Hüppa postitusse

Seiklusministeeriumi Autoorienteerumised 2015


Seiklusminister

Soovitatud postitused

On rõõm kõiki autoorienteerumise sõpru kutsuda uue alustava võistlussarja starti. Tegemist on Eesti Autoorienteerumise Karikasarja avavõistlusega, mis leiab aset Tallinnas laupäeval 25. aprillil. Sari on sündinud Rajaajaja ja Seiklusministeeriumi ühiste pingutuste tulemusena ja sellel aastal sõidetakse kokku 7 etappi.
 
25. aprillil on võistluse formaadiks õhtune joon-orienteerumine. Võistluse start on kell 17.00 ja kogunemine hakkab kell 16.00. Võistluse stardikoht on hetkel veel saladus ja avalikustatakse hiljemalt 20. aprillikse.
 
Registeerimine võistlusele ja Võistlusjuhend on saadaval lingil: http://www.autoorienteerumine.ee/?menu=IIetapp2015
 
Registreerides oma võistkonna enne 21. aprilli on osavõtutasuks 30 eurot võistkond. Hiljem ja kohapeal registreerudes on osavõtutasuks 40 eurot võistkond.
 
Antud võistlusel on võistlejate ülesandeks sõita etteantud rada pidi, etteantud aja või keskmise kiirusega ja märkida ülesse autost paremale jäävad tähised.  Võidab võistkond, kes suudab raja läbida võimalikult väikeste karistuspunkide arvuga.
 
Võistlustrassi pikkus on 90-110 km ja orienteeruv läbimise aeg 3-4 tundi.
 
Võistlusel saab võistelda kahes võistlusklassis ja mõlemas peetakse eraldi Eesti AO Karikasarja arvestust.
 
- A ehk sportklass, milles osalevad kaheliikmelised ekipaažid koos liiklusvahendiga, mille juhtimiseks on vajalik B kategooria juhiluba.
 
- V ehk vabaklass, milles osalevate võistkondade suurus on piiratud sõidukis lubatud sõitjate arvuga, mille juhtimiseks on vajalik A või B kategooria juhiluba.
 
A klassis on keelatud kasutada asukohta ja kaarti kuvavaid elektroonilisi seadmeid (GPS, nutitelefon jms).
 
A klassis peetakse arvestust individuaalselt (pilootidele ja kaardilugejatele eraldi), V klassis peetakse arvestust võistkondade kaupa, võistkonna nime järgi.
 
V klassi võistkonnas peab vähemalt üks isik osalema kõigil võistkonna osaletud etappidel
 
Ekipaažil peab olema kirjutusvahend, joonlaud (kaardil distantside mõõtmiseks), taskulamp ning kell.
 
Soovitav on sportlik riietus. Tagamaks võitlejate ohutus, peavad võistlejad kasutama väljaspool sõidukit liigeldes helkurvesti.
 
KAARTI NÄITAVATE ELEKTROONILISTE SEADMETE KASUTAMINE VÕISTLUSE JOOKSUL ON KEELATUD A KLASSIS. V-KLASSIS ON KAARTI NÄITAVAD SEADMED LUBATUD
 
NB! Kõigi enne 21. aprilli eelregistreerunud võistkondade vahel läheb loosi väärtuslikke auhindu.
OOTAME KÕIKI HUVILISI OSALEMA!
 
Võistluse korraldaja on Seiklusministeerium
 
Võistluse juht – Joonas Väärtnõu, tel 5226895, e-mail: joonas@seiklusministeerium.ee
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 2 nädalat hiljem...

Ilusat kolmapäeva hommikut

Annan teada, et Eesti Autoorienteerumise Karikasarja 25. aprillil toimuvale etapile on veel võimalik viis päeva soodsamalt registreerida. Esmaspäeva südaööl kukub kell ja alates teisipäevast on registreerimistasu 10 eurot suurem. Kõigi eelregistreerunud tiimide vahel loosime välja mõnusaid auhindu. Auhinnad on pannud välja Kohvipadi.ee - Kohvimasin ja 10 pakki kohvi. Lisaks igale tiimile maitsev tee elamus. Teine toetaja on Rakvere Lihakombinaat, kes paneb loositahtel 3-le eelregistreerunud tiimile välja kinkekoti oma toodetega. Laske ennast üllatada.

Registreerida saab läbi http://www.autoorienteerumine.ee lehe ja samast leiab ka juhendi. Oleksin väga tänulik kui sa registreerid ennast võimalikult varakult. Tean siis võistluse finishi kohaga läbi rääkida ja võistlusmaterjale ette valmistada.

Võistluse start on Mustamäelt Key Keskuse esisest parklast aadressilt Kadaka tee 70C. Stardis pakub kuuma kohvi Kohvipadi.ee

Kui sa pole varem joon-orienteerumisel käinud, siis ära karda. Tule ja proovi ning ma olen üsna kindel, et sa saad hakkama happyuus.gif

Tekkinud küsimuste korral võta julgelt ühendust!

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium OÜ
http://www.seiklusministeerium.ee
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus 5226895 

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kaunist esmaspäeva

Täna südaöösel läheb lukku laupäeval toimuva autoorienteerumise "Kõvad Mehed Koos" soodsam registreerimine. Aega on jäänud 6 tundi, et oma tiim soodsamalt kirja panna ja osaleda kohvimasina ja Rakvere Lihatööstuse auhindade loosis. Võistluse nimi on küll natuke mehine, aga see ei tähenda, et naised osaleda ei võiks.

Registreerida saab läbi www.autoorienteerumine.ee lehe ja samast leiab ka juhendi. Kui seal lehel ei õnnestu registreerida, siis võib saata ka registreerimissooviga e-maili aadressile: Joonas@seiklusministeerium.ee

Selgunud on ka võistlue start ja finish.

Start asub Key Keskuse esises parklast aadressilt Kadaka tee 70C.
Finish asub Kannu Kõrtsis aadressil Kadaka tee 183.

Võistlusrada sisaldab nii kiireid asfaldilõike kui ka aeglast metsateel kulgemist. Raja läbib iga autoga.

Tekkinud küsimuste korral võta julgelt ühendust!

 
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ahoi

Veel ei ole hilja... Kui su niigi üritusi täis tuubitud nädalavahetusel peaks tekkima vaba auk, siis ootan sind homme ehk laupäeval 25.04 autoorienteeruma. Võistlus leiab aset Tallinna lääne serval ja linnaga piirnevatel aladel. Võistluse formaadiks on joon ja kogunemine hakkab laupäeval kell 16.00. Esimene auto läheb rajale kell 17.00

Registreerimine on avatud http://www.autoorienteerumine.ee ja rajale laseme kuni 30 võistkonda. Seega on veel vabu kohti 7-le tiimile.

Hea uudis on ka see, et Rakvere Lihakombinaat tuli toetama homset autoorienteerumist. Käisin kinkekottidel järgi ja võin öelda, et 3 võistkonda saab korralikult kõhu täis. Iga tiimi peale on rohkem kui 4 kg erinavaid lihatooteid! Kinkekotid loosime välja vahetult enne starti. Mida kinkekott sisaldab:

https://www.facebook.com/Seiklusministeerium/photos/a.252169634835005.86952.127524920632811/935355353183093/?type=1&fref=nf

Mina olen homseks võistluseks valmis. Vaja on veel nibin-nabin teha - kaardid trükist tuua, kleepsud trükist tuua, osa tähiseid kokku krabada ja Haapsalust SI jaamad ja kaardid ära tuua.

Rada on paberil ja tõotab tulla põnev. Kasuta võimalust ja veeda mõnus laupäev hea seltskonnaga ilusas looduses.

Parimat,

Joonas

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

  • 3 nädalat hiljem...
24. mail saab toimuma selle aasta teine autoorienteerumise treeningpäevak. Kavas on taas joonorienteerumine ja rada viib Kopli, Paljassaare ning Pelguranna teedele. Seekord ei pea ära arvama tohutus koguses pilte. Rajalt tuleb leida siiski mõned tähed autost paremalt ja need üles märkida. Lisaks on vaja jõuda õigeaegselt punkti ja teha seal märge SI kaardiga.
 
Võistlusrada on nii klassikalisel kaardil kui ka valgel kaardil ja sisaldab kuni 10 AKP-d. Lisaks on võistlusrajal olemas ka üks lisakatse, mille jätan esialgu saladuseks. 
 
Nagu esimesel korralgi on tegemist päevakuga, kus auhindu ei jagata. Seekord on korralduskulude katteks ka sümboolne osalustasu, mis on 5 eurot võistkonna iga liikme kohta. Kui tulete oma SI kaardiga, siis on osalustasu 4 eurot võistkonna liikme kohta. Alla 16 aastased lapsed saavad võistlusel kaasa sõita tasuta.
 
Näide: Tuleb 5 liikmeline perekond kahe alla 16 aastase lapsega ja ühe 17 aastase lapsega ning neil on oma SI kaart, siis on osalustasuks 12 eurot. 
 
Võistlus on seekord õhtune ja saab stardi kell 20.00. Võistlustrass on kuni 40 km pikk ja võtab ajaliselt kuni 2 tundi. 
 
Soovitav on eelregistreeruda siit: http://seiklusministeerium.ee/regamine/
 
PS! Kui keegi peaks teadma kedagi kellel on garaaz lingil näidatud komleksis, siis võib minuga ühendust võtta: Joonas@seiklusministeerium.ee.
 
 
Käisin eile Koplis ja Paljassaares tiirutamas. Tracklog on selline ja annab natuke aimu mis 24. mai päevakul ees on ootamas. Rada ei pruugi üks-ühele sama tulla, seega pähe seda õppida ei ole vaja.
 
tiirutamine.png
 
Kõiki AO huvilisi harjutama oodates
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus