Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

Chulo

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 047
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    27

Kõik, mis Chulo postitas

  1. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ja mis e46 puudutab, siis suht mõistlik ja odav üleval pidada auto. Eks oleneb ka mootorist kindlasti, aga varuosad on üldiselt väga hea saadavusega. Minu 110kw 320d on juba üle 600000 sõitnud, millest mina olen sõitnud kuue aastaga pea poole ja ma loodan mingi paarsada sõidab veel. Esisild on sama lihtne nagu rullil, ainult veidi kallimad tükid. B-osa piduri tükid ja kuluosad on mõistliku hinnaga. Kui valid 3 liitrise disla, siis alla 17" velje alla ei pane ja väidetavalt on ka esisilla eluiga lühem tänu raskemale mootorile. Selle 6 aasta ja 300000km jooksul mil olen e46 omanud pole ebamõstlikult palju pidanud sellesse investeerima. Kõiki õlivahetusi küll meeles pole, aga suuremad remondid küll. Tagumisi kuulliigendeid, ehk nn silikoone olen pidanud kaks korda vahetama ja tuleval kuul ootab kolmas vahetus ees, samuti vahetasin just teist korda tagumised amortisaatorid (1 kord kohe peale auto ostu), korra olen ka mõlemad tagumised laagrid vahetanud ja sellega tagasilla remont on piirdunud, kui pidurikettad ja klotsid välja arvata. Kuna auto on aastast 2002 ja ülejäänud puksid on seal vahetatud kurat teab millal, siis sai see kuu tellitud terve pukside komplekt, viimne kui puks tagasillas kokku sõbrahinnaga poolast 200€ kanti ja kõik lemförderi pakendatud. Esisillas stabikakonte ei jõua kokku lugeda, mingi 3-4 kord vast, korra esimesed õõtsad (kõige odavamad b-osad kestsid 150tkm ja nüüd tuleb need vist jälle vahetada, ees igatahes midagi koliseb), kaks korda olen vahetanud õõtsa tagumisi pukse, ühe korra amorte ja amordilaagreid, kaks korda roolilatti (b-osa taastatud toodang ei pidanud vist 100000km-gi vastu, aga selle eest on ebk foorumist soetatud kasutatud latt juba 150 vist küll all olnud) ja kaks korda pidurikettaid. Mootoriremondi sain teostada tänu oma lollusele ja eelmise omaniku koonerdamisele. Nimelt hakkas pihusti tiksuma üle 2500 pöörde juures kiirendade ja et tiksu paremini kuulda tuli loomulikult gaasi lisada peale mida, pihusti otsast lilleks lendas. Sõna otseses mõttes laiali lendas ots. Kes ei usu, siis mul on see pihusti veel siiani alles ja võin näidada. Igal-juhul oli keegi eelnevalt juba nende pihustitega seal midagi teinud ja kaks neist olid omavahel ära vahetanud, kuna ajusse olid pihustid vastupidi järjekorras programmeeritud. Kes iganes seda tööd oli teostanud, ei olnud pihusti seibi vahetanud ja sealt mu hädad pihta hakkasid. Üks seib oli lekkinud ja pihusti oli tänu sellele kinni põlenud, selle eemaldamine käis liughaamriga. See tähendas aga seda, et ka pihusti pesa oli hukas. Kuna taastada ei viitsinud ja polnud selleks ka aega, siis ostsin varuosadeks avariilise mootori, millelt lasin käiku plokikaane ja pihustid ning ülejäänu mootorist müüsin varuosadeks maha. (kui kellegil on m47tu kõrgsurvepumpa vaja, siis minult saab! ) Selle tehingu tulud kulud kokku viisid mind umbes 200 eurot ja kaks kasti õlut miinusesse. Mootoril olen lisaks vahetanud korra kõik rullikud ja mingi 3 korda leevendiga rihmaratast väntvõlli otsas. Ahjaa, õli taseme anduri ka. Kindlasti on asju, mis kohe esimese asjana ei meenu, aga vastupidiselt üldlevinud kuulujuttudele, et E46 hirmsasti laguneb vaidleksin ma küll vastu, vanamehe Passat on antud aja jooksul kordades rohkem tähelepanu ja raha nõudnud. Krt... nüüd läks küll pikalt. Edit: Ahjaa eelsüüteküünlaid olen ka vahetanud. Ja kütuse etteande pumpa. Selle pumbaga on veel oma teema - põhimõtteliselt selle pärast ei lähe mina enam kunagi Carmastersisse ja ei soovita seda ka ühelegi tuttavale, aga sellest mõni teine kord.
  2. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ma tean. Minu teine postitus oli vastuseks sellele, et M3 ja M40 oma on samasugused, ei ole ju. See pea 3 kordne hinnavahe ei tule pelgalt koodi erinevusest vaid sellest, et kaks täiesti erinevat asja on. Endal mul on ka see m40 variant ja olen ka mõelnud täiskatte peale, aga enne peaks aku pagassi toimetama. Aga enne seda on miljon tähtsamat asja veel vaja teha, kui selle pisiasja peale mõelda. Ehks siis sellele vastus.
  3. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Selle M3 oma on siiski veidi teistsugune, sellel puudub ava akujuhtmete jaoks. Pildil näha http://www.r3vlimited.com/board/attachment.php?attachmentid=1868&stc=1&d=1143494856 316 oma on siin pildil http://i.ebayimg.com/t/BMW-E30-M40-316i-318i-Abdeckung-Motorkabelbaum-1718114-12521718114-/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/TowAAOxyMxpRwcS0/$(KGrHqJ,!rQFGtufRblKBRwcS0gkgg~~60_35.JPG
  4. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Aku pagassis peaks 51711380392 olema.
  5. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    http://bmwfans.info/parts-catalog/E30-2-doors/Europe/316i-M40/browse/vehicle_trim/cover_for_rocker_panel_wheel_arch/ Nr21? 12521718114 See on nendel autodel, millel aku ees asub.
  6. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Aga ikkagi, kus see e30 lammari pilt tehtud on? Kus see asub?
  7. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Filmija hoidis adekvaatset pikivahet ja pikivahe ei ole selleks, et sinna iga piider sisse saaks sadada. Oleks see manööver mõnisada meetrit varem sooritatud, siis saaks ma sellest bussijuhist aru. Enne manöövri sooritamist tuleb veenduda selle ohutuses ja see on koht kus bussijuhil on vajaka jäänud. Lisaks ei ole videost aru saada, et kaameramees kiirendaks, pigem rull lihtsalt pidurdas ees ja pikivahe vähenes. Kaamera pilt on petlik, aga üsna hästi on näha kuidas kogu sõidu jooksul kaamera rullile lähedale jõuab ja hetkeks kui buss kaameraga auto kõrvale jõuab on seal vahet enam-vähem pooleteise bussi jagu. Tahtliku tegevust näen mina alles situatsiooni lõpus, kus on näha, et kaameramees peab ilmselgelt mingi hädapidurduse vms tegema, et liiklushuligaan vahele lasta, aga jätab selle tegematta. Aga see on ainult minu arvamus.
  8. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Wooot!? Kus selline pleiss asub?
  9. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ja kolmandaks, kui sa sellise koha peal märkad, et sul on vaja veel ühest autost mööda sõita, siis oled sa ilmselgelt hiljaks jäänud. Ega need nooled mis asfaldile on joonistatud seal niisama ei ole. Pane tähele, et hetkel mil buss kaameraga auto kõrvale jõuab on ta juba kolmest sellisest üle sõitnud.
  10. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Ma ei lase samamoodi selliseid viimase hetke reastujaid vahele. Oleneb olukorrast muidugi, aga kui see kaubikujuht sõitis tõesti terve tee filmija taga ja viimasel hetkel otsustas mööda sõita, siis ma arvan, et oleks samuti käitunud... Kunagi oli üks selline koht Tartu mnt sissesõit Tallinnasse, siis kui veel kaks rida üheks läksid. Iga jumala hommik olid seal järjekorrad Würthini ja olenematta sellest, et kõigil oli kiire ja enamik liiklejaid ootasid ilusti oma järjekorda parempoolses reas leidus alati neid kellel oli rohkem kiire või kelle kiire oli olulisem ja otsustasid mööda vasakut rida sõita. Ja teiseks on uue liiklusseaduse järgi selline kaubikujuhi käitumine seadusevastane.
  11. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Mulle lõikas üks pirukas täna peterburi mnt-l samamoodi ette. Pean tunnistama, et ei hoidnud õiget pikivahet, ca 1,5 autopikkust, aga et sellisesse vahesse end veel sisse ka pressida peab vaimse alaarenguga või absoluutselt ruumi tajumatu olema.
  12. Kui juba 5x120 velgede ja varuosade peale läks... Hind ainult suhteliselt krõbe. http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=58&t=201489
  13. Chulo

    O: keskkonsool .?.?.?

    Jah, oleks õlleklaas, siis läheks müük ehk paremini!
  14. Chulo

    O: keskkonsool .?.?.?

    Ma arvan, et silmas peetakse tagumist osa. Kirjeldatakse kui juppi, mis käib ümber käsipiduri kangi
  15. Chulo

    Porimatid, veluurist

    Alates esmaspäevast saavad tahtjad oma matid kätte. Kohale on jõudnud kõik matid miinus ühed kinnituselemendid, nii et otsast lõpuni perses üritus. Kuuaega tulid matid ja siis suudeti ka vähem kinnitusi kaasa panna. Anyways, eks ma tegelen nendega puudujääkidega ise, aga Tallinna omad võivad Peterburi mnt. Hydroscandi juurde järele tulla, ülejäänudega peab midagi muud kokku leppima.
  16. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    E46 buisness CD on alpine toodang näiteks.
  17. Chulo

    Porimatid, veluurist

    Kes ees see mees. Ma ise võtan enda matid teisest satsist, auto praegu nii kui nii ei liigu.
  18. Chulo

    Porimatid, veluurist

    Nonii... Esimesed matid on kohal, aga mul pole kahjuks võimalust neile enne kolmapäeva postkontorisse järele minna. See tähendab, et neljapäeval saaks esimesed oma matid kätte.
  19. Chulo

    Käigukang

    Ma arvan, et vaata mis seisus on su käigukangi otsas olev plastikpuks ja käigukasti küljes olev kummipuks. Esimest varuosana saada pole ja see tuleb kahest osast ise treida või mõnel muul meetodil leiutada, teine aga maksis mõistlikku hinda ja on UM-ist saadaval. Munaka loksu saad tuvastada ilma autoalla ronimatta, ürita käigukangi üles-alla suunas liigutada ja kui see tõesti palju liigub, siis on see läbi. Ise vahetasin munaka, käigukasti küljes oleva kummipuksi, keevitasin käigukangi munakast allapoole jääva osa ca 1,5 cm pikemaks ja treisin sinna sisse uued polüamiidist puksid, peale seda jäi päris hea ja käigukangi käik ka mõnus lühike. Tagumine käigukangi kulissi puks oli ka suht läbi, selle parandasin Terosoni 9220 kereliimiga ära. Valasin lihtsalt tuugalt täis ja pärast lõikasin vaibanoaga ülearuse ära, kui liim tahkunud oli. Kui rahast kahju pole, siis see on ka varuosana veel tellitav.
  20. Chulo

    Lobamokkade rubriik

    Nn. kupee ongi 2 uksega sedaan. Pead vaatama, kas su amordipüstakud on sobivad, kuna see komplekt sobib ainult 51mm püstakutega autodele.
  21. Chulo

    Porimatid, veluurist

    Tundub, et esimene partii matte on lõpuks Eestisse jõudnud.
  22. Chulo

    Porimatid, veluurist

    See kord venis väljasaatmine sellepärast, et neil polnud kõiki korraga saata. Eks nad üritasid nii kaua venitada, kuni kõik koos on. Ehk saab esmaspäeval kätte. Mul pole vist ebayst tellides ühegi asjaga veel nii kaua läinud.
  23. Chulo

    Porimatid, veluurist

    Eile igatahes keegi uksetaga ei käinud ja ka postkasti teadet pole tulnud.
  24. Omast kogemusest ütlen, et väiksema freesotsaga on seda lihtsam teha. Ise kasutasin vist 6mm freesotsa. 12mm otsaga rikud ainult plaadid ära, nii kui käsi veidi vääratab või kui frees veidigi kõveralt käes on kahjustad sa plaadi sisse lõigatud ovaali külge. Mõne koha pealt freesides ei olegi seda võimalik sirgelt käes hoida. Just külg on see mis kannab põiki ekstsentriku liikumise suunda, pikki suunas kannab ju ekstsentrik seib. Kui sa raadiust veidi freesiga kahjustad ei oma see väga tähtsust. Osad pneumaatilised freesid on nii pikad, et nendega on ebamugav toimetada. Ise olin ka voolikuühendust sunnitud modifitseerima, et mugav oleks käsitleda.
  25. Oleneb millise kaane saad. 42/36mm klapiga siis jah. Enne 87 on väike klapp peale seda suur. Vähemalt kataloogi järgi on nii.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus