Jump to content
E30 COMMUNITY
  • 0

Suunatulede relee


AllanJ

Question

Oskab keegi öelda kus see asuda võib? Isendiks on m40b18 87 aasta.

 

Probleemiks on, et esimesed suunad ei tööta ja ei oska muud teha kui releest otse tuledesse uus juhe viia ja loota et see töötab.

 

Kas keegi targem oskab nõu anda või näpunäiteid jagada?

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Teised suunad töötavad? Muidu on E30'ga selline nali, et kui ohukate lüliti puudub või on peetis, siis ka suunad ei toimeta.

 

Ja arukas inimene kontrolliks releest pistikuni juhtmete korrasolekut, enne kui orig juhtmestikku jebiitama hakkab.

Relee pesitseb rooli all, minuteada.

Edited by erxx
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Relee juures sul vaevalt viga on. Kui ülejäänud suunad ja armatuuri lambid toimetavad siis ilmselt juhtmestikus liited ära mädanenud- tuleb ette aegajalt, eriti kui näiteks keretööde käigus juhtmestikku liigutatud. Suunatule juhtmete liited on juhipool servas umbes-täpselt juhiistme kõrval. Täpsemalt näed siit skeemidelt näiteks: http://www.armchair.mb.ca/~dave/BMW/e30/e30_89.pdf

 

Suunatulede skeem piltidel 6313-0 ja 6313-1 juhtme värvid mida peaks otsima on sinine/mustaga ja sinine/punasega.

Liidete skeemi numbrid S210 ja S211 ja asukoha leiad skeemilt 8000-2

 

Kui ongi liidetes viga siis tuleb juhtmed maha lõigata, puhastada ja uuesti tinutada kokku, pressühendused on saatanast.

 

Tegelikult teine variant on, et kapotiall massiühendus ära mädanenud, ma kindel ei ola aga suundade massid saavad vist juhipoolse esitule taga poldiall kokku- sinna võid ka vaadata. Alustuseks võikski kindlaks teha kas sul on suunatuledel puudu (+) või (-).

  • Meeldib 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nii sai täna lammutatud ja hullatud ja minu mõistus otsas. Relee leidsin, see oli omadega roolisamba all. Hakkasin siis juhtmeid mööda jooksma ja möötma ja nagu kõik on terved aga kui sisselülitada siis nüüd on vasak suund lühises ja parem ei tööta. tagumiste juhtmetega on veel hullem porr tehtud ja neid ei hakka näppimagi. Igatahes minu mõtted jumala otsas ja teha rohkemat ei oska kui helistada tuttavale autoelektrikule ja loota et tema leiab selle vimpka sealt süsteemist ülesse.

 

Kui keegi pakub oma abi ja on huvitatud väljakutsest sümboolse pisku eest, siis andke teada.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nii, kala leitud. nimelt mõtlesin, et see ei saa midagi juhtmestikuga olla, sest need töötasid, kui auto ostsin ja lihtsalt seistes ei saa midagi juhtuda ja katki minna. proovisin pirni pesasid ja tuligi välja et pirni pesad on väsinud ja ei anna kontakti korralikult. Niiet tuleb uued soetada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy