Hüppa postitusse

Chulo

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 047
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    27

Kõik, mis Chulo postitas

  1. Nii... Paar soovi on mulle ka postkasti potsatanud. Kui saaks 5 komplektile soovijad, siis võiks jälle ühe partii tellida.
  2. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Pleki küljes on need veidi teistsugused kui kere küljes. Iseenesest saab selle ka plekist ise teha ja seda ma ka teen kui tõesti kusagilt ei leia, aga igasuguseid rappeid (eriti e34) vedeleb ju igal pool, nii et... Lähen vb reedel vaatan Alu romulasse, kui siit ei näkka.
  3. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Kas kellelgi võiks Tallinna-Rapla kandis vedeleda E30 või E34 utiiliseerimisele kuuluvaid tagumist piduriketta kaitseplekki? Tahan sealt küljest ainult vooliku kinnitus kõrva.
  4. Chulo

    Tagatulede tihendid

    UM-i puhul olen täheldanud seda, et kõik tüüblid maksavad seal vähemalt 1,1€, samal ajal kui H2-s võib asja hind 20 senti olla. Aga UM-ist saad ka e-maili teel tellida, olen korduvalt nii teinud.
  5. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    Frenesi? Ma ehitasin täna autot garaažis, taustaks mängid just R2 dramm ja buss. See on hea saade
  6. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    DJ Marky uus album... puhas kuld (vähemalt minu seisukohalt) Mõnus suvine bassimuusikavaib. Kusjuures albumil on ka mõni hausi lugu Mõni stiilinäide https://www.youtube.com/watch?v=B7nbwZNt8y0 https://www.youtube.com/watch?v=yQuEfq_ds40 https://www.youtube.com/watch?v=VOS8IGMCiFM
  7. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    No p***e küll! Brüsselist pole luba antud järelikult...
  8. Chulo

    4x100 -> 5x120

    Vastupidi on tegelikult. Mida laiem on tagarööbe esirööpest seda ülejuhitavamaks auto muutub normaaltingimustes. Mul on veel väga hästi meeles Hr. Andreseni (TKTK) loeng ja tema näide kus tal tuli Ladaga, mille tagasild oli esisillast märkimisväärselt laiemaks ehitatud, Tallinnast Haapsallu sõita.
  9. Chulo

    4x100 -> 5x120

    See rataste vahe on juba nii kui nii tehasest erinev. Tegelt peaks rulli puhul taga rööbe olema laiem kui esimene. Kui tagumine osa väga palju laiem kui eesmine siis muutub auto ülejuhitavaks. Aga sinu küsimusele vastates, sellises seades peaks tagarattad isegi rohkem esiratastega samal joonel olema kui originaalis. Muidu peaks need numbrid 1405 ja 1415 olema. Väidetavalt muudab Z4 rumm 2,5mm ühelt poolt, ehk siis 5mm kokku ja minu esisilla lahendus ca 18-19mm. Ehk siis kokku ees 1423-1424mm ja taga 1420mm. Kuidas see juhitavusele mõjub, võid omad järeldused teha. Teoorias peaks auto veidi alajuhitavam olema. Samas minu rullil olid originaalis ainult ees 15mm flantsid vahel ja ma ei saanud küll aru, et see mingist otsast alajuhitav auto oleks olnud, pigem vastupidi.
  10. Liistud endiselt pakkuda. Nädalavahetusel lähen maale ja järgmise nädala alguses saaks ka Tallinnasse kaasa võtta, kui on soovi.
  11. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Äkki kellelgi vedeleb mõnd vana tagumist ketaspiduri kaitseplekki, mis nii kui nii vanametalli lendab?! Mul oleks sealt küljest ainult pidurivooliku kinnitust tarvis tegelikult.
  12. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    Eestlaste mussi ka natuke. Tasuta download ka kirjelduses. https://www.youtube.com/watch?v=1ESWUCfjir8
  13. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Pole küll m42 sugueluga väga kursis, aga mulle tundub, et on ühendatud jahutusvoolik sinna kuhu oleks pidanud ühendama paagist tulevate bensiiniaurude vooliku. M50-l on igatahes neid tilasid siibri küljes 3tk, 2 külge käivad jahutusvedeliku voolikud ja ühe küljes nn söefiltrist tulev voolik.
  14. Chulo

    S38 E30'le

    Saab ehk karterit veidi modifitseerida, kui muud üle ei jää?
  15. Võin need lähipäevil jalust ära viia. Kuna oma BBS-id vaja maha müüa, siis oleks rullile ajutisi jalavarjusid vaja, kuniks 5x120 sillad alla saab..
  16. Chulo

    Roolivõim

    See kuuskant kõlab enam-vähem sarnaselt nagu tavalises hüdraulikasüsteemis on reduktsioonklapp. Seal keeratakse vedrule eelpinget peale, et rõhk oleks just kõrgem. Kui rõhk tõuseb üle kriitilise (reguleeritud) piiri, siis klapp avaneb ja õli lastakse uuesti tagasivoolu ja see rõhk läheb niiöelda raisku. Samas see elnev jutt sisaldab ju vastuolu just eelmisele jutule - pumba rõhku muutes ei saa sa väga oluliselt muuta lati tööd.
  17. Chulo

    Roolivõim

    Ei muuda jah tootlikum pump midagi. Tavaasendis voolab õli lihtsalt läbi klappide, kui torsioonvarrast läbi painutada, siis see suunab suurema osa õli silindri kolvile ja takistab õli otse tagasivoolu paaki. See kohapeal töötava rooli kergus tuleb ikkagi pigem just sellest, et seisva ratta takistus on suurem ja seega väänad sa torsioonvarrast rohkem läbi ja lased rohkem õli kolvile, mis sul keerata aitab. Või kas tõesti kohapeal pöörete tõustes on ka rool raskem?
  18. Chulo

    Roolivõim

    Tegelikult, kui ma nüüd selle peale mõtlema hakkasin, siis on sul ikkagi vist õigus.
  19. Chulo

    Roolivõim

    Muudab ikka. Täpselt selle võrra vähem pead parankat kangutama mille võrra klapid vähem avanevad. Sama õli kogus liigub läbi väiksemate avade ja seega peab sama töö tegemiseks roolilati torsioon varras vähem läbi painduma.
  20. Chulo

    Head muusikat autosse :)

    Üks korralik basstest teie autodesse...
  21. Chulo

    Roolivõim

    Suurem rõhk teeb ikka rooli kergemaks. Mida suurem rõhk ja mida suurem kolvi pind seda suurem jõud. Kõrvalnäht võib muidugi keev õli olla, olenevalt tingimustest.
  22. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ei ole enam aktuaalne. Pakkusin ise ka veidi üle, tegelikult oli puudu vaid 1 neid auke oli seal nii palju kuhu saaks neid toppida, et sattusin segadusse. Hiljem kui katuseriiet vaatasin, siis kratsisin ise ka päris pikalt kukalt, et kuidas nüüd nii...
  23. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Härrased, äkki on kellegil katuseluugiga isendit Tallinna kandis varuosadeks? Oleks üht imepisikest jubinat vaja. Olen nõus selle ka ise demonteerima. Või ehk vedeleb kellegil katuseluugi renni kusagil? See on see osa mis kinnitub katuseluugi sisemise katte küljes ja liigub koos katuseluugiga sisse-välja. Selle küljest oleks vaja detaili nr. 11. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AB11-EUR-01-1990-E30-BMW-316i&diagId=54_0126
  24. Chulo

    piduritorud

    Pikkused ka kirjas. Kui kõik torud, viimse kui üks ära vahetad, siis osta endale kohe 10m toru ja 20 M10x1 otsa. Toru kulub reaalselt ca 7-8 m, aga osta saad ainult 5 või 10m kaupa, kui näiteks Lakiautost ostad. Teine asi on see, kui tahad valmis tehtud torud osta. Enamikul torudel on siiski mõõdud bmwfans.info leheküljel kirjas. Eelnev jutt käib siis ilma ABS-ita ketastega tagasillaga auto kohta.
  25. http://www.e38.org/bmw_torq.pdf Siin veidi infi mis asi mis jõuga käib
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus