Hüppa postitusse
E30 COMMUNITY

Mesa

Foorumikasutaja
 • Postitusi kokku

  54
 • Registreerus

 • Viimati külastas

 • Võidetud päevi

  1

Mesa võitis päeva viimati 25. aprill 2012

Mesa sai oma postitustele enim meeldimisi!

Foorumi reputatsioon

6 meeldimist

Kasutajast Mesa

 • Tiitel
  Bemarivend

Profiili info

 • Minu autod
  BMW 316 Touring

Hiljutised profiili külastajad

Hiljutiste profiili külastajate paan on keelatud ja ei näidata teistele kasutajatele.

 1. Mesa

  O: 15" Plekk/ valuvelgi

  Tervitus, Olen otsingutel 15" veljed rullika jaoks. Ehk on kellelgi pakkuda. Nii plekk kui ka valuvelgi. Kuna eesmärk on talveks, siis mingeid korralikke ja ilusaid valuvelgi ei tahaks. Samas võib pakkuda ka muu marki velgi, mis sobivad. Palun pakkumised postkasti. Asukohaks võiks jääda Harjumaa.
 2. Mesa

  Varuosadeks 320i 92kw 86a prefl sedaan

  Tervitus, Spidoplokk alles?
 3. Mesa

  O: FL e30 näidikute plokki

  Kas tõesti pole kellegil pakkuda?
 4. Mesa

  O: FL e30 näidikute plokki

  Kahjuks vahetus ei päästa, kuna mul 65L paagi näidikuga.
 5. Mesa

  e30 järgi jäänd varuosad

  Näidikuplokki pole?
 6. Mesa

  O: FL e30 näidikute plokki

  Tervist, Kas keegi pakub 65L näidikuga nädikuplokki bensiin r4 või r6 oma? Korralik ja töötavat. Klaas võib katkti olla, muu töökorras. Asukoht Tallinn/Harjumaa Mujalt läbirääkimiste küsimus.
 7. Mesa

  316 Touring '92 - Mesa

  Nonii, minu viga. Ei teagi miks ma selle mõõdu panin, aga ketas pärit E39 525tds küljest. Niiet 240 siiski Tänud tähelepanu eest!
 8. Mesa

  316 Touring '92 - Mesa

  Väljalaske süsteemi tegemisel kasutasin siis ebay torukollet, mis on esialgu katsetuseks, et kui kauaks jätkub. Ülejäänud summuti sai tehtud universaalsest katalüsaatorist ja lõpupütiks sai võetud E36TD pütt. Jahutusradiaatoriks kujunes E36 328 suurem radiaator ja el. ventilaatoriga, mis läbi termolüliti pandud käima kui mootori temperatuur jõuab 92 kraadini. Suured tänud Muffkale, kes aitas ka väljalaske nuka paika panna ja mootor tööle. Ja tänud Rihole, kes majandas mootorijuhtmestikuga. Sel suvel peaks siis saama ringi sõita juba
 9. Mesa

  316 Touring '92 - Mesa

  Mootorile sai tellitud kõik uued tihendid. Nagu tavaks, sai siis M50B25 mis esimesest autost järgi jäi ja oli ilma vanoseta võetud sisselaske nukkvõll ja see paigaldatud see väljalaskesse. Eelnevalt muidugi nukkvõlli otsast tuli natuke maha treida, et see mahuks ära ja lühemad poltid. Ülekande kohapealt siis kergem M20 hooratas koos 240mm leevendita sidurikettaga ja Audi AAN korviga. Need sai GTR teeninduses lastud tasakaalustada ja koos BMW 323 siduri survelaagriga. Tänu Rihole sai ka E30 ix pidurivõimendi muretsetud, kuna mootor ei mahtunud ära ka sisselaske kolle ribide lihvimisega. Mootoripadjad tuli Leks-i käest. Oli ka mure mootoriajuga, kuna see oli EWS-ga siis ei saanud uut mootorit ka sellega tööle, jällegi tänu Rihole sai ilma immota aju muretsetud.
 10. Mesa

  316 Touring '92 - Mesa

  Aga jätkaks siit teemaga edasi. Uus mootor tuli jälle otsima hakata ja vedamise peale Lauri käest sai leitud üks E34ix pealt mootor, mis oli kraavi sõitnud. Seekord sai korralikult mootor eelnevalt uuritud ja enne ostmist ja lahti võtmist ka kaameraga seest üle vaadatud See mootor sobis ideaalselt. Käigukast jäi eelmisest E34-st endale ja selleks oli suure flantsiga ZF kast. Pikalt netis kolatud ja uuritud, mida kõike vaja selle strokeri komboks, siis sain ka muretsetud siit foorumist kasutaja -Kaido- käest 324TD kardaan. Leitud sai ka M20 hooratas koos poltidega. Uus mootor sai ära toodud ja vana 1.6 mootor juba eemaldatud selleks ajaks ning siis hakkas vaikselt uue mootori lahti võtmine ja ehitus algas. Kuna uus mootor oli vanosega, siis ka see jäi alles ning taastatud. Leitud ka M52B28 väntvõlli. M20 hooratas sai treitud parajaks ja kergemaks. Kaalu peale see kahjuks ei jõudnud, kui kerge ta oli jään vastuse võlgu. Ei raatsinud seda uuesti maha võtta uuesti selleks.
 11. Mesa

  316 Touring '92 - Mesa

  Heei, Pole siia pikalt midagi kirjutanud, aga võiks selle vahepealse edasiliikumise kirja panna. Olin siis otsustanud teha mootori muudatuse ja selle kurikuulsa M50B25 Stroker nagu siin paljud seda teinud. Sellega seoses tuleb meelde, kus ise ei tahtnud võimsamat mootorit, aga ikkagi läksin seda radapidi. Mis parata tahtmine tekkis ja tuli asja kallale asuda Esialgu mitmed aastad tagasi otsisin siis doonorit või eraldi mootorit. Pärnumaal vedas ja oli üks E34 müügis üpris odavalt, mis paistis väga räbal aga kuna mootor oli õige, siis sai ära toodud. Kahjuks tuues küll sai proovitud käima ja sõita, siis tundus kõik korras. Auto läks treila peale ja Tallinnasse. Vaikselt sai hakatud lammutama, et kibe kibe kiirelt mootor kätte ja muud osa vanarauda. Mootori maas ja osandamisel selgus aga kurb tõsi, et mõnes silindris oli korralik vee ja muda segu jahutusvedelikuga läbi käinud, mootor kunagi lahti võetud, kõik tihendi osad ainult silikoniga kinni pandud ja plokikaas mõradega ning ploki endast ei saa ka asja. Ilmselt ajutine remont tehtud Ja muide siduriketas oli ka pahupidi peale löödud. Mõned pildid lisan juurde leiust siis kunagi. Vahepeal küll kõike ei suutnud pildistada, aga midagi jäi ikka peale. Ja kuna arvuti sai mingi aeg hea viiruse, siis kõige tähtsamad pildid on niivõinaa kadunud.
 12. Mesa

  O: R6 torukollet

  Tervitus, Oleks tarvis torukollet mitte turbo varianti. R6 mootorile. Võib pakkuda ka isetehtuid. Ehk kellegil on kuskil jalus ja on nõus loovutama. Pakkumised koos asukohaga PS.
 13. Mesa

  M: E30 varuosad

  Lisandus üks differ müügiks.
 14. Mesa

  e36 iste e30-le?

  Ei tohiks sobida. e36 istme siinid on laiemad kui e30-l. Uued augud oleks vaja teha. Lihtsam vist kaks istet kõrvuti võrrelda. Parandage keegi, kui rohkem teadlik sellest.
 15. Mesa

  318i '88 - Sander

  Värv sobib nagu rusikas silmaauku
×

Oluline teave

Oleme salvestanud sinu seadmesse küpsiseid, et aidata seda veebilehte paremaks muuta. Sul on võimalik kohandada oma küpsiste seadeid, vastasel juhul eeldame, et nõustud nendega. Kasutustingimused & Privaatsus