Jump to content

iX ehk 4wd vahekasti remondist


raimo

Recommended Posts

uudiseks teistelegi iksidele, et käisin UM'ist küsimas seda kurivaim vahekasti ketti, hea uudis on see et ketti saab, maksab 240euri Very Happy kuid halb uudis on see, et tehas närb ette koos ketiga vahetada ka 2 keti veovõlli, ülemine 235euri ja alumine 180euri

kokku juppidele siis: 655euri

muidugi pluss tööraha ca 3-5tuhat, oleneb kus teha, kuid um'is min tehes=15300eeku

Muidugi anti ka mõista et ega see kett nüüd ka kohe peale 150k km katki ei lähe, et normaalselt edasi sõita ja on ok, iseasi kui rajale minnakse ... kuna mul endal 150k läheneb siis saigi juba ette uuritud

sisuliselt saan aru, et pakutakse mingit remontkomplekti ja pulki eraldi tellida ei saa.

samas eestis on siiani vist kahel iX seda ketti vahetatud, ülejäänud peaks rõõmsalt edasi laskma. ise hakkaks siis vahetama, kui loks vahekastis juba nii suur on, et paigalt minekul hakkab tundma andma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Enne hakkab vahekast hirmsalt undama, mis annab märku peatsest ketivahetuse vajadusest. 10.05.89 muutusid keti- ja ketirataste varuosakoodid, eeldada võib ja praktiline kogemus on seda kinntanud, et 90a autol võib uue keti panna ka ketirattaid vahetamata. Samas olen seda teinud rattaid vahetamata ka 88 a autol ja ka on hea saanud.

5-s ix-i vahekastis kette vahetanud.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kui muud asjad ei unda, siis võimalik. Ma olen tavaliselt vaid uue ketiga soostunud neid lappima. pööra tähelepanu mu eelmisele postile, nimelt undav kett näitab peatset keti lõppemist, st said tünga või tegid mõttetut tööd.

Link to comment
Share on other sites

Vaatasin h2-e, seal oli veel kallim (see koht hakkab oma mõtet minetama). Aga tundub nii jah või kirjutada kastil olevalt sildilt tootja kood maha ja küsida Autoeksperdist ZF-i kui kastitootja hinda või vaadata, äkki jänkid pakuvad seda ketti (tegelik tootja võib olla Borg-Warner või Morse, kuid siis peab ta mõõte teadma, eeldatavalt tollides. Seega kõige lihtsam oleks teda hankida läbi Um-i või küsi Eix22-lt hinda, tal pidavat h2-ga head suhted olema.

Keti kood 27241227036

Edit. uurisin oma vanu meile, kasti mudel on A95, keti hinna saan tõenäoliselt homseks (tegin tehasele päringu).

Link to comment
Share on other sites

mul kast ei unda aga kolks käib läbi ketist kui mootoriga järsult pidurdada või peale edaspidi sõitmist tagurdama hakata. lasen kuni võiduka lõpuni,tahan näha kas saab 400 000 täis.

võite panuseid tegema hakata,annan teada kui see laiali lendab.

lihtsam vist terve kast vahetada kui selle ketiga jännata?

Link to comment
Share on other sites

Leidisin kettide tootja kataloogist variandid. Anna teada, kumma vastu huvi, siis ma pärin ka jänkistanist. pööra tähelepanu mu varasemale jutule, kus ma mainisin ketirataste muutmise daatumit (sama daatumiga muutus ka keti varuosakood).

BMW 325 I 4WD Pre 1988 HV-024 3/8 Pitch x 1-3/4 W x 68 Pitches - RJ

Straight Pitch (All rounded Link Backs)

BMW 325 I 4WD 89-90 HV-024R 3/8 Pitch x 1-3/4 W x 68 Pitches - RJ

Random Pitch, Rounded & Square Link Backs

ZF enam ketti ei paku, ootab jänkide vastust.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy