Jump to content
  • 0

324td ebanormaalne käitumine.


Kaspar L

Question

Autoks 324td Touring 1992.

Hommikul sõitsin tööle, kõik OK. Õhtul panin kontori eest minema, tundsin, et auto kiirendab imelikult: madalalt gaasi vajutades kakub või jõnksutab kergelt kiirendusel. Peale selle ei tööta tujurikkuja normaalselt (mingil hetkel töötab täiesti suvaliselt, mingil hetkel töötab nii, et kui jalg kergelt gaasil on, on põhjas, ja kui gaasilt ära võtad, on nullis). Ka ei võta auto püsikiirushoidjat taha.

Muidu käivitub ja töötab normaalselt, tühikäik on ka OK.

Milles võib viga olla? Mida tasuks vaadata enne, kui autoga diagnostikasse pöördun?

Ette tänades,

Kaspar

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

El. pump peal? Kui jah, siis ilmselt el.pumba gaasiga mingi jebla, gaas peaks olema tal asendianduriga, või siis küttefilter umbes, igastahes küttekogusega mingi probleem on, küttefiltri võid profülaktika mõttes siiski ära vahetada, ei tee paha. :)

Edited by heppar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Asja teeb nüüd veel keerulisemaks see, et täna hommikul jahedas oli kõik jälle tip-top: tujurikkuja töötas, püsikas töötas, auto sõitis nagu pidi. Õhtul aga, kui auto oli parklas 8h päikese käes praadinud ja sees paras saun, kordus kõik uuesti.

Potekat kahtlustasin ise ka natuke. Siit küsimus, kas kellegil ei ole täna (15. juuni 2012) või homme Tallinnas pakkuda töötavat potekat, et proovida, kas asi on selles. Või on kellegil pakkuda mõnest remondimanualist takistuste/pingete väärtusi erinevate gaasipedaali asendite korral? Viimast küll väga ei usu. Igaljuhul, tel on 58 15 05 60.

Samas võib krutski ka hoopis mujal olla... :(

Edited by Kaspar L
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sain diagnostikast auto kätte. Arvuti näitas hoopis pöörete anduri viga. Peale nullimist ja prooviringi oli uuesti viga sees. Anduri takistus on aga õige. Ka on juhtpihusti juhtmed ilma isolatsioonita. Soovitati juhtpihusti korda teha ja kasutada proovimise meetodit: asendada ajud prooviks, korrastada/vahetada juhtpihusti ja kõige lõpus vahetada vändaandur.

Hakkan juppe otsima.

Kaspar @ nõutu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy