Hüppa postitusse

siimp

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    366
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    33

Kõik, mis siimp postitas

  1. siimp

    m40 316i ja 318i pihustite erinevus

    Jäi segaseks, et millele sa viidata püüad? 325i on näiteks rõhuregulaator 3atm, 320i oli see väiksem, seega reaalselt ka vahe sees. Või oli tegemist mingi terava sarkasmiga, millest ma aru ei saanud... Igatahes Tiidu ja Mario jutust võiks siis nii palju välja lugeda, et võiks proovida õhulugejat ja sisselasketoru m40b18 oma?
  2. Tere, kuna endal paistab, et on ühe pihustiga miskit porbleem, siis plaanis see ära vahetada aga hakkas huvi pakkuma, et kui palju erinevad m40b16 pihustid m40b18 pihustitest (kas m40b18 pihustid on suurema tootlikusega)? Uurides selgus küll, et mõlemad süsteemid kasutavad e30 kere peal Bosch Motronic 1.3 süsteemi aga kui palju nad reaalselt erinevad, ei tea. Enda masinaks 316i (m40b16) ja plaan oleks m40b18 pihustid panna, kuna hetkeseisuga väljalaset muudetud, õhufilter vabam ja tulemas lähipäevil ka kangem chip. On keegi äkki proovinud või kasutu tegevus ja tasuks endiselt m40b16 mootorile mõeldud pihusteid kasutada (või hoopis midagi kolmandat)? Kütusepumbad sama tootlikusega neil? Realoem annab pihustite tootekoodi sama, samuti rõhuregulaatori kood sama. Tänud ette kaasamõtlejatele!
  3. siimp

    e30 veetemp näidik (m40b16)

    Sain 5€ eest uue anduri. Hakkasin ka juba lahti kakkuma aga siis avastasin, et ikka päris palju seal vaja lahti võtta, kuna muidu sinna vahele ei mahu. Seal mingi juhtmetekarbi moodi asi veel ees, selle ees veel mingi metallist tugi. Proovisin leiutada aga loobusin, kunagi kui rohkem aega peab edasi aretama. Kas see andur annab teavet ainult veetemp. kellale või ka ajule?
  4. Probleem siis järgmine, veetemp. näidik midagi ei näita. Alustasin tosooli vahetamisest. Välja tuli tosooli väga vähe, asemele sai norm. kogus pandud ja kenasti ära tuulutatud (sees hakkas kuuma puhuma ja kõik sellega korras). Veetemp. näidik ei näidanud endiselt midagi. Sai sõbra käest teine kelladeblokk laenatud ja proovitud sellega. Sellel veetemp. näidik käima pannes hüppab täpselt miinimumi juurde ja kui autoga sõita, jääb endiselt sinna. Kõik lõdvikud lähevad kenasti kuumaks ja mootor tundub töösoe. On kellelgi sellist probleemi olnud? Kas kahtlustada tuleks veetemp. andurit või midagi muud? Andur ise ka parajalt idiootses kohas, täpselt kolde all, on keegi seda vahetanud? Kui auto juba sooja puhub siis ei peaks termostaati vist enam kriitilise pilguga vaatama? Kuna masin pigem jäärajaks võetud ja veetemp. küllalt oluline, siis sai ka lisakell ostetud aga seda paigaldama asudes selgus, et asi polegi m40 mootoril nii lihtne nagu m20 seda oli (seal kenasti veepumba peal kohad olemas, kuhu lisaandur panna, m40 mootoril ühtegi lisaanduri kohta ei tuvastanud). Masinaks bmw e30 316i (73kw m40b16) aastast 1989
  5. asukoha võiksid ära märkida. tartus sellised pakkuda http://foorum.e30.ee/topic/4135-m-e30-14-plekkveljed/ (hind tingitav)
  6. väike offtopic aga soovitan rahvaralli tehniliste tingimustega tutvuda, kuna pretensiooni esitamine ei aitaks mitte midagi sellisel juhul kui mul isegi 2.7 blokk on pandud. p 2.1.1 ütleb, et mootorit ei või asendada teise automargi mootoriga, kuid midagi pole öeldud sama automargi teise bloki kohta. Terves punktis 2 "Lubatud muudatused ja täiendused" pole ühtegi sõna öeldud selle kohta, et ei võiks teist sama automargi blokki panna. On vaid öeldud, et sisselaske- ja väljalaske süsteem peavad säilima algsetena. Teemasse ka. ISiga on proovitud rahvarallisid sõita, aga kuna need võistlused on enamused väga sirgeks ja kiireks aetud (läänemaa, pärnu jne) ning tehnilisemaid on vähem (võibolla ainult saaremaa), siis jääb ISil ilmselgelt jõunatukest natukene väheks. Talveks on muidugi IS ainuõige valik. Ja mingid jutud käivad, et see aasta saaremaad ei toimu, pidavat hetkel aetama raplasse mingit rahvarallit selle asemele.
  7. Ise hakkan ka talvel uut mootorit rahvarallikale kokku laduma ja hetkel siis plaanis m20b27 blokk, m50b25 pihustid, m30b35 õhulugeja. Pärast talve ka plaanis dünost läbi käia, et ehk siis saab reaalsed jõunumbrid kätte. Asjad olen õnneks juba suutnud kõik kokku ajada ja kokku ladumise rõõm veel jäänud. Teiste meeste käest olen rahvarallis uurinud ja mõned sõidavad selle 2.7 bloki ja 2.5 kaane kooslusega väga eduliselt headele kohtadele. Muidugi palju on vedrustuses ja veermikus kinni ning VÄGA palju on sõidus kinni.
  8. siimp

    Tartu kokkutulek??

    Kas veel selle aastanumbri sees Tartus kokkusaamise huvilis ka on?
  9. siimp

    ....

    Palju asju veel saadaval. Lisandusid terve ring Sachs Advantage amorte (esimesed 47mm püstakule), sõitnud kokku ca. 300km, siis asendusid bilsteinidega. Uueväärilised ja ostetud terve ring ca. 300 €, hinnaks sooviks umbes poole sellest summast saada ja hind tingitav - 120 € Laos seisab veel igasugust pudipadi, nii et küsida võib julgelt.
  10. siimp

    Lobamokkade rubriik

    Minu vana tema käes jah (täpsemalt oli minu käes 3 päeva, sai sõbralt toodud). Tollel hetkel oli mul kiiresti rahasüsti vaja, üks teine uuem auto vajas toomist aga nüüd jõudis palgapäev taas kätte ja sai siis see diisel takkajärgi lisaks võetud. Aga eks see individuaalne ole, et kellele meeldib põhja all keevitada ja kellel on lihtsamt tiivakaart vahetada
  11. siimp

    Lobamokkade rubriik

    Sul täpselt õigus, et üldiselt läbi just need esinurgad. Antud masinal olid aga lansekad korras ja karbid samuti tugevad. Ainukene koht, nagu ma juba mainisin, on tagumine juhipoolne tiivakaar, mille saan uue acarist ligi võtta mingi 30 €. Igatahes tundus palju mõistlikum variant toorikuks kui teised, mida senini vaatamas käisin (enamustel oli just see kaitsmekarbi alune koht läbi mädanenud). Antud masin tahab küll ülevärvimist aga see oli nagunii plaanis. Kes teab, kui talv kiirelt peale tuleb, siis hakkan üldse antud masinat vaikselt taastama ja teen mingi ökoliikuri, millega hea aegajalt asju liigutada (masinal on ka kärukonks küljes).
  12. siimp

    Lobamokkade rubriik

    Oluline on ikkagi see, et masin üldpildist tugev oleks, s.t. et peale esimest hüpet keret kohe kõveraks ei lööks. Enne sai päris mitut e30 vaatamas käidud ja enamustel siis esimesed nurgad nii läbi, et võis vabalt salongivaipa katsuda (polnud isegi kusagile midagi keevitada). Samuti olid enamustel uksed pudid. Sellel masinalt uksed korras ja kerel palju tegemist peale kosmeetilise poole ei tundunud esmapilgul olevat.
  13. siimp

    Lobamokkade rubriik

    Mina olin see "lollikene", kes selle ligi võttis. Kuna juba ammu otsisin rallikale toonorkeret (juhuks kui jälle katus peaks tulema), siis oli midagi vaja. Päris pikalt sai hiilitud ja isegi üks 318i vahepeal hoovi veetud, millel oli põhi väga omadega läbi. Tolle müüsin maha ja seejärel käisin kusagil kaugel ühte punast 324d vaatamas, millel pidi hea kere olema. Too osutus täielikuks räimeks ja siis tagasiteel mõtlesin, et teen nalja ja käin vaatan selle peletise ka üle (see sama valge 324d). Telefonis tundus juba asi naljakas kui auto müüja ütles, et "ülevaatus puudub, kindlustus puudub ja minul load ka puuduvad". Igatahes kohapeal autot vaadates selgus, et kere on üllatavalt tugev (pean põhja just silmas, kus midagi läbivat ei ole). Välimuse poole pealt tahab auto muidugi kõvasti tegemist aga plekitööna ainult vaja vahetada vasak tagumine tiivakaar ning üks väike lapp keevitada tagumisele paremale koopale. Poisid, kes autot müüsid olid jutu järgi hooratta laiali lasknud ja see oli ära vahetatud. Eile viskasin autol juba need koledad tuled minema ja panin korralikud facelifti luubid ette, päris palju ilusamaks muutus asi. Eks varsti tuleb ka teema ja hoian tegemistega kursis.
  14. siimp

    M:324D 63kw hind 500euri

    Kui keegi plaanib veel pikema sõidu ette võtta, siis eelinfoks nii palju, et kere ei ole heas korras (esimesed nurgad mõlemad läbi, vaipa võib põhja alt vabalt katsuda, pagasiruumis juhipoolse katte taga haigutab rusika suurune auk, ees juhi pool lanseka sees umbes 5cm pikk ja 1cm lai pragu või auk, juhipoolne uks alt väga mäda).
  15. siimp

    ....

    Lisasin veel mõned pildid. Müüki lisanud veel üks PFL 57L bensiinipaak, mis on küll vanem, aga kütust peab (puudu paagi erinevaid pooli ühendav toru).
  16. siimp

    K: aju chippimine

    http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649 kas keegi Tartus sellise chipi originaal ajusse paigaldamisega saab hakkama?
  17. kus kandis need sul asuvad?
  18. Mis siin eluvõõrast on? Loogiline nagu oleks, et kui mootor on võimsam, siis üldiselt juba tehasest teine ülekanne jms. Igatahes eks ma katsun edasi ise googeldada ja minugi poolest võib teema sulgeda. Tänud kõigile vastanuile.
  19. Aga kui minna m20b25 teed, siis kuidas on mootoripatjade ja muude asjadega. Kas suhteliselt 1:1 kui teha m20b20 to m20b25 swap või väga palju muutmist? Loogiline, et juhtmestik tuleb teine panna aga kuidas on difriga ja kui palju erinevad neil kastid?
  20. Tere siinsele rahvale minu poolt! Hiljuti sain lisaks e46`le võetud n.ö. "pühapäeva autoks" 1987 aasta e30. Täpsemalt siis tegu 320i mudeliga, millel peaks siis olema m20b20 mootor ja 92kw (parandage kui eksin). Igatahes nüüd hakkas huvi pakkuma, et millised oleks esimesed asjad, mida teha, et seda mootorit natukene kaasa aidata? Kas liigub mingeid paremaid nukkvõlle kusagil või tasuks kaas ära teha või pole asjal üldse mõtet ja tasuks mingi muu mootor peale istutada nagu näiteks m20b25? e30 kohapealt olen päris võhik aga enne on paar päris kiiret esiveolist masinat ehitatud, nii et peaks hakkama saama.
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus