Jump to content

O: spidomeetri ja kiiruseanduri (difri kaane küljest)


sillufromIV

Recommended Posts

Ostan toimivad osad. Soovitavalt sama auto küljest.

 

Samuti palun TEADJAL kirjeldada e30 spido hingeelu. Naised saunas rääkisid, et rullikal toimib spidomeeter aju tegevusest sõltumata. Et piisab pöörlevast "päikesest", andurist (impulsigeneraatorist) ja spidomeetrist, muidugi toiteallikast ka. Needsamad naised pajatasid, et rullika vanematel vendadel olla eelnimetatud komponendid tööle saadud "kiviaja" mootoritega, "päike" väljaspool difrit ( :D ).

 

Ennetamaks küsimusi nagu "milleks sulle sellist asja vaja?", selgitan, et tahan e21 spidomeetritrossist ja 4k käigukastist lahti saada. Nutifonis on kiirust esiklaasile kuvav rakendus olemas aga sellega ülevaatusele ei lähe ju ...

 

Kas rullika spido on midagi tahhomeetri sarnast. Et on kolm klemmi (valgustust arvessevõtmata): + , - ja impulss. Andurisse läheb ka +12V , mis sealt siis erineva sagedusega tagasi tuleb. Peab veel olema mingi vidin, nö koodikaart. Kuhu progetud, et kui impulss X sagedusega, siis seier näitab Y.

 

Tänan ette selgitava info ja asjalike pakkumiste eest!

 

 

Veel mõtteainet: oma varudest väljatuhnitud e30 kiiruseandur ei anna "hargi" vahele asetatud metallile mingit muutust multimeetris. E36 andur aga näitab selgelt takistuse tekkimist. Kas on tegemist lihtsalt e30 vigase anduriga või on neil kahel erinev tööpõhimõte või tundlikus?

 

Kui keegi teab, et seda on siin või mujal foorumis juba lahatud, palun viidata.

 

S.

Edited by sillufromIV
Link to comment
Share on other sites

Skeemilt näen, et andurisse läheb mass sisse ja välja tuleb pruun/punane.

Teab keegi, milline näeb välja e30 spido tagantpoolt, seest? Kas sellel on klemmid või peab jootma? Kuidas tuvastada millise ühenduse külge panna +, millise külge tuleb see pruun/punane?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy