Jump to content
E30 COMMUNITY

Grete

Foorumikasutaja
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 meeldimist

About Grete

 • Rank
  Algaja

Profile Info

 • Minu autod
  e30 318is '90 coupe

Recent Profile Visitors

239 profile views
 1. Grete

  O: fl kupee kere

  Ostan FL kupee kere. Tagaosa peaks olema OK seisukorras. 5221131
 2. Grete

  O: fl tagstange

  Ostan facelift tagastange 5221131
 3. Sooviks leida kupee kere, millelt tagatiivad lõigata. Võib ka tervet kere müügiks pakkuda.
 4. Ostan korraliku bensiinipaagi 55L. Helista 5221131 või kirjuta.
 5. Grete

  Temperatuur

  "Kui vedelik ikka kaob siis termostaadi vahetus ei aita. Kas liigne rõhk pole jahutussüsteemis kui paisupaagi kork maha keerata? Muidugi kogenematu silmaga on seda keeruline määrata kuna 1 atm rõhku seal peab olema. Kui leket poole siis on ilmselt süüdlane plokikaane tihend või harvemini mõra plokikaanes. Antifriis võib lekkida mootorist välja (mootoriruum ja salongi soojendusradiaator), mõnda silindri põlemiskambrisse (väljub valge suitsuna summutist) või mootori õli sisse (esialgu tõuseb mootoriõli tase kontrollvardal, hiljem muutub õli värvus heledamaks). Positiivne on see, et igas variandis on viga parandatav 🙂" Aitäh vastamast! Termostaadi vahetamise põhjus oleks siinjuhul see liiga kuumaks minemine. Hetkel tundub mulle, et jahutussüsteemis 2 viga korraga - salongiradika või selle torude leke ja vigane termostaat, mis piisavalt ei avane (aktiivsete kiirendustega linnasõidul ja maanteel 90km/h puhul läheb temperatuur liiga üles). Õlitase on timmis ja summutist valget suitsu ka ei tule, seepärast hästi ei usu, et põlemiskambrisse jookseb. Saan vast neljap lõpuks aega, et termostaat ära vahetada, siis on näha, kas temperatuuri jama lõpeb või mitte. Siis järgmine asi, mida kahtlustada ongi plokikaane tihend.
 6. Grete

  Temperatuur

  Peaks olema tõesti aga ei olnud kuskil miskit näha. Aknad olid kerge rasvakihi all küll, kui paar nädalat tagasi salongi koristasin. Õli on normis, küünlaid pole veel kontrollida jõudnud. Mootor m42b18 e36 pealt. Pärast seda, kui salongiradika vahelt ära võtsin, ei ole jahutusvedelikku enam niimoodi kadunud aga mootor läheb ülearu kuumaks ikkagi (90km/h maantee või sportlikul linnasõidul).
 7. Grete

  M E30 sportistmed

  Ega alles vist pole enam?
 8. Grete

  Temperatuur

  Aitäh kõigile vastajaile. Hetkel ei ole veel kontrollinud näidiku juhtmestikku/pistikuid jms. Visco peaks korras olema, veepump ajab ka normaalselt ringi, aga nüüd on väga kiiresti hakkanud kaduma jahutusvedelik, mootoriruumist mingeid lekkeid kuskilt ei tuvastanud, silmaga nähtavaid kohti, kuhu välja oleks jooksnud, pole. Ilmselt on siis variant, kas jookseb mootorisse või kuhugi salongi? Võtsin eile vahelt välja salongiradika, et jälgida, kas vedelik kaob endiselt sellistes kogustes nagu enne (10km peale mingi pool paaki). Pärast seda sõitsin linnas kontrolliks, temperatuur oli stabiilsem, kuid seier liikus ca 10km ringi peale lõpuks 1/2 ja 3/4 vahele, eriti kärmelt tõusis ta siis, kui autol vabakäigul linnakiirusel veereda lasin või üle lamavate hanereas venisin. Kas linnas liikudes selline temperatuur on ikka normaalne? Punase või 3/4 peale seier seekord küll ei läinud. Pärast salongiradika vahelt võtmist nii palju vedelikku ära ei kadunud - täna hommikuks oli ehk mingi 1,5cm jagu vähem, kui eile enne sõitma minemist, aga see võis tulla voolikute lahtiühendamisel kaotsi läinud ja salongiradikas olevast vedelikust. Valan täna uuesti normi ja sõidan kontrolliks veel. Kui jahutusvedelik mootorisse jookseks peaks valge aur taga olema? Tundub, et ei ole... Vahetan nüüd igaks juhuks ära ka termostaadi, eks näis, kas see lahendab temperatuuriprobleemi või ei.
 9. Grete

  Temperatuur

  Avastasin täna, et linnasõidul liigub temp. näidik üle 1/2 joone, pendeldab keskmise ning 3/4 joone vahel ja seda üsna aktiivselt. Esimest korda ilmnes see probleem kui Tln-Trt otsa sõitsin ca 120km/h ja näidik tõusis 3/4 jooneni. Mida kontrollida, milles võiks viga olla?
 10. Ostan kupeele originaalluugiga heas korras katuse
 11. Ostan E36 COMPACTi komplektse tagasilla koos diffriga (õõtshoovad, sillatala, reduktor) ja kardaani.Oleks hea, kui saaks ka kerekinnituspoldid ja seibid.Tel. 56901090
 12. Müüa BMW E36 Compact tagaluuk koos klaasiga, hõbedane. Tartus tel. 56901090 või 5221131
 13. Tere, Otsin oma kupeele laepolstrit, vaja oleks ka tagumistele aknapõskedele katteid.
 14. Kupeele laepolstrit + tagumisi aknapõse katteid on?
 15. Grete

  O: E30 kupee/sedaan

  Auto leitud!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy