Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

oo7

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 656
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    64

Kõik, mis oo7 postitas

  1. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Kellegil on Tallinnas väga ilus ja heas korras hall 320i preface. Juba teistkorda jäi silma, seekord prisma parklas Kes tunnistab omaks loeks teemat hea meelega
  2. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Mõeldakse vast 524td oma ja teiste lahjade omasi ka
  3. oo7

    M20 mootoririhma vahetus

    Max 4 aastat või 60 000 km. Kuna meil siin suvepillid põhiliselt, siis jälgin 4 aastat, LS mul täis ei tule elusees
  4. oo7

    M20 mootoririhma vahetus

    Ma olen ise asendanud nukkvõlli ja alt väntvõlli simmerid. Nendega hoiatan et mitte odavat paska osta. Korra ise pidin sellepärast rihma maha kiskuma uuesti
  5. oo7

    M20 mootoririhma vahetus

    M20 rihmavahetus pole eriti raske töö. Olen ise 5x seda teinud. Ma olen lasknud sellel vedrul ära pingutada rulliku. Samas ma olen UM-ist uue vedru ostnud ka. Maksis vist ainult 1 euro.
  6. Dragis on see asi, et sellise 3 käigulise (või isegi 2 käigulise) auto sõit kestab alla 10 sekundi. Top Fuel dragsteril on aint 1 käik, sõidu aeg on mingi 5 sekundit. Siiski ei tasu unustada et need on tavaliselt automaatkastid s.t turbiin lukustub näiteks dragsteril kuskil 200 meetri pealt ja on väga oluline seadistamisparameeter, mis sätitakse vastavalt raja pidamisele ehk teisisõnu ülekanne siiski muutub sõidu jooksul. Paljudel käikudel pole mõtet, sest sõidu aeg on lihtsalt nii lühike. Uutel muutuva geomeetriaga turbodega autodel on momendikõver äärmiselt sirge, näiteks võib max võimsus asetseda 5500-7300 pöörde vahemikus konstantsena (uus BMW M4). Selline auto ei tundu üldsegi nii kiire, kui näiteks sama võimas vana vabalthingav KUID suudab sellest selgelt paremini kiirendada. Sellisel autol on 8 käiku omal kohal, kuid selge on see et 400 meetri peal ei tarvita ta neid kõiki !
  7. oo7

    e30 esiklaasi vahetus

    Eixil on õigus. Minu autol pandi klaas nööriga ette. Algul isegi natuke aega pidas, kuid pärast esimesi väga tugevaid vihmasi oli kindalaegas ja motronic paksult vett täis !!!
  8. Ma tükk aega ootasin, millal keegi selle saidi tarkused siia postitab Mäletan kunagi aastaid tagasi EBK-st Kuno_T rääkis, et oli neid selle võimsuse teema kohapealt harida üritanud, kuid kustutasid lihtsalt ta postitused ära. Jälgige teinekord USA autode omanikke, need kellel on aeglased masinad (väikese võimsusega) räägivad kui kõva pöördemoment neil on, need kellel auto väga kiire millegipärast jälle hobujõududest "Kokkuvõtvalt on kõige kiirem selline auto, mille mootoril on kõige rohkem pöördemomenti selles pööretevahemikus, milles teda peamiselt kasutatakse. " Kõik kes seda lauset usuvad, võtke stopper ja minge oma autoga sirgele ja proovige kiirendada esimene kord vahetades käigud ära maksimaalse pöördemomendi pööretel 325i puhul 4000, ja teine kord 5900 juures. Kumbal korral kiirem on
  9. oo7

    K: Bauri tuvastamine

    Sa käid kuskil majaees mingit pilli pervamas v ?
  10. oo7

    K: Bauri tuvastamine

    Aga on ta siis 323i ikka s.t ketastega pidurid, 6 silindriga mootor jne. ?
  11. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Muidu Service Manual nii Bentley kui Haynes soovitavad alati panna uue rihma, kui see maha võetakse, olgu kui uus tahes. Vägagi standardtegevus, mida teha kui endale uus E30 osta. Muide oma autol oleks ka kohe läinud, eelmine vend ütles et jh ju vist mingi 2 aastat tagasi vahetati vms, kiskusin asja kohe lahti ja selgus, et rihm omadega väga kööga, hammastel praod vahel ja üks hammas oli juba natuke murdunud.
  12. oo7

    K: Bauri tuvastamine

    Pill on ostetud 316i-na ja siis lastud ümber ehitada Bauris hiljem (vahepeal aasta nr vahetus) ma arvan. Tehnilises passis jääb vist ikka jh algse tootja vin kood
  13. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Hoovastik lahti ?
  14. Mida raskem on auto või asi mis liigub seda mõistlikum on diiselmootor. Diiselmootoril on ökonoomsuse kohapealt termodünaamiline eelis. Ega väiksema pöördemomendiga mootor saab ka vedada väga suurt raskust, tuleb lihtsalt panna vastav peaülekanne. Lihtsalt mingi 10 000 pöördel lõugav mootor ei ole eriti mõistlik kuskil traktori sees, sinna sobib madalatel pööretel töötav mootor. Eixil on selle möödasõidu kohapealt sellesmõttes õigus, et tema autol on tõesti näiteks 2000 pöörde pealt sama käigu ja sama peaülekande korral rohkem võimsust, kui 325i-l Olukord muutub siis, kui on võimalus lükata käik alla ja saada suuremat võimsust. SIhuke programm nagu CarTest on küll kiviaegne, kuid päris äge mängida, proovige Võib excelisse selle esimesena toodud valemi samuti panna ja asi läbi mängida. Igaks juhuks ütlen et tulemus on wattides, seega korrutage 1000-ga Muide diisli suur pöördemoment ei tule üldsegi mitte kütusest, vaid pigem minu arvates sellest, et need mootorid on madalapöördelised. Selleks et saavutada vajalikku võimsust laetakse need turboga üle, mis on matemaatiliselt pöördemomendi kordaja. Ehk kuna pöördeid tõsta ei saa tõstetakse momenti, mis omakorda tõstab võimsust.
  15. Küsimus seisnes tõenäosusel. Nimelt kui teada on, et Jaanil on 200kw, siis kõige sobivamate ülekannete juures nagu öeldud on tema auto igaljuhul kiirem, kui 125kw 325i. Seevastu Jüri oma võib olla kas kiirem või ei. Nimelt, kui Jüril on peal näiteks väga suur turbota diisel (nagu meie Patrolil 4,2), millel 400nm, kuid vaid ~85kw, siis ei suuda see sõita kiiremini, kui originaalne 325i, kui tal on peal näiteks M60b40 oma 210kw ja 400nm, siis on tema auto isegi Jaani omast kiirem. Vaata asi on selles, et "sobiv" ülekanne tähendab seda, et peaülekande arv on piisavalt suur, et ratastesse kandub ikka sama palju nm. Näiteks 100kw ja 100nm pillil peaks olema täpselt 2x suurema ülekandearvuga differ, kui 100kw ja 200nm pillil, kuna ta pöörleb ka 2x kiiremini, siis läheb ratastesse ikka sama jõud ja ta on sama kiire. Seega raha tasub panna Jaani peale, temaga võidab kindlasti, Jüriga võidab vb olla. (oleneb millistel pööretel tal see 400nm on) Sa enne ütlesid, et pöördemoment ilma pöörlemiskiiruseta pole midagi, see oli väga õige. Lihtne ja eluline näide oleks nii, millest kõik aru saavad: Sõidan Ooresse kohale, sa küsid mu käest et kiiresti siia sõitsid (ehk kiire mu pill on), ma vastan sulle lihtsalt 300 kilomeetrit. See ei anna mittemingit infot kui kiire mu masin on, vaid seda, kui suurt vahemaad see jõuab sõita. Kui ma vastaks et 300km ja 3 tunniga, siis sa juba tead, et ahah 100km tunnis. Vot see kilomeetrit tunnis ehk kiirus ongi piltlikult öeldes Võimsus, vahemaa on pöördemoment ja aeg on pöörlemissagedus. Ehk kui keegi ütleb et voh mu autol on 400nm, ei pruugi see auto olla üldsegi mitte kiire Küll aga on ta võimeline vedama suhteliselt kindlalt vägevat raskust Ma usun, et sa jagad asja küll räägime lihtsalt aia august ja aiast vahepeal.
  16. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Steeringrod pulley ?
  17. Eix ära minust küll mööda sõida, pärast tuhmub jälle värv ära selle peale mis summutist tuleb
  18. Siim, sa räägid oma näites füüsikalisest tööst, mitte töö tegemise kiiruset s.t võimsusest. See ongi põhimõtteline viga. Unustad ära sellise teguri töö tegemise kiiruse arvutamisest nagu AEG. Võimsus = Töö / aja muut. S.t seda, et kui kiiresti vasjad kangiga oma ukse lahti saavad. Meid huvitab auto kiirus, mitte see, et kui vägevat tööd (rasket asja) ta veab. Tagasi autode juurde, siinkohal räägid õigust viimases lõigus alles. Üritan asja selgitada nii, et need kes füüsikaga väga kursis pole saavad ka aru. Kolbmootorite puhul: Võimsus (W) = Pöördemoment (N.m) x Pöörlemissagedus (RPM) / 9.5488 Selleks, et suurendada võimsust tuleb teha emba kumba, kas suurendada pöördemomenti või pöörlemissagedust. Jätame pöördemomendi samaks ja suurendame pöörlemissagedust. Kuna Siit peaks olema selge, et auto saab olla ka kiirem (võimsam) ka sellisel juhul, kui pöördemoment jääb samaks. Nimelt suurendades pöörlemissagedust suureneb võimsus. Vaatleme olukorda, kus peaks pöördemoment töö tegemise kiirust määrama. Sama valem pöördemomendi vaatevinklist: Pöördemoment (N.m) = 9.5488 x Võimsus (W) / Pöörlemissagedus (RPM) Võimsus jääb jällegi samaks. Nüüd tõstame pöörlemissagedust (s.t hakkame kiiremini tööd tegema või sõrgkangiga kangutama või misiganes teile meeldib) selgub, et pöördemoment hoopis langeb. Seega pöördemoment ei saa määrata ise kiirust. Taibukamad on praeguseks aru saanud, et esimeses valemis pöördemomendi suurendamine toob ka kaasa võimsuse kasvu, seega ka töö kiiruse kasvu. Siinkohal järeldubki et rääkides auto kiirusest võib rääkida pöördemomendist JA pöörlemissagedusest VÕI võimsusest (mis iseloomustab neid koos)! See on esmatasand, edasi tulevad juba mootorist mitte olenevad asjad nagu käiguülekanded jne ehk kuidas võimsust õnnestub rakendada. Hästi rakendatud 135kw võib olla sama kiire kui halvemini rakendatud 150kw. See millisel pöördel see võimsus asetseb ei oma tähtsust, kui jõuülekanne on vastavalt sellele seadistatud. Lõpetuseks väga huvitav küsimus: Jaani E30nel on 200kw, Jüri E30nel on 400nm. Mõlema auto ülekanne on seadistatud ideaalselt antud mootorile, kõik muu on võrdne. Rohkem infot teada pole. Kumba auto peale paneksite 1000 eurot väitmaks et see on kiirem kui originaalkorras 325i ?
  19. Täiesti õigus. Muide eelpool toodud video M3 vs 320d on selle ehe näide. Nimelt suudab uus paljude käikudega kast hoida mootorit väga hästi oma maksimaalvõimsuse juures rohkem aega, kui vana M3. Muide selle uue diisli max moment on kuskil natuke üle 2000. Sellegipoolest hoiab see täisgaasiga pöördeid umbes 4000 kandis Mis jahumisse puutub, siis tegu on ju lobamokkade rubriigiga ?
  20. irw :D Mis sa tahad siis öelda, et näiteks 325i, mille max pöördemoment asub @4000 peal on kõige kiirem sõita nii, et vahetad käiku 4000 pealt ära ??? Võta 0-150 aega stopperiga kasvõi ja võrdle Maksimaalne võimsus ei asetse autodel üldsegi mitte piirajas.Näiteks 325i max võimsus asetseb 5900 pöördel, mitte 6700 nagu piiraja on. Mainitud KIA-l on see tõenäoliselt piirajast veel palju madalamal. Inimene tunneb muide autos nn tõmbena pöördemomendi muutu. Mida järsem on momendigraafik, seda suurem tundub kiirendus. Natuke tasuks uurida mida miski tähendab.Võimsust ei saa autos eksisteerida, kui puudub pöördemoment, võimsus on arvutuslik suurus, mis iseloomustab töö tegemise kiirust ! . Lihtne näide meie oma autodest, mida siin fänname: E30 325i vs 325e vs 324td. Ütle milline on kiireim ? viimasel on pöördemomenti kõige rohkem, esimesel jällegi lõppvõimsust
  21. THK-s on muidu väga kõval tasemel töökoda, sellist pole Eestis praktiliselt ühegil ettevõttel ka. Ise lasin seal oma E34 värvida, kui vend seal käis. Käisin kohapeal ka korduvalt.
  22. Ma ei saa aru miks seda väänet niiväga taga aetakse, auto kiiruse määrab ju kw, see peaks olema igale füüsikast miskit arusaavale inimesele selge. Ma saan aru, et te veaks oma rullidega suuri kärusi, tassiks liiva või künnaks põldu. Siinkohal paneb sellisele tegutsemisele pigem piiri E30 kaal. Muidu hiljuti sattusin võrdlemisi huvitava video peale, nimelt meil peres olemas 4,2 liitrise suure diiselmootoriga Nissan Patrol. Uskuge või ei, kui see auto on korduvalt vedanud suure 2 teljelise käru peal isegi metsaveo linttraktorit, suuri vanaraua koormaid ja paate. Samas tühjalt sõites on tegu võrdlemisi aeglase (0-100 peaks jääma sinna 14++ s kanti) ja kohmaka autoga. Samas paigaldada sellele Skyline pea poole väiksem turbomootor, millel võimsust on üle 2x, kuid pöördemomenti tunduvalt vähem on tulemus sootuks teine https://www.youtube.com/watch?v=eLYq5VZP3S8#t=68 Usun, et linttraktori vedamiseks peaks see Skyline-Patrol samamoodi röökima, kuid mõeldes nüüd E30 peale pole see ju eesmärk, kuna auto on niivõrd kerge, et see lihtsalt poleks ka eelpool mainitud 4,2 liitrise mootori puhul võimeline märkimisväärset koormat vedama. Mida kergem on auto (eriti veel mootorratas), seda mõttetum on suure pöördemomendi ja madala lõppvõimsusega mootor. Antud juhul siis on auto millega muidu saaks teha tööd ja vedada erinevaid asju muutunud selle jaoks võrdlemisi kasutuks. Seevastu E30 millel oleks pea 400nm ja vaid 85kw samuti ilma mingi erilise eesmärgita masin. Jah suuda 4ndaga kohalt ära minna aga edasi ? Seega E30 omanikel soovitaks otsida eelkõige kw pigem, mitte soovida maksimaalset pöördemomenti (siinkohal tahaks toonitada, et heaks tänavasõiduks on teatav pöördemoment siiski vajalik ~200nm ~1100kg auto puhul on vägagi piisav, seda siis juhul, kui keegi soovib endale max kw huvides Hayabusa vms kanget sikli mootorit paigaldama hakata päris äärmustesse langemine pole tänavaauto puhul samuti hea )
  23. oo7

    Lobamokkade rubriik

    E30 nii vana, et tol ajal ei tehtud üldse turbodiisleid. See mis seal peal on, on isegi innovaatiline asi oma aja kohta. 1,9 VAG pillid on siiski 10a uuemad. Ja kui praegu võrrelda 2003 vs 2013 pilli on vahe päris suur VAG Grupi masinad köhisid ädised 40kw välja oma 1,9st tol ajal, ise sõitnud ühe sihukese 1984a Passatiga
  24. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Karpa 66kw vs 63kw diisel on huvitav võrdlus seetõttu, et tõesti jh karpal on 3kw rohkem, kuid selle saavutamiseks on vaja masin täiesti tühjaks lasta. Kui sõidetakse mööda a-la 3000 pöördel on diisel märgatavalt kiirem. Siinkohal ongi vaja raiuda asjaga maximaalselt madal käik sisse, et auto kiirem oleks. Selle-eest jällegi pannes autod joonele sõidetakse maksimaalvõimsuse piiril ja siinkohal on karpapill kiirem, lisaks on see ju kergem ka.
  25. oo7

    Lobamokkade rubriik

    Mäletan, et kui sai E34 525i ostetud oli see võrreldes sõbra 324td-ga ikka täiesti teine tera, üle 200 läks juba probleemideta. Olin alles load saanud ja tundus päris kiire asi, polnud ju enne autoga nii kiiresti sõitnud ka Samas mingi aeg sain enda vana autoga sõita uuesti, siis tundus küll paras malts Muidu mu sõbral on enda oma siiani alles.. Sama lugu oli praeguse rulliga ka, 5sega läksin seda ostma, siis kh võrreldes sellega jällegi tundus vägev pill, hoopis teine tera, kui laev E34. Praeguseks tundub suht tavaline auto ja pole midagi erilist. Usun, et suuremjagu, kes praegu istuks oma mingi 6-7a tagasi "kiiresse" masinasse mõistaks et see on praeguseks ikka paras malts.. juhul muidugi, kui samal tasemel asjaga ikka ei sõida. Venna oma tundub mulle vähemalt kiire veel sellega satub suht harva sõitma ka
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus