Jump to content
  • 0

M42 mootorile M20 hooratas?


buumer

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ausalt öeldes ma pole seda veel külge pannud, kuna ei olnud kohe sidurit sellele peale panna, nii et konkreetseid numbreid ei oska öelda.

Muidu oli plaanis Audi AAN korvi ja M60B30 ketast kasutada. Siis tuleb aga survelaagrile mingi pajebenn vahele teha.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

M42 pole nagunii väänet, ongi rohkem pööretemootoriks tehtud. Aga kiiremini pöördesse läheb küll hooratta vahetusega (nt M20B20 6,3kg), sest see on ikka hullumeelselt raske seal originaalis. M50 kasutab samasugust, aga kuna tal siduri diameeter suurem, siis seest natuke tühjemaks treitud ja seega kergem. Seega kui pidevalt rajal paugutad, siis kuluks ära küll.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mul treitud m10 hooratas ja sidur k2igus. Hooratas-korv-ketas kokku 11kg ja ei kurda. Minek hea terav, mingit tyhja kohta, ega kogumise hetke ei teki. Sidur pole mitme aasta jooksul laiali l2inud. Enamus s6idud erinevatel radadel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Küsiks sama teema jätkuna, et mida mul täpsemalt vaja on, kui plaanis m42`le (e36 mootor) m20 hooratas panna. Olemas on m20 8.5kg hooratas (plaanis lasta veel kergemaks teha), m20 starter, m20 sidur ja korv. Lugesin, et vaja on veel 323i (e21 78-83a.?) survelaagrit? Oskab keegi kommenteerida nendest, kes sama töö läbi teinud? Praegu 12,25kg kahemassiline küljes ja see on ikka meeletult raske.

 

Natukene huvitatav juttu tulevastele põlvedele ka siia teemasse:

 

Järgneval lingil on üks hea tabel toodud, kus on võrdluses m42, m40 ja m20 hoorattad - http://bmw3series.johnavis.com/blog/default.asp?id=667

 

Kokkuvõtvalt siis niipalju, et:

m42 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 17,29 kg

m40 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 15,55 kg

m20 hooratas koos siduri ja korviga kaalub 15,48 kg

 

e30 318is mootoritele paigaldati kolme erinevat hooratast. 1989a. masinad said ainsana tavalise (ühemassilise) hooratta, mis oli algselt pärit m40 mootorilt (kaaluga 9,97 kg). Järgnevad aastad paigaldati ainult kahemassilisi hoorattaid (11,45 kg hooratas kui tegemist oli konditsioneeri omava masinaga ja 12,25 kg hooratas kui tegemist oli ilma konditsioneerita masinaga).

Edited by siimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy