Hüppa postitusse

oo7

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 656
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    64

Kõik, mis oo7 postitas

  1. oo7

    V:e30ix 2.7 stroker

    Mis modifikatsioonid selle mootoriga tehtud on siis ? Nende 2,7 võimsus jääb pigem 130-135kw kanti
  2. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Muidu S54 teeb E30 peal täiesti toredat sõitu : Kui ajastukohane M5 mootor toppida peale selle tavalise 147kw asemele, siis seda väga hulluks rüvetamiseks ei peakski. Omal ajal Hartge neid valmistas ka veidi
  3. Meil kestis ka esimene kaas terve suve, teine läks 500 kildiga..
  4. oo7

    Lobamokkade rubriik

    M3 on erinevad. Need mitu sada tonni on 178kw sportevod, mis juba päris võimsad on tegelikult.
  5. Me ei tea millest meil olid õiged poldid. M20tel juhtus seda muidu uuena ka, siis kui see plokikaas ropult kallis oli. E30 peal on asja juba parandatud, see olevat hullem olnud e12 ja e21 mudelite puhul.
  6. Täiesti õige. Lihtsalt piirajat tõstes ei juhtu midagi. Mu enda autol on ka 6800 aga max võimsus asub 6000 ligi, seega täiesti mõttetu on seda oorata sinna 6800ni kiiremini ta ei liigu. Seda ütlesid praegu väga õigesti, nihkub max moment. Kui max moment nihkub kõrgematele pööretele suurenebki kohe võimsus. Power (W) = Torque (N.m) x Speed (RPM) / 9.5488 Lihtne näide oleks oletame et mootoril on @ 5000 rpm - 200nm. Sellisel juhul toodab ta sel hetkel 104kw. Kui mootoril on @6000 rpm 200nm toodab ta juba 125kw. @7000 - 200nm = 147kw jne.. Selleks et piiraja tõstmisest kasu oleks on vaja sportnukka ja piisavalt õhku/kütust + õigeaegsetsüüdet. M20l nagu ma ennist ütlesin saavutasime selle aju teiste seadetega, suuremate pihustite ja vabama sisse/väljalaskega. Seda, et asi toimib tunneb juba autoga ise sõites, kui ta rebib täiesti lõpuni välja on asi õnnestunud. Iseendast on rahaliselt sellise mootori ehitamine veidi mõttetu sest ainuüksi nuka eest saab juba M50. Samas on kõrgele pöördele käiv mootor oluliselt lõbusam sõita, see tõmbab väga pikalt ja teeb ägedat häält. Lisaks on kapotialune originaalne ja ajastukohane. Pealegi sobib sellises seades mootor kergele autole, mida eriti veel M10 E30 on. Ehituse mõttekus sõltub pigem autost endast, kas see on seda väärt.
  7. M10-t saab teha 2 liitriseks. Teda on toodetud ka 2,0-na aga E21 ja E12 peal. Sellisel juhul köhib ta 85kw. Tuttav Soomes ehitab endale seda, et seda võimsamaks saada on ta selle 2,0 teinud, kange sportnukk, M3 sisselase ja progreaju. Sihuke peaks M20b25-st rohkem välja köhima. Ma ei tea kuidas selle M10 mootorijuhtimisega on, sellel pole endal head aju mis suudaks ka süüdet jne juhtida. Pm vabalthingavat saab tuunida kahte moodi kas tõsta pöördeid või suurendad töömahtu. Ma ei tea kuidas sellel piirajat tõsta, üldse maha saab vist ainult võtta GS Tuning M10. Karpadega 125kw: Vast lihtsaim viis oleks sportnukk, tõsta kütuserõhku ja eemalda piiraja. Paigaldada M20b25 gaasiklapp/siiber ja sisse/väljalased vabamaks. Sarnaselt tegutsedes (küll jah suuremad pihustid/teine kiip/ 7000 piiraja vabab/sisse ja väljalase ning mootoriks M20b25) tõmbab ilusti 330Ci-le põske. Järgi proovitud
  8. Veel üks "uus" 323i http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-323-i-e30-traumzustand-1-hand-l%C3%B6hne/212076175.html?utm_source=Criteo&utm_medium=display&utm_campaign=gebrauchtwagen_lowerfunnel_fbxrhs#
  9. Ma su auto teemast lugesin et see ju sõidab sul, milles probleem siis soe ka
  10. On kindlasti plaanis ka see aasta minna, eelmine aasta oli päris lahe Üldiselt, keda asi huvitab võiks siia teada anda aja jooksul saaks kevade poole minekut sättida/mõelda koos. Ametlik kokkutulek toimub muidu laupäeval, aga pidu hakkab juba reede õhtul pihta ühiselt suures majas, seega loodan, et saan ka sel aastal reedel vabaks ja kohe hommikul sõitma hakata.
  11. oo7

    Kes, kus ja keda nägi

    ja uus mootor maksab sama palju kui paagitäis bensiini
  12. On raha või ei ole, aga sihukest autot polegi üldse mõtet värvida. Enda 316i sai ka eelmine sügis õues värviparandusi tehtud. Muidugi tõmbas värvile vee piisa jäljed sisse, aga need poleerisime välja. Värvitud kohad sai jämeda pastaga pollitud selliseks poolmatiks nagu ülejäänud auto ja nägi väga hea välja. Kaugemalt läikis lähedalt selline nagu vana auto ikka. Täpselt nagu polekski värvitud kuskilt. Ma ei saa aru miks mingite montanade jms jamaga mängida, siis keerab terve auto peeti. Selliste autode puhul peaks tegema värviparandusi lihtsalt. Värvitud on kõik koopa ääred ja ukse alumised ääred osaliselt. Ühtegi detaili küljest ei võtnud (seetõttu olid ka ukse nurgad juba kevadel roostes uuesti)
  13. oo7

    Kes, kus ja keda nägi

    M20b20 teeb jällegi head häält
  14. See palju ma talle maksin on meie omavaheline asi, seda on ka raske hinnata, sest ma oma ametialaste oskustega aitan ka teda. Lisaks, kui ma ostaks praegu uue e30ne, siis peaks sellise värvitöö eest ka 4K köhima. Kui sõber teeb sulle välja pudeli viskit, siis ei tähenda, et viski nüüd tasuta on ja nii hakkabki iga pidu olema. Selle auto hind on seal selline, et arvestades kogu materjalide kulu kokku, siis sinna ligi läheb see, kui keegi pm sõbra poolest ära teeb ja kogu tehnika täiesti tasuta käes on. Auto müügihinna määrab turuhind. Ära nüüd arva, et minu auto eest võib küsida 4K rohkem, kui teiste samasuguste eest, sest ka väga hea värvitöö aegub. Väga hea värvitöö "elueaks" on vast 6-7a sellisel vanal autol suviti sõites, siis on vaja kuskilt timmida kindlalt. Viletsa puhul mõnikord alla poole aasta, ehk teisisõnu see on väärtusetu või isegi pigem miinuseks, kui lihtsalt "puhtana" säilinud pill. Nii vana auto puhul määrab väga see, mis seisukorras enne detailid on. Siinkohal arvutades ei tundugi see nii suur summa, kui iga teine aasta värvida ? See ongi see koht, et tasub mõelda, mis seisus auto enne on ja kaua seda pidada plaanis on. Need, kes oskavad autot värvida saavad juba niipalju palka, et ei hakka üldse lolli mängima ja tervist tapma sellise raha eest. Ma olen ise ka nooremana maal oma autosid pinseldanud ja mänginud nendega. Polnud ka see endale tegemine nii odav lõbu midagi, kui kõik asjad ise ostma peab ja koguaeg poevahet kärutada. Muideks praegu maksan ma UM-is täiesti täis hinna oma auto paranduse eest, ehk ma pean kuskil 500 peale köhima, sellele mis kindlustus maksab !!
  15. Ma niipalju veel täpsustaks, et see on ülevärv koos sisepindadega (luugid, uksed, tiivad) AGA mitte põhi ja auto kere enda sisepinnad nagu Eix oma autosid teeb. Ehk siis tegu pole 100% taastamisega.
  16. Ametlikult 4000 EUR. Mitteameltikult on väga raske öelda, kokku ikka rohkem, kui see auto maksis.
  17. Kui vaadata auto hinda, siis selle eest ei saagi ju autot üldse üle värvida
  18. oo7

    Kes, kus ja keda nägi

    Mingi väsinud ja roosaks pleekinud touring vaevleb ka mustamäekandis ringi, äkki sama ?
  19. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Mulle tundub ka et enne mingi litter käib nagu paneks üle lamava mendi.. Mingi ära pedereeritud peldik muud midagi
  20. oo7

    M20B25 sureb sõiduajal välja

    Ma alustaks kütuserõhu mõõtmisest, mitte niisama juppide vahetusest
  21. oo7

    M20B25 sureb sõiduajal välja

    Endal oli sama teema kunagi E34. Pumba korpuses oli mõra ja suuremosa kütusest voolas tagasi paaki. Kui auto sõidab, siis töötab mootor koormuse all ning tahab rohkem kütet saada. Mul ta algul välja ei surnudki, lihtsalt ei läinud pöördesse. Hiljem siis jh ei tahtnud enam käia ka kui sõitis.
  22. Ma saan aru kõigest sellest ja mulle meeldivad väga vanad autod. Ma olen ise ka märkimisväärse papi enda e30 peale kulutanud. Lihtsalt need inimesed, kes ostavad uue ja hea auto ei ole kindlasti rumalad nagu väitsid, need autod millest sa räägid ei ole sõitmiseks. Nendega ei sõida praegu siin soola sees. Mina ka ei sõida. Mingi auto peab olema millega reaalselt sõita ka. Või mõtled, et isegi kui oled edukas, siis ikka on rumal osta endale see kallis uus auto, pigem sõita mingi odava räimega ja silitada garaazis häid pille ? Uute BMW-dega on väga hea sõita ja sellepärast neid ostetakse. Praegu on raha väheke mujale vaja kulutada või kui tõesti teeniks veidi rohkem ostaks ise ka. Suuremjagu inimesi ei kotigi üldse mingid hobiautod, ega nad sellepärast rumalad pole. Pigem vahel mõtlen, et vaata et targemadki
  23. Selles ongi asi et sa pole ammu sõitnud.ja pole teisega üldse sõita saanudki. Uue BMW rooli tunnetus ja sõidu omadused on hoopis midagi muud kui vanal. Samuti ei saa võrrelda mingite poole odavamate uute esiveoliste nässide või kaubikute vms asjadega mis ka kõik sama "uus pask on" Inimsed ei maksaks 40-50 tonni auto eest kui see on samasugune, kui Transit või Fiat. Teiseks mõtle loogiliselt, kui ka ostad selle "tutika" 323i mis on sama kallis, kui M235i (ärme unusta, et uus masin on väga kiire ja võimas), siis sõites sellega aasta ringi läheb see nii korralikult mädanema, et hind langeb tunduvalt kiiremini, kui uuel autol. Hetkel maksab 135i coupe mingi 5a vanana kuskil 25K. Tsenaarium 2, kui ehitada 40K eest ideaalne e30 (ma ei tea mis see olema peaks), siis reaalselt on selle müügihind mingi 20K. See on kõigi ise ehitatud asjadega nii. Lisaks ei kesta kere. Uute BMW-de roostekindlus on täiesti teine tase, isegi kui e30 on tutikas. E30 on tore muuseumi aparaat ja hobiauto, mida ma väga fännan, aga nimetada inimest kuskilt tuhmiks, sest ostab endale uue ja hea auto, millega sõita on isegi ... tuhmim. Ainuõige tegu sellise 50K E30 puhul on osta see lihtsalt headesse hoiutingimustesse seisma investeeringuna /.vaatamisväärsusena, ja siis sõita trammiga
  24. F30 on väga hea auto, proovi korra sõita, ei taha e30 näha ka Kui peaks valima ainult 1 auto, siis oleks see 100% uus auto.
  25. E30 võrdluses peaksime rääkima siinkohal 2. seeria kupeest. F30 on sama suur auto, kui E39. Tegelikkuses on isegi see 2. seeria E46 kupee mõõtu/kaalu juba Umbes sama kiire/võimas 220i = 40K + http://bmw.ee/ee/ee/newvehicles/2series/coupe/2013/showroom/content_h5vco.html
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus