Jump to content
E30 COMMUNITY

E30 Soomest Eestisse


Kallestofeles

Recommended Posts

Tervist ja jõudu E30 omanikud!

 

Sai plaani võetud ühe E30'e ostmine Soomest põhjanaabritelt. Tegu on 316 masinaga, millele on peale tõstetud 1,8L mahuga mootor.

Tekkis siinkohal küsimus, et millega peaks arvestama, kui Soomest masin soetada? Kas võib tekkida probleeme meie palavalt armastatud ARK'iga, kuna teine mootor peale tõstetud? (kuna soomes on masin läbinud tehnokontrolli, siis ei tohiks vist eesti arkis probleeme tekkida ju, kui viibutada vastavaid EL'i paragraafe nende ees?) Ning kui kulukaks võiks minna soome registrist eesti omasse auto kandmine?

 

Palun jagage kogemusi, ei ole varem väljamaalt masinat soetamas käinud.

 

 

Parimate soovidega,

Kalle

Link to comment
Share on other sites

kui soome passis vastav vahetus fikseeritud siis pole probleeme. 178 vms oli arvele võtmine eesti. soomes pead mõlemad passipooled saama, kus üks osa on ostumüügi paberi eest ka. samas oleks hea teha lisaks luovotus kirja v Eesti keeles ostumüügi paber lisaks teha. lähed nende paberitega Eesti ark ja nr ka, ning saad arvele. mitu autot nii toonud. võimalus ka minuga ühendust võtta abi korral. transport autoni, paberimajandis või üldse kogu auto organiseerimine sinuni.55 983 010 või soomes 0466123392

Link to comment
Share on other sites

1.6 ja 1.8 0n väliselt tavakasutajale sama asi. Soomes enamasti sellised autod tehasest ilma katita, selle saad vin koodi järgi üle kontrollida ja siis ka eesti arkis ära mainida, kilovatid siis 1.6 puhul 75 ja 1.8 puhul 85. 

Kas need siis mingid tehase kw ja Eestis kõik tuunitud kujul? Sest minu teada on aint uuem, ketiga mootor 75 ja 85 kw. Muidu ikka 73 ja 83 ?

Link to comment
Share on other sites

Ikka tehase kilovatid, kus siis muidu. Eestis ka päris palju selliseid autosi ja nii arvel isegi. Mis mõttes eestis tuunitul kujult?

325i 126kw ilma katita ja 125kw katiga

320i 95kw mõlemad variandid

318i 83kw katiga ja 85kw ilma

316i 73kw katiga ja 75kw ilma

 Siin nimekirjas kõik facelift autode andmed, mis oma ´"loomulikus" olekus on katiga, kui ilma katita tehasest, siis lisavarustuse lehel ka märge, põhjamaades enamasti sellised.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy