Hüppa postitusse
FACEBOOK-i KAUDU SISSELOGIJATELE ×

Retro Autoorienteerumine Tallinnas 06. sept


Seiklusminister

Soovitatud postitused

Juba 06. septembri öösel vallutavad Tallinna tänavad vanad autod. Nad tulevad selleks, et võtta üksteiselt mõõtu autoorienteerumises. Võistlus saab alguse Nõmmelt Vääna tn ja Pärnu mnt ristis asuvast parklast laupäeva õhtul kell 22.00 ja kestab 6,5 tundi.
 
Võistlus on mahutatud 7-le kaardile.Tulemuse kirja saamiseks tuleb võistkonnal igalt kaardilt võtta vähemalt 3 punkti. Seega minimaalne punktide arv on 21 ja maksimaalne arv on 82.
 
Võistluse võidab kontrollaja jooksul maksimaalse arvu punkte võtnud võistkond. Punkti jõudes tuleb punktist teha digifotokaga selge pilt. Pilti tehes peab järgima, et digika kell ja kuupäev oleks õige ja fotode suurus jääks vahemikku 500 kb kui 1 mb.
 
Võistlusele on eelkõige oodatud Retro tehnika, mis tehasest veeres välja enne 1985 aastat. See piirang ei kehti kunagise NSVL pärandile. Korraldaja eriloal saab Retro klassis startida ka uuem ainulaadne tehnika.
 
Kui retro masinaid piisavalt ei kvalifitseeru, siis saab starti ka vabaklassis uuema sõidukiga, millele puuduvad piirangud.
 
Võistlusel osalemiseks võiks võistkonnas olla vähemalt üks enamvähem vormis olev võistleja. Minimaalse arvu punktide läbimiseks peab võistkond jala liikuma vähemalt 5 km.
 
Võistlusele saab registreeruda läbi http://www.seiklusministeerium.eeveebilehel asuva vormi. Tehes seda enne 1. septembrit on osavõtutasu 30 eurot. Hiljem registreerudes on osalustasu 40 eurot võistkond.
 
Võistlusjuhend asub aadressil: http://seiklusministeerium.ee/file.php?11543
 
Küsimuste korral saab alati abi: Joonas@seiklusministeerium.ee või telefonil 5226895(Joonas)
 
Rohket ja aktiivset osavõttu oodates!
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

6 septembril toimuva autoorienteerumiseni on jäänud vähem kui 10 päeva ja soodsamat registreerimist jätkub kuni selle nädala lõpuni. Hetkeseisuga on kirjas vaid 2 võistkonda. Võistluse toimumiseks on minimaalne osalejate arv 10 võistkonda ja see peaks täis saama selle nädala lõpuks. Kui osalejaid on vähem, siis peame kahjuks ürituse ära jätma.

Seega kui oled huvitatud võistlusest ja plaanid tulla osalema, siis tee rajameistri elu lihtsamaks ja pane end kirja.

Kirja saad panna http://www.seiklusministeerium.ee

Lisainfot saad: Joonas@seiklusministeerium.ee

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
Korraldaja

Muudetud , muutis Seiklusminister
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Hei autoorienteeruja
 
Kergitan natuke saladuskatet laupäevaselt võistluselt. Nagu juhend mainis on võistlusel kasutusel  8 kaarti. 7 orienteerumiskaarti ja üks suur üldine Tallinna kaart, mis täpsustab ära orienteerumiskaartide asukohad. Orienteerumiskaartidel on punkte 6-15 sõltuvalt kaardist. Iga kaardi pealt peab võistkond võtma vähemalt 3 punkti. Lisaks 7 orienteerumiskaardile on üldisel kaardil ka üks lisaülesanne. Lisaülesandes tuleb samuti võtta vähemalt 3 punkti.
 
Kokku koos lisaülesandega on rajal 103 punkti.
 
Seekordne võistlus ei nõua erilisi abivahendeid. Laptop või nutitelefon ei anna erilist eelist ja pigem on segavaks faktoriks. Kogu info on olemas stardis saadud kaartidel + lisaülesande info on saadaval linnaruumist.
 
Üldisele kaardile on kantud ka 7 orienteerumiskaardi mõõtkavad.
 
Võistkond vajab võistlemiseks palju valgust tasku/pealampide näol ja digifotokat või nutitelefoni. Digifotoka või nutitelefoni kell ja kuupäev peavad olema õiged. Kellaaeg ei pea olema pildil näha vaid peab olema nähtav pildi andmetes. Seega ei tasu muretseda kui pildistamise ajal digikas pildi alla kuupäeva ei lisa. See ei ole kohustuslik.
 
Igale pildile peab jääma võistkonna sümboolika. Selle saate vahetult enne võistlust stardis. Igast punktist peab olema ainult ÜKS kvaliteetne foto. Kui fotosid on rohkem, siis sellest punktist tulemust kirja ei saa. Veendu kindlasti foto kvaliteedis. Kui kvaliteet on kehv, siis tee foto uuesti ja kustuta vana foto.
 
Kindlasti võta kaasa ka kaabel piltide arvutisse laadimiseks. Korraldaja arvutil on olemas ainult suure sd kaardi pesa.
 
Autasustamine toimub esimesel võimalusel, aga suure tõenäosusega mitte kohe peale võistlust.
 
Kokku on trükitud 25 komplekti kaarte. Seega on võimalik veel vaid 6-l võistkonnal starti tulla.
 
Registreerida saab endiselt läbi www.seiklusministeerium.ee lehekülje.
 
Kohtume juba ülehomme!
 
Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium.ee
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Aitäh unetud! Suur tänu kõigile 21 võistkonnale, kes viitsisid ja tahtsid ning ka jaksasid need 6,5 tundi vastu pidada. Emotsioone oli ühest äärmusest teise, aga loodan, et igaüks sai sellest võistlusest midagi. Nagu tulemused näitavad, siis rada oli raske ja osaliselt küllaltki ebamugav. Harku ja Saku maastikud olid päris vesised ja nii mõnigi osaleja lõpetas rinnust saati vees. Usun, et rada ja selle üles ehitus oli paljudele üllatus, aga ma ei saanud ka seda varem väga palju avalikustada, sest siis kadunuks üllatusmoment. Võitja võistkond suutis 103 punktist võtta 66, seega varuks jäi veel 37 punkti.

Vaadatates võistkondade träkke ja kuuldes vastasvõistkondade kommentaare, pean kahjuks tõdema, et endiselt on probleemiks sõitmine seal, kus tegelikult ei tohiks. Seekord ei kaota üksi võistkond sellest punkte, aga rikkujad saavad hoiatuse ja järgmisel etapil taas liikluseeskirju rikkudes ootab võistkonda tühistamine. Kes ja mille eest hoiatada saab selgub lähi päevil kui käin maastikul ja kontrollin üle keelumärkide olemasolu ja nähtavuse.

Aga õnnitleme siis selle võistluse võitjaid. Vabaklassi esikolmik on järgmine: Xclubüberfight 66KP, TuleMõistusKoju 65KP ja kolmandaks tuli Must Ratsu 63KP. Retro klassis võidutes OKAS/Volrem 63KP, teiseks tuli Laomelli Gang 51KP ja kolmandaks võistkond Moorits ja CO 46KP.
Kõiki tulemusi on võimalik vaadata siit: http://www.seiklusministeerium.ee/public/tulemused.pdf
Liikumisteed on nähtavad siit: http://www.tracklog.us/event/63/

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et kohtume kõigiga uuesti juba oktoobri alguses natuke klassikalisemal autoorienteerumisel Tallinnas.

Rajameister, Joonas

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus