Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

Reino

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  155
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  2

Reino võitis päeva viimati 31. august 2014

Reino sai oma postitustele enim meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

6 meeldimist

Kasutajast Reino

 • Tiitel
  Vana kala

Hiljutised profiili külastajad

Hiljutiste profiili külastajate paan on keelatud ja ei näidata teistele kasutajatele.

 1. Reino

  316i '90 - Reino

  Hetkel jääb tagavarana seisma.
 2. Reino

  316i '90 - Reino

  Teeme siis see aasta ka ühe sissekande. Kilomeetreid kogunes seekord Ülevaatusest ülevaatuseni pisut üle 3000km. Ülevaatusega probleeme ei esinenud, Gaaside poolest mahuks jätkuvalt Kat.-iga auto normidesse Enne seda sai veel korda tehtud: *Siduri peasilinder (b-osa peasilinder lekkis juba uuest peast rõhku maha läbi tagasivoolu) *Külge järgmine käigukast. *Lõpuks sai ümber visatud olemasolev väikse korpuse LSD element, element ise oli täitsa terveks jäänud, peaülekandelt olid ainult 1/3 hambad puudu. Seekord 3,64 ülekandega. *Peale mõneaastast meelitamist sain oma valdusesse ka alpina väljalaskekollektori, proovisin sellele olemuselt sarnase summuti keskosa ka meisterdada. *Klapid paika pandud, koos uue tihendi ja kaanega (vanal pragu küljes) *Uus õli koos filtriga. *Üle timmitud käsipidur (effektiivsus väga hea, aga erinevus ikkagi 7% ) Kere värvimiseni eriti palju ligemale pole jõudnud, juurde sai toodud veel üks kapott (praegustest parim) ja pagasnik (igaksjuhuks). Nüüd on kolikambris ootel kaks ust, kaks tiiba, esipõll, kapott, pagasnik ja tagastange mis kõik saaks krunti ära teha, enne kui kere laiali peaks hakkama lammutama. Ahjaa, maaler sai teistele velgedele talve jooksul ka uue värvi peale, ei tea ainult kas alla raatsib kruttida enne kui ülejäänud auto välimusega tegeletud on, pilt on nüüdseks juba päris rõve. LS. 248200
 3. Reino

  316i '88 - Henrik

  Nägin sind mingiaeg liikvel nõmmekandis, huvipärast piilusin teemasse ka. Asi jälle edenenud päris palju . Tore, et keegi ka iS tüüpi mootorist lugu peab. Ega eelmised keretööd väga palju ületegemist tahtnud? Vaatan et üks lapp on va juhi jalgealusele juurde pandud. Said lõpuks teada ka kust vesi sisse loksus? Eeldan, et uus läks parempoolne karp? Seda sai vist viimane kordki lapitud. Pagasnikuääre all mõtled kerepoolset tihendivaltsi?
 4. Reino

  325e 2.7i kupee 1987 - oo7

  Pihusteid juhitakse kahes grupis eeldusel, et küünlajuhtme andur küljes on ja töötab. Lisaks kipub läbi mädanema kõige jämedam juhe, e. pihusti pluss, mida on siiski ainult üks (mälu järgi, võin eksida). Deceleration cutoff teoorias õige, aga otsa kipuvad saama need lülitid pigem teistpidi - koguaeg katkestus. Peetis õhulugejaid on läbi käinud omajagu, aga momentaarse fuelcutiga isendit pole veel kohanud, samas teoreetiliselt võimalik.
 5. Reino

  325e 2.7i kupee 1987 - oo7

  Võid korra kummilutud ka maha tõmmata mõlemalt poolt, kui mälu ei peta, siis kippusid juhtmed isegi katki oksüdeeruma pistikust.
 6. Reino

  325e 2.7i kupee 1987 - oo7

  Segusiibri all olev pihustite pistik.
 7. Reino

  316i '90 - Reino

  Avastasin et sel aastal polegi teemat uuendanud. Midagi erilist juhtunud polegi - kalla ja talla. Kevadel tõstsin peale aku, vahetasin õli ja vormistatud sai ülevaatus, ka see aasta ilma probleemideta. Endagi üllatuseks avastasin, et eelmise aasta läbisõiduks tuli kõigest 3000km, sel aastal ei saa vist niipaljugi täis. Paar aastat tagasi sirgendatud ja sellest saati keldris vedelenud orig. BBSid said lõpuks uue värvkätte ja rändasid koos paremate rehvidega auto alla. OZ-Alpina ristandid maalri kätte. Kohe kevadel sobitasin prooviks auto külge aja jooksul varutud kerepaneelid, lootuses et äkki jõuab sel aastal tegeleda auto värvkatte värskendamisega, aga sinnapaika ta jäigi, maybe next year.
 8. Eelistatult harjumaa kandis, võib pakkuda ka mujalt. Pakkuda võib kõiki ülekandeid, eelistatud 3.64 - 4.1 Reino
 9. Reino

  Spidomeetri/tahhomeetri vahetus/upgrade

  Kui mälu ei peta, olid tahhoka jaoks pistikud olemas kellaga plokil. (Jätan endale eksimise ruumi, kuna viimati lahkasin kellaga plokki 7a. tagasi ) Enda jaoks jäi asi katki kuna esikorpusesse oleks jäänud näotu auk, kuna kellaga variandil tuleb läbi klaasi kella keeramiseks samasugune varras, nagu odomeetri nullimiseks. R4-R6 tahhokad omavahel kenasti vahetatavad (va. eta,diisel), taustad võivad erinevad olla (rohelised ja punased alad). Jälgida tuleks marke, kellaplokke on nii VDO kui Motometer toodangut, osasid kellasid omavahel vahetada ei saanud. Kui midagi kindlat tarvis võid küsida, mingi poolik plokk peaks kusagil olema.
 10. Reino

  Porimatid, veluurist

  Matid käes ja rahul ikka
 11. Reino

  Ei pumpa vasak poolsest paagis osast, parem poolsesse.

  Sama probleemi põhjustab voolikute vale ühendus. Kunagi sai maadeldud ühe isendiga, millel paagivahetuse käigus olid tagasivoolu ja tuulutuse torud vahetusse läinud. (Suured olid minu silmad, kui tagasivoolu survet sisse lastes, hakkas paremast tagumisest rattakoopast kütet voolama (tuulutuse paagist st.)) Paagi tööpõhimõte on lihtne, kahe poole vahel jookseb toru (kaarega pealt läbi), parem paagipool imeb vasakult kütust samamoodi nagu kütusevargad voolikuga kanistrisse imevad (Kodus peaks mingi põnev diagramm ka olema paagist, kui meeles on otsin üles)
 12. Reino

  Porimatid, veluurist

  Diil
 13. Reino

  Porimatid, veluurist

  Mind võib ka kirja panna. (Kupee)
 14. E30'le küll alla ei istu, aga äkki kellegi talverallikale kuluvad marjaks. Naelte jääk 75-80% Mustrit 7-8mm (asfalti näinud minimaalselt) Hind 80€/jooks (Foorumlasele ka tingimisruum ) 55645526 Tallinn Reino
 15. Reino

  316i '90 - Reino

  m20b20 - sellise pilliga saab juba talvel jäärajakarikaid jahtida ju Eix - Originaalis ongi ta 1.8 (Väärt mootor - Karpa, lambda, katalüsaatori ja EGRiga ) Antud isendile oli minukätte sattudes peale pandud space wagoni kaheliitrine, jaksab lume sees toimetada küll
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus