Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

metsakutsu

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  26
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  7

metsakutsu võitis päeva viimati 26. juuli 2017

metsakutsu sai oma postitustele enim meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

51 meeldimist

Kasutajast metsakutsu

 • Tiitel
  Algaja

Hiljutised profiili külastajad

Hiljutiste profiili külastajate paan on keelatud ja ei näidata teistele kasutajatele.

 1. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Aa nii hoopis. Aitäh hea nõu eest. Jääb siis nii 😁
 2. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Heihoo. Kuidas siin foorumis tunded on seoses uue mootori korraliku ja päris-päris ära registreerimisega? Olete teinud? Millega arvestama peab? Tahaks asjaga lõpuks nii kaugel olla, et saaks sirge seljaga tehnoülevaatustel käia nagu õige mees. On see plaan reaalne?
 3. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Tutikad veljed + rehvid ka ostetud ja ootavad garaažis - vana hea kroom JR-9 ja 16'. Aga üldse kuidagi ei taha välja vahetada seda mõnusat originaali vaibi, mis praegu on ja JR-idega üks mõte ka, mille jaoks hetkel raha ei ole, nii-et lükkan ratta vahetuse ilmselt järgmisesse aastasse.
 4. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Meil sai aasta täis! Wuhuu sünnipäev! Aasta jooksul palju tehtud ka. Lisaks eelmise aasta töödele, sellel aastal siis lisaks: Immoga generatsiooni uuem defitsiitvaruosadega mootor ulatusliku remondi ja hooldusega - Mootor juppideks lahti ja uuesti kokku - Kõik osad, mis lahti käivad, juppideks, puhastatud, korrastatud - Kus vajadus, uute detailidega komplekteeritud - Kõik voolikud uued - Kõik lõdvikud uued - Kõik tihendid uued - Pihustud taastatud, värvitud, pestud, poleeritud - Uued andurid - Uus süütesüsteem - Uus süütepõhi ja uus süüde - Kõik lukud vahetatud (uksed + pagass + laegas) - Uued pumbad (või juppideks võetud ja taastatud) - Ketitallad uued - Osad detailid liivapritsitud ja värvitud - Osad puhastatud ja värvitud - Osad detailid brushed - Kogu juhtmestik pikusesse tehtud - DISA rebuilditud - Tehtud lisakinnitid - Pihustid hooldatud - Kastitihendid uued - Teise mootori pealt hunnik juppe (ühemassiline hooratas, karter, õlivõttur jne) - EWS eemaldatud - Õlivarras M50 oma sobivaks tehtud - Uued andurid - Summuti - Uus väljalase - Summuti esimene ots uus ja roostevabast torust - Keskel uus flants - Kõik uued kinnitused, kronsteinid - Uued koonustihendid - Uued riputustripid - Uus lambdaandur - Uued vedrud - Uus bensiinipump - Uus immosüsteem
 5. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Suur hulk tööd hakkab tasapisi lõpusirgele lähenema. Enne kui joone alla saab tõmmata väike update protsessist ka. Viimased paar kuud ikka mootoriga jahmerdatud. Märtsi lõpus sai vana mootor maha võetud. Eesmärgiks siis mootor ära vahetada, uus mootor põhimõtteliselt juppideks lahti, kõik uued tihendid jms sisse ja peale, lisada roolivõim ja madaldus ja olemegi 2017. hooajaks valmis. Suurem osa sellest ka juba tehtud. Arvutasin eile, et juba olen toredad 2000 sisse ladunud. Hea meel, et oma lubadusele kindlaks olen jäänud ja ettevõetud projekt niisama vedelema ei jäänud. Loomulikult kõik tänu @tns1 abile, kes oma nõu ja jõu sellesse autosse sisse on laadinud.
 6. metsakutsu

  O: 16" veljed

  Kirjutan igaksjuhuks siia ka, äkki kellelgi on üle mõni tore velg 9x16 ja 4x100?
 7. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  TEGEVUSTE UPDATE: Novembris sai masin kenasti garaazi pargitud. Aasta lõppes selliselt, et ühel päeval töölt koju sõites, auto üle 40km/h väga palju suuremat kiirust ei arendanud. Köhides ja puhkides suutsin masinaga koju sõita ja peale paari nädalat parkimist suutsin masina suunatulede vilkudes garaazi sõita ilma puksiiri abita. Paar korda suri masin ka välja, aga õnneks jõudsin kenasti sihtpunkti. Pikemat diagnoosi sellele nähtusele andma ei hakanud ja lükkasin kõik miinuskraadide, niiskuse ja põhiliselt tuksis mootori kaela. Uus aasta algas kohe hoogsalt. @tns1 aitas mootori otsida. Minu ideaal oli 1.8is. Täpselt selle ka õnnelikult leidsime - M42 318is. Automaatkastiga auto peal olnud ja kaasas palju lisamanti - aju, juhtmestik, genekad jms. Mootor ootab nüüd nö seibideks võtmist, puhastamist ja värvimist ja uute tihendite jms panemist. See peaks toimuma ideaalis järgmiste nädalate jooksul. Siis proovime auto kohale saada ja mootori maha võtta ja uue peale panna. Lisaks tahaks kindlasti roolivõimu peale saada, süüteluku ära vahetada ja siis oleksin põhimõtteliselt kevadeks valmis. Kohe järjekorras on ka piduri- ja kütusetoru ja lõpupütt. Kui raha üle peaks jääma, siis äkki saab uued veljed+rehvid ka alla, aga see on prioriteetide nimekirjas tagapool. Velje otsus ka muidugi üks maailma keerulisemaid. Visioon on olemas, aga ei tea, kas ostmise hetkel julgus alles on. Tahaks vanakooli racingwheeli, aga natuke tahaks auto nö murdered out'iks teha ehk must mustaga. Samas tahaks ka klassikalist kroomist ja randiga kodarat. Ahh ei tea, eks näis ? Sellepärast ongi hea natuke oodata.
 8. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Ma eeldan, et see M-techi ring, millest te räägite, on see nö alumine äär, mis paljudel neljaveolistel tihtipeale on? Seda tahaks kindlasti. Puutusin kokku originaalidega, mis olid hinnaga 1000€. Ühel päeva, ühel päeva... aga enne mootor ja muu ?
 9. metsakutsu

  325i kupee - Toivoku

  Oii super masin. Täpselt minu maitse. Tahaks enda omale ka seda ägedat "seelikut", mis külgedel paistab.
 10. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Panin auto videosse ka. Kunagi 70 aastaselt hea meenutada.
 11. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  No nii! Olen kaua oodanud, et seda postitust saaks teha ja nüüd on aeg käes. Esimene nô kontrollpunkt on läbitud! Ehk siis esimene putitamise ring tehtud ja päris mitu asja saab juba uhkelt "to do" nimekirjast maha kriipsutada. Mõned uued jupid ja palju head tunnet edasi minna. Ja nagu @tns1 armastab öelda siis, "kvaliteetsed jupid, kvaliteetsed, mitte mingi odav Poola pask". Tehtud: - uus jahutusradikas; - uus vasak esimene rattalaager; - uued esimeste amortide tolmukatted; - uued pirnid armatuuril; - uued esimesed õõtshoova puksid; - uued esimesed stabilisaatori varda otsakondid; - taga amortide ülemised tugi padjad; - kärukonksu eemaldus; Konksu eemaldamisest nii suur rõõm, et lendasin kohe kaameraga õue. Järgmine kontrollpunkt: - süütelukk või selle põhi katki; - roolilatt lõtk, kumm katki, latt roostes; - lõpupüti kinnitus läbi mädanenud; - sumpa lärmakas; - piduri-ja kütusetoru mädaneb; - kütusepaagi ja täitetoru vahelt lekib;
 12. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Sotsiaalmeedial on õigus. Auto on regatud ja igati seaduslik liiklemiseks. @tns1, septembri alguses tulen su juurde pikka nimekirja lühemaks tegema. - roolilatt lõtk, kumm katki, latt roostes; - vasak esimene rattalaager; - esimeste amortide tolmukatted katki; - esimesed sabilisaatori kondid (välimised otsad) kulunud; - esiõõtsa tag. puksid pehmed, mõradega; - lõpupüti kinnitus läbi mädanenud; - sumpa lärmakas; - piduri-ja kütusetoru mädaneb; - kütusepaagi ja täitetoru vahelt lekib; - süütelukk või selle põhi katki; - mootori jahutus radikas lekib alt; - mootori ülemine ots kulunud, tõukurid, nukk; Palvetasin täisnumbrit ja kui nägin kaugelt "100", hakkasin naerma. ARKi tädi oli ka nii rõõmus: "Vot kui tore number teile sattus!" Laupäeva hommikul käisin Kristiine Keskuses ja parkla sattus tühi, nii-et tegin kiirelt paar pilti uhkest numbrimärgist.
 13. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Mitu nädalat masin juba minu käes, sõidan iga päev, aga pole isegi registreerimas käinud. Algus on "hea".
 14. metsakutsu

  Garaazidega/pindadega hangeldamine.

  Hellõu! Otsin Tallinnas ruumi, kus oma biimerit hoida. Olen tubli ja vähenõudlik üürnik. Kirjutage postkasti, kui on midagi pakkuda. Aitäh!
 15. metsakutsu

  316i '91 - metsakutsu

  Pidasin rohkem nagu reliisi aastat silmas, et 80ndatel kuni 92-93 neid müüdi. Eesti ei puutu selles osas üldse teemasse.
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus