Hüppa postitusse

Hooaja avapauk - Linnaseiklus/Autoorienteerumine 22. märtsil Tallinnas


Seiklusminister

Soovitatud postitused

Lumi on läinud ja Seiklusministeerium ärkas talveunest. Aeg on küps, et alustada uue orienteerumishooajaga. Algselt oli plaan alustada autoorienteerumise päevakutega 29. märtsil, aga käed sügelevad ja avame hooaja juba nädal varem ühe linnaseiklusega. Tegemist on linnasisese autoorienteerumisega, mis on järjeks eelmisel aastal toimunud võistlusele.
 
Võistlus leiab aset Tallinnas ja seda juba 22. märtsil. Võistluse teemaks on mälestused. Et mäletused ei kustuks, on paljudesse Tallinna kohtadesse paigaldatud erinevaid mälestusmärke ja mälestutahvleid. Tallinnas on neid üle 60 ja võistluse käigus tulebki neist umbes pooled, ehk 30 ülesse leida. Eelmise aasta võistlusel leiti esimesed 30 mälestusmärki. Nüüd tuleks leida ülejäänud, mis tõotab tulla palju põnevam.
 
Võistlusala hõlmab kogu Tallinnat ja ürituse kestus on 3-4 tundi. Võistlusel ei ole kasutusel kaarti, vaid on antud kas foto mälestusmärgist, tekst mälestusmärgilt või mälestusmärgi autor. Tundes ära koha ja leides ülesse mälestusmärgi leiate mälestusmärgi lähedalt või küljest kleepsu lingi ja QR koodiga. Trükkides lingi oma telefoni/arvutisse või skäneerides QR koodi avaneb järgmise punkti info.
 
Võistluse start ja kogunemiskoht on Sidepataljoni taga asuva sõjaväekalmistu parkimisplats. Võistlus algab kogunemisega kell 18.00-st ja esimene auto saab rajale kell 19.00. Stardiintervall on 2 minutit. Võistluse lõpp on 22.00-23.00.
 
Võistluse starti on oodatud kõik osalejad, sõltumata auto margist ja -vanusest. Osalema ootame kuni 30 võistkonda.
Punkte tuleb võtta õiges järjekorras ehk 1-2-3-4 jne. Võistkonna peale on vajalik vähemalt 1 nutitelefoni olemasolu.
 
Võistlusele saab registreeruda läbi www.seiklusministeerium.ee/linnaseiklus lehe.
 
NB! Osavõtutasu  võistkonnale on 25 eurot tasudes selle 16. märtsiks Seiklusministeeriumi arveldusarvele. Swedbank EE382200221051575334. Selgitusse tuleks lisada võistkonna nimi. Hiljem ja kohapeal tasudes on osalustasuks 35 eurot.
 
Küsimuste korral saab abi maili teel: Joonas@seiklusministeerium.ee või telefonil 5226895
 
 
Lugupidamisega,
 
Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium OÜ
www.seiklusministeerium.ee
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus 5226895
 
 
malestused_pisike.jpg
Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Ilusat esmaspäeva hommikut seiklejad

Ilmad on läinud väga ilusaks ja meie esimese võistluseni on jäänud vähem kui nädal. Juba sel pühapäeval saab alguse üks vahva linnaseiklus, mille käigus saavad osalejad tutvuda Tallinna erinevate mälestusmärkide ja skulptuuridega. Hetkeseisuga on starti tulemas 9 tiimi ja just täna on veel viimane võimalusel sellele võistlusele soodsamalt registreeruda. Täna, st esmaspäeva südaööl läheb soodsam registreerumine lukku ja alates homsest on osalustasuks võistkonnale juba 35 eurot. Seega kui plaanid tulla, siis kasuta võimalust ja pane end kirja:

Registreerimine: http://seiklusministeerium.ee/10593/

Võistluse sisuks on leida Tallinnast üles 30 mälestusmärki või skulptuuri ja teha tuleb seda õiges järjekorras ning etteantud ajaga.

Lisaks linnaseiklusele alustame 29. märtsil ka autoorienteerumise päevakutega. Esimene AUTOORIENTEERUMISE PÄEVAK leiab aset 29. märtsil Tallinnas Pirita-Kosel. Päevak keskendub JOON-orienteerumisele. Etteantud rajal, legendiga sõites, tuleb leida võimalikult palju fotodel kujutatud kohti. Igale fotole vastab täht ja tähed tuleb õigesse järjekorda saada. Igas ajakontrollpunktis(AKP) muutub ka keskmine kiirus, mida peab hoidma kuni järgmise AKP-ni. Päevak on kõigile osalejatele TASUTA. Päevaku start on Rummu tee ääres asuvast Lillepi uisuringi parklast. NB! Tegemist on treeninguga, kus auhindu ei jagata. Tulemustest moodustame pingerea, mis tagab siiski au ja kuulsuse.

Esimene päevak on kõigile osalejate tasuta ja eelregistreeruda saab siin: http://seiklusministeerium.ee/regamine/

Päevakute eellugu

Seiklusministeeriumi plaan näeb ette Tallinna linnas ja lähi ümbruses autoorienteerumise päevakute korraldamist just autoorienteerumise elementide pingevabaks harjutamiseks, tehnika testimiseks ja juhi/kaardilugeja omavahelise pingevaba koostöö harjutamiseks. Päevakul peetakse tulemuste arvestust, kuid auhindu ei jagata ja tegemist on kohaga, kus iga etapp peaks õpetama midagi uut. Suur rõhk on pandud keskmise kiiruse, joon orienteerumise, legendi järgi sõitmise, hobuseraudade jms peale. Teine suurem teema on võistlusauto ja selle sisustus, ehk mis auto orienteerumiseks valida, mis abivahendid sinna paigutada, kuidas paigutada ja mida tuleks silmas pidada mugava töökeskkonna saamiseks. Õnneks on päevakul hea see, et osalema võid tulla tavalise (pere)autoga ja kuna harjutada saab linnatänavail, siis ei ole ka ohtu autot tolmuseks saada ja kriipida. Treenima võib tulla ka uunikum autoga, kartmata selle väärtuse langust. Iga etapi eel või järel saab toimuma "workshop" ehk töötuba, kus keegi targem inimene räägib oma kogemustest, autost, abivahenditest ja annab kasulikku nõu. Päevakud on plaanitud kahes osas. Kevadine ring ja sügisene ring. Mõlemas ringis toimub 6 päevakut. Päevakud saavad toimuma kaks korda kuus ja alustame nendega märtsi lõpus. Päevakud saavad toimuma pühapäeva õhtuti ja raja pikkus on orienteeruvalt 1-2 tundi. Päevakute osalustasu on sümboolne ja mõeldud korralduskulude katteks. Esimene päevak on kõigile huvilistele ilma rahata.

Info ja küsimused on oodatud: Joonas@seiklusministeerium.ee

Lugupidamisega,

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee
5226895

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Hei autoorienteerumise huviline

Eile õhtul toimus Tallinnas põnev linnaseiklus, kus osalejate ülesandeks oli leida vihjete abil üles 30 objekti. Linnaseiklusele registreerus 22 tiimi. Neist rajale jõudis 18 ja tagasi jõudis 17. Ühe tiimi saatus on siiamaani teadmata. Rajale ta läks, aga tagasi ei tulnud. Nagu tulemustest näha suutsid terve raja läbida vaid 4 tiimi. Neist üks ületas kontrollaja ja ei saanud tulemust kirja. Ülekaaluka võidu võttis võistkond Must Ratsu. Teise koha said eelmise võistluse võitjad TuleMõistusKoju ja kolmandaks platseerus DPG.

Võistluse tulemused on näha alljärgnevalt lingilt: http://seiklusministeerium.ee/linnaseiklus/

Aitäh kõigile osalejatele! Loodan, et iga tiim sai enda jaoks midagi kasulikku ja positiivset. Võistluse esikolmik saab oma auhinnad kätte sellel pühapäeval 29. märtsil toimuvalt AO päevakult.

Nüüd aga tahaks ma kõiki autoorienteerumise huvilisi kutsuda pühapäevasele esimesele autoorienteerumise päevakule. Päevaku alguseks on plaanitud õhtune aeg ja start on osalejatele avatud kella 16.00-18.00. Võistluse stardikohaks on Rummu tee ääres olev Lillepi uisuringi parkla. Stardite endale sobival ajal ja just siis kui ise valmis olete.

Päevakule võiksite kaasa võtta joonlaua, stopperi ja autos võiks olla gps-s või nutitelefon, mis suudaks distantsi enamvähem täpselt mõõta.

Päevakule ootame kuni 50 võistkonda ja esimene päevak on täiesti tasuta. Kui keegi tunneb, et tahaks rahaliselt üritust toetada, siis keelatud see ei ole :)
.
Päevakule võiks eelregistreeruda, sest siis tean kui palju kaarte selleks päevaks ette valmistada.

Registreerimine on avatud sellele lingil: http://seiklusministeerium.ee/regamine/

Päevaku teemaks on Joon-orienteerumine ja üritame siis sõita etteantud distantsi, etteantud kiirusel ja püüame reastada võimalikult palju rajale jäävaid fotosid õigesse järjekorda.

Tulemused selguvad rajal kahes klassis: Retro pillid väljalaskeaastaga 1985 ja varem ning uuem tehnika.

Kõik autoorienteeruma!

Joonas Väärtnõu

Kommentaari link
Jaga teistel saitidel

Kommenteerimiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks pead olema registreeritud kasutaja

Loo konto

Loo konto meie foorumisse. See on lihtne!

Registreeri uus konto

Logi sisse

Sul juba on konto? Logi siit sisse.

Logi kohe sisse
×
×
  • Loo uus...

Oluline teave

Selle veebilehe kasutamisel nõustute meie küpsiste kasutamisega. Meie ja meie partnerid kasutavad küpsiseid, sealhulgas analüüsi, isikupärastamise ja reklaamide jaoks. Kasutustingimused & Privaatsus