Jump to content

Auto ostmine saksast


Silwer

Recommended Posts

Kuna minu käest on mitmed inimesed uurinud kuidas kodust lahkumata saaks Saksamaalt autot osta siis panen siia väikese käitumisjuhendi:

---------------

Kui oled sobiva isendi netist leidnud siis alustuseks võta müüjaga ühendust, soovitavalt telefoni teel. Uuri natuke auto tausta kohta, kas on mingeid probleeme, kas on roostet, esinenud avariisid jne.

Peale seda palu et müüja saadaks sulle e-mailile suurema resolutsiooniga ja nii palju kui võimalik autost iga nurga alt pilte. Las saadab ka auto täpsema asukoha - postikood ja aadress (kui see ei ole sama mis kuulutuses märgitud).

Siis proovi auto hinda kangutada. Seda peab tegema tunde järgi ja ilma teist poolt solvamata. 2000 eur hinna juures on paarsada eur on vast täiesti reaalne.

Tee ka müüja kohta väike taustauuring internetis - kas on mingi tuntud firma, tavaliselt leiab ka eraisiku kohta mingit inffi (google otsingus võid kasutada müüja nime ja e-maili aadressi).

Kui tundub usaldusväärne siis hakka otsima transat (selle jaoks ongi sul vaja täpset aadressi ja postikoodi). Kui transa leiad sobiva hinnaga siis teed müüjale ettemaksu - kas terve summa või mingi osa peale. Arvesta et pangaülekanne võtab mitu tööpäeva aega - selle kohta hoiata müüjat ette. Kui oled tasunud hinnast ettemaksuna vaid osa siis ülejäänud raha soovitan transafirmale sulas kaasa anda. Pangaülekande jaoks on sul vaja müüja nime, pangakontot, panga nime, IBAN, BIC koodi. Kui varem ei ole rahvusvahelist pangaülekannet teinud siis soovitan seda teha pangakontoris telleri juures.

Transa tellimisest kuni auto peale võtmiseni kulub tavaliselt aega u. 2 nädalat (kui on mingi keeruline koht siis isegi kauem) - hoiata sellest eelnevalt müüjat. Transa tellimine tuleb teha kirjalikult.

Enne transa saabumist on vaja et müüja võtab auto kohalikus ARK-s arvelt maha müügiks - selle kohta käib paber mis kannab nime "Abmeldebescheiningung". Lisaks on vaja vormistada ostu-müügi leping - "Kaufvertag".

Siis las skännib kõik dokumendid (või faksib) ja saadab sulle.

Küsi müüja käest kindlasti ka mob telefoni numbreid - parem kui mitu. Muidu võib juhtuda et treila tuleb kohale aga müüjat tel. teel kätte ei saa - päris suur jama...

---------------------

Viimaseks soovituseks oleks et pidevalt suhtleksid müüjaga ja soovitavalt kogu aeg kirjalikult (e-mail) - see aitab vältida igasugu arusaamatusi ja arusaamatused ning probleemid on see millest tuleb sellise äri juures hoiduda.

Ja ongi enam-vähem kõik... :)

----------------------

PS! Ära üllita ootusi et see auto mis saabub on 100% ideaalne. Arvesta veel järgmiste kuludega:

1) Arvele - 1600 eek

2) Ülevaatus - 450 eek

3) Signa + immo - 5000 eek (see pole koht kus kokku hoida!!!)

4) Üldine hooldus, rihma vahetus, pisivigade parandus - 4000 eek

5) Talverehvid - 4000 eek

6) Kindlustus 1 aastaks - 3500 eek

* hinnad on ligikaudsed ja mõeldud vaid selleks et anda aimdus suurusjärkudest.

Link to comment
Share on other sites

Nüüd on olemas selline asi nagu "EU välismakse". Saksamaale ülekande tegemine maksab "kulud kahasse" variandi korral 30 krooni + 0.5 EURi.

Nipp on selles, et see 0.5EURi jääb saaja tasuda aga lisades selle makstavale summale juurde, ei saa sakslased mitte midagi aru ning kõik on korras.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy