) tulederaami - esmalt vajalik juhipoolse tulekomplekti plastikkorpus, kuhu laternad kinnituvad. Korpus peaks olema korras ja reguleerimisvarrastega; 2) turvavöö kinnituskorpus (see punase "press" nupuga) juhiistme jaoks; 3) põlle pikka keskmist liistu ja alumist liistu (või mis selle korrektne nimetus ongi?). Täiendan nimekirja jooksvalt.
 7. 320i '87 - longero

  Mhmh :) Aga nii palju kui ma siin teiste teemasid lugenud olen, siis kui korralikult tahta, pead ikka sama tee ette võtma - kõik lahti harutama ja üle käima. Pealt tundub auto täitsa sile ja viisakas oma ea kohta, aga nii kui veidi süüvida ja sügavamale minna, siis hoopis teised lood. Usun, et enamik E30neid vajaks sellist "kuuri".
 8. 320i '87 - longero

  Siit see kurikuulus parem tagakoobas...like a butterfly. Sisse läks MZ Auto bredrini käest saadud korralikum tankimistoru, sest enda oma oli juba parandatud ja lekkis samuti. Hetkel on puudu vaid 60-eurone tuulutustorude kaitseplekk.
 9. 320i '87 - longero

  Silladetailid said kõik liivapritsi, krundi ja hiljem värvi selga. Asendatud said sillatala kinnituspuksid, õõtsapuksid, diffripuks, käsipiduri trossid, rattalaagrid, veovõllide tolmukatted ja pidurisilindrid. Peamiselt Corteco, TRW, Ruville ja Brembo juppidega.
 10. 320i '87 - longero

  Ikka
 11. 320i '87 - longero

  Tiivad olid juba kellegi poolt eelnevalt "taastatud" ja seega ära viskamise kaup. Samuti paak, mis tugeva rooste tõttu lekkis. Külge läksid b-osa Klokkerholmi tiivad - kui mälu ei peta, siis 1,0 paksusega. Karbid samuti Klokkerholm toodang, aga juba 0,8 paksusega. Kuna ära oli mädanenud ka tagumine põll, siis sai tellitud b-osa sein, ning meister võttis sealt juba vajaliku alumise osa jupi ning istutas külge. See tagaseina plekk on aga tõsiselt õhuke ja ausalt öeldes teistele ei soovita. Alternatiiv on siin muidugi A-osa varuosa hinnaga 300+ eurot (kui õigesti vaatasin). Paak läks samuti uus alla. Tellisin hinnaga 160 eurot, nüüd hinnad tõusnud juba 240 peale. Talk about inflatsioon...
 12. 320i '87 - longero

  Pole pikalt päevikut uuendanud, aga täna saab öelda, et auto on läbinud keretööde etapi. Kuna enda jaoks on kõige olulisem, et varjupoolele jäävad paigad terved ja tugevad oleksid, siis sai ka seda pidi asjale lähenetud. Samas mul endal sellisel tasemel keretööde tegemise oskused ja võimalused puuduvad, mistõttu tellisin selle Marguselt ja jälgisin ise mängu kõrvalt - tihti hoopis maakera teiselt poolelt. Keretöödesse sai masin viidud siis 27. detsembril ja "valmis sai" veebruari keskpaigas. Kui mälu ei peta, siis töötunde kujunes selles etapis 180 kanti. Teades, et pildid räägivad siin rohkem kui sõnad, siis hakkame peale. Probleemid, mida visuaalselt autol märgata võis, olid järgmised: a) esiklaasialune rooste b. karbid c) esimesed nurgad d) esimesed tiivad e) istumise all olevad korgid f) mõlemad põlled g) kogu ustering h) akualune ja kaitsmekarbi alune i) pagassi mõlemad koopad + parem tagumine koobas, sh torustik. Reaalsuses jooksis rebast muidugi töö käigus igalt poolt mujalt ka peale, aga kuna olin arvestanud, et läheb tegemisse tervikuna, siis muidugi väga vahet pole. Ainus asi, mida võib-olla kahetsen või nüüd selle protsessi läbi teinuna teisiti teeks, oleks see, et ostaks "tooriku" veelgi odavamalt, sest üsna kindlasti on kõigil nendel masinatel, mis meil "roostevabalt" ringi veerevad, sama töö vaja ära teha. Aga kuna sai veidi vähem levinud heleda korras sisuga eksemplari, siis mis siin enam. Lisaks eelmisele loetelule tuli huvitavaid kohti nähtavale tagaistme all oleva mastiksi seest, paagi alt ja paremast rattakoopiast, samuti siis, kui tagasild juba alt ära oli. Kohati nagu konservikarp
 13. M: 320i touring 95kW ´90

  Käisin 2016. a suvel seda autot vaatamas, oli vist müügis 1390ga. Vajas päris palju tööd, sh kere, mootor lainetas veidi, kuskil vist ka kütuseleke. Seega üle keskmise hästi säilinud selle kohta ei julgeks pakkuda, aga võib-olla vahepealne omanik on need tööd ette võtnud ja ära teinud.
 14. Huvitavad pakkumised müügiplatsidel

  Pmst aasta hiljem avastasin, et on siit läbi käinud, aga ma ostsin selle auto kaarega endale ja vaikselt ehitan.
 15. 320i kupee '83 "Baltikumi parim" - Mihkel

  See tuulutustoru kate saadaval vaid a-jupina ja päris mõnus hind - 60-70 eurot. Ise just tellisin. Aga ilus masin ja kõva töö!
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus