Jump to content
E30 COMMUNITY
  • 0
Sign in to follow this  
renxx

Tühikäik 2,7 eta

Question

Kuna tühikäik veidi puterdas, siis otsustasin ühe vidina brake cleaneriga läbi lasta. Peale seda aga hakkasid pöörded täiega kõikuma. Mingi 800-1200 vahemikus. Kas ma rikkusin tühikäigumootori ise ära?

Kummaline, aga tühikäigumootoril oli kruvi ka täiesti kinni, et pöörded madalamal oleks (siis kui veel toimis normaalselt)....

 

IMG_4261.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hetkel ratsisin siis ajutise variandi.

Võtsin oma vana tühikäigumootori lahti. Aru ma ei saanud mis moodi ta töötab, aga mingit klappi ta seal timmima peaks. Mulle jäi mulje nagu see varras mis klappi regullib, oleks nagu liiga lühike. Panin sellele väikese metalli julla vahele ja kokku tagasi.

IMG_4340.JPG.10c9af9e5fedfa210a6b3e827a95ee82.JPG

Siis keerasin tühikäigumootori tühikäigukruvist pöörded paika ja käib nagu peab. Ainus viga on see, et kuna lammutustööde käigus sai liiga palju rapitud, siis tühikäigumootori sees mootor enam ei tööta ja sellest tulenevalt nö. automaatne toores ei funka. Praeguste soojade ilmadega pole probleemi külmkäivitusega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Kas sul selle tühikäigumootoril sees olev klapp sulgub täielikult? Või kas peaks sulguma täielikult? Mul enda omal (süsteem küll veidi teine) ei sulgu klapp soojana täielikult ja ei saa seepärast pöördeid normi. Ja mis ma elektrilisi tühikäigu mootoreid külge proovisin, ka ei sulgu klapp täielikult. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Niipalju kui ma oma mõistusega aru sain, siis klapp täielikult ei sulgunud. Selleks paningi ühe vidina vahele ja nüüd saan kruvist ise pöördeid regullida.

Endiselt ostan aga kokku tühikäigumootoreid, tahaks selle risti põiki tükkideks lõigata ja aru saada mis ja kuidas seal sees tegelikult töötama peaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy