Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

Chulo

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 047
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    27

Kõik, mis Chulo postitas

  1. Chulo

    topelt või paksem plokikaane tihend?

    Odavam tuleb uus kaas otsida, kui kaht tihendit aretada, arvan mina. Või siis metallist tihend osta, siis võid ka asja töökindluses kindel olla. Metalltihendiga on ka see eelis, et kui sa kaane ettevaatlikult maha võtad on teda võimalik uuesti kasutada. http://www.shopengineparts.com/parts.aspx?eid=657&cid=24&type=engine&vtype=Import+Auto&make=BMW&model=M20+SOHC+12V+2.5L+STR+6+77-95 Vali paksus milline ise tahad.
  2. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Knutssonis olemas koodiga KS-80-00019-21000, näitab 3tk saeveski tänaval. Originaal kataloog väidab, et kuni 86dec ja sealt edasi erinevad, aga knutssoni kataloog samastab need mingil põhjusel. Originaal koodide järgi annavad 11251713179 ja 11251713193 (+0,08mm) sama asja välja kgk kataloogis.
  3. Chulo

    bensiini näidik.

    No kui tuli õieti süttib, siis ilmselt viga ikka näidikus.
  4. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Überblingenis oli vist töötaja, kes iga kord peo alguses meeste peldikusse korralageduse tekitas, vähemalt mulje jäi selline. See oli lihtsalt ulme, mis seal koguaeg toimus. Juba peo alguses olid alati paberid pissuaarides, põrandal ja krt teab kus veel.Ükskord päris peo alguses oli vaja seda kasutada, majas olid ainult mina ja veel mõned DJ-d ning mõni klient, aga peldik oli juba oma nime väärt!
  5. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    http://www.youtube.com/watch?v=rD1GRDv7Hf4
  6. Minu viga oli see, et ma asusin e-maili teel seda asja uurima. Oma küsimuse sõnastasingi enam-vähem nii nagu sina välja tõid. Vastuseks tuli see, mida ma juba siin mainisin. Lahenduse leidis asi nii, et viisin auto treileri peal maanteameti hoovile juba ümbertehtud piduritega ja ei märganud keegi midagi pidurite ümberehitusest, ei küsitud selle kohta ka midagi. Märgiti mootori vahetus ja öeldi nägemist. Kas neil üldse kuidagi võimalik kindlaks teha, et mis pidurid seal all on tehasest on juba teine asi. Igal juhul kui kirjutad ümberehituse taotlust, siis ära maini poole sõnagagi pidureid ja kõik on korras. Selline on maanteameti seisukoht. Mine vaidle nendega ise, kui tahad.
  7. No minge uurige maanteeametist ise. Mina olen selle tee juba läbinud, ülejäänutele soovin vaid edu. Ma ei plõksi siin niisama vaid räägin oma isiklikust kogemusest. Öeldi, et punktid 1) ja 2) ei laiene piduritele ja juhtimisseadmetele, sellepärast on nad ka punktis (2) eraldi välja toodud. Mainiti ka, et kui soovin teistsugust tõlgendust, siis pean kohtu poole pöörduma, sest praegune maanteeameti seisukoht on selline. Minu jaoks leidis asi lõpuks positiivse lahenduse, aga mitte kirjeldatud viisil.
  8. Kui mind ei usu, siis loe ise seadusest. Kedagi ei huvita, et sellele autole ka ketast peale on pandud. Kui oled muutnud seda millega ta tehasest välja tuleb, siis läheb ümberehituse alla, end of story. 1) ja 2) ei laiene piduriseadmetele ja juhtimisseadmetele sellepärast on nad ka punktis (2) eraldi välja toodud. Sellisel seisukohal oli maanteameti ümberehituse spetsialist, kellega mina vestlesin. Kui satud vähegi pädevama tegelase otsa oma 5x120 poldivalemiga saadetakse sind otse seenele. § 10. Nõuded sõiduki ümberehituseks ja selle kinnitus (1) Ümberehitatud sõiduk peab vastama kehtivatele tehnonõuetele. Nõudeid rakendatakse lähtuvalt sõiduki esmaregistreerimise ajast. (2) Sõiduki omanik peab sõiduki ümberehitamiseks esitama Maanteeametile sellekohase avalduse, sõiduki registreerimistunnistuse ja ümberehituse olemust näitavad dokumendid. Pidurisüsteemi või juhtimisseadmete ümberehitust võivad teostada ainult sõiduki valmistaja või tema ametlik esindaja, kes peab kinnitama, et tema poolt ümberehitatud sõiduk vastab kehtivatele nõuetele. (3) Maanteeamet või tema poolt tunnustatud ekspert kontrollib pärast ümberehituse teostamist ümberehituseks loa saanud sõiduki vastavust kehtivatele tehnonõuetele. Enne sõiduki ümberehitamist võib Maanteeamet nõuda ümberehitajalt sõiduki valmistajatehase sellekohast luba ja ka valmistajatehase firmamärgi kasutamise nõusolekut. (4) Kui kontrollimise tulemusena tehakse kindlaks, et ümberehitatud sõiduk vastab nõuetele, vormistatakse § 5 lõike 1 punktis 2 nimetatud sõidukile ümberehitus. (5) Ümberehituseks ei loeta: 1) agregaatide, osade, seadmete ja süsteemide vahetamist, kui need kuuluvad samale sõidukitüübi versioonile; 2) sõidukile lisaseadmete ja varustuse lisamist (nt kliimaseade, lisapidurituled, allasõidutõkked), kui sellega ei muutu sõiduki tüübikinnitusega määratud andmed ja kui nende lisamine ei ole vastuolus kehtivate tehnonõuetega.
  9. Võin ka R6 vedrude vastu vahetada tegelikult. Auto läheb nii kui nii coiloveritele, aga seni kuni keretöid ja muid asju teostan peaks ta millegi peal veerema. Sebi mulle samaväärsed R6 vedrud vastu ja asi on täitsa mõeldav.
  10. Kui kähku sul neid tarvis on? Mul kevadel vabanevad R4 madaldusvedrud
  11. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    Nonii.. kellel autos mingi eriti madala bassi ajoks ehitatud bandbass kast on, siis siin üks vähe diibim lugu, millega saate oma neerud lahti logistada.
  12. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Enamus selliseid inimesi on kokkuostjad, kes kavatsevad auto ise kallimalt edasi müüa. Muidusööjad.
  13. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ma siin tegin väikese kalkulli H2 ja UM tüüblite kohta. Vahe tuli päris korralik, aga H2 tarnib enamik tüübleid ju pakendina, ehk siis 5-30 kaupa.
  14. Chulo

    4x100 -> 5x120

    Ette on kaks varianti. Kas e36 käändteljed koos E36 M3 evo õõtsade, amordipüstakute ja ekstsentrik puksidega või e30 käändmikule vahetükk treida 5x120 laagri/rummu jaoks. Esimese variandi puhul läheb vist tarvis ka camber plate-e. Ei ole silma hakanud, et keegi e46 käändmikke oleks kasutanud.
  15. Kui tõesti satud mingi kurat teab mis inimeselooma otsa Maanteeametis, siis on ainuke viis pidurisüsteemi ümbertegemisel mudelikohaste juppide kasutamine. Sellisel juhul kästakse sul margiesindusest hankida vastav tõend, et on kasutatud mudelikohaseid juppe. Selle saamine ei ole just eriti lihtne. Esiteks ei ole UM-il tahtmist sellega tegeleda ja teiseks ei olegi seal ilmselt pädevat inimest tööl, kes seda E30 teemat enam nii süviti tunnebki. Tee oma mootori ümberehitus ära, mine Maanteeametisse ning vormista see ära. Seejärel ehita pidurid ringi. Ülevaatusel sul küll keegi aru ei saa, et sa midagi seal ringi oled teinud. Tiit: Mootori vahetus on. Ülejäänu kõik on illegaalne või nö. hall ala. Ise ma ei näe selle probleemi, st et kui ümberehitus on mõistlik ja minu ning teiste eludele ohutu, siis pole ju probleemi. Minu arvates võiks see ümberehituse teema natuke lõdvem olla küll, kuid ma mistan, miks päris igasugune ümberehitus ei ole lubatud. Kui ümberehituse taga seisavad konkreetsed arvutused ja insenerlikult (no ei tulnud paremat sõna pähe ) korrektsed lahendused, siis võiks asi ikkagi veidike paindlikum olla.
  16. Ei saagi. nii kui nii teed 5x120 peale ümber ju.
  17. Pidurisüsteemi ümberehitamine on KEELATUD! St et ka parima tahtmise juures ei ole selline ümberehitus legaalne. Iseasi on see, kas ülevaatajad on piisavalt pädevad seda märkama. Reeglina mitte.
  18. Pead kasutama E36 ET-ga velgesid või koopaid rullima.
  19. Chulo

    M50 mootori paigaldus e30-le

    e36 328 oma panin mina. See peaks sama olema mis 325tds.
  20. Veel midagi huvitavat. http://www.kuldnebors.ee/search/varuosad-ja-tarvikud/soiduautode-ja-maasturite-varuosad/qa1-reguleeritavad-amordid/search.mec?pob_post_id=28592098&pob_action=show_post&pob_cat_id=10715&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et
  21. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Pigem lõi uus kütust mingi solgi paagipõhjast lahti, aga kui mees ütleb, et just puhastas paaki, siis ei tea midagi arvata. Kuidagi pidi see ju paaki saama.
  22. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    BEHOLD!!! Midagi eriti head ja kodumaist! Jälle kord veendusin, et Eestlased ikka oskavad head drummi ja bassi teha.
  23. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Krt mõtlesin ka selle peale korra...
  24. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Testisin uut summutajat, aga raibe on nii madal, et kohe meelitab kive ligi. Tuleb karter koos õlivõtturiga vist ringi teha, see ripub ikka naeruväärselt madalal.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus