Jump to content

tasub teada!


Denka1

Recommended Posts

ÕHUFILTER- mootori võimsus sõltub eelkõige sellest, kui vabalt ta hingata saab. Esimeseks takistuseks sellel teel on õhufilter. Seega tuleks anda autole vabam hingamine, näiteks sportõhufiltriga.

KARBURAATOR- Karburaatori ülesandeks on tagada mootorile igas olukorras sobival hulgal ja

vajaliku koostisega küttesegu. Eriti forsseeritud mootori puhul ei pruugi standardkarburaator enam sellega hakkama saada- tuleks ära vahetada või ära regullida

SISSELASKEKOLLEKTOR- Sisselaskekollektori ülesandeks on tagada küttesegu ühtlane jaotumine silindrite vahel. Performance kollektorid võimaldavad suuremat õhuvoolu, mis on seda vajalikum, mida rohkem on mootorit forsseeritud muude performance osadega.

KOMPRESSOR- Kompressor lisab mootori võimsust, suurendades oluliset küttesegu hulka, mida mootor igal töötaktil põletada saab. Kompressor antav efekt on tuntav juba muidu tehasekorras mootori juures ja edasiste modifikatsioonide käigus see vaid suureneb.

N2O- N2O annab mootorile tavalisest märgatavalt rohkem hapnikku, mida kütuse põletamiseks kasutada. Eriti suuremate nitrokomplektide kasutamisel on mootori koospüsimise huvides vajalikud modifikatsioonid mootori teistes süsteemides.

KÃœTUSESÃœSTEEM- Mootori võimsuse kasvades tuleb suuremat rõhku panna ka sellele, et mootor piisavalt kütust saaks, seda eriti kompressori või nitro kasutamise puhul. Selleks on vajalik korralik kütusetorustik, filtrid, rõhuregulaatorid ja kütusepump.

NUKKVÕLL- Nukkvõll on sisuliselt mootori aju, kuna juhib mootoris toimuva ajastust. Sobiva nukkvõlliga on võimalik tõsta ka muidu tehasekorras mootori võimsust, kuid tõelist efekti annab ta modifitseeritud mootori korral, kus nukkvõlli vahetamine peaaegu vältimatu on.

KLAPIVEDRUD- Forsseeritud mootor tähendab enamasti ka kõrgemaid pöördeid, mille juures võib tehases peale pandud nõrgem klapivedru klapi üle kontrolli kaotada ega pruugi seda enam küllalt kiiresti sulgeda ning kindlalt suletuna hoida, lisaks võib ülekoormatud vedru väga kurbade tagajärgedega puruneda. Lahenduseks jäigemad ja kvaliteetsemad klapivedrud.

PLOKIKAAN- Plokikaaned peavad küttesegu võimalikult efektiivselt silindrisse saama ja heitegaasid sealt eemaldama. Plokikaante kanalite hingamisvõime otsustab, kas ehitatakse 200hj või 600 hj mootorit. Muid modifikatsioone tehes peab arvestama, milliste plokikaantega nad töötama hakkavad, et kaante kogu potentsiaal saaks ära kasutatud.

SÜÜTESÃœSTEEm- Mootori forsseerimisel ja pöörete kasvades võib ilmneda, et olemasolev süütesüsteem pole enam oma ülesannete kõrgusel. Performance süütekomponendid tagavad kindla süüte ka kõrgetel pööretel, võivad vähendada kütusekulu, võimaldavad väga täpselt seadistada eelsüütenurka ja pakuvad lisavõimalusi nagu näiteks pööretepiiraja.

TORUKOLLEKTOR- Tehases peale pandud väljalaskekollektorid on autode koosteprotsessi ja kulude kokkuhoiu tõttu üsna ebaefektiivsed ja vajavad väljavahetemist, kui kavas on mootori hingamist vähegi parandada. Keraamilise kattega kollektorid vähendavad tunduvalt vähendada temperatuuri kapoti all, mis tuleb kasuks paljude seadmete elueale.

VÄLJALASKETORUSTIK- Sarnaselt kollektoritele on tehased teinud kompromisse ka ülejäänud väljalasketorustiku ehitamisel. Performance väljalase kergendab gaaside liikumist, peab vastu roostele ja annab autole selle asendamatu V8-soundi kliendi soovile vastavas valjuses.

VÄNTMEHANISM- Väntmehhanismi komponentide vahetamine performance osade vastu tuleb kõne alla siis, kui mootorit väga tõsiselt forsseeritakse ning mootori maksimumpöörded tõusevad märgatavalt või kasutusel on nitro ja/või kompressor. Uued komponendid on vajalikud ka mootori töömahu muutmisel silindri läbimõõdu või kolvikäigu suurendamise teel.

" :?:

Link to comment
Share on other sites

Tahaks siia lisada

Kokkuvõtvalt on kõige kiirem selline auto, mille mootoril on kõige rohkem pöördemomenti selles pööretevahemikus, milles teda peamiselt kasutatakse. Tänavaautod tavaliselt väga kõrgeid pöördeid ei kasuta ja nende puhul teeb sõidu kõige nauditavamaks võimalikult suur pöördemoment juba alates madalatest pööretest.

http://tqhq.ee/dir.php?id=30#4

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 years later...

küsimus ebay torukollektorite kohta........keegi teab kvaliteeti ja kas peab ise tuletorusid juurde aretama või ongi bolt-on jupp et saab kanali peal universaalvõtmega hakkama :D

näiteks müüja joergip toodang...

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120413967741&category=44206&_trksid=p4340.m183&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%252BC%252BS%252BIA%26itu%3DIEW%252BIT%252BUA%252BPSS%252BUCC%252BCRS%252BIA%252BUCI%252BSI%252BUS-BWR%26otn%3D2%26ps%3D33

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use & Privacy Policy