Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

RDMU

Foorumikasutaja
  • Postitusi

    741
  • Registreerus

  • Viimati külastas

  • Võidetud päevi

    21

Postitused, mis RDMU postitas

  1. Kas see mitte ei peagi nii olema, et keskelt tuleb jahedamat õhku kui mujalt?

    Ma olen vähemalt ise küll nii arvanud alati.

    Uuematel bemmidel keskel eraldi reguleerimis nupp jurude tulnud lausa, et keskelt saaks valida sooja ja külma õhu vahel veel...

  2. Nagu bmw foorumis tihti öeldakse, osta kiirem ja uuem auto :D

    Mõtekas ei ole siit nendest üksi valik peale selle, et olemas olevat mootorit veidi hooldada ja edasi sõita.

    Aga kui viitsimist, oskusi ja raha on, siis stroker oleks vast parem kui see 3.5 mootor.

    Samas omad head küljed on ka m54b30/28 mootoril.

    Oskuste ja raha olemasolu puhul võib mõelda ka veel turbole...

    Aga ükskõik mida teha, kunagi hiljem autot müües ei saa seda raha kuidagi tagasi, mis sinna alla panna...

  3. Ma ei tea kas olen asjast õigesti aru saanud, aga short shifter vist on asi, et käigukangi käigumaa oleks lühem.

    Erinevus originaal ja shortshiferil peaks olema selle jõuõla pikkuse erievus, mis e30ne puhul on peaaegu olematu ja shortshifteriga läheb see pikemaks.

    Ise olen kasutanud selleks otstarbeks e46 320d käigukangi, mis tundus enamvähem paras, kuid mulle tundub, et sobiks veel ka e34 525i, kuna tunsud suht sarnane.

    Kui võrdled enda originaal käigukangi ja neid pildil olevaid, siis saad asjale pihta vast.

    Võimalus on ka ise lõigata ja keevitada, et saada soovitud asja...

    Erinevad shortshifterid:

    104982d1272585312-alpina-b8-short-shift-z43-0.jpg

  4. Kuna eraldi teemat siin veel ei ole selle mootori (m50b25) paigaldusest e30ne peale, siis tegin siia teema, et koguda kokku meie kõigi kogemused ja teadmised.
    Inglisekeelsed õpetused ja põhiasjad kirjas järgneval kahel aadressil.
    http://www.e30dohc.c..._Required_Parts
    http://www.rmeuropea...0-m50-swap.aspx

    Vajalikud asjad mootorivahetuseks:

    M50 terviklik mootor koos kõigi lisaseadmetega kas e36 või e34 pealt.
    Juhtmestik ja mootoriaju
    E34 525i õli vann, õlivarras koos õlivarda toruga ja õlivõttur.
    E36 mootorikäpad

    Käigukastidest võib kasutada M40, M42, M43, M50, M52, S50, S52 kaste.

    See, et millist käigukasti kasutada, sellest oleneb ka, millist kardaani on vaja kasutada, samuti tuleks mõelda differentsiaali ülekande peale, kuna M50 mootorite kastidel 5. käik 1:1le (rullikatel 4. käik).
    Olenevalt käigukastist tuleb valida ka kardaan, sest käigukasti otsaflantse on kaht tüüpi: suur ja väike. Kuna E36 ja E34 M50 peal  kasutab BMW ZF-i kasti, millel suur flants, siis üks lihtne kardaanivariant oleks E36 328i või 325 diisli kardaani, mis üsna õige pikkusega.
    Käigukastihoovastik võib vajada ka muutmist.

    Muudetud: 17.10.2013 - Margo

  5. Kuidas selle audi 100 vaakumvõimendi võimendus on, suurem või väiksem kui võrrelda ix oma näiteks?

    pidurivõimendi mis on ix'i peal, leidub veel ka:

    Part 34331161486 (Brake servo unit) was found on the following vehicles:

    E30: Details on E30

    E30 325ix Sedan, USA

    E30 325ix Coupe, USA

    E30 325ix Touring, Europe

    E30 325ix Sedan, Europe

    E30 325ix Coupe, Europe

    E32: Details on E32

    E32 735i Sedan, USA

    E32 735iL Sedan, USA

    E32 730i Sedan, Europe

    E32 730iL Sedan, Europe

    E32 735i Sedan, Europe

    E32 735iL Sedan, Europe

    E34: Details on E34

    E34 M5 3.6 Sedan, Europe

    E34 530i Sedan, Europe

  6. M52 peaks juba imo peal olema igal mootoril, seega peaks koos mootoriga saama ka lisaks mootori ajule ews'i aju ja võtme (õigemini võtme seest imo pulk/kivi)

    Ülejäänud asjad, nagu juhtmestik, süüteluku ümbert vastuvõtja rõngas võivad olla minu teada juba ka ükskõik milliselt autolt.

    Samas netist lugedes siis enamus mootorituuning chipidega tegelejad oskavad selle imo ka välja programeerida mootori ajust.

  7. Ainult hääletan, ei telli kalendrit!

    Jaanuar - Urmas 2

    Veebruar - Reimo Ruubel 1

    Märts - Vitja Maltsenko 3

    Aprill - Ain Pahkel

    Mai - Priit Kuuskler

    Juuni - eigo 3

    Juuli - Marek Hiis 3

    August - Aleksander Kullamaa 2

    September - Kaspar Kaabel 3

    Oktoober - jAXA13

    November - Eduard Otema 5

    Detsember - eigo 2

×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus