Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

oo7

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    1 656
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    64

Postitused, mis oo7 postitas

  1. Vist olen su püssi ka näinud seal kui ma ei eksi.

     

    Täitsa võimalik, hetkel on mul tegelikult viimane semester käsil s.t koolis otseselt ei käi vaid teen lõputööd.

     

    Kursavend oma punase sedaaniga käib praegu veel mingeid aineid tegemasl, niiet kui hiljuti nägid, siis tõenäoliselt tema oma ;)  Soovitaks teemalgatajal vb olla neiuga umbes lõuna ajal parklast läbi sõita ja näidata mitu vana BMW omaniku seal koolis käib :D

     

     

    Arvan, et me siin oleme nagu tavalised Eesti inimesed ikka, on tainaid, on tarku jne.   Ega ülikooliski tegelikult käib igasuguseid, nii mõnigi rikaste vanemate sunnil vms.  Ei ole kõik mõttehiiglased ühti.

     

    Kindlasti on selle eest meie tehnikalased teadmised autodest keskmisest eestlasest vähe kõrgemad (või vähemalt ma loodan nii  :D )

  2. 2000+  on E30ne eest õiglane hind, kui asi on heas korras. S.t pole vaja keevitada/üle värvida ja sõidab !

     

    Kellele meeldib luksus see ostab selle eest E39 vms, kellele stiil see e30ne.  Selleks et mõlemat korraga saada tuleks vast 6. või 8. seeria poole vaadata BMW puhul. 

     

    Nende asjade hinnad on aga hoopis teisest puust ;)

  3. Asja mõte on see, et kolvikäik suureneks.   Effekt on umbes sama, kui keerata näiteks mutrit lahti pikema võtmega (see on kergem) Igatahes muutub mootor võimsamaks.

     

    ETA väntvõlli käik on suurem. Kui sa jätad alles tavalised 325i kolvid siis arvesta, et need jäävad 2mm alla ploki s.t plokki on vaja madalamaks saada. Seejärel tekib probleem rihma pingutamisega, nukkvõlli asendiga jne.

     

    Lihtsalt pane see 885 kaas sinna ETA peale ja muu 325i krempel ja ongi asi valmis !  325i ja 325e plokkide silindriläbimõõt on sama. Teeb täpselt sama välja.

     

     

    Kui see 325e on VÄGA heas korras, siis võib selle kaane peale panna ilma alumist otsa lahti võtmata, eks otsusta ise selle üle juba.

     

    Mootori karakteristikud muutuvad tänu suuremale kolvikäigule, isegi sama lõppvõimsuse korral (125kw) on selline mootor parema pöördemomendiga.

  4. Mina pooldaks igatahes sellist varianti, et iga kasutaja paneb 1-2 pilti oma autost, hiljem kui ta saab koha kalendrisse, siis lisab veel pilte salongist, mootoriruumist jne. Ehk siis sama stiiliga nagu oli klassikaliste bemmide foorumi üleeelmise aasta kalender. Suurelt on põhipilt ja alla lisatud väiksemalt veel eraldi pilte.

     

    Ma olen samuti toonud välja sama mõtte, et valik oleks nagu autopõhine, ühel kuul võiks olla vahelduseks esitlus ühest autost, väljast, seest, kapotialt ;) Siis vaataks nagu autoajakirja, kus ägedad E30ned sees ;)

  5. Kuskilt nagu meelde jäänud millegipärast, et m10b20 suht vähe saada ja pidavat olema väga hea mootor turbo peale panekuks, et formel 1 kasutatud...?

     

    Vormeli peal oli 1,5 liitrine turbomootor.

     

    F1 reeglid ei lubanud töömahtu üle 1,5L turboülelaadimise korral.

  6. Ise jääks ka selle kati variandi juurde. Tundub kõige loogilisem! Ei tahaks nagu uskuda, et tõesti 2kw pärast muudeti surveastet ja sissepritset. Vot ei oska täpselt öelda, mis elu see mootor e21 ajal elas, ise uurisin rohkem e30 kohta.

    Põhimõtteliselt sain siis oma vastuse. Tänud vastamise eest!

     

    Tegelikult tekkis veel üks huvitav küsimus. Kas keegi on proovinud m10b18-le peale sokutada m10b20 sisselaskekolle?  Ei tea, mis elu see mootor elama võiks hakata. Visuaalselt tundub see kolle palju paremate ja lühemate õhukanalitega olema. Drossel on ka veits suurem.

     

    Muudeti mitte 2kw vaid sellepärast, et uus sissepritse polnud enam mehaanilise pritsepeaga. Asi selles, et uuem on ökonoomsem. Võimsus lihtsalt langes 2kw sellega seoses.

     

    Millal see katalüsaator paigaldati, äkki see juhtuski korraga ?

  7. 1984 - 1985 318i M10B18 Engine Specs

    Compression ratio: 9.0:1

    Fuel injection type: Bosch L-Jetronic

     

    Nagu näha on andmed erinevad netist otsides. Äkki on kellelgi mingi tark raamat olemas õigete andmetega!

     

    Ma seda raamatust siia kirjutasingi.

     

    Vaadake esimese m10b18 aastaks on pandud 1980. See oli E21 peal ja paaril esimesel aastal E30 peal.

×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus